Co vaříte, když čekáte návštěvu-cizí i známou? RSS

Štítky: , ,

48 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Omlouvám se všem příznivcům králíka :-))
    Zkušenosti z dětských let se hluboce vryjí do paměti a tehdá to opravdu nebyl zážitek hodný gurmána. Kdoví, olivy mi taky dřív nechutnaly… http://cz.youtube.com/watch?…

  2. To je zvláštní s tím králíkem, že ho relativně dost lidí nemá rádo. Já měla obě babičky pražské, takže jsem se ke králíkovi vůbec nedostala a hrozně mi chutná coby vzácná delikatesa ;-)

  3. 31: „Ty vemeno! Potřísnil jsem si strachem brnění“ praví tam jeden nevěřící rytíř. Zlatí hoši, Pythoňáci!

    Poklud vím, s králíkem mají problémy Američani, tedy s jeho pojídáním. Berou to asi tak, jako byste jim servírovali kotě.

  4. Pythoni jsou nejlepší!!!
    :-)))

  5. 25: Opečené švestičky balené ve slanině – já zase do slaniny balím velké olivy plněné sýrem. Opečené nebo ogrilované jsou naprosto úžasné a návštěvám moc chutnají. Je to sice trochu piplačka, ale stojí za to. Myslím, že jsem se inspirovala v Olivové kuchařce od Bali.

    Jinak jsem o víkendu zkoušela to domácí máslo – a fakt to funguje! :-)

  6. Králík ano! Na všechny způsoby! Návštěvám ale vaříme spíše těstoviny, problém je, že já miluju rajčata a houby na všechny způsoby a třeba moje sestra obojí nejí.. Proto se také vždy ptá, co kdo jí a nejí.

  7. Mam rada jidla, ktera soupnu do trouby a muzu si povidat s navstevou, nez se to „samo“ upece. Docela casto delam ryby – treba prazmy v solne kruste jsou fajn (kazdy ma svoji stavnatou rybisku a nehrozi, ze to tem pomalejsim nekdo zbasti). Minule jsem narazila na macateho lososoveho pstruha a pekla jsem s bylinkami a horou zazvoru – bylo ho akorat pro sest lidi.

    Problem je jen, kdyz prijede na navstevu deda, ktery neji zeleninu, drubez, ryby ani zverinu…

  8. geniálně jednoduché party-jídlo: na olivovém oleji mírně odusit nahrubo nastrouhanou cuketu s trochou soli a pepře, rozprostřít po plátu uváleného listového těsta spolu s modrým sýrem (niva stačí, ale aromatičtější je lepší), přikrýt druhým plátem těsta, ještě před pečením nakrájet na čtverečky, na 15 – 20 min do trouby, pak už jen znovu prokrojit podle původních řezů a neodolatelné jednohubky jsou na světě.

  9. 37: Taky ráda návštěvám připravuji ryby, na mnoho různých způsobů. V poslední době mám moc ráda lososa na másle s pomerančem a zázvorem… Jinak ale většinou více různých menších chodů – nepřežrat, ale vnitřně obohatit :)
    Re: máslo – Zkusila jsem ho, a je to opravdu úžasný. Když jsem mému milému hlásila, že jsem upekla chleba a utloukla máslo, nechtěl věřit :-))

  10. nepřežrat, ale vnitřně obohatit

    já třeba návštěvy kvalitně vnitřně obohacuju alkoholem :)))))))

  11. Ráda bych pro návštěvy připravovala zvláštnosti a dobroty, ale např. quiche je vrchol neznáma, který jsou schopny sníst. Bohužel mám přátele, kteří ocení dobré a kvalitní jídlo, docela daleko…

    http://mlsnakocka.blog.cz/…-francouzsku

    V mém okolí jsou většinou lidé, kteří si nejraději dají chlebíčky, tatarský biftek a chipsy. Z nich by nikdo žabí stehýnka, kozí sýr ani zvěřinu nepozřel… Je až s podivem, o jaké zážitky se lidé ochuzují :-)

  12. Tak to bych si já osobně nechala líbit. Akorát nevím, zda bych našla odvahu na ta žabí stehýnka vzhledem k tomu, že živých žab se docela štítím :-)

    Jinak strašně závidím Bali ty nádherné talíře s olivami. Úplně jsem po nich začala stonat.

  13. Já toho moc neumím, ale minule mělo u návštěvy velký úspěch kuře na zelí a anglické slanině…

  14. Celou zimu jsme při rodinných setkáních dělali racclete a to s velkým ohlasem, ale teď si zrovna lámu hlavu, jak odlehčím letní setkání? Rodiče jsou hrozně konzeravtivní, o králíka nestojí, těstoviny „al dente“ jsou pro ně nedovařené a návrat k pečenému masu není zrovna to „letní osvěžení“.
    Pro návštěvy z řad našich přátel děláme nejčastěji těstoviny s čímkoli, dušené krůtí stehno s bramborem a zelenými fazolkami, lososa s tímtéž, případně obligátní pečené kuře.
    S kulinářskými experimenty čekám, až za návštěvami zapadnou dveře. :-)

  15. U nás doma vede Itálie se vším všudy :) Minestrone, těstoviny na všechny způsoby, ryby, saláty......ale jakmile přijede starší generace tak se najíždí na starý prověřený chlebíček :)

  16. Jelikož na návštěvy chodí blízcí přátelé či příbuzní, je nejlepší se zeptat, co jedí, případně si rovnou něco vyžádají.
    Posledních pět let vede domácí paštika. Připravuje se o několik dnů dříve, což je šikovné. A špenátovosýrové šneky nebo zelný závin.
    Z teplých jídel např. kuře na víně, staročeské divoko s perníkem, nedávno na přání španěláci, příp. žemlové knedlíčky. Z odlehčených lilky, cukety, papriky a žampiony plněné masovou nebo sýrovou náplní, jako předkrm guacamole.
    Dříve byly oblíbené kotlety na šlehačce – šikovné, dělají se samy. A moučník musí být, to podle nálady.

  17. Také záleží na počasí a roční době. Nejvíc návštěv míváme v létě na chatě. Při parném počasí ráda připravuju gaspacho, mozzarellu marinovanou v zakysané smetaně s mátou, citr. kůrou a chili papričkami, k tomu peču jednoduchou foccaciu se sušenými rajčaty, nebo bylinkami. Na podzim ohníčkujeme. Opékáme buřty, pečeme brambory v popelu, připravujeme kotlíkový gulášek nebo hovězí na černém pivě.

  18. 47, tak, tak. Nad ostrovem kraluje tlaková vejška, v lednici se marinují dvě pokrájená bio kuřecí prsa v bylinkách, citronové šťávě, medu, česněku a koření. Půjdou zítra na jehly.

    Ve 12:10 dám sirku k připravené hraničce ze spadaných bukových větví, pak přiložím větší polena, za půl hodiny budu mít žádoucí popel. Grilovačka. V jednu hodinu, plus mínus minutka či dvě, bude lunch s milou tchýní, al fresco. Paní J už dnes večer připravila bramborový salát.

    Zítra má být asi 24 stupňů Celsia. Nicméně ve čtvrtek zase už typičtější britské léto s maximem 10 v poledne! Krb, houně, plédy a grog. A vyhlídka na brzy zase se krátící dny, vánoční výzdobu začínající v srpnu…
    Leč, nepředbíhejme událostem. Carpe diem! Seize the day.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.