Rýžovar - doporučte prosím RSS

Štítky: , ,

76 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Dlouho jsem používal originál hrnec dovezený z Číny (od mého spolubydlícího ze studií – Číňana). Potom, co se finálně odporoučela teflonová vrstva a víc rýže se připeklo, než skutečně uvařilo jsem dlouho hledal nějaký nový. Náhodou jsem někde narazil na recept na vaření rýže v papiňáku a od té doby už rýžovar nehledám. Postup je úplně bezmozkový:). Na jeden díl rýže dva díly vody, přidat případně ochucovadla dle libosti (hřebíček, sůl…), dát do papiňáku na mírný stupeň (nastavení papiňáku) a nechat vařit. Jakmile jde pára, tak nechat vařit 2–3 minutky a pak jen stáhnout z ohně a nechat dojít, než se samovolně pustí poklička. Zatím se mi tak vždy podařilo uvařit skvělou rýži. Možná nebude vyhovovat speciálním požadavkům na sushi, ale běžnou přílohovou už nedělám jinak.

  2. Jojo, taky tak dělám rýži.. ale stále toužím po nějakém dobrém rýžovaru, kde si to samo vypne – když je čas. To kvůli dětem, aby si to mohli sami nastavit. Líbí se mi Sharp, ale je drahý a nevím, zda je dobrý, nenašla jsem nikoho kdo ho má. A u Vietnamců jsem objevila jen rýžovary, které jsem pak našla na Rapexu – nebezpečné zboží.
    Taky je mi divné, že ten Sharp prodává jen jedna firma… :-(

  3. Tedy, musím říct, že již rok máme z Lidlu za 500,– o objemu 1 litr, jede prakticky minimálně jednou týdně a nemám mu co vytknout. Rýži vaří dobře, postupně dle druhu už víme, jestli po vypnutí hned nechat odpařit, nebo nechat dojít, prakticky jen nasypu rýži, zaleju, zaklopím a stisknu spínač. Za 20 minut hotovo. Pro čtyř členou rodinu naprosto dostačující.

  4. to Litalka: a co takhle se kouknout na stránku vzad, kde píšu, že Sharp mám a jsem s ním spokojený?

  5. ↪ 63 Fenix: já mám taky lidl – ale asi ne ten samý typ, mám už ho déle, má klasickou skleněnou pokličku tj. ne to připevněné víko a nepoužívám ho, protože voda vždy vypění ven, strašně prská, rýže je nedovařená a zespodu připálená :-/

  6. ↪ 65 garffielb: Tak tak, nejspíš máš starší verzi, máme tento http://ryzovary.heureka.cz/…sob-150_524/, ale objemu 1 litr a „v barvách“ Lidlu, čili Silvercrest

  7. ↪ 66 Fenix: jojo, bohužel – můj vypadá takto http://ryzovary.heureka.cz/…-srm-0600wh/ a je to krám, co jen občas použiju, když chci udělat něco na pařáku, co má jako součást příslušenství, rýži radši opětovně vařím v osvědčeném litinovém hrnci s modrým smaltem.

  8. ↪ 64 mill: aha… a to máš ten klasický, nebo oválný s displejem?
    I když nechci tu zatěžovat diskuzi nějakými podrobnostmi.
    Můžeš se mi když tak prosím ozvat na mail? Nevím, zda tu jde nějak poslat SZ .
    Díky moc
    litalka2(zavi­náč)seznam(teč­ka)cz

  9. Mám už 4 roky japonský rýžovar z Japy a nemůžu si ho vynachválit, už bych se bez něj neobešla.
    http://www.japafoods.cz/…ar/zojirushi
    Je dost drahý, ale kupovali jsme si ho s manželem ke svatbě a vyplatilo se, funguje pořád bez problémů a rýži vaří úžasnou. Dělám v něm i rizoto a pohanku, má sice menší objem, ale nám to bohatě stačí, na druhou stranu to není žádná velká obludnost a nezabere moc místa. Umí i vařit v páře, ale to jsem nikdy nezkoušela…
    Třeba kolegyně z práce má Etu a moc ji nepoužívá, hlavně proto, že nemá přesně dané dávkování. V tom našem jsou v hlavní nádobě rysky na různé typy rýže a odměřovací kádinka, takže mám přesně daný poměr rýže:voda a nemusím nic sypat od oka.

  10. Ahoj,

    tak sem se taky nakonec rozhodl ke koupi rýžovaru (hlavně teda kvůli sushi, ale taky mě už nebaví ta připálená rýže…), a jsem nějak na vážkách.
    Hodně lidí chválí ty levné Sencory (cca 400 Kč). Ale taky sem se dočetl že někdy prskají a taky připalují…
    Pak sem koukal na Sharp, který i tady uvádíte a doporučujete. Ale přijde mi že je to zbytečně drahé a přitom je to založeno na stejném principu jako ten Sencor, tedy rýže a voda se lije do jedné nádoby.

    Taky můžu sáhnout po nějakém noname ze SAPY, ale tam se celkem obávám kvality, nebo se to vyplatí?

  11. Máme no name ze Sapy. Funguje perfektně. Ostatně na takhle jednoduché zařízení se snad ani nemá co rozbít. A kdyby náhodou? Za těch pár korun…

  12. N3o21: Na rýžovary Sencor jsem nedávno psal recenze. Bohužel jsem je neměl v ruce, ale sestavuji hodnocení podle názorů uživatelů na konkrétní model z českých a zahranočních serveru. Konkrétně na Sencory jsem moc stížností nenašel. Údajně prská jen model s číslem 1800 a to až do okolí jednoho metru což mi přijde šílené.

    Pokud si ty recenze chcete přečíst jsou zde: http://www.ryzovary.8u.cz/…vary-sencor/

  13. Tak jsem zahlédla v akci v Kauflandu Sencor rýžovar a vybavila si tuto diskuzi, kterou bych tímto ráda trochu oživila. Ti, co zakoupili levnou variantu Sencor s poklicí – jste spokojeni? Jde mi pouze o vaření přílohové rýže – celozrnné varianty jasmínové, basmati a dlouhozrnné – funguje to prosím? Nerada bych investovala 400,– do věci kterou jednou dvakrát vyzkouším a bude mi doma jen zabírat místo. Potřebuji uvařit cca 200g rýže denně – ideálně i navařit trochu dopředu, tudíž budu vařit 3×-4× týdně a ráda bych přístroj který to zvládne. Mockrát děkuji.

  14. Po delsi zkusenosti s mym prtavym Sencorem s poklickou musim rict ze neni az tak spatny. Pokud potrebujete varit mensi mnozstvi ryze, tak to bude vpohode. O moc vic nez tech 200g bych tam ale nedavala (jestli je to ten stejny prcek co mam ja), protoze cim je plnejsi, tim vic ma tendenci prskat kolem poklicky. Ale 1–2 porce jsou OK. Oproti vareni ryze v hrnci odpada hlidani protoze se sam vypne (i kdyz po delsim stani se zapnutou funkci ‚keep warm‘ muze na dne vznikat takova opecena krusta, ktera me osobne ale docela chutna :) ) a navic se dobre cisti. Pokud varite ryzi denne, tak tech par stovek nebude spatna investice. Me uz slouzi par let bez vetsich potizi.

  15. ↪ 74 Yenneffer: Děkuji za update. Bohužel jsem se přepsala, mělo by to být 400g denně, tudíž se mám bát prskání?:)) Je ta rýže z něj opravdu lepší a chutnější než příprava v hrnci ve vodě? Pokud ano, jdu do toho!;) Jo a celozrnná nevadí?

  16. Vetsi mnoztvi ryze nez dve porce moc casto nevarim, nepotrebuji to, ale prislo mi ze cim vice ji bylo, tim vice to prskalo. 400g uz se blizi maximu toho co muze vubec pujmout. A zvlast pokud se jedna o celozrnou ryzi, asi bych spis volila nejaky ryzovar co ma vic nez jeden program. Taky jsem celozrnou zkousela a prislo mi, ze nebyla uplne dovarena, musela jsem pridavat vodu, a pak se zase odspoda pripekala. To uz je potom asi jednodussi ten obycejny hrnec.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.