Nová pánev RSS

Štítky: ,

57 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Přeji pěkný den,
    velmi se mi líbí Greenpan, konkrétně kolekce Stockholm, která lze dát do trouby, a chtěla bych ji zařadit na listinu svatebních darů. Bohužel nikde na internetu jsem nenašla důležitou informaci – jak je dlouhá rukojeť? Bez této informace těžko posoudím, který průměr se mi vejde do trouby a který ne. Poradíte mi? Změříte rukojeť/či celou šířku Vaší greenpan, co máte doma? Předem velmi děkuji.

  2. Zdravím. Máme doma Stockholm 28 a je super. Rozměry jsou: vnější průměr 29cm a rukojeť je od kraje pánve dlouhá 21,5cm. Když jsem ji poprvé dával do trouby, tak jsem se docela bál zda se vejde.
    ps: Nevíte jestli se dá někde koupit řada Nairobi? Stockholm je super, ale na míchaná vajíčka by mi stačila ta nižší řada.
    Viktor

  3. Můžete mi někdo vysvětlit následující. Když se uvádí rozměr pánve např. 26cm jedná se o průměr pánve u dna nebo na jejím vnějším okraji ? Jsem již tak daleko,že chodím s metrem po obchodech, ale pokaždé je to různé. Jak mám mít jistotu, že se mi pak pánev vleze do trouby ? Byla mi, jako vhodná pánev do trouby, doporučena pánev IKEA, ale k mému překvapení se mi do trouby nevleze. Chci se tomu příště vyvarovat. Díky za názor.

  4. 33: Ahoj, ja na tom byla uplne stejne, i s tim metrem. Podle mych zkusenosti je to temer vzdy prumer horniho obvodu panve vcetne jejich okraju – neboli prumer poklicky, ktera na panev pasuje. U e-obchodu je to problem, ale vetsinou mi na i na podobne vsetecne emailove dotazy nekdo odpovedel, takze se zkouset ptat… no a kdyby to neodpovidalo, tak do 14 dnu se da vratit i bez duvodu.

  5. máte někdo zkušenost s Greenpan Nairobi grilovací pánví???

  6. Pane Cuketko, a co ty nejlepsi zazitky s panvi? :) Ted jak to tu ctu, tak jsem si na ne zase vzpomela. :) Ja jsem na ne tenkrat byla zvedava. :)

  7. Kdo budete mít cestu do Ikey, poohlédněte se po malé milé pánvičce za 29,– Kč (to není překlep, opravdu za necelé tři pětky). Vařila jsem na ní dva roky na bývalém privátě, kromě toho, že ji nějaké prase poškrábalo (ééé… já to nebyla!), absolutně bez problémů. Samozřejmě, steaky na tom zrovna neuděláte, ale vajíčka, palačinky a podobné nenáročné věci bez problémů. A fakt se na ni nic nepřichytne. Teď mi ji milý koupil na Černém mostě, páč v Brně došly. Mám radost jak malé dítě:-))

  8. http://www.ikea.com/…cts/96225800

  9. Není u Greenpan problém s prohazováním? Vypadá dost masivně. Ne že bych byl střízliček, ale občas mám s plnou 32cm pánví problém.

  10. 39: Já prohazovat neumím, tak těžko říct:) – ale lehké tedy opravdu nejsou.

  11. 39, 40: mě přijde hodně lehká, ale je fakt, že jsem zvyklej na těžkotonážní litinu… Každopádně pokud bude plná, bude pánev tvořit menší část váhy, což u tý litinový neplatí.

  12. Jelikož je diskuse o pánvích na fóru v několika různých vláknech pořád docela živá, přidávám pro zajímavost další tip – David Lebovitz chválí značku Beka, která bude zřejmě alternativou Greenpanu: http://www.davidlebovitz.com/…onstick-pan/

  13. Prosím, nemáte někdo zkušenost s nějakými jinými pánvemi s keramickým nepřilnavým povrchem, než je Green Pan?
    Jednu jsem si pořídil (Kyoto 26 cm) a je moc fajn, ale na moje potřeby je moc mělká – rizoto pro dva už vyžaduje docela hodně opatrnosti.
    A ten jejich Wok (30 cm) už je docela hodně velký – i ta 26 cm pánev přečuhuje do ostatních čtvrtin sporáku :-)

  14. ↪ 43 Bivoj: Zatím nejlepší pánev, co jsem měla, je rozhodně pánev s mramorovým povrchem od Banquetu. V porovnání s Green Pan jednoznačně vítězí, zatím se mi opravdu nepřichytilo nic, dělám na níc čerstvé ryby, zeleninu, rýži, sem tam polévky, maso … V průměru má 28cm, hloubka je asi nějakých šest sedm centimetrů (od oka).

    Celkově mi ze srovnání pánviček vychází nejlépe, i když jsem spokojená i s Tefalem (z té vyšší řady).

  15. Já mám skvělou zkušenost s profi pánví Skepphult. Je litinová, bez umělých potahů. Držadlo je z ušlechtilé nerez oceli. Já 6 let jinou skoro nepoužívám. Má už svou patinu, takže spíš vypadá jako poselství minulých generací :) – btw – firma existuje od roku 1907.
    Jo, a má i šikovnou výlevku. 

  16. Omluva, vypadlo mi S. Pánev je Skeppshult.:)

  17. Mám GP a využila jsem akci, kdy jsem mohla staré tefalky odevzdat a vzít si za ně tyhle nové… jen mi chybí poklice a všimla jsem si na jedné z pánví, že se mi u držadla kousek té keramické hmoty odplískl, asi od ráznějšího odklepnutí zbytků jídla z vařečky :( což je divné, ale reklamovat to nejdu, určitě by to neuznali..
    ↪ 46 moly adams: Jsou tyhle pánve na indukci?

  18. ↪ 47 Paolin: Musí být. Je to litina, čili železo, takže je to magnetické.

  19. ↪ 47 Paolin: Nemám zkušenost, vařím na plynu, fakt nevím. :(

  20. Ta moje je (s nerezovou rukojeti). Ale jako dar jsem dostala i keramickou od Tescomy a ta ma to klasicke levne tenke dno, ktere na indukci nefunguje. Az budu mit normalni sporak, muzu porovnat vic rozdilu..

  21. Ta moje je (s nerezovou rukojeti). Ale jako dar jsem dostala i keramickou od Tescomy a ta ma to klasicke levne tenke dno, ktere na indukci nefunguje. Az budu mit normalni sporak, muzu porovnat zajimavejsi veci..

  22. zdravím, potřebuji poradit – vařím na sklokeramice (plyn se bohužel nekoná) a chci si pořádit set pánviček (2–3). Pročetla jsem si tady celé fórum, hledala jsem i jinde a jediné co si z toho odnáším je nerozhodnost a vlastně i zmatení…
    Co od pánvičky očekávám : nepřilnavost, abych na ni nejlépe mohla i kovovými pomůckami (takže nechci teflon), aby se dala případně dát i do trouby. Přijatelná cena – je mi jasné, že to nebude úplně levná záležitost,a le zase bych nerada koupila předražené zboží.
    Může mi tady někdo vysvětlit zda se v něčem liší nerez, keramika, titan, kamenina ( u té jediné se chytám – je těžká jako kráva:P) díky

  23. ↪ 52 Dominika: vysledkem rovnice neprilnavost + odolnost vuci kovovym nastrojum je podle me pouze dobre zajeta litina (viz napr. Skeppshult vyse), ktera splnuje i tu troubu. Nevim o zadnem dokonale neprilnavem povrchu (teflon, keramika), ktery by byl vuci kovu odolny…

  24. ↪ 52 Dominika: ↪ 53 yannka: Ja mam doma kvalitni litinu a nerez (pouzivam nejvic), kdyz je potreba neco vylozene neprilnavyho, tak tu teflonovou panev z Ikea.

    Kombinace neprilnavost, kovove pomucky, trouba a nejaka odolnost podle me neexistuje, nebo jsem alespon zatim nepotkal.

  25. ↪ 54 Zajoch: „Kombinace neprilnavost, kovove pomucky, trouba a nejaka odolnost“ bych řekla, že tomuto odpovídá od Silitu nádobí s povrchem Silargan. Mám pánev s dvěma uchy, což je vzhledem k váze dost praktické a určitě je odolná vůči kovu, pečení v troubě také bez problému, bytelná je dost. Nepřilnavá také, ač myslím ne úplně jako teflon, ale s tím mám málo zkušeností, vždycky jsem se mu vyhýbala.

  26. Pro blbost smazáno administrátorem ;)

  27. ↪ 56 MajklM: Vás člověk vyhodí jedněmi dveřmi a hned se vrátíte druhými, co? Chtělo by to tu nějak zabednit:)

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.