Čerstvá káva RSS

Štítky: , , ,

32 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Zdravím kávomilce. Chtěl bych se tady podělit o můj momentální poznatek, co se kávy týče. Piji kávu léta, přesněji jen espresso, nic jiného si nedám, jedině, když vidím, že by mi nabídl kávu někdo, u kho vidím, že sice pije jinak připravenou, než já ale že má technologii vymakanou. Například z mokka konvičky, aeropressu nebo tak ale protože, přestože si kávu jinak, než v espressomašince nedělám, technologie mám celkem zmáknuté a tak poznám, zda to ten člověk dělá správně. Nehodlám si zatěžovat organismus kofeinem zbytečně. Když, tak ať z toho mám aspoň požitek. Nicméně k tomu, co chci říct. Posledních cca 5 let jsem měl Juru Enu 5 a nebyl jsem s ní spokojen. Přesněji, káva byla dobrá, ale nebylo to, zkrátka, espresso. Za tu dobu jsem vyzkoušel spoustu různých značek a směsí káv a, jak to tžak bývá, přilnul jsem ke konkrétním zančkám, v mém případě k Vergnanu a La Brasilianě Marfise. Pro tyto kávy jsem mašinku totálně „vytunil“. koupil jsem si estra mlýnek, protože ten integrovaný byl sice evidentně kvalitní, ale rozsah mletí na jemném konci byl nedostatečný. Když se vyskytl prodejce Eny v našich končinách, stavil se k nám na kávu. Spadla mu čelist, když ji pil, že takovou kávu z ENy ještě nepil. Je to 14 dnů, co jsem koupil nový kávový vercajk a to Gaggia Classic, plnomanuální páku s profesionální výdejní jednotkou a mlýnek Rancilio Rocky No Doser. O tomto jsem tu, v jiném vlákně, psal. A byl jsem naprosto překvapen tím, že káva, která mi z Jury nechutnala, mi najednou chutná a ta, která mi chutnala, je průměrnější. Tedy, furt je lepší, než z Jury, ale najednou mám jiné favority. Zjišťuji, že mi více vyhovují méně pražené kávy, zatímco u Jury tomu bylo naopak. Existuje jedno italské přísloví, které říká, že je jednosdušší změnit víru naž značku kávy, kterou pijete. Asi na tom něco bude, ale jen za předpokladu, že máte furt stejnou mašinku. Je ale třeba říci, že manuální páka poskytuje o tři třídy kvalitnější nápoj, než Jura ENA 5. Nevím, zda jsem se to dočetl tady nebo na jiném webu, co se týče naší zdejší pražírny v Opavě, která se jmenuje Kateřinská káva. Pisatel psal, že espresso směs z této pražírny jsou praženy víc, než je zdrávo a že espresso z ní je příliš hořké a postrádá všechny ty chutě, které by tam měly být. Nikdy mi to nepřišlo, až teď, co jsem si ji, do nové mašinky, na zkoušku, koupil. Je to pravda, u Jury jsem to, ale, nepociťoval. Pražírnu má kámoška a tak jsem se ptal, proč to tolik praží a bylo mi řečeno že proto, že si to zákazníci přejí. Počítám tedy, že tihle zákazníci mají doma automaty typu Jura, DeLonghi, Saeco a podobné. Tam je z této suroviny káva výborná. Aspo%n je vidět, jak složitou problematikou příprava kvalitního espressa, je. Díky za pozornost.

  2. Pro ty kteri hledaji cerstvou kavu v praze mam take vlastni tip. Prodejna cerstve kavy kafe.guru na chelcickeho ulici 13. V nasem malem espresso baru muzete take kazdy den ochutnat dve rozdilne odrudy. Mirek

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.