Kam pro ryby?? RSS

Štítky: , ,

105 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. 29: Praha je naprostá exotika, mimo Prahu se takový krám nemá naprosto šanci uživit. Ono ostatně ani v Praze ne.

    Zaměnte Prahu za Lodnýn, a možná, s pochybnostmi, za Birmingham, a jsme v Anglii. Zde jsem s Gasrtonautem za jedno.

    Ryby jsou choulostivá věc. Proto třeba u Magpie ve Whitby – restaurace asi 12 metrů vzálené od přístaviště, kde ryby voní mořem – stojí každodenně fronty. Nelze zamluvit. Asi půl hodiny, hodinka čekání na místo. Fronta až za roh. Několikrát. Půjčují bezplatně deštníky.
    Stojí to za to?
    Řečnická to otázka!

  2. 31. A to jsem si myslela, že jste na tom UK lépe než my. Aspoň po zběžné obhlídce a občasném nákupu.
    Staré dobré rybárny moc chybí. Poslední bývala na Tyláku, ale teď je z ní vietnamský obchod s klasickým sortimentem ovoce, zelenina, alkohol…není špatný, leč po rybárně se stýská. byla veliká, sámoška + obslužný pult. Poslední napůl rybárna je na Milady Horákové, ale i ta se už kloní k modelu maso + uzeniny…
    Kdyby místo nablblých reklam na kapry podpořili třeba síť českých rybáren po republice, to by byl záslužný čin. A lidi by chodili, já tomu věřím!!!

  3. Obavám se, že s odchodem Carrefouru z Česka, skončila doba rybáren. Ono jestli pojedu já v Plzni přes celé město do MAKRA, nebo do malýho krámku vyjde na stejno /navíc u MAKRA zaparkuji/ A bohužel ten malý krámek neufinacuje rozjed, který bude trvat aspoň půl roku. Takže budeme asi muset počkat, až to bude chtít dělat ve velkém nějaký hyper, supermarket. Nebo to zafinancuje někdo jako svého koníčka.

  4. 30: přesně ta mě napadla – moje přítelkyně bydlí v Brně kousek odtamtud v podnájmu a když jsem na ni jednou na procházce narazili, bylo to velmi příjemné překvapení – samozřejmě, že k večeři byla ryba.

    Jinak seafood jsem okukoval včera v Palladiu a ty ceny mě prostě přes několikerá zdejší varování překvapily velmi nepříjemně – ani ne tak ceny ryb, tam chápu, že čerstvé ryby nejsou levná záležitost, ale třeba omáčka kimchi, kterou mi prodavač doporučoval k masu stála o polovinu víc, než u Hana trading na Michelské, kde jsem ji ten den ráno zkoumal. A ostatní trvanlivý sortiment na tom byl podobně…
    Taky když chci čerstvou rybu, jedu do Makra – zase tak daleko to není (bydlím za Prahou kousek od dálnice, takže do Makra v Průhonicích to mám blíž, než do obchodů v centru.) Na Černém mostě a ve Stodůlkách je pak Makro imho i v dosahu MHD.
    Myslím, že podobné obchody aby mohly být cenově „normální“ budou muset být na periferii – obchod s čerstvými rybami není dnes něco, co by se uživilo jen ze zákazníků z blízkého okolí. Aby měl šanci, musí tam být možnost nakupovat i pro zákazníky, kteří speciálně pro rybu přijedou i z větší dálky. A zároveň tam musí kolem chodit davy lidí, aby se vůbec pověst rozkřikla + dobře udělané stránky na webu i se sortimentem a cenami. Mě z toho vychází nějaké obchodní centrum na metru a spíše v okrajové části Prahy… V oblasti parkovacích zón to půjde těžko – tam opravdu maximálně vedlejšák na prodej zbytků, které nevezmou restaurace a s vysokými maržemi.

    32: JJ, když ty ryby domácí není kde koupit, není pak divu, že se moc nekupují…

  5. Jenže i obyčejný butik v nákupním centru je poměrně nákladná záležitost /a to neprodáva rychloobrátkové věci/, natož prodej ryb se svými hygienickými požadavky, takže finančně to může zajistit pouze silný investor a ne nadšenec, který má pocit, že rybáren je málo a že tam lidi budou určitě chodit

  6. U Makra není až takový problém dostupnost MHD, jako to, že běžný člověk pracující v zaměstnaneckém poměru nemá možnost jejich služby využít. Takže mi nezbývá než si připlatit a ve středu nebo v sobotu, kdy bývá vždy čerstvé zboží navštívit Seafood. Faktem je, že ostatní věci na suši či asijskou kuchyni kupuji jinde, ty skutečně jsou předražené, ale tam už je dost velká možnost výběru, kde nakoupit. Jako „koncovka“ mám možnosti dost omezené, ale to ještě neznamená, že se živím buřty!
    27. Les Moules: nápad jistě dobrý, výsledky nebudou dobré. Představa, že vstoupím, řeknu: já jsem Anča z Horní Dolní a chci si u vás koupit kilo čerstvých slávek s sebou je poněkud absurdní.

  7. 35: to je jasné – ale v místě, kde se nedá zaparkovat takovou prodejnu neuživí nejspíš ani ten nadšenec ani silný investor…
    36:a nikdo v okolí Makro kartu nemá? Já kdybych neměl svojí a chtěl se dostat do Makra na nákup, tak jen v nebližším okolí bych našel tak 5 lidí, se kterýma bych tam mohl. I když zrovna na čerstvý ryby je tohle blbý – nejde to udělat tak, že si vzpomenu že chci k večeři rybišku a za pět minut jsem na cestě.

  8. Na začátku Jesenice mají otevírat ve spolupráci s firmou Nekton prodejnu Ryby-drůbež, v nabídce mají být jak čerstvé, tak zmražené sladkovodní i mořské ryby. Avizují i mořské plody. Další pult má být věnován čerstvému kuřecímu a krůtímu masu plus výběru z několika druhů salátů a italským pochutinám.
    Až otevřou, tak tam vběhnu a zjistím podrobnosti.

  9. 37: Nikdo z blízkých nemá, kolegové jsou také zaměstnanci a lidi které znám jen tak zběžně či sousedy určitě nebudu obtěžovat tím, aby mne vzali s sebou do Makra. V tomhle má možná malé město, nebo vesnice drobnou výhodu. Jednak více lidí podniká na žl, a lidé jsou si poněkud blíž.

  10. 38: to zní zajímavě a blízce, nebyl by nějaký odkaz nebo datum otevření, že bych to taky někdy cestou zajel omrknout?

    39: já jsem náplava, takže tady na vesnici bych taky neměl komu říct – jen kromě mě má ŽL ještě brácha a taky spousta lidí, které znám ze školy nebo ze skautu.

  11. No jo, jenže pravděpodobnost, že v Praze narazíte na bývalého spolužáka je stejně mizivá, jako že ho potkám na dovolené v Tatrách :))

  12. Kdysi jsem tady chválila zásobování chebského Tesca, ovšem kde ty loňské sněhy jsou? Teď se na pultě objeví sem tam losos a kapr. Asi nebyl zájem; škoda, výběr byl opravdu fajn. Prodavač nás tam kdysi ujišťoval, že není problém aby nám cokoliv objednal! Ten prodavač tam už asi není, možná byl jediný, kdo měl zájem mít na pultě mořské ryby a potvory :-(

  13. Terezka:

    super tip!!! tohle by si snad zasloužilo i samostatný thread! :)

    andy.l:

    záleží :) poslední dobou mi rpaha přijde nějak menší. dkyž se vytrvale motám po určitých lokacíh. furt někoho potkávám :)

  14. jinak ještě to tady nepadlo ale rybárna je i na p6, v ulici pod marjánkou (kousek od kajetánky).. nemám ale prozkoumáno

  15. a co tento obchůdek? LA BRETAGNE na Praze 1?
    V létě jsem tam fotila a prodavačka si nebyla jistá, jestli si tam můžu něco nafotit, i když jsem jí řekla, že to chci dát na naše stránky ;-)

  16. 40: čerpala jsem z místního „kecálku“ Nový kurýr. více info nemám, ale zítra to okouknu a dám vědět.

    43: už je tam :)

    45: Mám dojem, že La Bretagne měl na mysli Gastronaut, když psal o prodejně v Široké ulici vedle hospody U Švejka. Já jsem tam byla dvakrát a vždy jsme byla spokojena. Měli tam kromě ryb i výbornou paellu.

  17. 31: hovořil jsem o Praze a zbytku ČR, do zahraničí jsem se nepouštěl ani jsem to tak nemyslel. Ale co vím (pokud se teda někoho nedotkne, že něco také vím), tak v Londoně na toto mají trhy (už pár set let) a kuchaři tam opravdu jezdí nakupovat. Stejně jako Benátky atd. Prostě zapomeňte na opravdu čerstvé ryby (ostatně i to je kravina, když k nám jedou dva dny,že!) v maloobchodní síti – dokud se je lidi nenaučí jíst, nebude to masová .o) záležitost.
    44: ad náš rozhovor na téma skvěle fungující Oriental Mandarín – dnes jsem s někým mluvil a hotel se prodává!!!!!! Jako, že fakt!
    46: ano o La Bretagne jsem mluvil, chodím každý den koukolem a mají tam celkem prd – možná na domácí povaření to stačí, ale žádný Harrods to nejní .o)

  18. 47. když La Bretagne, proč tedy Fjord Bohemia? Mají něco společného?

  19. 48. ale nemaj, jsem se přepsal – myslel jsem La Fjord Bohemia

  20. Gastronaut:

    ad Mandarin – zajímavé! budu se těšit na další info :)

  21. 50: další bude asi to, že jsme se nedohodli a nekoupil jsem to .o)
    když mi někdo poradí jak sem dát fotky, můžu nahrát pár foteček z Harrods a trhu z Londýna – celkem hezké žrádlo .o)

  22. 51: ad mandarin – zajímavé info, minulý týden nám přišlo promo celého řetězce, včetně pražského hotelu, nám se tam líbilo a vůbec nám nepřišlo, že by bylo prázdno, naopak. Situace loni, předvánoční období, poznatek při snídani – narváno. Jestli tomu tak není, tak je to škoda…
    ad fotky – zkuste příspěvky čtenářů

  23. Máte někdo zkušenost s říčanským Catch me? Mívaůli pobočku v Praze, na Radlické. Pro nezájem veřejnosti ovšem nyní v prosinci skončila. Mívali vynikající čertsvé mořské ryby – nikdy víc než tři čtyři druhy, ale vždy velmi svěží.

  24. Dv:

    ty jo to mě uplně minulo (škodaaa), existuje ještě někde pobočka? asi né co? :(

  25. No právě že v těch říčanech, daleko předaleko pro nás bez auta…více zde – mají i on -line prodej, ale ten jsem nikdy nezkoušela.
    http://www.catchme.cz/

  26. děkuju :) prozkoumám, pročuchám

  27. 55: ještě jsem nevystopovala kdy přesně, ale prodejna CatchMe na Radlické bývá občas otevřená i teď.......problém je, že je celkem zastrčená a neví se o ní, takže sortiment ryb je celkem ubohý......kromě pár čerstvých kousků tam mají i speciality z uzených ryb a rybí saláty v jogurtu, ovšem balení obého je asi po 0,5 kg, což je pro domácnost o jednom člověku bohužel moc.......nicméně pokud ji zavřou úplně, bude to celkem škoda......před Vánoci rozšířili sortiment o biovýrobky, aby se ještě chvíli udrželi, zřejmě se to ale nepovedlo

  28. Tak to je zajímavé. Mě v prosinci tvrdili že je konec, tak jsem tam od té doby nešla. Ryb tam nikdy neměli moc, ale bývaly dobré a čerstvé. Ty uzené byly lahůdkové.

  29. Catchme se rozsirili i do Rican…

  30. Obchod s čerstvými rybami!
    Pescheria adriatico
    tel 603 447 632
    Bořivojova 11, Praha 3
    1.6. 2009 otevřeli
    otevírací doba po-pá 10–19 hodin
    Na letáku uvádějí, že ryby pochází z italského rybího trhu a cestují přímo k nám.
    Mají velký výběr ryb i mořských plodů, podle mého názoru za více než přijatelné ceny. Zkusila jsem koupit zatím ančovičky (280 kč/kilo).
    Omlouvám se, vím, že to patří do diskusního vlákna Kam pro ryby, ale nějak jsem tam překombinovala přihlašování a nejde mi to („asi je to nějaký rozbitý“).

    od uživatele Kunova

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.