1. Máte dobrou zkušenost s nějakým papiňákem? Má vůbec nějaký rozdíl v ceně praktický význam, když jde defakto jen o to, zda udrží teplo a tlak? Na heurece je třeba v popředí i papiňák za cca 1500 Kč -
     http://tlakove-hrnce.heureka.cz/?…

    Nebo mají drahé papiňáky něco navíc? Jaký byste vybrali?

  2. Upřímně řečeno netuším. Já si před lety koupila papiňák Steinbach v domnění, že půjde o rakouskou kvalitu. Bohužel víko netěsnilo správně. Papiňák používám velmi málo, cca 5× v roce. Takže jsem jej po roce reklamovala. Vrátil se mi s víkem značky Fagor. Takže spodek mám Steinbach, víko Fagor. Asi to jedou na stejné lince nebo nějak fúzovali, co já vím. Víko stejně netěsní, nicméně při mém méně častém používání již uběhla záruční lhůta, takže mám smůlu. V podstatě v něm již nic nedělám, vše dělám dlouhým varem v normálním hrnci, na papiňák jsem rezignovala. Tak asi tak… U těch recenzí na Heuréce je třeba brát v potaz, že zákazníkům chodí po 10 dnech od objednání zboží. Takže většina lidí, když píšou recenzi, v něm uvaří tak 1–2×, což jaksi není právě směrodatné…

  3. Dobrý den. Mám už asi šest let tlakový hrnec Fagor Rapid Expres čtyřlitrový. Má jen dva stupně tlaku páry, ale maximální spokojenost a doposud s ním nebyl jediný problém. Používám ho cca jednou týdně, těsnění drží, pojistka taky zatím v pořádku. Na indukci funguje výborně a je to pro mě dobrý a bezproblémový pomocník. Cenu nevím, protože jsem ho dostal darem, ale dnes se na internetu prodává od 1300Kč.

  4. Martas: jo tak něco takového jako mám já ten šunt :-) Taky mám dva stupně tlaku páry, přišlo mi to jako dobrý nápad. I cena by zhruba odpovídala. Jen se ten můj model nějak nepovedl…

  5. Já papiňák nikdy neměla ráda, bojím se, že mi to bouchne… takže jsem samozřeejm na vánoce dostala od rodičů papinak. Konkrétně tenhle: http://www.utc.cz/…6-l/338022p/ A kupodivu to není tak špatné, jak jsem myslela… jdíla se mi ted uvaří mnohem rychleji. Navíc mám indukční sporák, takže se to docela šiklo.

  6. Já mám „obyčejný“ papiňák. Jen jsme kontroloval dobrý materiál. A nemám problém. Jede dobře.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.