Proč je tolik buranství v Prostřenu...? RSS

Štítky: , , , ,

38 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. ↪ 30 yannka: Zbavme se diktatury rannich ptacat (zatracenej Josef 2, nebo kdo to tehdy byl, kdo svuj zivotni rytmus vnutil cely monarchii) a dlouhy vicechodovy vecere nebudou problem… (-;

  2. ↪ 29 kami: mám úplně stejnou zkušenost :-)
    Ale celkem dost přátel už jsme nakazili, byť většina z nich nepozve 12 lidí (hostů by prý nemělo být víc než apoštolů :-) ) na pětichodové menu, ale jen jednu či dvě dvojice na tříchodové.

    ↪ 31 Kytka: František Josef I.
    Ale tehdy šlo i o tzv. kovozemědělce: v 5 ráno do fabriky, a odpoledne si ještě obdělat vlastní políčko.

  3. My jsme s bývalým přítelem často zvali rodiče, sestru s přítelem nebo kamarády na oběd či večeři, většinou 3chodové. Omezovalo nás pouze místo v panelákové kuchyni a počet židlí :-) Naopak nikdo nezval nás..

  4. ↪ 33 Pavli: před časem jsme pozvali domů kamarádku s francouzským manželem a jelikož je vegetariánka, připravila jsem tuším lilkový kaviár, cizrnový salát a nějaký dezert – tj. ne zrovna formální večeři, ale přece jen něco víc než chipsy a sušenky. Měla jsem hroznou radost, s jakou samozřejmostí to přijali, prostě se posadili a jedli a konverzovali…žádný „a to sis neměla dělat škodu nebo "my už jsme jedli“, prostě jsou na to zvyklí. Při naší návštěvě nás pak (mimo jiné) překvapili sýrovým souffle- moje nadšení z toho, že jsem jej poprvé ochutnala přímo od Francouze a dle jeho rodinného receptu, bylo bezmezné. A přesně to se mi na takových večeřích tak líbí – nepředstíraná společná radost hostitelů i hostů, že se to povedlo. A možná ještě zcela nepatrná špetka hecování, co kdo vymyslí příště:)

  5. ↪ 32 Bivoj: vidite, ani mu nemuzu prijit na jmeno, jeste, ze sam se jim prizpusobovat nemusim.

  6. ↪ 31 Kytka: naprosty souhlas, ranni ptacata strilet!!! A myslim to i doslova, sousedi v ulici maji pres leto venku v kleci papousky a to bych vam teda nikomu neprala…

  7. Na vícechodové večeře tedy nikoho nezveme (přiznám se, že jsem ráda, že za běžného provozu večer zpacifikujem 2 kusy mláďat a jsme grogy), ale na víkendové obědy zveme docela často příbuzné a občas i kamarády. Nás nezve nikdo, spíš se všichni těší, že se nají u nás:-D
    Když máme nějakou návštěvu večer, je to spíš nějaké malé domácí „ďobání“ na slano i na sladko.
    K těm vícechodovým večeřím, byla jsem nedávno v Itálii a čekala jsem, že chody budou menší a člověk si tedy opravdu dá více chodů, ale všeho mi přišlo tak akorát, že jsem např. zvládla jen plátky prosciutta s melounem a pak porci těstovin a tu už jsem ani dojíst nemohla. Ta velikost mě fakt překvapila. Dezert jsem měla snad jednou.

  8. u nás jde především asi o „dálku“, kdyby naši bydleli blíž, určitě by to byly častější večeře nebo víkendové obědy..všichni lidé, co se přihlásí do Prostřena, mi nepřijdou jako burani, kolikrát tam byli fajn lidé, co se uměli chovat a nebyli to „neandrtálci“..holt prostě nejsou všichni stejní a když si někdo chce dělat ostudu svým chováním, tak ať si ji dělá..ohledně oblečení – pokud tam nechodí v nátělníku a trenkách, tak mi to taky celkem nevadí – důležité je cítit se dobře..

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.