Kam za jídlem na Praze 13 RSS

Štítky: Zatím bez štítků.

140 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Tak kdo už Kastrol vyzkoušel?

  2. ↪ 31 mpik: Zatím ne, dám tomu obligátní měsíc na rozjezd :) Těším se ale moc.

  3. Tak po návratu ze Zakynthosu a středomořské dietce jsme zamířili ochutnat českou kuchyni do Kastrolu. Stylová restaurace, uvnitř bíle vymalovaná, vše ve světlém dřevě, kombinace s proužkovanými ubrusy či kostkovanými závěsy na oknech – zkrátka dýchne na vás útulná atmosféra babiččiny „světničky“. Zašli jsme na oběd a servírka se nás hned ptala, zda máme rezervaci. Trošku jsem se vyděsila, že nám snad bez té rezervace ani oběd nedají, ale naštěstí volná místa byla. Na večer bude rezervace jistě nutná. V restauraci již bylo několik rodinek s dětmi, kterým vyhovuje, že je restaurace nekuřácká a k dětem přívětivá. Hned nás zaujaly krásné červené limonády, které měly děti na stolech, aktuálně byla v nabídce domácí limonáda s višněmi nebo s lesními plody, 0,4l za 45,–Kč. Dcera si dala tu s lesními plody a byla opravdu výborná. Jen litovala toho, že dříve nezjistila, že mají v nabídce i domácí ledový čaj 0,5l za 55,–Kč, který má jinak moc ráda (tak příště). Jediné, co bych restauraci mohla vytknout, bylo to, že nás obsluhující číšník neseznámil s denní aktuální nabídkou. Byli jsme zde v sobotu, kdy některé restaurace vaří dle stálého jídelního lístku a denní nabídku nemají. Nicméně jsem se na nabídku zeptala a číšník nám ji ústně sdělil. Nemají ji vytištěnou a vloženou třeba jako přílohu do jídelního lístku, ale mají ji napsanou na tabuli, které jsme si bohužel při vstupu nevšimli. Takže z denní nabídky jsme si dali gulášovou polévku, která byla výborná. Nejlepší gulášovou polévku jsem vždy jedla v Rakousku, v ČR většinou za mnoho nestála. Tak tahle té rakouské směle konkurovala. Podávaná ve velikém nahřátém talíři, vizuelně jí bylo malé množství, ale velký talíř klamal tělem, porce byla dostačující. K tomu výborné domácí houstičky a chléb. Mně osobně jako malému jedlíkovi by porce polévky s výbornou houstičkou k příjemnému obědu stačila. No, ale měli jsme objednaná samozřejmě i další jídla, již ze stálého menu. Dcera si dala pečené kachní stehno s červeným zelím a bramborovými knedlíky – nerada sice obírá kosti, ale tady nebylo nutné něco řešit, masíčko bylo tak křehké, že od kosti odpadávalo pomalu samo. Manžel si dal výbornou svíčkovou na smetaně s karlovarským knedlíkem, jídlo krásně vypadalo, pěkný špalík masa, dekorativní knedlíky, omáčky dostatečné množství. Já jsem měla pečený hřbet z mladého prasátka s nastavovanou kaší, savojskou kapustou a omáčkou z černého piva – masíčko měkké (a byla ho pěkná porce), doplněné příjemně nahořklou omáčkou z černého piva, tři nočky z nastavované kaše (výborná) a savojská kapusta (ta mne příliš nenadchla, možná proto, že fakt nejsem „kapustová“, ale snědla jsem ji). Vše podávané opět na nahřátých talířích. V kombinaci s polévkou to pro mne byla fakt „nálož“, ale přece bych to nenechala nedojedené! K pití jsme měli kromě limonády plzeňské pivo jako křen a italský Pinot Grigio + neperlivou vodu. Za oběd pro tři jsme zaplatili necelých 800,–Kč. Určitě rádi zajdeme znovu na večeři, oběd si dopřáváme výjimečně, když se vrátíme z dovolené.

  4. Tak jsem zcela náhodně zjistil, že jedna z posledních klasických „čtyřek“ v okolí U Šimáčků loni zavřela. Škoda, těšil jsem se na podzimní „pivnosti“.
    Jinak kamarád z práce již stihl dvě návštěvy Kastrolu a moc si jídlo pochvaloval!

  5. Kastrol prošel naprosto v pohodě i na Scuku ;)

    http://www.scuk.cz/d/kastrol/#…

    (A to já sám, furt ještě nebyl, safra…)

  6. Také doplním: nabité září mi nedopřává času k napsání recenze. Tak jen stručně zde. Kulajda byla doopravdy famózní a o hovězích žebrech s domácím chlebem a salátem coleslaw se mi zdá ještě dnes. Ceny jsou překvapivě hodně příjemné. Pivo je výborné, stejně tak káva (espresso je opravdu espresso). Chodí sem pravidelně i moji dva přátelé s rodinami a i od nich slýchám jen chválu. Dvě drobnosti ke zlepšení: menu se podává nejdříve ženě a obsluha by měla věnovat stejnou pozornost všem hostům (nikoli jen svým známým). No, už se těším na víkendovou zvěřinu :-) Tady možná jednou ochutnám i koprovku, či zemlbábu, které jsem nikdy neměl rád :-)))

  7. Pan Cuketka: děláte chybu! :-)

  8. ↪ 37 mpik: Vím, ale on ten Kastrol nikam neuteče. Teda doufám! :)

  9. ↪ 36 mpik: Jak víte, že o víkendu budou mít zvěřinu? Sleduji jejich stránky pravidelně, ale bohužel tam nic dopředu neavizují. Uvítala bych více informací na jejich stránkách právě o chystaných akcích, abychom se případně se známými mohli domluvit na návštěvě. Předpokládám, že jste se tuto informaci asi dozvěděl při své osobní návštěvě?

  10. Krizik: Priznavam se, jsem majitel. Treba me cuketka nevyskrtne. Jedine up to date info jsou na FB. Bohuzel u zveriny je to tak ze nikdy clovek nevi co streli proto neni nic na www. Snad jsem tu promo neprehnal, rad vysvetlim osobne o vikendu.

  11. ↪ 40 andouillette: Že jste osobně v restauraci nějakým způsobem angažován, to již nějakou dobu tuším a nijak mi to nevadí. S FB nekamarádím od doby, kdy mi někdo ukradl FB účet a měla jsem s tím spoustu nepříjemností, FB samozřejmě takovéto případy nijak neřeší. Pokusím se jej tedy alespoň sledovat. Díky za info.

  12. ↪ 40 andouillette: Ještě jeden dotaz: pokud na FB uvádíte nějakou tu víkendovou akci, je to v nabídce v tom „denním menu“? Tedy je možné si rezervovat místa na oběd s tím, že bude v nabídce ta zvěřina? Aby nebyla třeba až na večer…

  13. Byli jsme v Kastrolu asi před měsícem. Jídlo výborné, pivo taky. Nekuřáckou restauraci jenom vítám. Měla bych ovšem jednu nemalou výtku a tou je blízkost stolů v pravé části restaurace. Jsou tak blízko, že odcházení na toaletu v případě obsazenosti sousedních stolů znamená zvednout od stolu minimálně souseda. Tohle mi přišlo doopravdy velmi otravné a pro část naší skupinky to je určitě důvod, proč si další návštěvu velmi rozmyslet. Pokud se ovšem něco změnilo, ráda se to dozvím:-)

  14. Krizik: nechci delat promo přes cuketku a omlouvam se za to. zavolejte nebo ještě lepe napiste na mail hospudky a ja osobne vam odpovim. diky

  15. Krizik: potvrzuji jako zdroj informací o zvěřině FB (a prima soutěž, které jsem se také zúčastnil) :-)

  16. Dobré ráno všem,
    pro nás, kteří FB neužíváme, nebyla by možnost včlenit frame s FB zdí někam do stránek?
    Byl by to kompromis pro nás co na FB nechodí, aby jsme nepřišli o akce a majitel by nemusel zadávat vícekrát to samé do sůzných systémů.

  17. Tady se musím zastat majitele restaurace. FB je médium jako rádio, televize, mejl, www, noviny, …Pokud FB nepoužíváte, pak prostě máte smůlu. Kdyby si třeba chtěli dát reklamu do rádia (vím, je to přitažené za vlasy), tak by ji taky měli dát na web? FB prostě slouží k interaktivní komunikaci a web je spíš na tu pasivní holt.

  18. 47: Ne, nemáme smůlu. Má ji majitel, protože se o tom nedozvíme a nepřijdeme utratit peníze do jeho podniku.

  19. Mně to přijde jako naprosto zbytečné plašení. Profil restaurace je veřejně přístupný i bez přihlášení, takže není nutné mít tam profil a přitom můžete sledovat všechny novinky, stačí dát do záložek a je po problému:

    https://www.facebook.com/…race.kastrol

    BTW ten profil je dělaný fakt ukázkově. Takhle nějak to má vypadat :) Jde vidět, že si to chef Pavel Mencl užívá a jde to poznat!

    (Osobně bych ani hospodám nic jiného než FB nedoporučoval. Patlat se s nějakým vlastním sysémem na publikaci novinek atd. je fakt zbytečné. Okno, které navrhoval Gimly, je ale fajn a může posloužit jako nouzovka)

  20. Jistě, od doby, kdy jsem zjistila, že novinky jsou na FB, tak jej prostě budu sledovat. Že nemohu soutěžit, je můj problém. Mně by stačilo, kdyby na stránkách restaurace byla zmínka, že novinky jsou na: odkaz na FB. Podívat se tam mohu, i když nemám profil. Pokud budu mít nějaký dotaz, mohu si do restaurace přinejhorším zavolat. Horší to je s různými slevovými portály, které mají diskuse ke slevě v restauraci pouze přes FB a volat mohu leda tak z okna :-(

  21. No a dokonce kvůli Kastrolu uvažuji, že si ten FB profil znovu udělám. Jen kvůli těm nabídkám a soutěžím, bez přátel, protože mám špatnou s FB zkušenost. No nejsem já hospodský typ? :-D

  22. Přidávám se k fanouškům Kastrolu, jídlo ukázkové a obsluha umírněnější než Na pekárně, což mi vyhovuje. Za fajn považuju i denní nabídku, ve které bylo několik jednoduchých jídel za 95 Kč, takže návštěvou téhle restaurace můžete uspokojit i šetřivější členy rodiny a sami si dát, co chcete. Jedinou výtku mám k povidlovým taštičkám, ty se včera moc nepovedly a rozhodně těm z Pekárny nemohly konkurovat. Těsto bylo tuhé, jak kdyby vylezly z mikrovlnky. Těším se na další návštěvu.

  23. ↪ 43 snookie: po víkendové návštěvě vám musím dát za pravdu. Dostali jsme v pravé části restaurace prostřední stůl pro čtyři osoby. Když jsme přišli, byly okolní stoly obsazené a nasoukat se k našemu stolu bylo problematičtější, sezení tam bych charakterizovala jako „sardinkoidní“. Z naší druhé návštěvy jsem byla i přesto nadšená, pořád je to nejlepší restaurace široko daleko. Jelení masíčko nemělo chybu, z předkrmů jsme ochutnali jelení terinku a foie gras, z hlavních jídel jelení ragú a steak z jelení kýty – k němu byla úžasná perníková omáčka a dostaly mne glazírované kaštany, které jsem jedla poprvé. Rozlévané víno výborné za příznivou cenu, dobře ošetřená Plzeň, výborné espresso. Porce tedy menší než v některých „vývařovnách“, kde se snaží ohromit velikostí porcí. Mně to nevadí, výborná chuť a prezentace jídla mi to vynahrazují, navíc nejsem velký jedlík. Ovšem pokud je někdo zvyklý na opravdu velké porce, bude si tady muset dát více chodů. Jinak doufám, že při některé z budoucích návštěv se pan kuchař přijde podívat i k našemu stolu. Během našich dvou návštěv se vždy věnoval jiným hostům u jiných stolů (zřejmě nějaké oslavy známých?).

  24. Já byl včera v Kastrolu také na „zvěřině“ – terinka jako předkrm, ragů ze siky a pyré z kořenové zeleniny jako hlavní chod. Jsem muž 190/95 a jídla na večeři myslím bylo akorát. Ještě jsem měl mít vyhraný dezert a espresso ze soutěže na FB, ale dal jsem si jen tu kávu – dezert putoval manželce, já bych ho už nesnědl. A domácí višňová limonáda je taky luxusní!

  25. Doporučil jsem nedaleko bydlícímu kamarádovi návštěvu Kastrolu a pak jsem ho požádal o krátkou recenzi a tady je:

    Interiér působí trochu studeně, hlavně prostor u pípy, nejhorší jsou velké stoly, které jsou jak v nějaké jídelně v kempu. chtělo by to jejich sterilitu narušit prostíráním s vázičkou, či něčím podobným. Menší místnost je v pohodě, odpovídá venkovskému stylu.

    Pití – perfektně ošetřená Plzeň zaslouží jedničku s hvězdičkou, též výborná káva. Domácí limonáda má ale za pět. Pod pojmem domácí si člověk představí cokoliv jiného, než dosti chemický sirup naředěný vodou.

    Jídlo – tam vše hodnotím velice dobře, polévka, hlavní jídla, dětská jídla, dezert, vše bylo vynikající.
    Obsluha – sice milá a aktivní, leč budící dojem chaosu a chybující. Při objednávce dvou káv na jednu zapomenout není úplně nejlepší vizitkou. No a měli jsme objednány dvě polévky, dvě dětská jídla a dvě hlavní jídla. Donesli nám polévku a dětská jídla najednou. Vůbec je nenapadlo, že by děti mohli mít polévku a dětské jídlo, což jsme bohužel u Lucky plánovali… Naštěstí řízeček byl čerstvě usmažený a tak horký, že stačila zhltnout polévku a jídlo jí nevystydlo.

    Celkový dojem – škoda těch pár přešlapů, jinak by to byla naprostá dokonalost, ale to skvělé jídlo a výborná Plzeň je dost silnou motivací k tomu tam brzy zajít znovu a vyzkoušet tu menší místnost, jestli se v ní budeme cítit příjemněji

  26. ↪ 55 mpik: Ráda bych na tu recenzi reagovala. Velké stoly v prostoru u pípy mi přijdou nepraktické hlavně pro restauraci – nevím, zda je reálné je vždy obsadit, jsou tam tři stoly pro 7–8 lidí. Jak já mám zkušenost, většinou chodí do restaurací pár nebo rodina, tj. zpravidla 4 lidé. Těch situací, kdy jde parta více lidí, je podle mne méně. My jsme byli poprvé usazeni vedle pípy, což bylo dobré místo, podruhé v menší místnosti, kde byly u oken nacpané 3 stolky pro 4 osoby, tam nebylo příliš k hnutí, a u stěny byl dlouhý stůl pro nějakou oslavu. Třeba tu postrádám stolky pro páry. To jen tak na okraj, je to věc restaurace, samozřejmě, ale když budou posazovat páry k větším stolům, snižuje se jim obsazenost restaurace. Velké stoly mne svým vzhledem nijak neiritovaly, ale vázička by neškodila. Když jsme seděli v malé místnosti, tak mne spíš naštvalo, že náš prostřední stůl u okna, kde jsme seděli jako sardinky, měl věšák na oděvy na stěně přímo nad stolem. Představa, že v této pro mne výborné restauraci jím jejich opravdu skvělé jídlo a do talíře se mi motá pověšený kabát, mne fakt vyděsila (dobře je to vidět v páté fotce v jejich fotogalerii „restaurace“). Kabáty a bundy jsme si tedy museli pověsit na židle, takže dlouhým kabátem zametáte podlahu a prostoru pro odsouvání židlí je ještě méně než málo :-( a to ještě není zima a lidé neměli žádné péřovky apod.
    Pití – pivo, víno i káva výborné, domácí limonádu jsem tedy neochutnala, ale v létě si ji tam dala dcera, džbánek byl plný ovoce (tuším maliny + další), vypadala opravdu exkluzivně a dceři chutnala. Kohoutková voda je karafa se spoustou máty a s citronem, také vypadá pěkně a chutná dobře.
    Jídlo – opět skvělé, vůbec nemám co vytknout, jen že bych nejraději chodila na všechny jejich akce – holoubata, candáti, daněk, siven, divočák, jedna mňamka za druhou, střídá se to jak na běžícím páse… :-)
    Obsluha – zatím jsme měli vždy štěstí na vysokého štíhlého číšníka a dostali jsme vždy přesně to, co jsme si objednali. Chtěli jsme ve čtyřech ochutnat degustačně nějaké předkrmy, automaticky nám přinesl všem talířky a příbory, rovněž nabídl rozdělení třeba i jedné porce polévky pro dva, pokud bychom chtěli jen ochutnat. My přijdeme opět moc rádi, ale raději ne k tomu prostřednímu stolu s věšákem :-)

  27. Tak dnes do Kastrolu šel manžel s obchodním partnerem a objednali si líčka. Manžel je jakž takž přežvýkal, ale ten druhý je vrátil. Byla tak tuhá a kližkovitá, že se nedala ukrojit. Číšník vzkázal, že kuchař si stojí na svém, že je to tak správně. Tak jim manžel vyjmenoval nějaké podniky, kde by se mohli přiučit, jak je dělat a už ho tam nikdy nedostanu. Škoda, naše první návštěva dopadla dobře.

  28. A ještě dodatek – chápu, že líčka v denní nabídce za 125 Kč nebudou mít úpravu jako v Divinis, ale dusit je do měkka a tak, aby se kližky rozplynuly snad můžou i v levné variantě.

  29. Mám jeden tip, který je z těsného sousedství Prahy 13. Bistro ZEN (má svůj web) v Praze Řepích. Výborné vietnamské Bún Bo Nam Bo, či závitky Ném. Jinak klasická asijská všehochuť. Mají i klasické Pho (nezkoušel jsem), či thajskou Tom Kha Kai (na místní poměry slušná).

  30. Nemáte někdo zkušenost s restaurací Bekovka na Stodůlkách? http://bekovkarestaurace.cz/

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.