Mražení těsta na chleba RSS

Štítky: , ,

3 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Dobrý den,

    na internetu jsem našla spoustu ohlasů na to, že se kváskové těsto může mrazit. Jenže někdo úpěnlivě brojí za mražení nenakynutého těsta a dokynutí potom, někdo naopak vykřičníky používá u mražení už těsta nakynutého.

    Dala jsem tedy mrazit nenakynuté těsto v ošatce a po třech dnech ho dala na noc do lednice. Ráno je pořád splasklé, stejné jako jsem ho dala před několik dny do mrazáku a kynout se určitě nechystá… Jeho bratr rovnou pečený vykynul pěkně. Asi jsem ho zabila :-(

    Jak to tedy s tím mraženým těstem je? Mrazit nakynuté nebo nenakynuté?

    (Je taky možné, že mi mrazák hodně špatně mrazí a těsto v něm mezitím nakynulo a splasklo…)

    Protože se mi nechce dvakrát týdně jet procesem množení kvásku a pečení chleba (bydlím sama, tak peču malé bochníčky), proto bych ráda jedno těsto mrazila. Nevyplatilo se mi totiž mrazit už hotový chléb – po vytáhnutí (po 3 dnech) je suchý a už ne tak dobrý).

  2. Dobrý den,

    nikdo kynuté těsto nemrazí? :-/ A co třeba pár minut předpéct a pak za několik dní dopéct, zkoušel to někdo?

  3. dobrý den,
    těsto na chleba jsem nemrazila, ale kynuté sladké s kvasnicemi ano. Dala jsem ho do mrazáku nevykynuté, pak jsem ho vyndala, nechala rozmrznout a na topení krásně nakynulo.
    Co ale mražení udělá s kváskem netuším. Tady je o zmražení kvásku zmínka http://www.kvaskovychleb.cz/doku.php?….

    Hodně štěstí.
    Z.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.