Večeře 24/12 RSS

Štítky: , , ,

69 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Kapra taky nemusim. Letos bude obalovana stika a rizky. Salat bude bez salamu, ale zato tezka ceska klasika. Jim ho tak 2× rocne, takze zadny problem.

    ↪ 59 mpik: Takze budete delat videnak?

  2. Vídeňák je výborný, ale máme na Vánoce vlastní: půl kila brambor, menší červená cibule, půlka velkého kyselého jablka, cca 4 kyselé okurky, sůl, pepř, majonéza, 2 vejce, lžíce dijónské hořčice…

    Štiku jsem kupodivu ještě nikdy neochutnal.

  3. U nás k obědu houbový kuba a večer klasika – rybí polévka a smažený kapr se salátem. Salát bez uzeniny, bez hrášku, bez vajec (to jen na ozdobu). Jediné, co míváme netradiční, je předkrm – minulý rok pěna z uzeného pstruha, letos nejspíše lososový tataráček.

  4. Tak, tak, u nás též štědrovečerní klasika. Ráno k snídani tvarohová štóla, k obědu pak česnečka a pohankové krupky s hříbky (náhrada za kubu).
    Večer to rozjedeme, jako předkrm bude husí paštika s calvadosem a hřebíčkem, pak rybí polévka (dvě verze – moje rybí bramboračka a tchýnina rybí s domácími nudlemi) a dva druhy kapra – tradiční smažený a pak pečený na másle s kmínem. K tomu spousta bramborového salátu (taky dva druhy – já do svého pidávám ještě nadrobno nakrájené jablíčko). A dezert pak sněhové pusinky poskládané do tvaru stromečku, jemně přelité bíločokoládovou ganache s čerstvou mátou (ta kupodivu v truhlíku na balkoně stále ještě bojuje o život) a ozdobené zrníčky granátového jablka. Letos budeme jíst poprvé u tchánovců (zatím dvakrát večeřeli oni u nás), tak bude trochu problém s logistikou (přepravit tu spoustu našeho jídla, dětskou jídelní stoličku + mírně hyperativní mláďata), ale těším se na to, protože věřím, že se Vánoce mají slavit pospolu. Mí rodiče budou slavit zase společně s mou sestrou a její rodinou.
    Tak krásné svátky všem!

  5. Madla: dva druhy bramborového salátu? A jak jsi na tom s kořenovou zeleninou, s hráškem a s uzeninou?
    Teď jsem četl na Lidovkách článek o pěti nejlepších salátech – 3 z 5 s kořenovou zeleninou, 1 z 5 s gothajem.

  6. ↪ 65 mpik: No dva druhy jako ohledně ochucení, já dělám spíš takový pikantnější, kdežto tchyně má školkovské chutě. Do toho mého dávám mrkev, petržel a trochu celeru, blanšírovanou cibulku a hrášek, spoustu kyselých okurek (domácích a letos poprvé bez umělých sladidel, přesto báječně křupavých), trochu pikantní zeleniny a stříbřitých kyselých cibulek, a oloupané a nadrobno nakrájené jablíčko. Žádná uzenina, žádná vejce (loni jsme jen zdobili křepelčími). Zálivka z domácí majonézy fiklé jogurtem a dochucené lákem z okurek.
    Z gothaje v brsalátu bych šla asi do mdlob …

  7. Cely rok jsem nemel cas varit, tak ted se vyradim :)

    Obed se postime (aspon od masa), k veceri bude jako predkrm tataracek ze sashimi tunaka, polevka hovezi – celou noc tazeny – vyvar s jatrovymi knedlicky a domacimi nudlemi, hlavni chod pak vidensky bramborovy salat a cerstva atlantska treska (cod), akorat nevim jak ji pripravit – deti chteji klasiku smazenou v trojobalu, ale mne to prijde trosku skoda. Poradi nekdo? No a zakusek asi vynechame, protoze Jezisek by mohl uletet :)

  8. ↪ 67 vlada: Me velmi chutna treska na portugalsky zpusob, ale nevim jestli to neni malo vanocni ;)
     http://www.foodnetwork.com/…e/index.html

    Kazdopadne lehce osmahnutou treskou na panvi s maslem a citronem nic nezkazite.

  9. ↪ 59 mpik: já samozřejmě nevím, jestli je to „zajímavý tip“, ale protože mi toho smaženého přijde na Vánoce až dost, dělám vinnou klobásu na pivě – v troubě. Jen na to není žádný recept, prostě se klobása smotá „do šneků“, vloží se natěsno (!) do pekáčku vyloženého pečícím papírem (lze použít mřížku, jde jen o to, aby se nepřilepila ke dnu) a do cca poloviny se zaleje pivem. Vloží se do trouby vyhřáté na 180 a peče se do růžova (nějakých 40–60 minut) v průběhu doporučuji jednou zkontrolovat množství piva a případně dolít.
    Víc péče to nepotřebuje, čili lze v mezičase smažit kapra. ;)

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.