Máslo - jaké kupujete? RSS

Štítky: , ,

77 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. ↪ 60 Klara.h: To zní rozumně.
    ↪ 59 Juana: Teplem to nebude, já moc nevytápím.

  2. Jednoznačně jihočeské máslo na výborný selský chléb s rajčetem a cibulkou ;), nebo s ředkvičkou, či řeřichou… Úžasné máslo mají na Kubáni na farm. trzích půl kg za 90 Kč, ale nevím farmu.. odkrajují ho z velké hroudy a to je žraso!

  3. Tak Kunín u mne skončil. Nejdřív máslo z Francie a pak „šlehačka“ s pouhými 16,5% tuku místo 31% :(

  4. ↪ 56 yannka: svět je malej,mám v Olomouci přátele z města Des Moines ve státe Iowa(foto:))) a Ti mi vyprávěli o lahůdce něčeho smaženého s máslem uvnitř. Myslím, že to bylo i s kuřecím masem a dělali to i doma, ale zeptám se jich na tuto „lahůdku“ na špejli:)

  5. irena: nebylo to náhodou toto – http://www.labuznik.com/recipe.php?… (klasika, velmi dobrá)

  6. ↪ 65 zdenek: myslím, že máte pravdu:)))

  7. Kunín už taky nekupuju, poslední dvě másla byla nažloutlá a podivně zapáchající. Ted se chystam nakoupit šlehačku a začít vyrábět máslo domáci, je to lahůdka.

  8. Chutná mi Jihočeské a rád kupuji i se zákysem (pan Cuketka promine :) ) od Olmy.

  9. Už jste ochutnali Farmářské máslo od Tatry? Objevila jsem nedávno a od té doby na něj nedám dopustit!

  10. Jihočeské je dobré ale skoro stejně dobré je i Dr. Halíř, ale pozor prodávají se dvě varianty, české a německé, ikdyž chutově mezi nimi moc rozdíl není

  11. Já chodím pro máslo do La Formaggeria – mají tam krájené čerstvé máslo z mlékárny Litovel. Cenově v podstatě stejné nebo levnější než balené.

  12. Máslo máme rádi, kupujeme Madetu, Polabské mlékárny, BIO, nebo nějaké „lepší“, vyplatilo se mi řídit se výsledky z dTestu…
    M.

  13. Co myslíte, dá se podle barvy másla posuzovat jeho kvalita?

  14. ↪ 73 kuba.biker: Velmi krátká odpověď: nedá. Podle barvy másla můžete posoudit max množství betakarotenu. Jak se tam dostal a jak je máslo kvalitní celkově, ale z toho neodvodíte.

  15. Díky, tušil jsem, že to nebude tak jednoduché :))

  16. ↪ 75 kuba.biker: :)) Když už něco jednoduchého u másla, tak raději vůni. U obyč čerstvéhéo másla se to paradoxně nestává, ale třeba když nakupuju máslo na trhu nebo ve farm. prodejnách, tak vždy očichávám jak blázen a při sebemenším náznaku žluknutí ve vůni nekupuju. Stávalo se mi pak až nepříjemně často, že po rozbalení na mě vybafne zasmrádlé máslo.

  17. Když si chci udělat opravdu radost, koupím si krásné máslo z Echiré v dýhovém košíčku, mají v Makru (ale viděla jsem ho i u Sváčka a na nějakém e-shopu), ve slané i nesolené variantě. Dávám přednost modré nesolené: na pečivo úchvatné! Ale i slané je skvělé, to si mažu zejména – hrůza – pod džem. Neříkejte nic. Chť slaného másla a sladkého džemu (meruňky, maliny nebo borůvky) mě dostává. To je podle mě TOP. Nedělní snídaně v ráji. Akorát je strašně, ale příšerně drahé, skutečný máslomil by ho ale měl okusit.
    Shora uváděné President mě poněkud zklamalo, ale odpustila jsem mu, když jsem si v Makru koupila dvoukilový bloček, spíše dlaždici, patrně originál z Francie (je zřejmě určený pro pekaře) – slaďoučké máslíčko, jedna báseň, s malými kostkami nejde srovnat.
    Jinak běžně kupuju Olmu, Moravia nebo jihočechy. Farmářská se mi vetšinou zdají málo vymytá, tedy nakyslá. I když máslo od Páchů z Orlických hor je nakyslé a na chleba není lepšího! A ten jejich tvaroh!!!!! Co jsem ho ochutnala nemohu pozřít jiný. Což je vlastně zlé.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.