Zvěřina v Praze RSS

Štítky: , , ,

10 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Zdravím,

    potřeboval bych tip na řeznictví v Praze, kde by se dala koupit dobrá chlazená zvěřina, zejména divočák. Napadlo mě, že si uvařím se šípkovou, když se ty mrchy tak přemnožily :) Koukal jsem v řeznictví v Jungmannově ulici, ale tam mají jen mraženou kýtu a ještě k tomu předraženou přes 400 Kč za kilo. Má někdo ponětí, kde koupit maso čerstvěji a levněji? Díky moc!

  2. Zkuste se zeptat na SVS Praha, kontrolují prodejny s masem a měli by mít přehled, tak vám snad poradí. Posílám vám odkaz na jejich stránky, kde najdete kontaktní email. http://www.svscr.cz/index.php?…

  3. V Brně mívá chlazenou zvěřinu pravidelně Sklizeno, snad jí budou mít i v Praze. Momentálně bývá pouze právě divočák, protože vše ostatní má prý dobu hájení. Na podzim jsem tam běžně kupoval srnčí i jelení maso, vakuově balené a vynikající :)

  4. Díky moc za tipy! Sklizeno vypadá dobře. Asi se tam vyprávím.

  5. V Plzni je skvela prodejna U Špilara – chlazene i mrazene ryby, drubez, zverina: http://www.rybarna-spilar.cz/index.php
    Pokud by se vam chtelo za masem za masem z divocaka cestovat :-)

  6. Díval jsem se na Facebook Sklizeno v Nuslích, 1.2. tam mají zprávu, že mají kompletní sortiment zvěřiny – srnčí, jelen, dančí, kančí. Tak snad to ještě platí.

  7. můžete zkusit (jestli to chcete nějak pravidelně) zkusit najít oms (okresní myslivecký spolek) na internetu, zavolat a poptat se.. sdružení mohou prodávat i malospotřebitelům (dodržení vyšetření atd..)
    při troše energie a štěstí natrefíte na sdružení(člověka) co vám to prodá, i oficálně a můžete si vybudovat odběrný kanál:-)
    oficiální zvěřina v těchto krámech jde obvykle „přes výkupy“ kde jsou pro myslivce ceny nižší.. takže přímý prodej co mám zkušenost nikdo neodmítl
    (když vynechám různé akce typu myslivecký bál kde navážete kontakt, to už je po termínu..)

    jinak add zvěřina a datumy:
    když se bavíme o čerstvé (chlazené) zvěřině, tak srnčí nyní být nemůže
    vysoká (jelen, daněk) a různé mutace také ne… doby lovu končí tak prosinec, leden max…

    prase (sele, lončák) se může lovit celoročně, takže „může být furt“.. nyní je vhodná doba lovu, v létě e moc prasat nestřelí, mají přirozený kryt v porostech..

  8. samozřejmě jsou ještě možnosti zvěřiny z „farmových“ chovů, různé výjimky na lov, „autonehody“ a pytláctví…
    ale to už je „mimo hlavní proud“…

  9. ↪ 1 xIndian:
    Zdravím reaguji na Váš dotaz z hlediska zvěřiny, jsem myslivec a mohu Vám prodat zvěřinu (nyní prase divoké váha 80 kg) jen dle zákona 166/99 Sb. já jako oprávněný lovec mohu prodat vyšetřenou zvěř (na trichinelu) a prohlídnutou proškolenou osobou buď přímo spotřebiteli pro spotřebu v jeho domácnosti, anebo je dodávat do místní maloobchodní prodejny, která zásobuje tímto masem jako masem čerstvým přímo konečného spotřebitele, tj. nesmím prodávat restauracím těm, může prodávat je ten kdo má schválenou a certifikovanou zpracovnu na zpracování masa(zvěřiny). V případě zájmu tel774999345 Praha

  10. Dobrý den,
    my bereme zvěřinu od Good Venison s. r.o. mají eshop s dopravou zdarma po Praze a mimo Prahu také zasílají. Maso je naprosto luxusní a mají dobrý ceny, dost akcí na maso. Objednávám pravidelně skoro každý týden a 100% spokojenost, za naší rodinu doporučuji :) http://eshop.goodvenison.cz/

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.