Nearest book (blbinka z Facebooku) RSS

Štítky: , ,

62 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. „Je to levota jako prdel.“
    Kmotr Mrázek II, Jaroslav Kmenta

    (OK, podvádím, to byla čtvrtá věta, pátá ale tak nevyzní:))

  2. uááááá LOLol :))))) ano ano… aneb co všechno kolem nás poletuje! levota jako prtel!

  3. Mapování klientských certifikátů slouží k ověřování klientského počítače pro uživatelský účet systému Windows
    Microsoft IIS 6 Kompletní průvodce, Heinrickson+Hofmann

  4. To p. C. 26: Sakra pane Cuketko, sem v práci, nemůžu si lejt panáky do hlavy! Škoda, doma bych to zkusil, ale to uz bych fixloval a vybiral si podle chuti!!!
    Skoda, mohli ste si precist nejakou opravdickou paradu. Po peti panakach mam krasny myslenky…

  5. Jan prolezl, zjistil, že se jednalo o jakýsi obrovitý schod, který v délce asi dvou metrů byl docela ucpán hlinou.
    Podzemní řeka – Jan Šimon a Karel Tomeš Romány Ahoje – romány dobré zábavy! Rok vydání neznám, opsáno i s kratkou hlinou :-).

  6. „Pokud chceme na základě swapových bodů zpětně spočítat kotaci outright, musíme podtupovat následujícím způsobem (viz příklad 2.6.).“
    Mezinárodní finance – Durčáková, Mandel
    (překlep je taky originál:-))

  7. I ten váš Jack, který tak zbožňuje svou večeři a mluví s vámi ukrytý za plachtou sportovních novin – ano, souhlasím, není nikterak interesantní, když sedí v lenošce a chrápe – ale i on, věřte nebo nevěřte, má v sobě rysy slavného hrdiny, jež by se projevily, kdyby byl k němu osud laskavější a vyburcoval ho z té jeho pohodlnosti.
    Jerome Klapka Jerome: Dělat věci s rozmyslem je ztráta času, povídka O naší ušlechtilosti.

  8. A teprve v současné době se dospívá k pochopení, že jako první psal o stravování tak, že vyložil některé principy moderní gastronomie.

    Dave DeWitt: Da Vinciho kuchyně

    (čím to, že všechny nejbližší knihy se týkaly jídla? :-D)

  9. Je mi líto, že jsem na váš uctivý pozdrav nereagoval.

    Svatopluk Beneš, Být hercem

  10. Hier verliebte er sich zum ersten Mal.
    učebnice němčiny Studio d A2

  11. Projdete po leve strane kostela az ke stromu a dejte se vlevo: hrob s nizkym zeleznym zabradlim patri basnikovi 18. stoleti Robertu Fergussonovi (1750–74).

    Edinburgh a okoli, LP

  12. Ma quando cominciò a fare chiaro scomparve dalla veglia per due ore e tornò fresco fresco col primo sole, ben sbarbato e profumato di lozioni.

    Gabriel Garcìa Màrquez, Laska za casu cholery

  13. Baldrik: Povídá se, můj pane, že král chce vybrat prince Jindřicha.

    Černá Zmije – Celá ta mizerná dynastie 1485–1917

  14. Nejen ji neokrade, ale ještě se nechá sám oloupit!
    Jožo Nižnánsky – Čachtická paní

  15. Hm … když já mám compla vedle knihovny … :D

    Řekl jsem ne a chtěl jít dále, když mi zastoupil cestu se slovy: „Nikoli, pokud nezaplatíte, dále nepůjdete,“ a zavřel mříž.

    Jerome Klapka Jerome: Poutníkův deník Lenochovy myšlenky.

  16. „He would probably one day be an Ambassador.“
    H. Munro – Stories
    Skvělá záležitost tahle řetězovka, moc se bavím 8-))

  17. Pane Bregu, Omnilox vám poslal kalster, posílám jej nahoru.

    Stanislaw Lem: Návrat z hvězd

  18. Mimochodem: Plzeň skutečně poměrně dlouho byla spojována s ovcemi. Potvrzuje to, podle KURZE, V. (1934 a), také mapa tohoto kraje z počátku 18. století, jejímž autorem je slavný zeměměřič Kryštof Müller. V rohu mapy věnovaném tomu, co daný kraj proslavilo, najdeme ovci a sýry „malzdříky“! To byl tedy tehdejší symbol Plzně, nejlepší pověst piva měl Rakovník, bechyňsko symbolizovalo rybníkářství, čáslavsko koně.
    Horák, Rozman: Chov ovcí minulost, současnost a budoucnost – teprve vyjde, opravuji text před sazbou ;o)))

  19. Mladý, krátké vlasy, štíhlý, oválný obličej…
    Jiří Šulc: Dva proti Říši

  20. „But what have you done with your ship?“ asked mother.
    Arthur Ransome: Swallows and Amazons

  21. 50. Hahahaha, Vlašťovky a Amazonky! Mám jen v češtině. :-(

  22. Další možností je šíření kostěnnými fisurami po akutním nebo předcházejícím traumatu, kdy vznik fisury kostěnného labyrintu nemusí být při traumatu hlavy primárně diagnostikován.

    Rovnovážný systém ll. – specální část, autor: P. Vrabec a spol., kapitola: Bakteriální labyrintitida.
    Mám to tu vedle PC a průběžně studuju.:-(

  23. 51: když slíbíš zachování, tak můžu i zapůjčit – v angličtině mám zatím zmíněné S and A, Swallowdale, Winter holiday, Coot Club, Secret water, The Picts and the Martyrs, We didn't want to go to sea, Petr Duck, Pigeon Post, Missee Lee a Great Northern.

  24. 53.Děkuju, ale četla bych to půl roku. Mám to v češtině, zatím stačí, když narazím na výtisk v angličtině, zakoupím. Zvláštní je, že koho jsem se v UK ptala, jestli zná A.Ransoma a jeho knížky, moc netušil…
    Winter holiday je Zamrzlá loď kapitána Flinta, že?

  25. JJ, přesně tak – WH je zamrzlá loď kapitána Flinta. Já poslední 4 kupoval z amazon.co.uk, ty ostatní v Kanzelsbergeru a Luxoru.

  26. Mám nebo jsem četla: Vlaštovky a Amazonky (Boj o ostrov), Trosečníci z Vlašťovky, Zamrzlá loď kapitána Flinta, Klub Lysek, Záhadné vody, Nechtěli jsme na moře, Petr Kachna, Holubí pošta, Velká Severní. Teď si další nevybavím… Ale neznám Pikty a mučedníky a Slečnu Lee.

  27. Missee Lee je čínská pirátka, která zajme V a A is kapitánem Flintem – česky jsem to nikdy neměl v ruce, ani nevím, jestli to vyšlo (bohužel poslední vydání Ransomek co jsem viděl měly tak strašný obálky, že sbírku českejch si kompletuju akorát občas v antikvariátech.) Piktové a mučedníci mají v češtině podtitul aneb naprosto nevítaná návštěva – nejsou tam Vlaštovky a kapitán Flint, jen Dick s Dorotkou (Piktové) a Amazonky hlídané pratetou (proto mučednice), odehrává se to v létě rok po Holubí Poště.
    A teď jsme rozjeli takovej OT, že kdo to nezná, tak určitě už začíná šílet. Dobře jim tak, analfabetům (((-:

  28. Jj. přesně tak!
    Aha, Naprosto nevítaná návštěva mi něco říká. Alee Missee Lee nee. :-)))

  29. Koukal jsem na to a česky Slečna Lee zřejmě vyšla až po revoluci v tom nakladatelství, co od něj nenakupuju kvůli hnusnejm obálkám (aspoň na Vltavě to maj jako první český vydání). V Albatrosu s ostatními ne – proto jsem si ji taky z dětství nepamatoval.

  30. " Vzal jsem si pro tuto příležitost dalekohled a celou cestu šel pěšky.„
    Miloš Urban : "Sedmikostelí“

    jůů takovvé hry se mi fakt líbí:D

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.