Jaký je váš oblíbený "šláftruňk" neboli panák na dobrou noc? RSS

Štítky: Zatím bez štítků.

37 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. U mě je to stabilně lehce sockovský Božkov s Kofolou, ten je doma vždycky, protože rum je ingredience do buchet.
    Ale nastal čas Mochita a domácí zázvorové limči s limetkou a rumem!

  2. Nemochi ta muchachita po mojitu příliš?

  3. ↪ 1 Vanda: Když už, tak ořechovka od Žufánka. Nebo suché Martini. Nebo pivo. Nebo cider :)

  4. whiskey!

  5. Momentálně Dictador z Kolumbie a Diplomatico z Venezuely. Obojí skvosty mezi rumy.

  6. Dobrý calvados nebo naše domácí šalvějovka, ta nemá chybu!

  7. ↪ 6 Bali: Podělila byste se o recept na šalvějovku? :) Na zahrádce jí teď mám spousty…

  8. ↪ 6 Bali: taky chci recept prosím. dělala jsem šalvějový suirup, na odvary je v mrazáku a ještě je jí plný záhon.

    ↪ 5 jenda: ach ano! ano ano, každý rum je nejlepší! kamarád byl na Martiniku, a dovezl samou slast! nejlepší byl z lisované třtinové šťávy, bez třtinové hmoty.

  9. ↪ 8 Vanda: Jojo, Dillon i bon, se žlutou nálepkou, to je ten můj. Vive la Martinique!

  10. I manželku jsem naučil na hlt portského (TAWNY)… :-)

  11. tož zde je recept na šalvějovku: http://olivovakucharka.webgarden.cz/…vejovka.html
    a votre santé ;-)

  12. ↪ 11 Bali: héééj, pecka! ;)

  13. Ha, a já pokazím partu meduňkovým čajem:-)) (popravdě řečeno alkohol před spaním mi spíš nahání hrůzu a žaludeční křeče než klidný spánek)

  14. cukí: mam v záloze ještě další alkoholovou pecku! to zase příště, ingredience na zahradě nerostou ;-)

  15. Dříve občas babiččina višňovka nebo pivo.

    Teď ale kojím, takže nejčastějším večerním nalejvákem je mlíko – nějak jak jde mlíko ven, chce i dovnitř:-))

  16. Grappa nebo Jameson :-)

  17. ↪ 11 Bali: úžasně jednoduchý, rozhodně vyzkouším!

    ↪ 15 lemrousek: místo mlíka si dej kmínku :-)

  18. Jakožto těhotná rozšířím řady nealkoholických přispěvatelů svou troškou do mlýna – oblíbeným večerním nápojem se mi stávají rozmixované jahody s jablkovým džusem – mňam :-) nebo karamelový shake domácí vrýoby.

  19. single malt :)

  20. ↪ 19 obda: single malt

    Mingle salt :)
    Sorry, srkám si tu sherry. Single malt jsme zakoupili minulý týden v Bladnoch (Dumfries and Galloway kraj Skotska). Skoro 40 liber flaša, zatím neotevřená. Nejsem fanda, zakoupeno spíš jako souvenir z dovolené. Nabízeli i prohlídku, ale ve Skotsku zrovna svítilo slunce (!!) a tak jsme odmítli.
    Příjemná mladá paní prodavačka na velice intimní otázku odpověděla, že: Ne!
    Jejich sortiment whisky prý ano, ochutnala (znělo to jako součást pracovní náplně), ale v soukromí, či lépe při společenských příležitostech v pubu, atp., dává přednost vodce!

  21. Mě k doplnění příjemného večera nejlépe vyhovuje sklenička (nebo víc) kvalitního plného červeného. Vím že to není panák, ale je to prostě radost…

  22. ↪ 20 Jednorožec: Těžká závist, ostatně v nejjižnější skotské palírně jsem ještě nebyl. Celkově mi Skotsko dost chybí :( Už aby děti byly větší a mohli jsme tam vyrazit na prázdniny.

  23. ↪ 22 obda: Celkově mi Skotsko dost chybí.
    Nejste sám. Zažili jsme tam mnoho prázdnin. Když jsme byli mladší, tak ve stanu, i s batoletem v plenkách. Tenkrát se dalo ještě stanovat „wild“, na Isle of Skye a podobných lokalitách severozápadu. Postupem času těchto možností volného čundrování ubývalo.
    Je tam nádherně – když neprší a nekoušou midžis. :-)

  24. ↪ 11 Bali: A kterou salvej pouzivate? Lekarskou ci divotvornou?

  25. Mirek: lékařskou! Ale po použití velkého množství tohoto výborného digestivu, budete mít možná stejné stavy jako z šalvěje divotvorné ;-)

  26. ↪ 25 Bali: Díky! Rád jsem se (ač Valach) takto „zbavil“ darované flaše nenáviděné slivovice. Jedna už mi v komoře hezky zelená!!!

  27. Tak ať chutná a léčí ;-)

  28. Jameson..nic jineho nemam :-)

  29. Ještě tak dva dny se 7letým Abuelo.

  30. No asi trapně… „pečený“ čaj (sladký a s s ovocem), nebo teplé mléko, případně kakao :-))

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.