Kam za jídlem na Praze 13 RSS

Štítky: Zatím bez štítků.

140 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Ohrada Food Fest – opravdu doporučuji. Trochu mne odrazovalo množství přihlášených lidí, ale nemusíte se bát, lidí je tak akorát, u jídla se dá posedět na lavičce, fronty jsou jen krátké s výjimkou burgrů Dish, kde jim to ale „odsejpá“ a s výjimkou kávy My Dva, kde filtrování kávy chce prostě svůj čas. Ochutnali jsme daňčí gulášovku a kančí se šípkovou omáčkou a noky od Kastrolu, krevetové karí a tataráček od restaucí Na Kopci / Na konci, zákusky od Bílé Vrány, filtrovanou i vietnamskou kávu, výborné Barolo a prosciutto od Vine Food Market i savignon a rulandské šedé od Vinařství Nechory, domů jsme si přinesli bagety a závitky od Gao Den. Ceny opravdu příjemné, daňčí gulášovka od Kastrolu za 25,–, kančí s noky i jídla z restaurací Na Kopci a Na Konci 70,–Kč, celé menu z Gao Den za 90,– (2 nesmažené závitky, kuřecí s nudlemi, bageta, okurková limonáda). Kdo máte čas a chcete ochutnat dobrá jídla,zajděte, počasí je taky tak akorát.

  2. Tak musím napsat, že Gao Den pořád výborný, možná čím dál tím lepší. Jediné, co bych vytkla, je to, že ani na svých webových stránkách ani na FCB nezveřejňují poslední dobou nové týdenní nabídky. Dnes jsme třeba měli poměrně asi vietnamsky netypický steak z vysokého roštěnce se šťávou z tamarindu (opravdu výborné, opravdu medium) za 229,–Kč a pak takový výběr z jejich jídel za 149,–Kč, kde bylo kuřecí maso v rajčatové omáčce, smažená krkovička (tu nemají ve stálé nabídce) a vepřové maso v betelových listech + kopec rýže, takže jsme ochutnali i tenhle průřez jejich kuchyní, a vše bylo opět výborné. Před časem měli skvělou tom yum polévku s krevetami. Škoda, že si aspoň na FCB neudělají trošku reklamu s těmito novinkami mimo stálý jídelní lístek. Trochu jsme začali zanedbávat Kastrol – minule jsme v Gao Denu večeřeli vedle majitele Kastrolu, takže i on sem občas s rodinou zaskočí :-)

  3. Tentokrát tu mám první otevíračku roku 2015. Bude sladká, čokoládová, prý s atmosférou Francie. Čokoládová cukrárna otevře svou pobočku 8.1. na malém náměstíčku pod nákupním centrem Lužiny – přesněji pod metrem. Pokud budou v nabídce i makronky (mají je na FB stránkách), budu velmi potěšen :-)
    http://www.cokoladovacukrarna.cz/

  4. A hned i druhá blížící se otvíračka. Na první pohled může být divné, že sem dávám odkaz na nové sportovní centrum, které chystá své otevření v Jeremiášově ulici proti benzínce Šafránka.
    Ale cituji z www stránek: „Sport Restaurant Jeremi bude nabízet svým zákazníkům nekuřáckou samoobslužnou restauraci zaměřenou na zdravou výživu a kvalitní ingredience. Důraz bude kladen také na bohatý salátový bar a pořádání pravidelných gurmánských akcí pod vedením zkušených šéfkuchařů“.
    Více zde: http://www.jeremisport.cz/

  5. Ano, už se těšíme, to máme taky kousek. Po páteční zkušenosti z Normal Café, odkud jsme po 1,5hod. přišli vyuzení jak sardinky a o pivu nám servírka sdělila „já vím, že je na hovno, pořád mi to pění“, tak už se fakt moc těšíme na další nekuřáckou restauraci. Jídlo mají v Normal Café stále dobré, ale to ostatní nějak stojí za pendrek…

  6. Normal by mohl být dobrá restaurace. Pokud by byl nekuřácký. Ten smrad tam je naprosto nehorázný. Klidně bych tam zašel častěji. Ale tohle mě spolehlivě odrazuje. Jako kdyby nebylo v okolí dost kuřáckých pajzlů.

  7. Co říkáte na nové menu Gao Denu? Přiznám se, za mne tedy mírné zklamání. Z nabídky zmizely oblíbené bagety, které jsme si kupovali i domů, a tu nabídku tří druhů (zejména mé oblíbené s bůčkovými placičkami) prostě nevyváží jedna bageta v týdenním menu, s paštikou a vietnamskými uzeninami (byť mne tedy zajímá, co to jsou vietnamské uzeniny)… Z mých oblíbených jídel zmizela všechna s vepřovými placičkami, jak bageta, tak s rýžovými nudlemi, tak v betelových listech, takže jediným vepřovým jídlem zůstávají pečená žebírka. Přiznám se, ta jsem tu tedy nikdy neochutnala, jednak díky příloze (hranolky nemusím) a jednak kvůli ceně. Žebírka jsou pro mne pořád synonymem levného jídla, takže pokud mám dát 300Kč za krevety nebo žebírka, vždy si prostě vyberu krevety. Celkem by mne zajímalo, jak se bude prodávat porce čerstvého mořského vlka za 389,–Kč. Tohle jídlo možná i ochutnám, ale mám určitou pochybnost, zda si lidé za tuhle cenu budou rybu dávat a zda bude tedy opravdu možné deklarovat čerstvost (že to nebude z mražené ryby).

  8. Už jste někdo byli v restauraci Jeremi Sport? Upřímně řečeno si ten jejich koncept moc neumím představit: samoobslužná restaurace zaměřená na zdravou výživu a kvalitní ingredience + bohatý salátový bar… Na fotce nějaký zřejmě kuřecí steak se zeleninou, na druhé losos se zeleninou… Že je samoobslužný salátový bar, to chápu, ale to se tam ten losos nebo kuřecí steak celý den někde přihřívá a čeká, až si ho někdo vezme? Nějak mne to zatím podle popisu moc neláká… Navíc polední menu je naopak na hony vzdáleno zdravé výživě (mj. smažený sýr, hamburgery, pečená krkovice ve slaninovém kabátku s pečenými brambory, Baffalo wings ???…), takže salát Ceasar to asi nezachrání… Tak nějak z toho mám pocit, že to nemá žádný koncept.

  9. Tak na to menu koukám a je to taková ta klasická nekoncepčnost. Co kuchaře napadne. No, vyzkoušet můžu.

    POLÉVKA
    Masový vývar s masem, zeleninou, domácí kapání 24 Kč
    Špenátová s restovanou šunkou 29 Kč
    HLAVNÍ JÍDLO
    Spaghetti Bolognesse (Mleté maso, česnek, pepř, drcená rajčata, parmezán) 119 Kč
    Smažený sýr, domácí tatarka, pažitkové brambory 89 Kč
    Kuřecí suvlaki (marinované kuřecí maso na špejli) pita chleba, tzaziki, zelenina 87 Kč
    Vysoký roštěnec na nakládaným pepři, jasmínová rýže 149 Kč
    MINUTKOVÉ MENU
    Hovězí burger Jeremi, steakové hranolky 145 Kč
    Cheeseburger Jeremi, domácí belgické hranolky 145 Kč
    Kuřecí wrap, domácí belgické hranolky se slupkou 127 Kč
    Kuřecí salát „Ceasar“ 99 Kč
    Pečená krkovice ve slaninovém kabátku, opečené brambory 124 Kč
    Pečený losos na bylinkovém másle, špenátové tagliatelle 139 Kč
    Baffalo wings, blue cheese dip, zeleninové krudité 99 Kč

  10. A mám tady další gastro-novinku naší městské části. Dočkali jsme se i podniku, který je zaměřen na hamburgery! Má příznačné jméno „Šťastná kráva“ a na menu naleznete mj. 6 různých hamburgerů v cenách 169–239 Kč. To není nízká cena, snad má oporu v kvalitě. Ostatní položky MENU považuji za vhodně zvolené a i jejich počet je rozumný. Vypadá to, že někdo o konceptu přemýšlel. Potěší i nabídka koktejlů. Myslím, že za vyzkoušení to stojí…
    http://www.stastnakrava.cz/

  11. Jo, to vypadá zajímavě! Kam vy na ty tipy chodíte :-)
    Jediné, co mi připadá takové podivné, je žádost o případné storno rezervace nejpozději 4 dny před rezervovaným termínem. Pokud jsem musela někdy rezervaci stornovat, tak kvůli náhlému onemocnění a to si den jaksi nevybírá. Chápu žádost, aby host případně rezervaci včas stornoval, pokud nemůže přijít, ale podmiňovat to čtyřmi dny mi přijde poněkud nelogické a nenormální. A pokud je host neseriózní, tak se prostě na rušení rezervace vybodne a stejně nepřijde, s tím restaurace asi nic nenadělá…

    Nemáte někdo zkušenost s restaurací Fellini na Zličíně? Sice to není Praha 13, ale kousek metrem: http://www.restaurantfellini.cz/
    Jídelní lístek se mi líbí, ač je na můj vkus dost rozsáhlý.

  12. Přišel nám domů nový Stop, časopis pro Prahu 13, kde se o restauraci Jeremi sport píše: … využívá suroviny od českých lokálních dodavatelů a pěstitelů a důraz klade i na bezlepková jídla. Při vaření se zásadně nepoužívají polotovary. Proto jsou pokrmy bez přidaných dochucovadel a umělých látek, karlovarské knedlíky a dezerty jsou domácí, vynikající omáčky jsou bez zahušťovadel…
    Tož tak :-) Ale ještě jsme se nebyli podívat…

  13. Taky jsem si to ve STOPu přečetl a překvapilo mě to. Nejvyšší čas si to zajít ověřit.

  14. Asi jsem tady teď nejčastější diskutér :-)
    V tom Stopu je ještě informace, že světlý ležák z Pivovaru Lužiny zvítězil v minisoutěži ležáků pořádané portálem http://www.pivni.info, ve finále vyhrál mezi devíti ležáky, které se začaly vařit v roce 2014.
    Taky jsme ještě nebyli, nějak ty hospůdky nestíháme obíhat :-)

  15. Tak toho jsem si nevšiml, ale jejich polotmavá třináctka je vážně výborná! Zajímavé je také to, že je to nekuřácká hospoda a je pořád plná. Tak snad dojde brzy na to, že nekuřácké budou všechny…

  16. Přijeli jsme dnes domů dříve a tak došlo na téma KAM na oběd. Otevřel jsem polední nabídku Kastrolu a Lužinského pivovaru a poměřoval. A pak mě to napadlo. Test JEREMI! Od této restaurace nemám velká očekávání, přeci jen jde primárně o sportoviště. Interiér je zatím hodně „syrový“. To vše umocnil podivný pocit z toho, když jste sami ve velkém prostoru. Spíš než restaurace je Jeremi jídelna – obsluha je s tácem a výdejním pultem zakončeným pokladnou. Něco jako má IKEA, či závodka. Ale k jídlu. Manželka zvolila cheeseburger s hranolky, já vsadil na oblíbené testovací Buffalo wings. Křidýlka byla připravena výborně, čerstvě upečena a podávána se dvěma dipy. Sýrovým a pikantním. Burger byl prý výborný, rozhodně hezky i vypadal. K jídlu točená malinovka. Z mého pohledu je Jeremi nekuřácký fastfood, kde se dá dobře najíst. Kastrol i Gao Den jsou restaurace na vyšší úrovni, Lužinský pivovar je spíš záležitost „pivo a sportbar“, takže Jeremi dobře doplní nabídku nekuřáckých podniků v okolí.

  17. No, tácové jídelny já tedy nemusím :-(
    Takže jídlo je již připravené a ohřívá se a kuchař mi ho hodí na talíř, pak jdu platit k pokladně? Nebo kuchař čerstvě pro mne porci ofrituje? Saláty si člověk nabere sám? Jak jsem na to dnešní menu koukala, tak mi to přijde vesměs samý friťák, snad kromě té koprovky (ale ta je za 49,–Kč, to asi bude jen za tu omáčku s vejcem, jako bezmasý pokrm, za tu cenu?). Sakra, neláká, neláká, neláká… A co tam točí? Na stránkách mají jen Birell, to snad ne, snad mají i normální pivo?

    Lepší zpráva: Ohrada Food Fest v sobotu 19. 9. 2015. Zatím to vypadá, že účast bude stejná jako vloni. Doufám, že zlanaří i někoho nového :-) nicméně vloni se nám moc líbilo.

    https://www.facebook.com/ohradafoodfest

  18. Kupodivu to ten kuchař začal dělat až po objednávce a jídlo nám donesli až po nějakém čase ke stolu. A ještě byli hodně ochotní. Tipuji, že přímo u pultu bych dostal tu koprovku, polévku, …? Pivo tam mají, chvilku mi tvalo, než jsem ho našel, ale pípa je u recepce… Zahlédl jsem logo Gambrinusu.

    Na druhý Food Fest se už těším, ale je až za dlouho. Myslím, že chystají i něco na květen…

  19. Tak až zjistíte, co kde v květnu bude, tak sem napište, ať něco neprošvihnu :-)
    Díky.

  20. A máme zde další nový podnik. Pokud mi něco v mém bydlišti chybělo, pak místo kam si dojít na prima snídani. Red Café má šanci toto bílé místo zaplnit. Kavárnu sousedící s Bekovkou a Bistrem ZEN na okraji Britské čtvrti jsem objevil při sobotní cyklotoulce. Dle FB nabídky si pečou vlastní chléb, připravují čerstvé saláty i sendviče a vůbec to celkově nevypadá špatně. Webové stránky http://red-cafe.cz/ jsou asi ještě provizorní, ale FB stránky jsou celkem živé. Dle internetu patří podnik do skupiny Zátiší Group.

  21. ↪ 110 mpik: Přidal byste prosím odkaz na FB? Nemohu to najít :) Zátiší Group je super záruka.

  22. https://www.facebook.com/…099796801739?…

  23. ↪ 112 mpik: Dík, vypadá to pěkně, i ten prostor :) Docela zajímavost, že se pustili do takového typu podniku

  24. Měli jsme dnes ve schránce leták, z bývalé Bekovky je Kolkovna:

    http://www.kolkovna.cz/…-stodulky-24

    Takže se nám tady slušné restaurace množí jak houby po dešti, super!

  25. Krizik: Předběhla jste mě s výběrem schránky :-) Změna na Kolkovnu je pozitivní krok. Bekovka byl průměr, síť Kolkovna je kvalitativně na vyšší úrovni.

  26. Kdo má rád kližky, líčka, ovar, tak v Kastrolu mají opravdu excelentní carpaccio z telecí hlavy s vinaigretem ze sušených rajčat. Oproti jiným restauracím tu mají předkrmy opravdu v mini-verzích, takže člověk zvládne i hlavní jídlo. Já si to carpaccio dala 2× a zvládla bych i třetí… A po dotazu na zmrzlinu, kterou v nabídce nemají, mi byl nabídnut sorbet z maracuji, a taky neměl chybu :-)

  27. Jo, to muzu potvrdit, to carpaccio je vážně lahoda.

  28. Tak opět Ohrada Fest 19. září 2015:
    http://www.ohrada-food-fest.cz/

  29. Po dlouhé době mohu přidat skoro nový podnik v naší městské části. Přímo u metra Nové Butovice, v Bucharově ulici funguje od listopadu 2015 asijská restaurace GUO. Otevřeno má denně od desíti do desíti a v nabídce je sushi, několik klasických čínských jídel, polévky Udon, Miso či Tom Kha Gai, ale třeba i nudle Pad Thai. Zatím jsem nevyzkoušel, ale brzy tak učiním. Pokud mě někdo předběhne, napište, jak vám chutnalo. Více na http://www.restauraceguo.cz/

  30. Cafe Normal na Praze 13 prý koncem ledna končí, stěhují se údajně někam na Lužiny. Je otázkou, co místo nich bude, zda opět restaurace nebo nějaká jiná provozovna.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.