Gastronomické peklo v Reflexu RSS

Štítky: , ,

50 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Bali má na mysli asi tohle :) http://www.reflex.cz/…ek34693.html

  2. Jirka Babica se asi taky obrací v hrobě

    „Vidět to Francouzi, ani bych se nedivil, kdyby nám poslali diplomatickou nótu. V horším by nám rovnou vyhlásili válku.“

    :D

  3. Kdyby to někoho zajímalo a nečetl všechny články, hodila jsem na svůj blog Vaňko-odkazy na jednu kupu. Jestli jsem na něco zapomněla, tak sem s tím, doplním to tam.
    http://www.copywriterka.cz/…separty.html

  4. super :) možná by bylo na čase vedle popisů následků v terénu popsat i příčiny :) to už tak jednoduché nebude

    jak vypadá systém vzdělávání kuchařů v česku, jaký je pracovní trh, jaké je to provozovat restauraci v česku, jak legislativa podporuje/omezuje podnikání v oblasti, jak češi jedí a co chtějí, jak se o své ovečky stará největší profesní organizace akc čr atd… hooodně otazníčků :)

  5. Pustíte se do toho?:) Je fakt, že najít v médiích zasvěcenou analýzu jakéhokoliv problému je spíš výjimka. Třeba se o to v Reflexu pokusí:)

  6. nene, dělají to výborně :) pěkně reflexně!

  7. Super článek! Jsem ráda za každé takové počtení, i když jsou to spíš kapky v moři. Protože dokud se nezmění přístup jak kuchařů tak zákazníků, budou v každé restauraci jako dezert palačinky a deset stejných prefabrikovaných výtvorů (což mě jako milovnici sladkostí fakt vytáčí).
    Ale jinak pane C souhlasím, mělo by se začít od příčin.

  8. Jo, palačinka nebo medovník – nesnáším dezerty bez nápadu!

  9. Na druhou stranu – když někde ty palačinky uměj, dám si je moc rád.

  10. Ale jo, ty palačinky můžou být ještě poslední záchrana :o)

  11. 40: Nebo poslední hřebíček do rakve mého názoru na danou restauraci. Bohužel mám pocit, že už jsem v restauraci dlouho nenarazil na dobrý palačinky… )-:

  12. Já naposled v Uherským Brodě, ale to je z Prahy trošku z ruky :o)

    Ještě že jsem si před pár dny dělala palačinky s domácí marmeládou, jinak bych už slintala do klávesnice :o)

  13. http://www.profit.cz/…u/28876.html
    Tenhle článek trochu nastiňuje české gastro-školství…
    (Doufám teda, že vám to pojede, mně Profit.cz v podstatě nenabíhá:()

  14. Výborný článek, dala bych ho povinně přečíst všem fanynkám toho mouly, aby věděly, jak jsou hloupaté. Stejně jako on.
    Fakt jsem na něj vydržela koukat jen chvilku, déle by to bylo o zdraví a rozum.
    V naší závodce si raději místo kaše dávám brambory, polévky prakticky vůbec – vyjímka či dvě existují. Na jídlo chodím jen občas, hlavně na saláty a protože nejdu denně, dám si pak dražší minutku. Čerstvě ogrilovanou flákotu a zeleninu. Většina jídel je celkem chutná, ale často zvítězí ten „prášek“. A že to míchají a vaří Ukrajinci, o tom nepochybuju. Oni to i nandavají. Šéf kuchyně a pár zaměstnanců jsou Češi a z oboru, ostatní rozhodně ne.

  15. Krásné počteníčko…
    A sledujete někdo Kuchařskou pohotovost na ČT1? Co tomu říkáte?

  16. Já do závodky chodím denně, přece jen, oběd s dotací mne tam stojí 22 Kč a většinou se vybrat dá, „minutky“ nám ohřívají v mikrovlnce :(.

    Kichařská pohotovost je podobné peklo jako jiné „kuchařské show“.

  17. 46: Já jsem závodky, bufety, a restaurace s hotovkama už definitivně zavrhla. Protože pracuju v rodinné firmě, tak si to mohu dovolit a vařím si lehké obědy v práci – na indukčním vařiči. Takže např. dnes jsem si dělala kuskus s omáčkou ze sušených rajčat (rajčata doma vypěstovaná a na sluníčku usušená). K tomu zeleninový salátek – a byla to bašta. Doba vaření: ani ne 5 minut. Pořizovací cena: směšná.

  18. Nic proti gastronomické části článku – souhlasím. Tam, kde se pan Janoušek obouvá do Novy a do tvorby telebrit, stojí za to osvěžit paměť. Prima vysílala také hodnotné kuchařské pořady z prášku a nejednu telebritu sám pomáhal vytvářet. O tom jsem tam nenašel ani slovo. Takže ač samotný text je úderný vzbuzuje to u mne pocit jako kdybych poslouchal lehkou ženu kázající v kostele.
    To, že u autorů není jejich alespoň stručná charakteristika (aby bylo případně jasné odkud a proč a člověk nemusel lovit tušení souvislostí přes Google) je v poslední době rozšířená lemplovina šéfredaktorů.
    JInak – opakuji – text článku je prima (príma).
    Michal Kuna

  19. IMHO se chlapci ohledně té nuly příliš rozjeli – po slibném začátku se rozvášnili při kritice pseudokuchaře Babicy a nakonec zapomněli na to pěkné téma „Jak bestie v kuchyních šetří své líné údy“

  20. Hlásím velmi zajímavý a pravdivý článek v Instinktu č.36!
    Se vším musím souhlasit, bohužel :-(

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.