Jídlo jako vánoční dárek RSS

Štítky: ,

37 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. ↪ 28 irresistible: Já se na ně dívala, asi využiju zákaznickou slevu a koupím je!

    ↪ 30 joli: Staré recepty bývají skvělé a cokoliv z dýně je super. Díky za inspiraci, navařím dýňové máslo.

  2. Můžu poprosit o recept na dýňové máslo? Dýní mám docela zásobu a ráda bych ho zkusila, děkuji :)

  3. ↪ 31 Vanda: Chce to ale vychytat těsto, na které se pak budou razit nápisy. Dělala jsem loni nějaké tyčinky s eidamem, podobné jak tady někdo dával na předchozí stránce a dost to vyskočilo, takže písmenka se úplně slily. Chce to něco, co moc nevyskočí. Proto na tady ty psací věci dělám ty parmezánové (nebo pecorino, prostě něco hodně tvrdého). Teď jsem je dělala z nějakého zbytku kozího sýra a ještě nějakého s karamelovým ocáskem (název nevím) a povrch sušenek se hodně vydul a popraskal, to se mi ještě nestalo. Tak nevím, jestli to nebylo tím sýrem.

  4. ↪ 28 irresistible: Dík za upozornění, razítka Tchibo jsem koupila a jsou docela pěkně zpracovaná, potěšily mě správné „rozpaly“ u jednotlivých písmen.
    V sadě jsou i mezery, tečka, pomlčka, vykřičník, srdíčko a zavináč. Chybí háčky a čárky, ale to se většinou dá obejít. Přiložený je i recept na razítkovatelné sladké sušenky.
    Rozdělení plastových výlisků na jednotlivá písmena zabere dost času (cca jeden film, který už znáte nazpaměť a stačí tedy poslouchat) a oproti návodu je lepší použít odlamovací nůž, nikoliv nůžky :)
    Kupovala jsem včera v Galerii Butovice, 149,– Kč.

  5. ↪ 32 joli: Myslím že ho najdete i tady. Já dám 2:1 dýni hokkaido a máslo, hodně cibule, česnek , bílý pepř, rozmarýn a nastrouhaný zázvor. Cibuli na trošce olivového oleje do sklovata, přidám máslo a na kostky krájenou dýni, pepř a pár snítek rozmarýny. Dusím pomalu až je to kašovité, přidám česnek a zázvor, chvilku podusím, vytáhnu rozmarýn a promixuji tyčákem. Horké plním do skleniček.

  6. Letos bude v sestavě krom pravých povidel i ovocná hořčice, dobrou odezvu má vždy i nějaké ovoce v alkoholu, tentokrát višně. Po loňském úspěchu budu opakovat griliáš.

    Paštiku lze sterilovat, zkoušela jsem nejprve trochu péci kvůli chuti, zatížit a pak zavařit – ale ve sklenici to nevypadá moc hezky, smrksne se. Vydržela zatím měsíc, vyzkoušeno v teple. Čerstvá upečená vydrží tak týden až deset dnů. Mražení ji trochu pokazí. Čili je to lepší přinést na návštěvu.
    Na blogu mám info více

    vilemina.blog.cz

  7. Tipy jsem hledala celý víkend a zatím jsem přišla na toto, snad to někomu pomůže:

    • domácí paštika nebo rillettes (už několikrát zmiňované, ráda bych udělala kachní)
    • domácí turecký med,
    • lokum (turkish delight),
    • sladké sušenky (s čímkoliv, chci s brusinkami),
    • slané sušenky (s čímkoliv, chci nějaké celozrnné, asi s čerstvým rozmarýnem, s olivami),
    • domácí nutela,
    • domácí tlačenka (chtěla jsem ji dělat už minulý rok, ale nestihla jsem),
    • nakládaný sýr (určitě ne hermelín, ale třeba feta + bylinky + olivy + olivový olej),
    • utopenci v pivu s domácími chilli papričkami,
    • pečenáče nebo kyselé ryby,
    • ochucené oleje a octy (česnek, bylinky),
    • domácí likéry (vaječný, čokoládový, karamelový, dělám každý rok a vždycky mají největší úspěch, kolikrát nevydrží ani do Silvestra),
    • citrusový džem se zázvorem (nemám odzkoušený, ale dost mě láká),
    • cibuláda (dělám s balsamico octem),
    • pečený čaj (nikdy jsem nedělala, ale všichni chválí),
    • levandulový med (recept na COOP Clubu, ale nezkoušela jsem),
    • fíkový džem,
    • směs na horkou čokoládu (našla jsem na nějakém blogu, mix cukru, kakaa a čokolády),
    • pražené ořechy,
    • set na svařené víno (láhev červeného vína a k tomu v sáčku namíchané koření).

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.