Kuchyňský robot RSS

Štítky: Zatím bez štítků.

138 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Zdravím, já bych chtěla taky přispět do mlýna :) Já jsem měla kenwood, koupila jsem ho na základě i týhle přečtený diskuze. Chef… byl teda super, ale jakmile jsem měla možnost otestovat KA, trvalo asi 14 dní a koupila jsem ten. Co se mlýnku na maso týče, ještě jsem neměla možnost vyzkoušet, protože ho nadělí letos ježíšek (doufám :)), ale třeba hnětení je o stupeň výš, než bylo u kenwoodu… šlehání taky. Předesílám, že jsem měla vše správně nastavené a pod. Cena je někde uplně jinde, to určitě. Pokud používáte robota míň, šla bych do Kenwoodu, pokud ste v kuchyni denně a využijete ho, rozhodně jsem pro KA. Odkaz na recenzi tady: http://www.kucharinka.cz/…kych-robotu/
    jestli teda můžu …

    jo a pak taky foodprocesory, některý z nich umí i uhníst těsto nebo vyšlehat bílky prej, já to v něm ještě nezkoušela, ale chystám se na to :) možná je to taky dobrá varianta.

  2. Dobrý den, jako další příslušenství k robotu (Kenwood) by se mi líbila mašinka na čerstvé těstoviny. Jste někdo jejím „šťastným“ majitelem. Váleček mám a od té doby používám sušené těstoviny jako nouzovku, mlsný jazýček si zvykl na lepší. Děkuji za rady.

  3. Dobrý den,
    pročetla jsem celou diskuzi o robotech. Chtěla bych si také nějaký robot pořídit – nejideálněji mi vychází z recenzí a hlavně poměr kvalita/cena BOSCH MUM. Sice jsou Kenwood a KA úžasní, ale finančně jsem omezena tak do 6000–8000 Kč. Chtěla bych k němu nejraději všechno příslušenství – šlehání, hnětení, sekání, strouhání, mlýnek na maso i na mák, lis na ovoce i plničku klobás. Překvapilo mě však, že zde nikdo nepsal zmínku, že by ke svému robotu měl i plničku na klobásy. I teď, co jsem hledala, tak jsem našla pouze jako přídavek ke Kenwoodu. U Bosche jsem nic takového neviděla nebo jsem to přehlédla.

    Ráda bych Vás tedy požádala o radu.
    Nevíte o nějaké novince na trhu či o nějakém dobrém robotu, který by splnil mé požadavky? (Samozřejmě, že hledám na internetu a pročítám všechny parametry, ale přeci jen kupuji svého prvního robota a nemám s jejich funkcí žádné zkušenosti a nechci vyhodit peníze za něco, co mi moc dlouho nevydrží).

    Máte doma robota s nástavcem na klobásy? A nevyplatí se mi nakonec pořídit na plnění jen nějaké ruční udělátko?

    Moc děkuji za pomoc :)

  4. ↪ 123 jolii: jolii, kolik a jak často plánujete klobásy dělat?

  5. ↪ 124 Lucianka: Zatím jsem je ještě nikdy nedělala, ale měla jsem představu třeba 5× za rok hlavně na grilování. Je to spíš takový můj sen :) Je pravda, že člověk po mnoha věcech do kuchyně touží a pak když je má, tak nemá tolik času se jim věnovat. Takže to možná trochu přehodnotím…Vy s nim máte zkušenost?

  6. ↪ 125 jolii: Trošku zkušeností máme :) Obvykle děláme klobásy tak 2 x do roka z cca 30 – 40 kg mas různých zvířat. Osobně si nedovedu představit chystat to na domácím robotu. Ten by byl na mnohem menší množství. Pak bych ale zase viděla problém v dochucení, protože menší množství základní hmoty vyžaduje mnohem přesnější ruku na dochucování a nese s sebou vyší riziko, že se dílo nevydaří :(

    Spíš bych to viděla tak, že je lepší se domluvit s více lidmi, najít někoho, kdo má trošku výkonnější zařízení a udělat akci „klobásy“ :)

  7. ↪ 123 jolii: k božence, tedy k její čtyřkové řadě stačí k mlýnku dokoupit příslušenství k normálním mlýnkům na maso ve velikosti 5, pasuje to dobře

  8. KitchenAid je zatím nejlepší robot co jsem měl možnost vyzkoušet, v USA ho má snad každý v domácnosti. Mám takový dotaz. Už dlouho přemýšlím, že bychom si ho nechali poslat zpoza velký louže (u příležitosti různých svátků a s tím spojených slevových akcí je ta cena velmi lákavá), nemáte někdo zkušenost s tím jak toho fešáka zapojit do české sítě, aby spolehlivě a hlavně správně fungoval- předpokládám, že to není jen o redukci zásuvky, ale musí tam být nějaké trafo? Jak silné? Podle čeho ho určit? díky za info

  9. ↪ 128 Lukas D: Pro změnu napětí ze 110V na 230V budete potřebovat transformátor 500W. Cena takového transformátoru je cca 1300 Kč. Hlavně je to docela velká krabice.
    Otázkou je, zda se Vám vůbec vyplatí si to nechat z USA poslat, když si k ceně ještě připočtete dopravu, clo a DPH. Občas se např. v Německu dá na KA najít docela zajímavá cena.

  10. Variantu s transformátorem moc nedoporučuji. Mám jeden takový k Sous Vide Supreme mašince a je to spíš děsná otrava, mí tu těžkou krabici trafa pořád poblíž. Zkusil byh raději ušetřit jinak.. :)

  11. ↪ 129 sumejkr: díky za info, takže jestli jsem pochopil správně, že hodnota transformátoru je podle výkonu spotřebiče… Co se týče toho dovozu už nějaký pátek na to koukám a udělal bych to přes zasilkovasluzba.com (mám tam schránku a fungují super) a pak tou nejlevnější dopravou lodí přes polskou celnici (je to tedy na déle), model který mám vyhlídnutý je o cca 50% až 60% v akci levnější, což i přes dopravu a dph, je pořád solidní úspora… Ale je to hodně zdlouhavé, sleduji to i v Německu, ale tam jsem zatím nic neobjevil

  12. ↪ 130 pan Cuketka: brouzdal jsem na netu (tedy hlavně jako laik v elektrice) a našel jsem něco jako toroidní trafo, které se dá nainstalovat i do rozvaděče, obětovat tomu pokud je to možné jednu zásuvku v kuchyni, „přeměnit“ ji na USA normu, i když chápu že to není ideální…

  13. Potřebná výkon transformátoru je násobek napětí a proudu plus rezerva minimálně ve výši 1,5 násobku výsledného jmenovitého výkonu.
    Chápu, že ušetříte, ale já osobně bych do toho přesto nešel. Co se týče přeměnění zásuvky přímo na 110V, to je samozřejmě možné. Nicméně mně to přijde zbytečně komplikované a nákladné.

  14. ↪ 123 jolii: Je fakt, že u Bosche sedí k mlýnku klasické příslušenství (tedy nože, mřížky), tudíž velmi pravděpodobně i ten nástavec na klobásy, ačkoli se jinak neprodává jako „speciálně pro Bosch MUM“. Samotná nástavec stojí pár korun, to stojí za zkoušku.
    Jinak Bosch mi i po dvouměsíčním každodenním zkušebním používání KA připadá jako super (lepší) volba, hnětu v tom hlavně kynutá těsta, tedy větší záhul než šlehání. Do základního KA se málem nevešlo ani kilo mouky, Bosch to utáhne v pohodě a neleze mu to nahoru do motoru.

    Určitě doporučuju tu starší řadu (4, mám The One), novější, tedy 5×xx se vám nerozběhnou bez originální mísy atd., což je škoda, pokud chcete vyžít například struhadlo na větší množství (krouhání velkého množství zelí – dáte pod stroj jakoukoli větší mísu a běží to).
    Nehledě na to, že od KA dostanete v základu jen to nejmenší příslušenství a cokoli dalšího stojí dost peněz, kdyby šlo o design, tak by možná byl ještě pěkný a o něco levnější Kenwood.

  15. Co si myslíte o této nabídce,? přemýšlím o koupi http://www.tosevyplati.cz/…sch-mum-4655 děkuju

  16. ↪ 135 maartaa: že je to skvělá nabídka, MUM je velmi dobrý robot

  17. Zkuste kouknout sem: http://www.nejlepsi-spotrebice.cz/…nske-roboty/

  18. My máme doma Kenwood a je super! Akorát je problém že každé příslušenství, co chce člověk dokoupit, stojí docela dost. Ale některé modely toho mají dost už v základním balení. Prý ani novější roboty od Ety nejsou zlé…

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.