litinový hrnec RSS

Štítky: , , ,

50 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Litinové nádobí bývá často posmaltované aspoň zvenčí (Le Creuset, Staub nebo ta IKEA, pak jsou tu třeba neposmaltované Skeppshult).
    To, čemu říkáte „železňák“ – máte asi na mysli ty hrnce, co dělá CEBS nebo SFINX – velmi silný plech, výrobce tomu říká BSE litina, uvnitř mají modrý smalt. Ale ty se tu teď nikdo nezmiňoval (ačkoli když už jsme u toho, mám s tím zkušenost a jsou super), takže nevím, co by se tu pletlo?

    Jo a netuším, co se mohlo z toho ikeáckého odlupovat, nějakou speciální úpravu zevnitř přece nemá… nebo nevšimla jsem si. A mám tu novou čínskou verzi:). Když už je v troubě, peču na 250 – nebyly to spíš nějaké neodstraněné napečeniny?

  2. Mluvím o tomhle výrobku
    http://www.ikea.com/…ts/70131724/
    což je podle mne litina.
    Napečeniny to nebyly, chybějící materiál jde na vnitřní straně poklice i vidět.

  3. teď jsem si všiml, že v popisu výrobku je i uvedeno:
    „- Matný, smaltovaný vnitřek; pánev nemusíte olejovat a snadno se udržuje“,
    takže povrchová úprava je i zevnitř.

  4. Mám velký litinový z IKEA a nic se neloupe a neopadává – ani poklice. Akorát jsem v něm snad nikdy nedělal nic na 250 stupňů – používám zejména na pomalé pečení, případně na omáčky.
    Když se tu nakousl „železňák“ – ten mám taky, třílitrový od Belis, s. r. o. a je to skutečný univerzál (navíc jen za cca 3 stovky).

  5. ↪ 31 farfalla: předpokládám, že neposmaltovaný Skepphult je lepší jak posmaltovaný Staub?

  6. ↪ 27 Rusty: ten hrnec z Tesca je uvnitř také bez povrchové úpravy? Nikde na netu nemůžu litiňák Pyrex najít a váhám právě mezi tímto a Ikeou.

  7. ↪ 36 hanaka: Pyrex z Tesca je smaltovany i zevnitr (bile), prijde mi robustnejsi nez ten z Ikea, mám ho zatim jen par dni. Taky je z Ciny. Pokud mate znamky na jeho koupi, sla bych do nej, jinak Ikeou asi nic nezkazite.

  8. ↪ 37 kacka_zvykacka: Díky moc, tak to ještě promyslím, známek mi zbývá pár, ale zase jsem myslela, že ty bez smaltu uvnitř jsou kvalitnější. A pro Ikeu mi ještě nahrává fakt, že ten 5l je jen o 300 kč dražší. No je to zas rozhodování…

  9. Ten cerveny pyrex jsem si prohlizela v tescu, ta velikost a kulaty tvar by se mi hodily. Ale kolem horniho lemu zevnitr to bylo tak otlucene, ze me presla chut. Chapu, ze zakaznici se s manipulaci asi moc nes*****, ale me to odradilo.

  10. Hm, tak to je blbý, je fakt, že včera jsem byla v Ikei a ten vystavenej kousek byl taky pěkně otlučenej. Zkusím zítra prubnout naše pidi tesco, jestli pyrex konečně dostali, právě bych si ho chtěla prohlídnout, ale zatím ho u nás na malým městě neměli.

  11. ↪ 40 hanaka: Jestli ho neměli, tak ho asi ani mít nebudou, protože to je nějaká speciální akce na kterou se musely sbírat a nalepovat body, takže možná to není v každém Tescu, ale jen v těch velkých obchoďákách. Ačkoli tyhle akce se mi strašně hnusí, tak tentokrát jsem taky jak debil sbírala a nalepovala nálepky, abych si tenhle hrnec koupila. Zatím ho mám v krabici, otlučený není.

  12. Měl jsem 5L Senior z Ikey. Na dně se z ničeho nic udělala bublinka, a dnes, asi po dvou letech (bohužel nemůžu najít účtenku), praskla a odešla. Takže litinu z Ikey už brát nebudu.

  13. Mamash nemate prosim fotku, pripadne néuzete ji udelat? Docela by me to zajimalo. Vubec si neumim predstavit jak by se v domacich podminkach v litine jakkoliv dala udelat bublinka. Pokud tam neco takoveho vzniklo, tak to je dost prusvih vyrobce, protoze to vyrobil z buh vi ceho

  14. Nemáte prosím někdo zkušenost s litinovým hrncem Lamart? V Makru teď mají 5l za cca 1000Kč s DPH.

    http://www.lamart.cz/…hrnec/lt1061

    Už 4 roky používám 3l z IKEA a jsem s ním velmi spokojený, ale potřeboval bych taky větší variantu, jenomže na té z IKEA mi vadí, že je oválný, je to spíše pekáč než hrnec a na mé blbé sklokeramice se to nebude dobře používat. Takže hledám něco jiného, ale Staub ani Le Creuset si dovolit nemůžu. Trochu mě na tom Lamart vadí, že má smalt i uvnitř, na rozdíl od IKEA. Nebude mu vadit třeba mixování nebo tak? Nebo nemáte prosím tip na jiný cca 5–6 l kulatý litinový hrnec? Klidně i použitý. Díky.

  15. Tyjo, díky za tip. Hrnec vypadá moc pěkně. Také bych potřeboval větší objem. Teď mám z IKEA takový ten kulatý modrý. U toho Lamart bych se však také bál smaltovaného vnitřku. Pojedu se na něj však asi podívat.

  16. Já mám doma ten velký IKEA a jsem s ním maximálně spokojený. Sporák mám indukční.

  17. xIndian, dejte pak prosím vědět, co na něj říkáte. Já jsem byl dnes v IKEA a dost nečekaně jsem si nakonec přivezl ten jejich velký oválný. :-) Ten smalt uvnitř Lamartu by mě asi opravdu netěšil.

  18. On je mylsím nějak ošetřený i ten povrh v těch hrncích z Ikea, ale nejsem si jisýt. Mám doma všechny tři materiály – litinu obyč, litinu ikea i něco s bílým smaltem.

    toho bílého smaltu bych se nebál, on se samozřejmě trošku časem poškrábe a nebude tak bělostný, zase je ale netečný a dobře se natom dělají takové ty základy pod dušení. Jde tobře vidět jak je to opečené a dobře se to pak i vymyje do omáčky + se to i dobře očistí. Každý povrch má něco do sebe :)

  19. Zdravím. Mám z Ikea litinový hrnec a pánev a řekl bych, že to nádobí bylo jen vypáleno s olejem (jak se doporučuje u nového litinového nádobí), jinak tam žádná úprava není, prostě čistá litina.

  20. ↪ 47 thesilentman: tak já jsem se nakonec nejel podívat, nestihl jsem to. Uvidím, jestli se k tomu ještě dostanu. Pak dám určitě vědět.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.