Co jste naježili? RSS

Štítky: , , ,

147 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Hezké svátky. Dostal jsem kouzlo a knihu „No fuj! Co všechno lidé jedí“ od Neila Setchfielda. Dost stručné, ale stojí ta za přečtení…tady těm, kteří se neštítí… :-) Doporučuji.

  2. Od stredni vysneny Kitchen aid:-))) Zklamani ale prislo pri zadelavani testa na dve vanocky:-( Testo z 1,5 kila mouky to nezvádá. Preleza pres hak. Takovyhle mnozstvi testa se ale dela malokdy, takze jsem se s tim zase docela rychle smirila;-)

  3. Mě byla naježína kuchařka z edice Apetit Dezerty a dorty, plus stylová forma na koláč od Le Creuset. A k Clever Dripu vysněná vzduchotěsná dóza na kávu od Doubleshotu.

  4. Najezil jsem cinskou kucharku a najezil jsem si nuz victoronox.

  5. Pod nasim stromeckem se letos nasly ramekiny, flambovaci pistole a dlouho shanena madarska kucharka od Gundela. Z kategorie darku k nezaplaceni to byla predevsim velka okurkova sklenice sirokych nudli znacky babicka a v nasledujicich dnech jeste ocekavam bonus v podobe profi nabrouseni nozu od brachy.

  6. Naježila jsem paštiku s brusinkami, pod stromečkem byl kenwood tyčák a Ježíšek nám napsal příspěvek na tlakový hrnec.

  7. Deník Dity P. (napsal jsem Ježíškovi) a velké balení Pickwick ranní (tchýně ví, že mám rád čaj).

  8. ↪ 119 irresistible: Dělám to právě na výše zmiňovaném bamixu. je to jemné, skoro ta pasta.

  9. ↪ 127 Kahi: tchýně boduje ;)

  10. Dostala jsem The Art of Fermentation, nůž na chléb Victorinox (a jak jsem byla skeptická… je skvělej:), formu na chléb s víkem, keramickou zapékací mísu, homemade pomerančovo-zázorový džem, nějaké sýry, čokolády, spoustu haribobonbónů. .
    Já z jídelních věcí rozdávala panettone, chleby a malé zapékací mísy s poklopem, co se jmenují tak blbě.

  11. ↪ 128 Karlicka: Bamix nemam, ale uz smejdim nastavce u meho robota, diky za tip:-)

  12. ↪ 128 Karlicka: Omlouvám se za OT. Děláte to tím tyčákem, nebo v tom přídavném nástavci? Potřebovala bych v něčem „namlýt“ do krémova kokos, protože se tady nikde nedá koupit, ale můj klasický stolní mixér, ve kterém to dělají na netu by se spálil, tak bych to mohla zkusit takhle. Mám sice Zepter, ale nepřijde mi to od Bamixu takový rozdíl. Jen jsem se k tomu nikdy nedostala, protože to 5 až deset minut trvá a to se mi nikdy nechtělo držet;-)

  13. ↪ 132 snookie: Dělám to v té přídavné kulaté věci zvané processor. Dřív jsem ořechy „mlela“ v tříštivém mlýnku na kafe a to dělalo snad ještě větší pastu, ale ne tak rovnoměrnou.

  14. Jako rodina jsme naježili pěnič na mléko Nespresso.

  15. ↪ 112 Kytka: A já si říkala, kdo tu plyšovou zeleninu v IKEA vykoupil :) – lovila jsem na dně poslední ze dvou kusů.
    Syna nadchla, až mi přišlo trošku líto, že zastínila i parádní Lego Duplo :)

    Sama jsem toho dostala spoustu – z kuchařek Jamieho Británii a Vaňkovo Kouzlo.
    A další jídlodárky – mlýnky Peugeot Tahiti na pepř a sůl (ty nádherně zelené:), pistoli na creme brulee, formu na minibábovičky (mají asi 4 cm), balení belgických pralinek a balíček vanilkových lusků. Štědrý Ježíšek :)

  16. ↪ 135 kami: jestli jsi byla na Cernem moste, tam jsem slysel narky, ze je furt nemaj. Na Zlicine jich bylo dost…

  17. Od maminky jsem si nechala dát robot Bosch MUM a už ho nekriticky zbožňuji ;)

  18. Zapékací mísu a pekáček Emile Henry, jupííí :) A něco na dlouhé zimní večery: On Food and Cooking – The Science and Lore of the Kitchen by Harold McGee. A mám na pár let co studovat…

  19. ↪ 136 Kytka: Jojo, na Čerňáku, zelenina dočista vybrabčená :)

  20. Letos byl samoježíšek štědrý – přinesl pánev na Crepes a robota :-)
    Ještě mohl vzít „Kuchařku pro mého muže“…

  21. …juchu…!!!…Ka­netsune KC-101…to byl sen uz nekolik let…je to zazrak…:o)…

  22. Dekuju Jezisku! Kucharka od Yotama Ottolenghiho PLENTY MORE.

  23. Zrovna se vnich rochním:
    http://zapisnik.cuketka.cz/454/ a http://zapisnik.cuketka.cz/454/

    Před svátky nám přestal fungovat robot Kenwood, tak teď přesedám na naježený Bosch. Jsem zvědav jak bude fachčit:

    http://www.bosch-home.com/…MUM48A1.html?…

  24. Najezil jsem si tuhle wok panev, stara odesla, asii delam cim dal casteji a tohle je dle recenzi i vahy solidni litina, doufam v nemeckou kvalitu a trvanlivost.
    http://www.1a-neuware.de/…000x2000.jpg

  25. Naježila jsem sama sobě knížku Gordon Ramsay's Ultimate Home Cooking. Protože mne celkem zaujal pořad na TV Paprika.
    Nákup věcí do kuchyně jsem si zakázala. Co jsem sestěhovala dvě domácnosti (jednu českou a jednu dočasnou zahraniční), pořád ještě spíš rozdávám než dokupuji.
    A Ježíšek si sám moc netroufne. Asi se bojí, že by se netrefil. :-)

  26. Dceři jsem dala Vaňkovy Poklady české kuchyně (super kuchařka) a sobě jsem si objednala Sandtnerovou (poté, co jsem ochutnala naprosto geniální rohlíčky, které podle její kuchařky pekla sousedka), ale Česká pošta se s Ježíškem nějak minula, takže kuchařka dodnes koluje po českých poštách. Zítra se snad už pokochám :-) bude to takový opožděný silvestrovský dárek.

  27. I paní pošťačka potřebovala napéct na Vánoce :-)

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.