Londýn - tipy RSS

Štítky: ,

77 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Také hlasuji pro řidiče v UK.
    V Anglii si dávám většinou pozor, jen poprvé, kdysi dávno v Londýně jsem málem skončila pod autem. Od té doby v pohodě. U nás můžete být sebeukázněnější chodec a je vám to prdlajs platné.

  2. Já nerada paušalizuju – záleží to na jednotlivých řidičích. Taky už mě tu v Londýně chtěl párkrát přejet nějakej trouba, jen aby byl první pryč z křižovatky. Ale myslím, že v ČR je takových exotů víc. A není nadto vidět, jak se bez rozpaků řítí křižovatkou na červenou policejní auto (bez majáku)…

  3. když vinegar čipsy, tak: lays s octem a karamel cibulkou nebo salty dog! ty jsou nej. Co se přecházení týče: upozornění není pro cizince ale pro všechny – ono tam už stejně žijé víc cizinců než londonanů. Mě přijde řízení v londoně ok, nejhorší řidiči jsou rozhodně v Belgii.

  4. nejhorší řidiči jsou rozhodně v Belgii

    Naprostý souhlas.
    I zde v UK, když vidím belgický number-plate, si dávám hned většího majzla, co ten trouba třeba provede za vylomeninu.

  5. Pro pana Jednorozce ( trochu odbocuji od tech belgickych pricku za volantem)
    McGee ve sve bibli (On Food and Cooking) na strane 589, sekce omacky pise:
    „England has sixty religions and one sauce“ – that one sauce being melted butter.
    (Anglie ma sedesat nabozenstvi a jednu omacku – rozpustene maslo)
    To rekl jakysi Domenico Caracciolli (neapolsky vyslanec ve Francii) v 18 stoleti.

  6. D mane, málomluvná osobo s dobrými postřehy, dnes máme v Anglii nejméně i druhou omáčku: Curry Sauce, k mání v každém Fish and Chips.
    Dle mé zkušenosti předražená cibulovito-škrobovitá záležitost, ale jednou, nejvíc dvakrát do roka to nasadím a doma pak ještě přiostřím tabasco-idním přípravkem.
    Take care!

  7. Martino, doporučuji čínská bistra v Soho. Většinou se jedná o samoobslužný bufet ve smyslu eat as much as you can:)
    Také arabská bistra nejsou k zahození.
    Doporučuji zajít do Harrods a Selfridges.
    34, 35: V Londýně se mi jezdilo dobře, ne opačnou stranu jsem si navykla takřka okamžitě. Naprostý souhlas ohledně Belgičanů, speciálně Brusel a Antwerpy…disaster! Další kapitolka je Maroko :)

  8. 37: čínská vynechám, ale arabské možná ano. Co se týká řízení nalevo, taky mě překvapilo, že jsem si zvykla téměř okamžitě, jen kruháče mě mátly trochu víc (zvlášť ty lahůdkové několikanásobné propojené) a největší problém jsem měla coby chodec při přecházení.

  9. no tak jezdím dobře, jezdím rád, ale v Londoně bych si za volant nesedl – možná někde na vsi, ale metro a bus mi uplně stačí. Spíš než doprava doleva mě znervoznuje divné osazení čudlíků a budíčků ve vozidle. Food hally jsou super, ale Koruna je Koruna .o)

  10. 39. Spíš než doprava doleva mě znervoznuje divné osazení čudlíků a budíčků ve vozidle.
    Já si v autě z půjčovny otloukala pravou ruku o dveře, když jsem sahala po řadicí páce. (To teda bylo na Kypru, ale to je jedno, řízení je tam jako v Anglii.)
    Koruna dole na Václaváku?

  11. jojo dole dole na Václavském Václaváku.

  12. 40: Já si v autě z půjčovny otloukala pravou ruku o dveře, když jsem sahala po řadicí páce.

    Já jsem si v Praze radši půjčil automatiku, abych si neotloukl levou ruku! Automatika je vůbec větší pohoda, zejména tady, kde se věčně jezdí ve štrůdlech, blatník na blatníku, stop – start, stop -start.

  13. Vidim, ze jsme se od kulinarnich prozitku dostali na silnici. Ja jsem pred par lety taky prohlasil pojedeme do Irska a pujcime si auto. Jsem vedel, ze se tam jezdi po spatne strane, ale zkusit se musi vsechno. Prvni problem na parkovisti, kde jsme si vyzvedli auto. Jak se nam vejdou nase kufry do toho prostoru pro sest pivnich lahvi za zadnim dedadlem. Vyjeli jsme. Po par kilometrech manzelka kricela co me tady vozis tou skarpou. Mela pravdu. Sedim za volantem a mentalne mam druhou polovinu auta na prave strane (zvyk ze zemi, kd se jezdi po spravne strane), jenze jsem sedel za volantem mentalne jsem mel druhou polovinu auta na prave strane a podle toho jsem taky jel, bohuzel fyzicky byla ta druha polovina auta na leve strane.
    Na prave dvere jsem sahal cele dva tydny.
    Na zapade Irska, tam co je vic turistu nez domacich jsou cedule Fahren Sie Links, zajimava rec. V jednom B&B jsme potkali francouzke manzele, tak prohodim k soferovi jak se Ti tady jezdi, a jeho manzelka hned vite on je hroznej, jel pet kilometru po prave strane a vubec o tom nevedel (country road v zapadnim Irsku).
    1R proto se nedivim, ze si pujcujete automat, i kdyz ma teorie je automat je pro blbce, spravny ridic potrebuje ten H gear stick

  14. Mno, dostali jsme se nějak do off-topicu. Ale to jsou prostě nezapomenutelné zážitky, když zastavíte na křižovatce a ve vedlejším autě na místě, kde podvědomě čekáte řidiče, sedí tu pes, tu dítě, tu někdo vystoupí a odejde úplně pryč.

  15. 43: automat je pro blbce
    Vaše poměrně přesná klasifikace mě neuráží, neb vím, že urážka nebyla vaším záměrem.

    Po létech se spojkou a vexlováním mám už asi 10 let auto auta. Většnou jezdím po městě, tj ve štrůdlech. Nikdy více gýr šift. Silnice zde už nejsou na to volné. To patří minulosti, kdy jsme trávili weekendy „projížďkami“ po okolí.
    Dnes je cestování autem útrapa, práce. Automatika to mírně usnadňuje.

  16. střídám za den několik aut, ale na delší cestu nebo na poskakování po městě jenom automat, jediné co neovládám tiptronic – ten mám ve smartu a stejně si tam dám automat. jinak faren sie links by mě asi dosti překvapilo v Irsku .o)

  17. 43, 46: v Irsku mají vůbec spoustu cedulí a rad na silnici, člověk si tam přijde jak na tréninku autoškoly.

  18. Cinske bistra v soho su snad jedina etnokuchyna, ktoru by som vrele odporucala vynechat, obzvlast All you can eat ponuky. Hoci semtam sa najde vcelku slusna vynimka. Skuste napr.dim sum.

    Pecene zemiaky, ako typicka britska zalezitost su obvykle lacne a OK. Ale myslim, ze zivit sa v Londyne sendvicmi (obzvlast, ak ste tam len par dni) je aj pre ludi s obmedzenym rozpoctom naozaj hriech, pri tej neuveritelne sirokej ponuke fast foodov obrovskeho mnozstva medtinarodnych kuchyn… Castokrat za podobnu alebo len mierne vyssiu cenu nez lepsi sendvic.
    Odporucam hlavne rozne noodle bars, najma thajskeho typu, a tiez sushi takeaway, indicke takeaway a vyborne libanonske a arabske bistra…mnohe street food su autentickejsie a chutnejsie nez jedla danych kuchyn v drahsich restauraciach inde v zahranici. (O kvalite masa a ostatnych vstupnych surovin teraz nehovorim, ale ta je vysoko diskutabilna v celom britskom food priemysle…inymi slovami ani „zdrave“ kuracie maso ci dietna sunka v sterilnom eat/pret/marks and spencers/whatever sendvici nebyva zas tak o vela kvalitnejsia nez maso poulicnych kioskov…odhladnuc od pridaneho tuku na varenie)

  19. Moj absolutny favorit v Londyne je Edgware Rd. – dlha superznama ulica plna libanonskych a arabskych obchodikov a eateries kazdej urovne, od fast foodov po relativne upscale (ok, na supertrendy je kensington, chelsea a tak…ale edgware rd. je proste kultova ulica zijuca aj o polnoci).

  20. O kvalite masa a ostatnych vstupnych surovin teraz nehovorim, ale ta je vysoko diskutabilna v celom britskom food priemysle

    Co oči nevidí, to srdce nebolí?

  21. Ale boli… problem je, ze mam dost citlivy jazycek a ja som tie chemikalie, umely vykrm a processed food aftertaste citila TEMER VO VSETKOM, vratane chleba a inych zakladnych potravin. Neprehanam, bad food – hovorim o kvalite, nie priprave, takze si to nijak neodporuje s mojimi odami na vsadepritomne uzasne medzinarodne kuchyne – bolo jednou z hlavnych (mozno piatich) pricin, preco som sa Londynu rozhodla dat zbohom…

  22. 51: Lidové ceny = Bídná vstupní kvalita.
    Kvůli tomu jsem přestal používat Take-aways. Ono to voní, ono to láká, ale když si představím, jak asi vypadala ta kuřata, než je proměnili v jejich exotické pokrmy, tak jdu domů a vařím si sám. Vařit pro jednoho není velká zábava (manželka dvakrát týdně jí u své invalidní maminky, o kterou se stará, dává jí koupel, atp.), ale alespoň vím, co mám na talíři.

  23. Ctyricet sest: Sla by prelozit veta „…jediné co neovládám tiptronic – ten mám ve smartu a stejně si tam dám automat.“ do plain Czech. Asi jsem ignorant, nedochazi mi o co jde. Dekuji

  24. 53: Tiptronic = lze řadit manuálně a nebo automaticky (mají to např některá auta Audi)
    Smart = pidi „automobil“ pro dvě osoby

  25. Největší atrakce pro japonské turisty v Praze je hlídka městské policie ve Smartu – to se pak z olympusů jenom kouří. Pravda, ti strážníci vypadají jako z Lega, když se z toho soukají ven.

  26. Pravidelně vídám smart policie u Hlaváku v Opletalce. Nicméně, policistu v jiné než papundeklové podobě jsem u něj ještě nezahlédla :(

    Není už to decentně off topic?

  27. ano městská policie ve smartu je opravdu směšná, stejně jako na segaway – nejradši mám ty otylé a staré – co chodí a dávaj jenom boty nebo pokuty.

  28. Zdá se mi, že angličtí řidiči se v současnosti polarisují. Na jednom pólu máme ty nevrlé, credit crunch-em zasažené nešťastíky a životem neuspokojené nabubřence, kteří si vylévají zlost na spoluspěchajícími uživateli vozovek. Grrrrr!

    Na druhém pólu jsou duchem Vánoc inspirovaní, ještě více zdvořilí řidiči. Nonšalantně vám umožní se zařadit do štrůdlu z vedlejší na hlavní (vždyť příště to bude jejich osud!). Navíc přátelsky kynou rukou.
    Automatická převodovka (Dman please note!) zde umožňuje širší škálu gestikulovaných děkovných odpovědí, jeden je méně manuálně vytížen nutnými manévry.

  29. 57: Mě teda spíš než ve Smartu přijde městská policie směšná v Dodge Intrepid – to mi potom připadá, jako když si partička idiotů hraje na kovboje, naneštěstí v tomto případě s pravejma pistolema…Taky to je dost šílená sranda… Smart naopak potřebám MP v centru města může docela vyhovovat.

  30. 58. mno, u českých řidičů co se týče gestikulace jednoznačně vede Tupolánkova jednička!

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.