Pizzérie - kterou doporučujete? RSS

Štítky: Zatím bez štítků.

61 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Nejsem žádný pizzažrout a rozhodně za pizzou nejezdím do Prahy.

    Opakovaně jsme byli v Mikulka’s Piz­zeria San Pietro, Benediktská 16 (off Dlouhá třída, naproti je malý parčík, obvykle okrášlený ochlastami). Nepamatuji si, zda jsme si vždy dali pizzu (několikrát asi ano), či něco jiného, ale vždy jsme byli velmi spokojeni.

    Což se nedá říci o jiné pizzerii zvané Moskito v Praze 4 Braníku, kde pizza je navlhlá (soggy, sorry).
    Komická angličtina jídelního lístku může pobavit při první či druhé návštěvě, ale velmi brzy se omrzí. Pak gumová a nezajímavá pizza opět zaujme roli prvních houslí. Proti tomu sebevětší přívětivost obsluhujícího personálu svádí s hostem nerovný boj o opětovanou přízeň.

  2. obvykle okrášlený ochlastami
    (a) jsou to neagresivní, neobtěžující idividua
    (b) mám problém se skloňováním „ochlasta“

    Podle vzoru „předseda“?
    Obvykle okrášlený ochlasty? Zachovává to „aliteration“ Ooo.
    OK. ;-)

  3. U mně je to Al Dente (Vězeňská ul.) , Jídlo, víno, atmosféra – všechno skvělé a ceny jsou na Staré město taky přijatelné.

  4. V Lucky Luciano v Nuslich jsem měla skvělé těstoviny, opravdu výborně připravené a porce jak pro Otesánka. Jen to prostředí je víc ,,hospoda,,…
    Jinak v Kmotře je má favoritka La Crema..
    A co doporučuji : Veranda ve Strašnicích, skvělé ceny, skvělá obsluha, dobré jídlo a kuřáci a nekuřáci se ani nepotkají:-)

  5. Veranda je supr, mám jí kousek, takže jsme tam často. Jídlo dobré, ale bývalo lepší, skvělé rozdělení kuřáků a nekuřáků, ale k obsluze mám bohužel výhrady – slečny bývají poněkud laxní i přesto, že mají plný lokál se v klidu baví vzadu a hosté pak čekají :-(

  6. Pavli: tak to jsme asi sousede:-)
    Já zatím měla s obsluhou dobré zkušenosti, je fakt že tam nekmitají jak v Grossetu, ale na vyloženou laxnost jsem tam ještě nenarazila..asi jak se to tam sejde:)

  7. Zkusil jsem dnes Pepe Nero, které někde na pizzu doporučoval Riccardo Lucque a patří Mauriziovi ze Stream.cz. A musím říct.. nejlepší pizza v Praze, co jsem měl. Za 230 CZK „Bufalina“ což byla klasická margherita, ale s buvolí mozzarellou D.O.C. Je to neapolský typ pizzy, vyšší okraje, silnější těsto, které ale i pod rozplývajícící se mozarellou uchovalo křupavost a nerozblemcalo se. Bazalka na pizze čerstvá, voňavá, k tomu ta krémová mozarella a výborný rajčatový základ. Paráda. Bohužel cenově je to kromě pizzy turistický rip off, Plzeň za 70,– ..

  8. asi zatim nej ale hodne z ruky La Trattoria Turbanti v Hornich Pocernicich (ale tam se dostaneme malo, to jen svatecne, je to z ruky)
    http://www.turbanti.cz/turbanti/
    favorit Mercante Fabio (smetana, roketa, piniove orisky, susena rajcata)

    taky dobra Toppo Maschio – vrsovicka, mezi kubanskym namestim a slavii, tu mame pod nosem, favorit Fantasia del Maestro (smetana, syr, spenat), web jsem nenasla pro priblizeni

    a nejprijemnejsi pro nas, ac ne typicky italska je Baretta v Nuslich – tesne pod synkacem, pozor, neplest s tou na rohu, tohle je niz smerem k zastavce Otakarova
    je to velice zvlastni indianska pizzerie :-)
    http://baretta.cz/
    po intru na webu se nenechte oklamat strohym radoby jidelnim listkem na tiulku, co mi znama otloukla o hlavu, ze na webu nic nemaji – je to kliknutelne pod textem rozvoz – prijemna atmosfera, zejmena v lete na zahrace, nam tam opravdu chutna a favoritu je vice

  9. Ouch. Turbanti je vsechno mozny, jenom ne restaurace, kde maji kvalitni/pravou­/dobre udelanou pizzu. A s jidlem to je podobny. Driv jsem tam chodil pomerne rad, ale ted uz radsi temer vubec.

    Pred par tydny jsem mel katastrofalni margheritu (divny syr, urcite ne prava mozzarella, a misto listku bazalky jen uplne uprostred malicko nadrobena susena). Drive mi tam chutnaly treba jejich gnocchi, ale ty posledni byly uplne tvrde a omacka all amatriciana stala taky za nic. Par starsich zkusenosti z letosniho roku: risotto hrozne slane a zbytek chuti nejaky dochucovac (fujtajxl), tunak v pripalenem testicku a dalo by se vzpominat dal.

    Kdyz k tomu vezmu spatnou obsluhu a sousedni stul temer vzdy prirazeny hned k tomu svemu, pokud clovek teda nesedi ve castecne prosklene casti z boku… radsi priste zkusim nejaky ten podnik, co je to doporucovany od ostatnich.

  10. pravda, v turbanti jsme byli naposled pred rokem, ale nechce se mi verit, ze by se to tak zmrsilo… krome pizzy, jsem tam nic nemela, nemohu soudit, podle mne je to ale (nebo zeby jen byvalo?) o dost lepsi nez grosseto, ale co clovek, to nazor

    ja kdyz se divam zpatky a jak znam nusle a okoli, nahore doporucene Lucky Luciano je pajzl a jidlo pod uroven, stacila jedna navsteva, nikdy vice
    vyse jmenovanou Mikulkovu Pizzerii muzu take doporucit, ac je to ted spis zavodni obedarna, casto meni kuchare a s nim i pripravu – nic ale na tom nemeni, ze pizza je dobra, tam vsak chodime spis na testoviny – san pietro special, nicole (oboji bejvavalo pred tremi lety za stareho kuchare lepsi o 100 %, ale i ted mi to prijde stale slusne (ochlastove naproti uz nejsou, parcik vzal za sve, neco se tam stavi)
    verandu urcite zkusime, to nebude od nas daleko

  11. Rikali to myslim v jednom dile Ano, sefe, kde byl nejaky „pizzar“ z Grosseta – dobra margherita je zaklad a podle toho se pozna, jak to umi nebo jak si davaji zalezet. Jinak jejich pizza neni vylozene spatna, jen to na teste je vetsinou nejak osizene.

    Skutecne, driv to tam bylo mnohem mnohem lepsi. A po nekolika opakovanych navstevach se stejnym dojmem uz nemam chut to pokouset casteji (ackoliv by me zajimala kvalita poledniho menu). Az me tam zase zavane osud, dam vedet :o)

  12. Topo Maschino i Barretu znám, neříkám, že je to špatné, ale je to pořád taková pizza po česku, nemůžu si pomoct. To Pepe Nero prostě byla Neapol se vším všudy. Co je opravdu tragédie je La Torreta ve Vršovicích. Předvařené oschlé těstoviny a gumová nedopečená pizza s mizernou náplní. A přesto je tam každý den narváno a lidé, co tam chodí, jsou spokojeni.

  13. mně chutná v Grosetu, mám ji nejblíž a pizza je dobrá. Momentálně u mně vede ta s gril. zeleninou

  14. Včera jsem si opět potvrdila, že Veranda je stálá kvalita, nijak oslňující, ale fajn :-) Grosseto je trochu předražené, ale taky super, hlavně v Průhonicích.

  15. http://www.restauracesimon.cz

    nejen skvela a poctiva Pizza, ale taky autenticky balkansky specialitky – mam to pres ulici a doporucuju

  16. 45: K pobavení může posloužit i angličtina na jídeláku: Osobně za hřeb programu považuji „Diabolic meet canapes with cheese“. Připomíná to motto Surrealistů – „Setkání deštníku se šicím strojem na operačním stole“ (cituji zpaměti).

    Bot je tam celý botník: Beef steak with hot cranberry on red wine, fried chesse, pikante source-onion, baced bacon…a tak dále…

  17. no jo no :)

  18. :)
    „Balkánské speciality na grilu / Speciality on the grille“

  19. Tak jsem se ocitnul v Grossetu na Míráku. Poprvé a dobrovolně asi i naposled.

    Roastbeef z „aktuální nabídky“ vypadal vzhledově ještě celkem hezky, ale jinak byl hodně tuhý a úplně suchý. Nakrájený správně.

    Hlavní jídlo bylo mé přísedící přineseno se slovy, že já si na svoji Margheritu mám počkat. A tak jsem čekal, ač restaurace byla plná tak z jedné třetiny. Dočkal jsem se až když měla má přísedící prázdný talíř. Přitom ty nedovařené ravioli (vskutku to do al dente chtělo ještě nějakou tu chvíli), které by trochu více náplně zasloužily, nejedla nijak rychle. Pizza samotná měla skvělé těsto a byla dobře upečená, ale rajčata mi přišla jen rychle vyndaná z konzervy a hozená na těsto (že by proto čekání?). Blíže vysvětleno: přišla mi hodně kyselá a jinak neochucená. Nikde u nás a ani v Itálii jsem takovou chuť nezažil. Oproti restauraci Turbanti, kterou mám jinak blízko a také jsem tu o ní psal, ale na pizze byla vidět opravdu mozzarella a tři velké lístky bazalky.

    Příště tedy jinam.

  20. …pokud nekdo z vas nahodou vytahne paty z Prg :-) a zavita na jih Cech, tak vsem vrele doporucuji pizzerii San Marco v Pisku! Vlastni ji Ital a je to znat… Obsluha je mila, ceny prijatelne a pizza vyborna! Jako nekurak ocenuji hooodne silne odvetrani, takze si radsi vemte lehky svetrik, trosku to tam fouka :-))))!

  21. Pizza Nuova. Velké očekávání – velké zklamání. Začnu tím lepším: velmi ochotný personál. Všichni úsměv, zdravící a snažící se. Našla se sice i jedna vyjímka – z dámy která nám objednávala nápoje jsem já i manželka měli pocit, že obtěžujeme. Ale byla jediná z mnoha, kteří obsluhovali. Dali jsme si kompletní degustaci. Dobře lze hodnotit antipasta bufet. Jen caprese dělá žena lepší: z kvalitnějších rajčat, s více čerstvé bazalky, atd. Ale grilovaný lilek či cuketa byly výborné. A pak už nám nosili pizzu a pastu. Budu stručný. Pizza sice z kvalitních surovin, ale spíš průměr. Jsou lepší pizzérie. Pasta hodně al dente, což má rád Ital, na Čechy moc tvrdé. A nemusím mít rozblemcané. Al dente byla i rýže v rizotu a tam už to vysloveně vadí. Kdyby číšník neřekl, jakou úpravu pasty přinesl, nepoznal bych to. Chyběly mi v porci ostatní ingredience, které asi zůstali v kastrolu v kuchyni a ne na talíři. A tak jsem měl telecí ragú bez masa, gnocchi (ty byly opravdu dobré a čerstvé) s hříbkama bez hříbků atd. Večeře s nápoji stála pro dva cca 1200 Kč. Celkově hodnotím velmi průměrnou známkou, pokud kvalitu poměřím k ceně, bude má známka podprůměrná.
    Můj osobní tip na dobrou pizzérii: Maják, Stodůlky.

  22. To LucieLH: Tak já naopak pizzerii San Marco v Písku důrazně nedoporučuji. Byla jsem tam asi 3×, jednou asi před 5 lety na pizze, všechno OK, pak jen tak na kávu a čaj, takže taky bez problému. Při poslední návštěvě jsem se chtěla vytáhnout před přítelem, který v Písku ještě nebyl, jaké že to máme na jihu Čech dobré restaurace, ale přišlo prudké zklamání. Pizza celkem poživatelná, asi jediné pozitivum. Polévka knedlíčková = pochybný vývar z prášku s rozvařenými prefabrikovanými knedlíčky neznámého původu, netuším, co to mělo představovat za příchuť. Zeleninový salát s kuřecím masem = nakrájená zelenina posypaná kousky opečeného kuřecího prsa, toť vše, bez soli, bez ničeho, nepřinesli na stůl ani olej a ocet na dochucení, prostě nic. Obsluha příšerná, číšnice se obtěžovala přijít tak jednou za hodinu a ještě se tvářila, že ji nebetyčně otravujeme. Majitel je sice Ital, ale veškerý personál český a podle toho to také vypadá. Příbuzenstvo bydlící v Písku také výrazně nedoporučuje díky podobným špatným zkušenostem. Jediné, co tam mají ještě dobrého, je italská zmrzlina, opravdu poctivé porce, kdybyste měli v létě cestu po náměstí a dostali chuť na zmrzku, tak určitě tam (je ale dost sladká). Takže shrnuto, pokud chcete v Písku do pizzerie jen na pizzu a nevadí vám riziko, že narazíte na špatnou obsluhu, jděte do toho, ale jinak radši ruce pryč a spíš si zajděte do pizzerie pod kostelem, kde nemají sice pravou „italskou“ pizzu, spíš víc náplně v poměru k těstu, tzn. tak trochu po česku :-), ale chuťově moc fajn a i jinak výrazná spokojenost.

  23. A abych jen nekritizovala, tak pizzerie, kterou mohu doporučit já a sjíždí se tam zákazníci z dost širokého okolí je na zámku v Horažďovicích. Příjemná obsluha, pizza (i jiná jídla) mňam, ceny ve srovnání s Prahou mírné, jak se na maloměststskou pizzošku sluší a patří. A ještě to můžete spojit s výletem třeba na Rabí nebo jen s prohlídkou Horažďovic, docela pěkné městečko v Pošumaví.

  24. Lucky Luciano v Holesovicich neni vubec spatne.

  25. San Marco v Písku mi připomnělo pizzerii Marco (bez „San“) v Prachaticích a Vimperku. Podle mých soukromých chutí to byla nejlepší pizza v ČR, ale už takové nejméně 3 roky jsem tam nebyla.

  26. Pizzerie Marco ve Vimperku není špatná, jen mě na jejich lístku celkem odrazuje Carpaccio alla Mexico a zaráží odlišování „mozzarely“ a „mozzarely na saláty“. Na druhou srtanu musím říct, že obsluha je příjemná a pizza je výborná. Protože ve Vimperku jsem přes víkendy, občas jsem v pizzerii hostem.

  27. Modrá zahrada na Národní: Tak špatnou obsluhu jsem dlouho neviděla, což je velká škoda, protože pizza byla dobrá. Tenounké křupavé těsto, dobře ochucená omáčka, poctivá porce ingrediencí. Co mě pobavilo nejvíc: přišli jsme žíznivé, objednali jsem pití i jídlo najednou a pití dorazilo později než pizza. Po pozorování znuděného barmana, který se celou tu dobu opíral o bar nejméně jednou rukou a vykecával s kolegyní se nevidím, že mu trvalo tak dlouho vyndat z ledničky dvě! láhve, vzít z poličky dvě sklenice a dát je na podnos. A pan nosítko je nám ani neotevřel. Ani potom, co sledoval, jak zápasím s velkou mattonkou, jejíž uzávěr nechtěl povolit. Nakonec, při debarasu, jí na mě zvhrnul. Nebýt pohotovosti mého kolegy, měla bych mattonku v klíně.
    Takže Modrá zahrada: Ano, pokud budete v centru a budete chtít jen pizzu s sebou.

  28. Z poslední doby mám odzkoušeno jen http://www.lapalma.cz/ a http://www.sonno.cz/

  29. potrápil sem novorozený Scuk a plive zatím jen tři kousky:

    http://www.scuk.cz/vyhledavani/?…

    samotnému mi na českém provedení pizzy chybí italská „divokost“ – pořádné teploty, puchýře skoro do černa, vůně dřeva, opravdu rychlá úprava. většinou mi vadí taková ta dýchavičná bílá nakynutost, těžkost, buchtovistost – bohužel se to týká i sebevíc tenké pizzy.

  30. 59: Jó, tak takovouhle pizzu mají hned na první benzínce v Itálii ;).

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.