Rýžovar - doporučte prosím RSS

Štítky: , ,

76 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. To Dvirka: Amazon je rychly ako blesk, najviac som cakal 7 dni a z toho to 4 stalo na colnici.

  2. ↪ 31 Vlado: Ale je před Vánoci..tak kdo ví. Nejhorší bylo loňské čekání na Kindle – snad osm týdnů. Ale to je samozřejmě letos jinak.

  3. Tak to je mi luto, ja som minuly rok objednaval dvoch Kindlov, jeden dorazil za 5 dni, druhy za 7. Asi bude na vine vasa colnica, cital som, ze tam po tom znizeni bezcolneho limitu vladne dost chaos.

  4. ↪ 32 Dvirka: Objednávej z britského Amazonu, tam do toho celnice nezasahuje a jsou opravdu rychlí… Aspoň doufám, protože jsem tam letos nakoupila nejvíc dárků :)

  5. Michala: Vseobecne mate pravdu, ale konkretne Kindle sa zial dal (da?) objednat iba z americkeho Amazonu.

  6. Rýžovar mám od Sencoru za 499 Kč a jsem z něj nadšená, naprosto dokonale uvaří jak obyčejnou Uncle Bens, tak i jasmínovou, nebu sushi rýži.

  7. Já nevím jak vy, ale já osobně umím dělat rýži jen z rýžovaru. Když mám vařit rýži jinde než doma, tak raději volím tu s varným sáčkem. Maminka mi to jinak nenaučila :-O Nejlepší na vaření rýže je podle mě japonská značka Tiger. Aspoň co se lepkavých rýží týče, basmati se v tom asi moc dělat nedá, nevím, nezkoušla jsem. Basmati si dávám jen v indických restauracích a u mé afghánské kamarádky, která to namáčí půl dne, vaří a pak ještě chvíli peče v troubě- moc složitý proces na mě.

  8. Vyzkoušel jsem už pár rýžovarů, jeden z Paříže z asijské tržnice, jeden od našich vietnamců, teď mám Sharp. Ačkoliv si myslím, že rýži umím uvařit hodně slušně, na rýžovar nedám dopustit. První dva modely jsem měl hodně dlouho, ale se současným Sharpem, který mám už rok,se to nedá srovnat. Skvěle vaří jak všechny klasické rýže, tak natural, vynikající je na congee (čínská rýžová kaše), umí dobře i obilí i luštěniny, rýži s masem atd.. Z mých předchozích rýžovarů rýže tak dobrá opravdu nebyla a ačkoliv zde v diskuzi několikrát zaznělo, že je to „prašť jako mázni“, není tomu tak. Levné rýžovary rýži přepalují, rozvařují, nebo připalují ode dna, mnohdy ji neuvaří stejně v celém objemu. Velkou výhodou je i časování, aneb nacvakám si, kdy vstávám a chci congee hotovou, a jdu chrnět. Používám ho téměř každý den a nedám na něj už vyhnul.

  9. ňák mi to řízlo a spojilo konec příspěvku..
    …nedám na něj dopustit. Levnějším rýžovarům bych se ale po mých zkušenostech raději už vyhnul. Howgh.

  10. To je z rýžovaru rýže skutečně tak lepší, jak klasická příprava? Posuďte, dělám ji dle postupu své známé…do hrnce olej a když je horký, vhodím sušené polévkové nudle a krátce před tím, než budou světle hnědé přihodím dva tři hřebíčky a rýži. Po zarestování přileji trochu vody a osolím. Takto vařím 3–4 minuty a jen co se nacucne, celé přeleji do druhého hrnce, kde na ni čeká napařovák podlitý vodou. Voda se solí z rýže steče pod napařovák a dál se dělá na páře. Stačí pod pokličkou dodusit a sem tam prohrábnout. Nudle jsou v rýži pěkná dekorace a hřebíček hezky voní. Nedávno jsem dělal rýži ve velkém a použil dvojitý hrnec na špagety a taky v pohodě.

  11. já mám rýžovar přes kamaráda ze SAPY.. i s pytlem 5kg rýže za osm nebo devět stovek… od té doby se doma můžu rýže „užrat“ :)

  12. Téma zní „rýžovar-doporučte, prosím“ a na to jsem odpovídal. Rýže je velmi široká oblast od klasickypřipravené rýže( jak si ji představujeme v Evropě) po lepkavou rýži asijského typu až po zcela rozvařenou congee, o rýži na sushi ani nemluvě, nedejbože příprava několikabarevné rýže či paraboiled a natural. Všechny tyto úpravy zvládá rýžovar, o kterém jsem psal, perfektně a líp než rýžovary, které jsem měl dříve. A s minimálním úsilím, které se omezí na odměření rýže, vody a zmáčknutí čudlíku (případně přidání přísad-smažit neumí). Samozřejmě, že když dělám třeba skvělou congee s hovězím mase a shitake, tak ji vařím v hrnci a hlídám a podlévám dvě hodiny, ale přílohovou rýži jakéhokoliv typu svěřuji rýžovaru. A snad bych se i odvážil tvrdit, že po předchozím orestování by rýžovar Fénixovu rýži zvládnul alespoň stejně dobře, jako při napařování. Nicméně, jako ve všem záleží též na vstupní surovině, ale já mám s rýžovarem skvělé každodenní výsledky a jsem dokonce takový magor, že když jedu někam na delší dobu a je tam zásuvka, tak jede rýžovar se mnou, páč jím rýži velmi často.

  13. Přátelé, rýžovar Nordica uvařil rýži jen jednou, na podruhé se mu spálil motor. Asi jsme měli smůlu na zmetka, ale přehodnotím zřejmě názor na levné rýžovary…

  14. ↪ 43 Dvirka: To je smůla, já mám ultralevný Sencor a vařím v něm tak půl roku, pravda, nijak intenzivně, sice většinou rýži lehounce připeče, ale to mne nijak netrápí, hlavně, že se o ni nemusím starat.

  15. Ona ta pripecena ryze ze dna hrnce je taky dobra. Akorat musi byt jenom tak do hneda, ne uplne spalena. :)

  16. ↪ 45 Yenneffer: :) jen to lehounce chytne, do světle béžova, takže žádná tragedie a puch spáleniny se nekoná

  17. Ryzovar sme kupovali v SAPA v libusi. Vsade tam maju lacne cinske ryzovary za cca 600–800 korun. Napokon sme vybrali korejsky vyrobok znacky couckoo (od hlavnej brany trochu doprava a dozadu) je korejsky obchod vyzerajuci viac nobl za cca 1350kc (vyjednali sme 10% zlavu)
     http://www.kaboodle.com/…-3cups-3cups

    zatial spokojnost;-)

  18. Tak po 9 mesicich zase jeden dotaz na ryzovar. Shanim neco, co bude mit velkej objem, rekneme kolem 5L. Potrebuju pouhopouhe vareni ryze, zadne dalsi specialni funkce me nezajimaji/nebudu pouzivat. Vyjimatelna vnitrni nadoba je snad ve vsech.

  19. ↪ 48 r-man:
    Zatim jsem narazil na tohle, ale prej to nema ani ty 3 litry.
     http://www.obchodcr.cz/…25-multicook

    Dale tohle, ale je to podezrele levne.
    http://www.obchodcr.cz/…ann-rk2241cb

    Posledni je tenhle…
    http://www.okay.cz/…onic-rk3309/

  20. ↪ 49 r-man:
    Nejake zkusenosti u vas ostatnich?

  21. Také prosím o vaše zkušenosti s rýžovary (i rýží):

    1. jaký a kde koupit?
    2. jakou rýži použít?
    3. jak rýži předpřipravit?
    4. lze připravit rýži na přílohu i na sushi?
    Dnes jsem byl v SAPA – velký výběr obojího!
  22. Po moji zkusenosti s malinkym ryzovarem typu ‚hrnec s poklickou‘, ktery nam byl darovan, musim rict, ze bych sama urcite radeji volila ryzovar s integrovanym vikem. Nevim presne jak to popsat nebo jestli je pro to nejaky specialni nazev… proste ten co trosku vypada jako fritak nebo domaci pekarna. Kolem te klasicke poklicky ma tendenci prskat voda, i kdyz ryzovar neni moc plny a rekla bych, ze u toho druheho typu tenhle problem odpada s tim, ze je cely uzavreny. Ten ryzovar co mame (ale je to jenom nejaky levnounky Sencor) mi nepripada nejak o moc lepsi nez vareni ryze v hrnci na sporaku.

    Jinak ryze by v nem mela jit udelat vpodstate jakakoliv. Prilohova i na sushi, jenom se na to musi koupit adekvatni typ ryze. Ja mam jako prilohvou nejradsi jasminovou ryzi (protoze se dobre ji hulkama). Basmati je taky dobra ryze, urcite vhodna k indickym jidlum. Na sushi musi byt ryze k tomu urcena. Lepsi ryzovary maji i programy na celozrnou ryzi a tak podobne. A vpodste by melo jit v ryzovaru varit i jednodussi jidla typu ‚neco zamichane do ryze‘. Co se pripravy tyce, staci ryzi proplachnout vodou.

  23. A jsou na rýžovaru potřebné nějaké funkce?

  24. ↪ 53 mpik: Zalezi, co od nej ocekavate. Na vareni bile ryze staci jedna funkce.

  25. ↪ 51 mpik:

    1. mám úplně malý a úplně levný Sencor a spokojenost (499 Kč)
    2. dělám jakoukoliv, ta na evropské přílohy má tendenci se trošičku napéci, ale nevadí to
    3. kromě rýže na sushi nijak (tu propírám, až neuvolňuje žádný škrob)
    4. ano
  26. Koukám, že tu už nikdo dlouho nebyl.. ale přesto se ptám… máte někdo nějakou zkušenost s nějakým kvalitním rýžovarem – vařičem na rýži? Sencor nechci, ten prskal a vracela jsem ho.
    Líbí se mi Sharp, má i jiné funce, ale zase je dost drahý 3990,–kč, tak bych ráda věděla, zda je dobrý, neprská a nepřipaluje… nebo mi poradíte PROSÍM nějaký jiný, co si sám vypne, aby si mohly vařit rýži i děti samy? Děkuji

  27. Koupil jsem noname v SAPA v Tamda foods asi za 600 Kč. Funguje perfektně. Nechtěl jsem „s poklici“, ale se zaklapavacim víkem co vypadá jako fritak. A takový rozhodne neprska.

  28. aha, děkuji za odpověď, ale myslela jsem, že zakoupím někde se zárukou… i když za 600,–kč by to šlo i bez. Jen netuším, kde bych SAPA našla v Brně.

  29. Aha, SAPA je pražské „Vietnam town“…

  30. ↪ 58 Litalka: Přece Vietnamská tržnice ve Slatině!

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.