ČESKÝ dárek cizí tchyni RSS

Štítky: Zatím bez štítků.

48 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. 30: Zuzana – domácí chléb čechům v zahraničí chybí, to je fakt, ale cizincům bych ho jako dárek nevozil.

  2. A proč? Jako zajímavost a typická pochutina české kuchyně to myslím obstojí. Neříkám, že je to velký dar, ale to snad ani nebylo myšleno, to bych pak nevolila jídlo.

  3. Ještě mě napadl třeba Absinth, ale nevím, jak je to s jeho legálností v Itálii, protože třeba ve Francii nebo Švýcarsku je na něj pohlíženo jako na drogu. Víno asi nemá smysl, kdo by vozil dříví do lesa? Co třeba pivo – Plzeň, Budvar nebo nějaké speciály. A sklo taky nezarmoutí.

  4. Dobří lídé z Cuketky, inspirovali jste, zatím to shrnu, ale čekám a budu ráda za vaše další nápady!:)

    Po delší úvaze jsem si vzala toto: to bílé biovíno od Peřiny – Hibernal, medovina, perník, staročeský medovník, pražská šunka, tlačenka, švestková povidla, uzené tvrdé sýry, moravské frgále – např. s mákem, nakládaný hermelín..

  5. 3: ;-) je to legrační, ale i ve Francii má Hermelín velké příznivce

  6. ahoj, já bych určitě volila kulatý český chleba, syrečky a dobrý pivo. Nejen, že to pasuje báječně k sobě, ale je to podle mě i typicky české jídlo. Svíčkovou, knedlo-zelo a kachnu je myslím lepší nechat na návštěvu tchýně a tchána v Čechách :-)

  7. Když už jsem u toho chleba a piva, tak co třeba sádlo se škvarkama nebo kachní/husí sádlo s játry?
    A ještě z jiného soudku – rumové pralinky.

  8. Jinak mě ještě napadl uherský salám Pick, ten vím, že má i na západě dobré jméno. Není sice český, ale z regionu.

  9. 32: viděl jsem spoustu cizinců český chleba ochutnávat a nevzpomínám si, že by někoho z nich nadchnul, tak bych ho takhle jako dárek nevozil. Narozdíl od např. mezinárodních skautských a jiných setkání, kde často bývá jeden večer věnován prezentaci národních specialit a kam český chléb pokud je to možné bereme.

  10. čeřínek ..

  11. Kytko, náhodou vozím jednomu Frantíkovi chleba na přání! Kovářův z Kauflandu, ten je opravdu dobrý.

  12. 41: To chápu, sám tam sice beru radši slunečnicovej, ale kovářův mi taky chutná. (-: Ale i tak mi ten francouz přijde jako výjimka, ti naši vždycky vzdychali po bagetách (-:

  13. Já si chleba peču, ty hnusy z krámu mi nejedou.

  14. Utopence.. nejlepe domaci, coz jsou bez vetsi namahy za chvili hotove.

  15. Zajímavé – taky jsem už řešila dary do ciziny, je to docela těžká věc! Musí to být kvalitní, proto rozhodně varuju před nápady s utopenci a zabijačkou, to by, myslím, nevypadalo dost důvěryhodně!
    Spíš ty sladkosti, oplatky, i kynuté těsto (ani náš kyselý tvaroh neznají), ty perníky a medovníky, štramberské uši. A alkohol, becherovka, slivovice, hruškovice, pivo…víno radši moc ne. Nějaká povidla…a hlasuju i pro uzené sýry, naložený hermelín snad. Taky kysané zelí je zajímavé, ale co k němu v Itálii, to nevím. Žemlové knedlíky se sice dají udělat všude (http://vilemina.blog.cz/…ve-knedlicky), i přivézt hotové, zmíněná šunka by se ohřála…ale?

    Spíš bych to pojala neutrálněji a něčím speciálním se předvedla po bližším seznámení se situací a chutěmi budoucích příbuzných, není nutno to uspěchat…

  16. Přítelkyně Italka, která tu byla na návštěvě, si pro český etnický večírek, který hodlá po návratu uspořádat, odvezla: kladenku (chtěla Pražskou šunku, ale nenašli jsme malé balení), červené sterilované zelí, bramborový knedlík, chleba, pomazánkové máslo, paštiku a dobré pivo z menšího pivovaru. Žila tu šest let, takže ví, z čeho vybírat.

  17. jak tu byla řek o Miletínských modlitbičkách, tak ty bych se taky nestyděla přivézt jako dárek: dobře chutnaj, navíc originálně vypadaj…

  18. Tak mne napadají třeba marmelády od Blanky Milfaitové, vyhrály teď spoustu cen:

    http://www.nase-dobroty.cz/index.php/home

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.