SCUK #6 - Zmrzlina RSS

Štítky: , , , , , , , ,

33 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. tentorkát půjde spíše o výběr data, na scuku #5 totiž došlo k významné shodě nad tématem příštího sedacího scuku #6:

    ochutnávka alternativního mléka, másla a domácího chleba

    vítány jsou všechn druhu domácích mléčných poroduktů, mléko nepasterizované, nehomogenizované, nebo přímo od farmáře, k tomu nějaká zajímavá másla (čístá, nesolená) a k otmu všemu domácí chleby v různých variantách :)

    místo předpoákládám opět biozahrada, nejlépe opět sobota dopoeldn, nebo pátek večer navrhuji 17. nebo 18. dubna

  2. Scuk č. 5 byl velmi příjemný. Takže jsem všemi deseti pro další. 17. i 18. dubna by se mi hodilo. Zkusila bych dovézt i nějaké anglické alternativní vzorky pro srovnání.

  3. Píši si do deníčku a na angl. alternativní vzorky se mooc těším!
    :-)))

  4. Termíny si píšu do notýsku :)

  5. Ten termín nemůžu, ale nevadí, přihlásím se pak na ten další chodicí #7

  6. prihlasila bych se(predpokladam, pokud by to bylo pro uzavrenou skupinu 7 lidi, nebylo by to na netu:)), ale jak novacek bych asi mela neco prinest..a bohuzel nemam pristup k domacimu mleku ani maslu..upect bych neco mohla, pokud najdu pristup k nejake troube:)

  7. Termín by měl vyhovovat. Nemají v Biozahradě v sobotu otevřeno až odpoledne?

  8. [7] to maji, od dvou..

  9. Škoda, 17.4. jdu zrovna do divadla.
    Tak aspoň zajímavý test másel:
    http://data.idnes.cz/…u_masel.html
    http://ekonomika.idnes.cz/…aw-/test.asp?…

  10. Hm, tatra máslo kupuji nejčastěji, z Halíře dělám přepuštěné. takže aniž bych to tušila, kupuji nejkvalitnější másla. :-)))
    To bio máslo je zklamání…
    U anglického a irského másla je asi problém v tom, že se dováží . Ohledně té čerstvosti a přítomných breberek.

  11. U anglického a irského másla je asi problém v tom, že se dováží .
    Na telekinézi se pracuje, as we speak! :-)

    V jisté době tu byla všude řeč o velkém viném jezeru (wine lake) a o masivní máslové hoře (butter mountain) v Evropském Společenství. Že by se to nyní pomaloučku, potichoučku z obřích mrazáků absorbovalo v nově přijatých zemích?
    (Pouhá nepodložená domněnka!!)

  12. 11. nojo, udat to někde musej, že?

  13. To nejhure hodnoceny bio maslo milka jsem mel a opravdu tragoska, myslim, ze skoncilo v kosi :) Ted jsem dlabal bio maslo Amalka a to ja rad :), nebo v albiu kupuji nejake nemecke bio maslo. Skoda, ze v tom testu nebylo jeste par biomasel. I kdyz asi neni primy duvod, proc by biomasla mela chutnat lepe nez ty z nebio mleka :)

  14. Zajímavé je, ze dle tohoto clanku http://in.ihned.cz/…biopotraviny zrejme to same bio maslo vyhralo kategorii :)

  15. Cuketko, Cuketko! Kdepak je report z pátého Scuku? Za dveřmi je šestý! Aby to nebylo jak s tím třetím a čtvrtým! ;-)))
    To jsou samé koktejly s kávou a tekutý dusík…a reportáž nám tajíš! :-)))

  16. Jé, to zní skvěle, ale kontakty na farmáře nemám a máslo jsem ještě nevyráběla, i když se na to už nějakou chvíli chystám…Mohla bych nabídnout do plénu domácí housky, v nich mám praxi;-) A nebo že byste brali jako alternativní ml. výrobky třeba i kozí, ty docela kupuju a na DoRu nedám dopustit! A kozí máslo je taky fajn.Tak třeba inspirace na příště…

  17. Tak bude něco? mám dělat jogurty, sýry, péci chleba? Co?

  18. Taky by mě zajímalo, kdy se sejdeme!

  19. Mně by stačilo přečíst si report z chlebíčků:))

  20. 19. Moje řeč! viz kometář č.15. :-)))
    Cuketka nesnídá, nesvačí, vůbec nic nestačí! je toho na něj moc.
    A do toho pralinky.

  21. moc se omlouvám všem SCUKAŘŮM tuto sobotu to ale musím zrušit. budu se věnovat rodinným oslavám v ostravě :)

    nezabijete mě? že ne? prosím :)

    (a jdu na ty chlebíčky ;)

  22. Tak nahoď chlebíčky a nové datum a hezky si to doma oslav!:-)))

  23. 16. Domácí housky mě zajímají, byl by alespoň recept :-)?

  24. !!!RYCHLOSCUK!!!!

    kdy: zítra v sobotu 1.8. v 12h

    kde: sraz u ben & jerry's

    téma: ZMRZLINA

    trasa: B&J, H D, Cream & Dream, Světozor… ? ;)

    (omlouvám se za rychlost, chěl sem zpracovat do článku sám, až potom mě napadlo, že by nás mohlo vyrazit víc. očekávám minimální účast, ale kdybyste rádi ochutnali dražší zmrliny ve více lidech, přijďte! :)

  25. Bohužel, nemůžu, je to na poslední chvíli.

  26. Nojo, to nestihnu, takovej běžec nejsem :(

  27. se omlouvm za plašení, tak to bude spíš takovej samo-scuk s pořadovým číslem 5,5 :) na ofiko #6 dáme delší čas :)

  28. Hned, jak jsem dorazila domů, musela jsem si dát chleba se škvarkama a štědře ho posypat uzenou solí.

  29. Naďa: Podobné chutě koukám, já to spláchla černými Krušovicemi a halušky k nim:))

  30. No, ja si dala zeleninove kari :-) a SLANE lassi k tomu

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.