Prague Food Festival RSS

Štítky: ,

114 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. ↪ 30 kacka_zvykacka: ty jo, to jsme se minuli, my přišli poté a chytili krásně celý ten déšť :) taky myslím, že letošní ročník PFF schytá nejvíc kritických reakcí vůbec (nejvíc od návštěvníků, kteří už mají pár ročníků za sebou).

  2. Já přidám jedno převážně kritické shrnutí, ač jsem byl letos poprvé! Vezmu to popořádku. Vsadil jsem na „pohodlí a jistotu“ a vstupenky jsem zakoupil v online předprodeji. Dnes jsem vzal vytištěné vouchery a vyrazil na Hrad. Vystoupili jsem na stanici Pražský hrad a stoupli si do první fronty. Bylo krátce před dvanáctou… Za chvíli nás poslali, že máme jít k pokladnám o 50m níže. Tak jsme stáli zde frontu na grandy. Vystáli jsme frontu a paní nám řekla, že čtečku na vstupenky z internetu mají jen na pokladně A, která je úplně na druhém konci! Tak jsme naložili prcka do kočárku a vydali se na další cestu. U vchodu A byla na granty za online vstupenky fronta dlouhá snad 300 metrů!!! Kdo kupoval vstupenky na místě (u ostatních vstupů), ušetřil nemálo času! Děkuji za „výhodu“ dlouhého čekání ve frontě pro předplatitele! Poslední fronta dne to nebyla, ale byli jsme uvnitř! A hned na úvod výborná Tom Kha Kai! A o kus dál jsem si pochutnal na výtečných sushi rolkách a také líčkách s kaší (Z jídla nám ještě zachutnal sorbet aloe vera u Corinthia Towers. ). Takže gastronomický úvod byl mnohem lepší než ten organizační. Pak ale přišlo pár chuťových zklamání. Grandy ubývaly poměrně rychle, některé ceny mi přišly i lehce přestřelené (nakonec nás festival vyšel na 50 grandů). Areál se rychle plnil a brzy byly u většiny stánků fronty a v úzkých uličkách se tísnili davy lidí. A v tlačenici houstla i atmosféra. Hradní zahrady jsou sice krásné, ale security ostřížím zrakem hlídala, aby nikdo neopustil narvanou cestičku. Úžasné! Zvláště s kočárkem. Shodli jsme se, že to byla fajn zkušenost, ale příště si zase raději zajdeme do dobré restaurace, kde si dopřejeme dle chuti v klidu a pohodě.

  3. Dovolil jsem si názor sepsat i s fotkami na blog – http://www.jizni-svah.cz/…posledy.html. Případný příští ročník uvidím, večeře v oblíbeném podniku možná bude lepší investice :)

  4. Mna trosku prekvapuje, ze nikto nezmienuje vyborneho lososa z Le Grill Hotelu Kempinski…spolocne s limetovo citronovym kolacom z toho isteho stanku v menu za 10 G pre mna jednoznacny vitaz – konecne trosku iny losos…
    Dalsie prijemne prekvapenie Teleci od Florentyny – vynikajuce a v rovnakej urovni i Hovezi licka od Monastery.
    Pomer cena vykon – jednoznacne Pomazanka z pivniho syra z Lokalu – fantasticka vec k tomu pivku co capuju – aj s pivom 3 G.
    Inak celkom priemer – male sklamanie Mandarin hotel Oriental a lososovy salat z Alcronu, resp. La Rotonde.
    A aby som nezabudol – Grepovy sorbet z Fr. Art Nouveau, to bola vec…na zaver uplne fantasticke
    A ano cakanie na zaciatku bolo tragicke, organizacia nie moc dobra, ale poviem len jedno – viac takych akcií!!!

  5. ↪ 32 mpik: nerikam, ze organizace je dobra (zjevne neni), ale pokud byste se podival na svuj listek vytisteny z on-line rezervace, tak je na nem uvedeno, ze vstup je pouze vchodem A a nemusel cekat zbytecne dve fronty navic… ;-)

  6. Ano, souhlasím. Automaticky jsem počítal s možností volby vstupu. Pořadatel ale věděl, kolik prodal online vstupenek a asi proto zajistil čtečku jen k vchodu A…

  7. Sice oproti pátku tam v sobotu (zřejmě po opakovaných stížnostech nás pátečních) přibyly lavičky v sousedství „zóny se zákazem konzumace“, ale podle mě tomu množství lidí to rozhodně nemohlo stačit. Jsem zvědavá, jak se bude Maurer všude chlubit, jak akce byla skvělá a všem se to strašně líbilo. Pro mě to bylo velké zklamání a zachraňovala ta akorát vstřícnost personálu jednotlivých restaurací (zvlášť La Gare vyvolávači a harmonikář, nebo šéf z Obecního domu, který ženským ukazoval svůj zadek a vysvětloval místo, odkud pochází ten kousek telecího), organizátoři tomu nijak nepřispěli. Navíc mě udivilo, že pokud je park a tráva v něm tak vzácná, že se na ní nesmí vůbec šlápnout ani sednout, tak co dělají na trávě ty stánky a jejich technické zázemí?

  8. ↪ 31 pan Cuketka: A já pořád vyhlížela :)

    Jojo, vypadá to, že to fakt schytají, já si opravdu do včerejška myslela, že jsem jediný kafral a vypadá to, že ve věci celkem panuje názorová shoda.

    Každopádně bych chtěla vymyslet něco stejně zábavného a stejně výnostného ;)

  9. zatím asi nejvýstižnější post od insidera @matesoly ;)

    http://matesola.blogspot.com/…dal-pff.html

    hodně dobře tam shrnul ten všeobecný pocit návštěvníků, kteří se necítili dobře — nebylo kde jíst, kde sedět, kde se bavit s ostatními… takže to člověka automaticky táhlo spíše k východu. provize + nájem myslím zase dobře osvětlují ceny.

    další reakce:

    http://www.poho.cz/…stival-2011/

  10. Pane cuketko,dočkáme se reportu i od vás? :)

  11. ↪ 40 krystofk: nedočkáte, letos nic nechystám ;)

  12. To je škoda.

  13. Pár postřehů zde: http://www.facebook.com/media/set/?…

  14. A mně se to nakonec i tentokrát líbilo: http://marek.lutonsky.net/…y-abych-neza

  15. … a mne se taky docela libilo… clovek si to nesmi nechat zkazit, kdyz uz tam jde… :-)

    http://luciedvorakova.blogspot.com/…al-2011.html

  16. My byli letos poprvé a shodli jsme se, že až taková bomba to nebyla. Holt vysoké očekávání dle reakcí z minulých let. Co mi ovšem osobně nejvíce vadilo, byli „teroristé“ s kočárky a ječícími dětmi.

  17. ↪ 46 Vědma: Myslíte, že by se tam měl vstup s kočárkem a dětmi (aspoň s těmi ječícími) zakázat?

  18. 2Ala: No já bych byla jednoznačně pro. Jsou prostě místa a akce, kam děti nepatří a jen obtěžují ostatní návštěvníky.

  19. ↪ 48 Quaki: A podle vás akce zaměřená na konzumaci jídla a nápojů v parku plastikovým příborem vestoje je typ akce, kam nepatří děti?

  20. ↪ 47 Ala: Hlavně by tam mělo být dost místa a pokud možno také nějaký dětský koutek někde stranou. Vzhledem k nepříliš podařené produkci letošního ročníku musela být návštěva akce s kočárkem dost horor jak pro rodiče, tak pro okolí.

  21. ↪ 50 Kytka: Nějaký dětský koutek tam byl, ale jak je u takových zařízení obvyklé, jen pro děti od 3 let, takže to je použitelné jen pro rodiče, kteří mají větší děti a zároveň je berou na akci s tím, že je chtějí odložit do dětského koutku, což asi není případ všech rodičů. Taky existují rodiče, kteří jdou někam s dětmi, aby tam s nimi byli společně. Že produkce byla špatná, na tom jsme se už tady shodli, ale označovat to kvůli tomu za akci, kam děti (obecně všechny a za všech okolností) nepatří a jen obtěžují ostatní návštěvníky (viz 48. Quaki)?

  22. TO Vědma: Je mi vás líto…

  23. ↪ 51 Ala: Že rodiče, kteří berou své děti sebou chtějí akci absolvovat s nimi, to chápu, ale na druhou stranu je jasné, že spousta dětí na takové akci vydrží v klidu a nerušit okolí jen omezenou dobu – takže by mi přišlo dobré mít tam někde dostatečně stranou místo, kam by se mohli rodiče s dítětem, které toho má dost, odebrat a nechat ho tam nabrat sílu na další procházku mezi stánky, ideálně aby tam mělo i s čím si hrát. Případně by tam mohl s dítětem zůstat jeden z páru a druhý mu dojít pro něco k některému ze stánků, atd. a až si dítě odpočine, tak zase pokračovat společně. IMHO by takový oddělený dětský koutek přivítali návštěvníci s dětmi i ti bez dětí…

  24. ↪ 53 Kytka: Jo, to je jasný, vždyť píšu, že tam i dětský koutek byl, tedy je to akce, kde se naopak přítomnost dětí předpokládá. Já takychápu, že děti můžou svoje okolí otravovat, taky jsou děti různé a rodiče různí atd. Ale stejně jako některé děti, můžou svoje okolí okolí otravovat například i někteří nesnášenliví pitomci, a přesto tady nenapíšu, že na takovouhle akci nesnášenliví pitomci nepatří a jen obtěžují ostatní návštěvníky a proto by se jim tam měl zakázat vstup.

  25. ↪ 54 Ala: Teda já bych nesnášenlivým pitomcům přístup zakázal hned :-) Jen nevím, kdo by to posuzoval. A jestli by mne tam potom ten někdo pustil :o)

  26. ↪ 55 J.Č. / Jižní svah: Já si myslím, že nesnášenliví pitomci na takovouhle akci vyloženě patří, protože kdo by tam pak jinak otravoval, když budou zakázaný děti :-) Možná ti nesnášenliví pitomci vyrůstají právě z těch otravných uječených fakanů, který jejich rodiče radši nikam nebrali, aby si s nima neudělali ostudu.

  27. Letošní ročník je fest zrcadlem svých webových stránek. Dezorientovaný, nic neusnadňující a vzdálenější, přesto se najdou stovky či tisíce lidí, kteří se dokážou proklikat až ke koupi vstupenky, protože to jídlo a pití za to stojí – jsme prostě komunita:) Příští rok jdu zas!

  28. TO Ala: nevím jestli zakázat vstup s dětmi, ale rozhodně zakázat vstup s kočárky. Děti jako takové mi nevadily, ale ty kočárky hodně překážely. Hlavně v té spodní uličce i jeden kočárek byl schopný vytvořit pěknou zácpu.

  29. ↪ 58 Vědma: Chápu, že kočárek může překážet. Stejně tak může překážet invalidní vozík, pomalý člověk s holemi, dvě pomalu jdoucí povídající si důchodkyně, člověk který se zastaví při luštění cedulí u stánku, dvojice konzumující vestoje svoje jídlo v uličce mezi stánky (protože jinde se to nesmí nebo tam není místo) a další a další. Vznik zácpy na takovéhle akci je naprosto nevyhnutelný a když tam jdu, tak s tím počítám. Možná i vy (nebo někdo z vašich blízkých) jste tam někomu překážela nebo vytvořila zácpu a ani o tom nevíte. Měli by vás zakázat.

  30. ↪ 49 Ala: Tady se ale nebavíme o konzumaci jídla a nápojů v parku plastikovým příborem – na piknik do Stromovky ať si každý vezme třeba celou mateřskou školku nebo vozový park kočárů.

    Bavíme se o Prague Food Festivalu, na němž se prezentují naše nejlepší restaurace, který probíhá v zahradách Pražského hradu – mnohokrát připomínané kulturní památce. Když už se budu mačkat se stovkami dalších lidí na vymezených chodníčcích a pokoušet se nějakým záhadným způsobem pozřít ne uplně nejlevnější pokrm na talířku, poslední, co potřebuji, je nějaké pobíhající děcko, které mi to vyrazí z ruky.

    Jak již bylo řečeno, schopnost dětí nenudit se na podobných akcích je prchavá, uhlídatelnost potomstva diskutabilní. Dětský řev a neukáznění caparti podle mého názoru na takovou akci nepatří – nemluvě o kočárcích, se kterými to muselo být obzvláště zábavné :)

    Osobně nechápu poslední módu tahat děcka všude s sebou, jen za poslední půlrok potkávám ječící mimina všude – v galeriích, na prohlídkách zámků (super akustika), na plesech… co z toho to dítě má? To je tak těžké najít si hlídání?

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.