1. Ve Vídni jsem byla před půl rokem, mohla jsem jen porovnat ceny čokolád Lindt u Meinl versus rakouský Spar a pokud si dobře vzpomínám, byly asi o 10% vyšší. Pak jsem tam viděla některé potraviny, co kupuji u nás a byly tak 1,5 – 2× dražší, ovšem nevím, kolik by stály v rakouském supermarketu. A taky je fakt, že já hodně věcí kupuju v Makru a kdybych šla v ČR do nějakých delikates, taky by to bylo daleko dražší.

  2. Dnes jsem měla opět cestu kolem, tak jsem naposledy zašla. Obchod vypadá jako dům duchů. Potkala jsem celkem 4 zákazníky (18.30 – v centru končí pracovní doba), z toho jeden měl v košíku nějaké zboží. Kavárna i bistro prázdné. Personál vypadá zcela rezignovaně, už se ani nesnaží o kontakt, jen si mezi sebou řešili úpravu jakéhosi regálu. Zápach přetrvává (tzn. vzduchotechnika je určitě špatně navržená, za ten měsíc už by to jinak museli vychytat). Pro ilustraci – ať vyjedete do 2.NP výtahem nebo jdete po schodech, nejblíže máte cukrářský pult. Cítíte ovšem pouze sýry, které jsou o kus dál.
    Ovozel – plesnivé ananasy, seschlé mango, olezlé artyčoky, opět zelené brambory. Jediné, co vypadalo svěže , byly saláty.
    Vánoční zboží stále za plné ceny.
    Výkladní skříně mě dostaly. V jedné je pouze podestlaná dřevitá vlna (takové lepší hobliny), ve druhé na témže podkladu trůní pár plechovek Julius Meinl (asi to byla káva či co). Podotýkám, že výlohy mají určitě dva metry na výšku.

    Vůbec jsem nepochopila, co si na Můstku management firmy Julius Meinl zkouší. To, co za posledních šest týdnů předvedli, neodkladně směřuje k hořkému konci. Myslím, že až ten obchod zavřou, tak by jim odpovědný manažer měl ještě doplácet. Je to celé špatně, špatně, špatně. Už tam nepůjdu, ani ze zvědavosti.

  3. Článek na expatech – http://www.expats.cz/…meinl-praha/
    Za vypíchnutí stojí (v kontextu předešlý diskuze) kupříkladu – „I visited the day the store opened and was stunned to find, for example, Dr. Oetker frozen pizza retailing for 99.90 CZK and a can of Heinz baked beans on offer for 89.90 CZK. Weissenbacher says such extravagant prices were the result of an unintended mistake. “It was a horrible situation,” he admits, “but we are repairing it.” He fears, however, that the error may have cost Meinl some early customers. The baked beans, I am pleased to report, are currently down to 39.90 CZK, and most other products, Weissenbacher assures, are now also displaying their correct prices.“

  4. Aby se tu jen tak nehanělo (byť s většinou výtek souhlasím), tak hlásím, že mají moc dobrá linecká kolečka o průměru cca 10 cm za 30 Kč. Úplně jako v místě původu. Docela ráda si dám zas.

  5. Navštívila jsem minulý týden a jen přízemí, pro nedostatek času. Ve zkratce, sortiment pěkný, ovoce krásně načančané, leč ceny opravdu out od reality. Ještě neřeknu u exotů, podivností a zvláštností, ale úplně běžné citrony, jen vytažené z umělohmotné sítě a olepené lepínky asi třikrát dražší, než v blízké žabce, která je sama o sobě nelevná mi přijde jako blázinec. Zas až takový snob teda nejsem.

  6. Pro SONA : Tak jako není auto jako auto, šunka jako šunka, sýr jako sýr, tak není ani citron jako citron. A tak je to u nich se skoro se vším.

  7. A takové sicilské citrony…

  8. Přátelé v dole v bistru mají levnější bagety než v Panerii a hlavně plné originál surovin ( rokfór, mozzarela Buffalo, švýcarský ementál …). Saláty jsou o řád dražší, ale o tři řády plnější :-). Vepřové za ceny jak u nás v ulici (koleno jaké jsem neviděl ) a odpolední oběd v restauraci jsem pořídil za 125,–.
    Tak co pořád brbláte …

  9. No jak to tak jen vysvetlit? Lide „brblaji“ vetsinou proto, ze jsou s necim nespokojeni. Vy „nebrblate“, takze patrne spokojen jste. Takze bud mate jina meritka, anebo se v JM neco meni k lepsimu. Paklize se tak deje, patrne ubyde „brblajicich“. Je to pochopitelne? Kdyby ne, klidne se zeptejte.

  10. ↪ 38 karelkarel: Ja si myslim, ze pokud nekdo nehyka blahem, ze si muze v Meinlu koupit bezny supermarket sortiment jen je 3× drazsi, tak to neni uplne vina zakaznika :) Coz byla nejvice kritizovana oblast.

    To co popisujete zni celkem prijatelne, i kdyz srovnani s prefabrikovanou a predrazenou panerii neni zrovna stastne, protoze lepsi pomer cena/vykon najdete temer vsude.

  11. to je ale prekvapko..

    http://www.novinky.cz/…u-konci.html

  12. Možná jste chtěl napsat „překvápko“. Protože tohle se popravdě dalo čekat. Totálně podělanej start, nulový píárko – dokonalá ukázka jak nedělat byznys.

  13. no.. mozna jste chtel napsat „podelat byznys“ :)
    ne ale vazne ja to nechapu. takhle to po… neni schopen ani nejaky cesky kindermanagement.. natoz soudruzi z kapitalistickeho jihu. tady musi byt nejaky vyssi smysl. nenatacela se tam nejaka reality show? nebyla to pracka na penize? ackoliv i penize lze asi vyprat jednoduseji nez otevrit megahyperusuper obchodak na vaclavaku.
    ja jetse chapu ten nepodareny start.. ale byl jsem tam nedavno.. a bylo to porad to samy. proste absolutne zadny pokus o nejakou napravu apod.

  14. Stalo se, co kazdy ocekaval, uz po nepovedenem startu. Nevhodne zvolene misto a velikost. Nad cenotvorbou a urovni managementu zustava rozum stat.
    Amen.

  15. Mají až do neděle výprodej. Na sýry a jiné „kazící se“ zboží 50%, sleva na celkový nákup 10%.
    Něco i má smysl teď koupit. Ale moc toho není.
    Ale mám možnost porovnat s aktuálními cenami ve vídeňském obchodě (byla jsem tam v týdnu od 6/10) a až po slevě 10% se přibližně dostávají na vídeňské ceny. Například vanilková pasta, co obvykle ve Vídni kupuji, stojí 9,90 EUR, tady před slevou 299 Kč. Co dodat.

  16. A je hotovo, v utery uz bylo zavreno. Snad jen ta kavarna zustala otevrena, jinak „prodej ukoncen“.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.