Paulus vs Ihnačák RSS

Štítky: Zatím bez štítků.

67 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Prave na koho tahle reklama vlastne cili? Nedovedu si predstavit, ze to presvedci nekoho, kdo do Lidlu nechodi, at uz je jeho duvod jakykoliv a naopak u lidi co tam chodi je to tak nejak jedno. Jediny spokojeny je asi ted Paulus.

  2. ja bych ten efekt pro Lidl zas tolik nepodcenoval. pohybuju se v reklamni branzi uz vlastne.. par desitek let… a jedn by neveril jaky vsechny blbosti jsou schopny vyvolat pozitivni efekt…

    a opravdu si nedovedes predstavit ze to nikoho nepresvedci? to ale nebude problem reklamy… ale predstavivosti. jak rikam.. nemit to z ruky.. a nebyt diky profesi dost odolny „reklamnim mesedzim“ tak verim ze by me to postrcilo..

  3. No ja jsem vuci reklame hodne odolny i bez prace kolem reklamy. Dovolil jsem si totiz ten luxus pouzivat mozek a mit vlastni usudek.

    Ta reklama mi nesedi z toho duvodu, ze prumerny Lojza nevi co je Michelin, nevi co je Paulus a i kdyby o nem slysel, tak je mu to jedno. Nebo ma na to nazor „to je ten typek z ty nobl restaurace, kde bysme nechali za jedno jidlo celou vejplatu mamo, fuj hnus“. A o Ihnacakovi si mysli, ze to je nejspis nejaka pomazanka s divnym nazvem.

    Naproti tomu gastronomicky vzdelanejsi clovek dobre chape co za tou reklamou vezi(penize) a rozhodne ho to nepresvedci. Ale chapu, ze si Lidl a reklamka nechaji udelat pruzkum trhu a bude to obrovsky uspech(jak jinak), kamarad si tim privydelaval brigande na vysoke a 8 z 10 respondentu si vyplnil sam :)

  4. Prumerny Lojza… rozhodne neni cilovou skupinou.. protoze prumerny Lojza .. do Lidlu jiz chodi. Gastronimicky vzdelany clovek asi bude tusit ze za vsim jsou penize.. ale verim ze muze byt nahlodan.

    Ty to berez porad ze svoji pozice.. ktera povazuje veci z Lidlu za trosku eklhaft. Ja to vnimam velmi podobne.. ale z reakci v Lidlu nakupujiciho okoli /ktere mi neprijde Lojzovite/.. zacinam mit pocit ze to neni takova tragedie. Obzvlast ve srovnani s dalsimi hyper super.

    V podstate tam nechodim kvuli pro mne ponekud divne.. kulture prodeje.. /coz ale vetsine lidi.. i z tech nelojzovatych je suma fuk/… no a pak se taky necitim mezi Lojzy dobre /ano uznavam.. to nejpis ukazuje na to ze jsem sam Lojzou :-)/

    myslim ze k overeni ucinosti reklamy jsou jednodussi nastroje. na pruzkum bych to videl pred kampani. tady se staci podivat na obrat.. a jiny exaktni cisla. a ver mi.. trosku znam Lidl jako klienta… ten opravdu nevyda jedinou korunu aniz by za ni dostal 10 zpet

    a ne.. nejsem agent Lidlu.. :)

    docela by me zajimaly reakce… kdyby reklamu Lidlu zacal delat tady pan Cuketka.. :) pravdepodobne se to nestane.. ale kdyby ani verim ze nekoho by to nahlodalo.. z toho duvodu.. ze pro nej je pan cuketka duveryhodny zdroj
    a mimochdem… to ze lidi Pauluse neznaji… neni prece zadnou prekazkou. reklama jim jistojiste naznaci.. ze je to clovek ktery je spicka ve svem oboru. ja tu kampan neznam.. ale dost bych se divil kdyby to tam nekde nezaznelo. nehlede na to ze prece nekdo kdo je v reklame.. musi byt spicka ve svem oboru.. :)

  5. ↪ 34 milos: Paulus je spickou ve svem oboru, ktery je ovsem kvalitou surovin velice vzdalen tomu co Lidl prodava. Viz moje predchozi prirovnani hoteliera lepsich hotelu, ktery by nahle zacal v reklame vychvalovat zachodky CD. Proste mi to k sobe nesedi a tim to ztraci i duveryhodnost.

    Jinak Lidl zrovna za eklhaft nepovazuji a mam dojem, ze nemeli zadnou aferu s omyvanym masem, nebo neco podobneho.

  6. Já si myslím, ze i ta střední vrstva, která nikdy nepůjde do restauraci těchto pánů tyto kuchaře z medii zná (nebo si to spojí později). A ta reklama bude mít pozitivní dopad. Jinak co jsem slyšel, tak Lidl jako jediný z českých supermarketů nevyrábí pro dva trhy. Tím pádem drží vyšší kvalitu. Co je prokazatelné, to jsou testy DTest, kde Lidl pravidelně dopadá velmi dobře s kvalitou výrobků. Sami ověřte – vepřová konzerva, sterilovane zeli, špekáček, med – to je par příkladu co si pamatuji z hlavy.

  7. ↪ 36 mpik: Souhlasim s tim, ze Paulus je spolupraci napriklad s Lidovkami uz mnohem vseobecne znamejsi, nez v dobe kdy toho Michelina dostal, ale presto si nejak nedovedu predstavit modelovou situaci „nejdeme do Tesca za rohem, jedem radsi 15km do Lidlu, kdyz to ten Paulus propaguje, at jime jako v Alcronu“.

    Takhle to prece u strednich vrstev nefunguje. Nebo mozna znam jine stredni vrstvy. Jiste, take dokazou podlehnout urcitym trendum(foodfesty, in restaurace, nakupovani u Ksany), ale urcite ne v souvislosti s Lidlem :)

  8. Michale.. mas pravdu.. takhle slozita konstrukce asi beznemu spotrebiteli hlavou neproletne. Vlastne mu hlavou neproletne vubec nic. Reklama rozhodne nefunguje tak ze nuti lidi premyslet. Reklama je proste zmasiruje. Takze uvaha probehne maximalne na urovni… vidim Lidl… vzpomenu si na reklamu… byl tam nejakej znamej pan.. nakupuje tam… tak to asi bude ok.. mamko zkusime to? A i tohle je spis scifi. Proste zadna vedoma uvaha neprobehne.. a stejne to dopadne dobre.. pro Lidl.. :)

    ale bavime se tady o necem.. u ceho vlastne ani nezname zadani pro agenturu. co kdyz jsme uplne mimo.. a zadani bylo udrzet stavajici klientelu? coz taky neni uplne ojedinely ukol pro agentury..

    Mimochodem.. pises ze jses reklame odolny. Reklame odolnych jsou nas plne supermarkety.. :)

  9. ale chapu lehce skepticky pohled na ucinost kampane. ja jen za ty leta co se u toho motam vim.. ze vetsina lidi funguje na prvni signalni soustavu. co jsou lidi schopny udelat napriklad pro hrnecek ve spotrebitelke sutezi nejmenovaneho prodejce kavy.. by jeden neveril.

  10. ↪ 39 milos: Prvni signalni prave berou nizsi vrstvy, kterych je, pravda, vetsina. Ty jsou ochotne jet 20km pro chleb levnejsi o 5 kc, aniz by si dokazaly spocitat, ze projedou 20× tolik. Vrstvy ktere se hlasi do soutezi jako tahle hruza http://www.kaufland.cz/…ka/index.jsp
    Stredni vrstva prave uz dokaze rozlisovat a premyslet a podvedome analyzovat. Mozna jsem naivni a prilis jim verim, presto si myslim, ze neni mozne je opit rohlikem a snadno oblbnout. Nebo v to alespon doufam :)
    Proto mi Lidl-Paulus reklama prijde spatne mirena a vazne bych si dovedl predstavit, ze by jim 3× vetsi profit udelal Klemet Gottwald ceske gastronomie a dobry milovnik = Babica.

  11. tak.. ja nevim.. ale kdyz mas firmu.. a slape ti.. chces expandovat… oslovovat novy skupiny zakazniku… a Babica pro Lidl.. je stagnace v tom kde je. Paulus.. je posun. trosku velky.. ale asi to nicemu neuskodi..

    jinak spotrebitelske chovani.. strednich vrstev /ktere u nas notabene neexistuji/.. bych neprecenoval.

  12. Mně připadá, že během posledních let je profi a „profi“ vaření natolik velká módní vlna, že jména jako Paulus už docela známá jsou. Takže spousta lidí sice neví proč přesně, ale ví, že je to „velký kuchař“. A ta reklama může zafungovat asi právě na této nevědomosti – protože oni nemají důvod si klást otázky „a fakt Alcron nakupuje v Lidlu?“.

    Upřímně řečeno, k marketingu jsem přičuchnul a připadá mi, že poměrně často platí nepřímá úměra: čím méně se reklama líbí intelektuálům, tím více je úspěšná – a naopak.

  13. Zajimava debata. Zkusim svuj nazor. Hodne lidi (vcetne me, dejme tomu stredni trida) chodi do lidlu kupovat osvedcene potraviny (casto dle dtestu) a ostatni potraviny mijeji. Stejne tak je spousty zakazniku co chodi do levnejsich diskontu a do lidlu chodi pro akcni zbozi – nepotraviny. Takze jak lidl zvysi obrat? Touto kampani. Stredni trida z pohodlnosti koulne na recept, jmena tahnou, recepty nejsou sracky, takze proc to nezkusit a nenakoupit to v lidlu komplet? Totez si imho reknou i ti nakupovaci nepotravin, a proste to zkusi. Obrat se zvysuje. Cil je tedy rozsireni nakupu, na mne to nejspis zafunguje a fakt neco zkusim :)

  14. Souhlas s Bivojem a milosem = čistě pragmaticky je to pro tu značku spojení se známým a nedávno oceněným šéfkuchařem. Určitě jim to zlepší vnímání značky a posílí ve vnímání i kvalitu prodávaných potravin. Udělané to bylo hodně dobře, chytlavě (až se spousta lidí nachytala, včetně mě) s velkým zásahem. Jsem si jistý, že na činnost Alcronu nebo uplatnění Pauluse v české gastronomii obecně to nemělo žádný významný vliv.

    Jediné co možná nebylo dotažené úplně dokonce je to ten výběr osobnosti na slovenské straně. Kdyby tam byl nějaký všeobecně známý kuchař, kterého bychom znali i tu, tak by ta rivalita byla taková živější a reálnější. Ihnačák v tomhle byl IMO slabý, nebo možná mi to někdo ze SK vyvrátí, ale oproti Paulusovi to byl slabý kalibr.

    A ještě ad značka R. Pauluse. Podle mě i do Alcronu se hlavně chodí za stálou značkou (a standardem) Alcronu (který si dlouhá léta předávají jednotliví šéfkuchaři), než za specifickou kuchyní Pauluse. Musel by být ve vlastním, aby to na něm stálo. To jen tak na okraj ;)

  15. k tomu Slovensku.. potazo Ihnacakovi. nejsem si jist.. ale je dost pravdepodobny ze kampan bezi i tam… a je otazka jak je postavena.. protoze.. ano.. jediny co vubec nechapu… je jeho role v kampani. pro mne jako by tam nebyl.

    ja teda jako etalon stredni tridy.. stredne gastronomicky poucen… zadnyho slovenskyho kuchare neznam.. :) ale existuju slovenska specifika… kdo vi.. treba je tam Ihnacak celebrita..

    vlastne.. kdyz o tom mezinarodnim presahu premyslim.. vubec mi nedava smysl. teda.. jediny smysl mi to dava v tom ze byl pozadavek udelat kampan pro obe zeme za jedny penize.

  16. Mám pocit, že celé Slovensko je v kuchyni zatím slabší, nenapadá mě nikdo, koho bychom tu mohli znát, ale taky tam jezdím jen na dovolenku. Ihnačák napsal pěknou kuchařku, která se velmi dobře prodávala, tak asi… aspoň něco. A prý ještě pravidelně účinkuje v Teleráne, tudíž asi bude profláknutý aspoň na Slovensku dost.

    Jinak to „fůj, Paulus a Lidl, vždyť si P. úplně zkazí jméno“ mi připomnělo trochu spolupráci Ramsay&Walmart, bylo kolem toho celkem velké haló.

  17. Slovaci jsou na tom s gastronomii, jak CR pred 15 lety, takze fakt nevim na koho muze Ihnacak pusobit. Priznacne je, ze kuchare roku vyhrava pravidelne cech Jarda Zidek.

    K tomu pusobeni reklamy, nevim, porad nejsem presvedcen, asi to vychazi z toho v jakem prostredi se pohybuji, kamarad zije s cizinkou a ta je gastronomicky na uplne jinem levelu a ja ji, prestoze sbiram informace, experimentuji a gastro me bavi(doma varim hlavne ja), jen neuspesne dotahuji, protoze v tom vyrustala. Proste tihle lide se te reklame jen vysmeji i kdyz uznavam, ze to asi neni zrovna klasicky prumer na trhu.

    Dale spoustu lidi muze odradit navozeni dojmu, ze melo ji o cooking show a nakonec se z toho vyloupne jenom reklama na Lidl. Jinak samozrejme souhlasim s tim, ze na pravidelne navstevniky Alcronu to nebude mit zadny vliv, at uz v pozitivni ci negativni, protoze je to proste hra na jinem hristi.

    Co se kucharske prostituce v reklamach tyce, mrknete na jedno z mnoha videi britske kucharke superstar Marca Pierre Whita, ktery byl slavny uz v dobe, kdy o J. Oliverovi nikdo nevedel:
    http://www.youtube.com/watch?…
    Zkratka vabeni penez podlehnou skoro vsichni a casto propaguji vyrobky(poloto­vary), proti nimz drive bojovali a v restauraci by je nepouzili.

  18. Pěkně se to rozjelo! :)
    milos: samozřejmě chápu váš názor jako váš osobní (stejně, jako u všech diskutérů zde) ;)
    ↪ 43 vlada: váš pohled mně osobně přijde jako nejpravděpodobnější (nebo prostě nejbližší tomu mému) – reklama je tu pro ty, kteří tam chodili, ale nekupovali potraviny, nebo kupovali jen pár položek a pro ostatní jezdili jinam. Když jim teď díky reklamě nacpeme do hlaviček, že v Lidlu mají i poživatelný olivový olej, chlazené žampiony, atd. zvýšíme tím tržby. Za týden se zase objeví recept třeba na lososa a hle! on je v chlaďáku taky…
    Otázkou samozřejmě je, nakolik je potřeba, aby tyhle informace prezentoval známý kuchař, nicméně si dovolím předpokládat, že v ceně celé té kampaně nebude jeho honorář za akci tou největší položkou (když už dáme takový prachy za výrobu a umístění billboardů, tak proč tam rovnou nenacpat známý ksichty?)
    ad „nejdeme do Tesca za rohem, jedem radsi 15km do Lidlu, kdyz to ten Paulus propaguje, at jime jako v Alcronu“ – takhle to asi opravdu nefunguje, ale tak nefunguje žádná reklama (snad s výjimkou Českého snu) spíše jde o to, že tu každé větší město má suburbium nacpané obchoďáky a teď jde jen o to, aby ti, kteří jedou nakupovat, jeli právě k nám. A má snad konkurence v letáku a na plakátu známého a úspěšného kuchaře? ;)

  19. medii kolem reklambyznysu odhadovana cena „za kuchare“ je milion. pravda je ze v reklambyznysu se potuluje spousta podivnych existenci.. ktery vesti z koule.. takze to muze byt uplne mim

    billboardy.. at vyroba… tak zpracovani.. i samotne umisteni neni zadna silena polozka. ty casy uz jsou bohuzel pryc. cena za billboard v Praze na mesic.. je rekneme kolem 5 tis. samozrejme neni jeden. nejaky foceni.. produkce.. postprodukce.. to jsou dneska uz spis statisicove cestky. /do toho Lidl opravdu silne tlaci na cenu takze to maji levnejsi nez je bezne/ takze myslim ze cena za Pauluse v tom hraje vyznamnou roli

    otazka je jestli nekdo „levnejsi“ by mel smysl. to uz by tam mohli dat rovnou nejakeho „bezneho kuchare“… tj predstavovaneho nejakym „hercem“

  20. ↪ 48 Kurt: Tak Spar ma myslim porad podepsaneho Pohlreicha, ne? A ten je diky tomu poradu porad nejznamejsi kuchar v CR, se kterym se Paulus pri vsi ucte merit vubec nemuze, pokud nepocitam jeste jisteho opravare lyzi a prodejce panvi. Ted bude mit Zdenek mimochodem novy porad
     http://mediamania.tyden.cz/…_283700.html

    Cili konkurence to uz ma davno. Penny Market si zase po rostouci oblibe gastronomie zaregistroval tohle http://oz.kurzy.cz/…z294753u.htm
    Zrejme to ma navodit dojem skutecneho cloveka a lokalniho dodavatele. Ehm.

    Cena za pronajem billboardu v Praze je po prichodu krize a odlivu penez z propagace smesna oproti minulosti, to je asi ta nejmensi polozka. Reklamky ted vedou cenovou valku o kazdou lepsi zakazku, takze ani produkce a postprodukce se stredne velka firma bat nemusi. Natoz Lidl. Nejvyssi polozka bude skutecne ta odmena za „tvar“. Troufnu si tvrdit, ze prave Pohlreich by byl dneska uz mnohem drazsi, nez je 1 milion korun.

  21. ↪ 40 Michal Máta: Podíval jste se na těch stránkách Kauflandu z jakých destinací jsou některé fotky? To jsou kraje o jejichž návštěvě si může většina lidí v CR leda tak zdát.To je ta vaše střední třída, které ‚věříte‘…

  22. rozhovor
    http://hobby.idnes.cz/…y-domov.aspx?…

  23. Sel jsem na to z upne opacneho konce:

    V patek jsem si precetl tuhle debatu a v sobotu se cestou z nakupu jablek na Ceskobrodsku stavil v Lidlu, okolo ktereho jsem projizdel. Podotykam, ze jsem tenhle retezec navstivil poprve, nikoli ze snobismu ci stromoveho alibismu, ale protoze v miste bydliste zadny neni, dtto do retezcu (resp. nedalekeho Alberta) chodim (nikoli ve stavu nouze ci v pripade pobytu nekde v horoucich peklech) kupovat max tablety do mycky, na vse ostatni nam staci maloprodej/trhy.

    Klasicky diskont, zbozi na paletach, nelakajici, ani neurazejici. Kvalita zeleniny a ovoce prostredni (neurazejici).
    Nicmene moje oko padlo na me zname vynikajici italske kidney fazole v cene 9,–/konzerva. Takze jsem odesel s platem 25ks.

    Resume: reklama Paulus vs Ihnacak zabrala, nebyt ji, nenakoupil bych tam:)

  24. ↪ 52 shimik: coz je ovsem klasicky.. kampan podporujici.. PR rozhovor.. bez vypovidajici hodnoty. tj z neho nelze usuzovat jestli to ty kluky usaty vazne bavi.. nebo ne..

  25. ↪ 52 shimik: Klasicke PR zabalene do jakoze rozhovoru. Milos to vystihl, souhlas.

    Jezicek: Gratuluju Lidlu k prodeji 1 plata fazoli! Epicke, reklama se jiz zaplatila :)

    Co se stromoveho alibismu tyce, nevidim nic spatneho na tom, kdyz rozhodnu svoji penezenkou o bojkotu firmy, ktera najima kriminalni zivly, aby pod rouskou tmy kacela stolete stromy, protoze brani lepsimu vyhledu na jejich reklami cedule. Tyhle primitivni praktiky v rozporu se zakonem bych ocekaval nekde na Balkane.

  26. Tak musim P a I rehabilitovat, zacatky byly podivne, ale jelikoz letaku Lidlu se nelze nevyhnou, ted mi to cele prijde jako dobry napad. Bezny navstevnik Lidlu se dostane k velmi slusnym receptum a zajimavym jidlum z cenove dostupnych potravin. Cili z meho pohledu jakasi kultivace. Takze nakonec hodnotim kladne :)

  27. Docela výstižné jak jsou srovnané ty dva MM příspěvky za sebou. Před rokem určitá reflexe hulvátského chování firmy a po roce zvítězil žvanec, takže budeme Lidl chválit. Metoda dle Cimrmana – tak se trošku ohneme, poplazíme a pak se zase narovnáme, nejlépe doma nebo v hospodě. A „stolete stromy“ – zde cituji už po jedné setině jejich existence vzal čert. Důležité jsou ty „cenově dostupné potraviny“. I kdyby to byl polsko německý šmejd. Proč my Češi jsme takoví?

  28. Nevím co je na tom pravdy, ale LIDL je prý jediný řetězec u nás, který má jednu distribuci, tj. nerozlišuje produkty pro německý či český trh.
    Mohu se ale opřít o dTest a zde vyšlé testy potravinářského zboží, které produkty z Lidlu staví na nejvyšší pozice celkem pravidelně. Pak už mám jen osobní tudíž subjektivní zkušenost. Mám ve svém blízkém (pěší dosah) okolí několik supermarketů – Albert, Billa, Kaufland, Lidl. Lidl má možná nejmenší výběr, zato se mi zde nakupuje nejlépe z pohledu kvality potravin.

  29. ↪ 57 pnn: Mohu vedet jak souvisi mirna pochvala reklamni akce s mym osobnim rozhodnutim Lidl bojkotovat, ktere stale trva? Cim jsem si zaslouzil prirazeni k vohnoutum? Nebo jste si chtel proste jen plivnout?

  30. :-) Vohnoutem se právě jmenujete Vy sám. Ale moc hezké :-). Každopádně je velký kontrast pana MM před rokem a nyní, to si laskavě uvědomte, nebo si to nechte posoudit někým alespoň trochu nezávislým z Vašeho okolí. Ať si ty dva příspěvky přečte. Pro takový obrat je v češtině velmi mnoho i jadrných slovních spojení a většinou spojených s finálním tělesným otvorem. Pokud nyní chválíte Vámi statečně bojkotovanou firmu, opravdu k Vašemu postoji více dodávat nechci. Prostě mám opačný názor a ten jsem vyjádřil a nedivte se – kácet a podvádět se nemá a dle mého životního postoje nebudu měnit názor a nikam lézt nebudu jen kvůli dvěma slavným tvářím. Obávám se, že když by si zmínění pánové otevřeli např. sterilizovanou zeleninu z Polska a německými nápisy, že by se jim zvedl žaludek. Vám ne – pro Vás je to zajímavé a cenově dostupné. Každý jsme jiný. Z Vašeho pohledu jakási kultivace…čeho smím li se zeptat? Na internetu jsou stovky receptů od světových kuchařů (každý si může vybrat a neomezovat se dvěma pány – nic proti nim) a obávám se, že primárně to v receptech není. Nijak to znatelně nekultivuje, nevšiml jsem si. V čem by se to mělo jako projevovat? Vaří se na sídlíštích nyní nějak prokazatelně jinak, lépe, zdravěji? Ani si nemyslím, že by tito kuchaři vařli ze surovin v Lídlu, myšleno ve svých restauracích. Pokud tedy nemají světový recept např. na zelená rajčata ala golfové míčky. Takže znovu – jaká kultivace a čeho? Prostý masový marketing, Watsone. A vrátím se k problému, který jsem pojmenoval na začátku – formování charakteru časem a penězi. Ve Vašem případě minimálně časem, z mého pohledu velmi špatným směrem. Prostě když někdo udělá něco nevratně špatného a nadále i svůj hlavní business provozuje na nízké úrovni, tak je pro mě šmejd v čase konstatní. Krásná definice. To jsem se rozohnil. :-) Neplivu po Vás, nedovolil bych si to, lituji Vás. Vadí mi, že žiji v zemi, která je plná lidí, kteří nedokážou konzistentně stát za svým. Ostatně stačí si zapnout TV a podívat se na představitele našeho státu, tak co se divím. Poslední poznámka – pamatujte na to, že vaše názory na netu zůstávají roky, tak je uvádějte tak, abyste se nemuseli po letech za sebe stydět. To je všeobecná poznámka. Přeji hezký den i víkend plný relaxu a dobrého pocitu z kvalitního vaření.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.