Kapr, kapr, kapr... RSS

Štítky: , , , ,

48 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. To néé, byli bychom sudý počet.:-)))
    A vůbec, jen si uvař svoji polífku a usmaž svého carpa hezky čerstvě, ju? :-))))

  2. Jo a Vánoce už jsou opravdu za dveřmi, protože v TV běží reklama na Kofolu…nemusím, já už ho vidím! Takže je to jasný.
    BTW: podle mého je to jedna z nejlepších reklam vůbec. :-)))

  3. Taky jsme dneska při reklamě na kofolu kostatovali, že je boží. Každý rok podle ní poznáme, že se Vánoce blíží. Ta reklama prostě nemá chybu.

    Kapříka u nás jíme většinou v jedné jediné podobě, protože manžel má radši jiné druhy ryb – kapříka pořádně osolím a potřu důkladně česnekem, nechám nejmíň přes noc v lednici, pak ho obalím v mouce se sladkou paprikou a osmažím ve vyšší vrstvě oleje. Asi by na to byl dobrý friťák, ale tahleta pomůcka mi nesmí do baráku. :-)
    Tahleta úprava kapra byla jediná přijatelná pro mého otce, když jsem ještě byla dítko. Měl od dětství averzi na kapří maso, protože děda kupovávál několik velkých kaprů, pěkně vyválených v bahně, a rodina se tím cpala po celé vánoční svátky. A protože manžel je taky česnekožrout, zavedla jsem tuto úpravu kapříčka i v naší rodině a musím říct, že se uchytila.

    Nejlepší ten kapřík byl před několika lety, když jsem na něj zapomněla, že je v ledničce a celou tu dobu byl pěkně posolený a hojně očesnekovaný a po těch pěti dnech, co tam tak hezky odpočíval, byl vůní česneku prosycený zkrz naskrz.

  4. 33. To musí být naprosto úžasná chuť!!! Česneku není nikdy dost.
    U kapra mi vadí ty kosti, ale už jsem se naučila jakžtakž ho vykostit, takže jsme sice ve střehu, ale nepliveme kosti s každým soustem. :-)))
    A hned to chutná lépe.

    Friťák taky šel z domu. Kdysi jsem z něj chvilku byla nadšená. Ale toho sajrajtu a oleje a té práce s čištěním!!!
    Smažím v litinovém pekáči po babičce, občas to šoupnu smažit do trouby a nemá to chybu. :-)

  5. s tou degustací sem si dělal prču pochopitelně :) i když je velmi rád děláma dost na ně dám :)

  6. No, když u tebe člověk nikdy neví.;-)
    Podívej, jak dopadl nápad s degustací kimči!
    Od Šumavy k Tatrám až po Lake District se nakládá, očuchává a ochutnává. :-))))

  7. Lidé dobří, nepotkali jste cestou po Praze obchod, kde mají rybí vnitřnosti? Z té poslední rybárny, která ještě odolávala, už je vietnamská večerka a ačkoliv venku plavali v barelech čtyři napůl leklí kapři, děkujííí – nechcííí! Náš rybář – zásobovatel sice něco málo nalovil, ovšem poté, co se mu povedlo vylovit několik týdnů starou mrtvolu, nemá k rybaření už tak kladný vztah. Což docela chápu…
    Potřebovala bych dokoupit trochu jiker a mlíčí do vánoční rybí polévky, tak předem děkuji za případné tipy. :-)

  8. pan Lešetický z Čerstvých ryb nabízel, už máme paklík v mrazáku. Ale chtěl včas napsat a omezoval množství na osobu, tak nevím, jestli ještě má?

  9. Pivli, každý rok jsem se snažila, každý rok vnitřnosti a hlavy poctivě sháněla – byl to vždy největší stress z celých Vánoc – seženu, neseženu?; takže letos (po týdenním bezúspěšném shánění – začala jsem s předstihem) jsem si řekla dost, už mě to nebaví a zvolím nějakou náhradní variantu, nejspíš nějak dobře připraveného lososa a polévku typu chowder. Tradice jsou tradice, to ano, ale za tyx nervy mi to fakt nestojí.

  10. 38.:no, teď už je asi pozdě.
    39.: nestresuji se tím, ale trocha jiker a mlíčí navíc by bodla. V nejhorším vystačím s tím, co mám na mrazáku, rybky na vývar je dost. :-)

  11. 40: Pivli, rybí vnitřosti jsem viděla na trzích. Na Jiřáku za 220 kaček/kilo, na Kubáni byli myslím dražší a nejdražší na křižovatce u Tesca Eden za 400 per kilčo.

  12. Jo, BTW. Táta vyprávěl mimopražskou historku, jak tam u nich rybáři narvali jedný paní celou tašku hlav a vnitřností se slovy:„Jen si to vemte, stejně to nikdo nechce!“ :-DDD Severní Čechy

  13. add vnitřnosti: táta kdysi zabíjel ryby sousedkám-tetám v okolí, obvykle tak 10 kaprů(pro nás 3).. vnitřnosti nikdo nechtěl..takže polívka byla výživna..
    když to selhalo, pracoval v jednom zařízení státní správy pro seniory kde zabíjeli asi 50 ryb ve 2, polívku dělali tak pro 20 lidí.. zbytek vnitřností se rozdával pro zaměstnance..

    mě se líbí přístup – chceš vnitřnosti, kup si rybu… tak to maso rozdej, zamraž..... úchylný je když dojdu k rybárně že chci 4 filety a 10 kg vnitřností… – když maj daj, když nemaj tak se nemůžu zlobit
    asi jako když chce každej u řezníka oháňku na vývar a on má 150kg čistýho masa z jedný oháńky co musí prodat :-)

  14. Pivli, dnes jsem vnitřnosti viděla za naprosto nekřesťanskou cenu 360 Kč/kg na trzích u metra Anděl.
    V Tescu na Andělu vnitřnosti mají, na krabičky a zpoza pultu vám podají jen jedny.
    Já je mám od října, mražené, z Globusu, kdy jsem tušila, že to letos bude zase špatné, tak jsem je vzala hned 3× (vařím polévku pro cca 12 zájemců).

  15. Děkuji všem za tipy a rady. Na Jiřáku už vnitřnosti neměli a na Kubáň jsem nejela. Obávám se, že ani na trzích u Anděla už nebudou.
    Tescu se obloukem vyhnu, jsem ráda, že nemusím mezi ty davy. No, vystačím s tím, co máme doma. Minulé roky jsem nakupovala v rybárně a ještě měla mražené, koupené na podzim. letos jsem to podcenila a mé oblíbené obchody jsou pryč. A když i soused rybář skoro selhal…Nebudou jíkry, jen mlíčí. Ale masa je dost. :-)
    Nejsmutnější je, že mizí i ty poslední rybárny…je to teď samá večerka a tak podobně…:-(

  16. 45: To máte pravdu. A kdyby to aspoň byli takové normální večerky, ale to je buď uniformní Žabka, Vietnamci nebo Arabové.

  17. 44.: Moirain díky, díky! Nakonec jsem se obrnila a do Tesca skákla, když už jsem jela přes centrum. Fronta jak na banány, ale zachránili to Cimrmani do sluchátek. Přes pult mi pak prodavač podal tolik, kolik jsem chtěla, naprosto čerstvých, jelo to jak po běžícím pásu. Cena za kilo 199,– Kč.

  18. Tak, tradiční krátké zamyšlení nad pomíjivostí života … a kapřík jde na stůl. :)

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.