Papírový časopis o jídle RSS

Štítky: Zatím bez štítků.

65 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Juana: „Navíc tam teď začala psát jakási dívčina, dle mého vařením zcela nezasažená, a píše tam dost bludy.“
    To ale není vůbec nic neobvyklého. :-(
    Do tisku často píší lidé jen proto, že tam mají známé a ne , že něco umí a v dané věci se vyznají.

  2. Hmmmm, mně se tedy nezdá, že by do Apetitu zrovna psaly známé známých. Koho konkrétně máte na mysli? Tady to myslím říct můžete bez obav :-)

    Nedávno tam přibyla jakási paní Obermannová, ale to 1) není dívčina a 2) na mě dělá dojem, že vařit teda umí.

    Apetit si kupuju, ráda koukám na hezké velké obrázky jídla, tu a tam použiju nějaký recept, zatím vždy úspěšně. Spíš mi tam vadí občas poněkud přestajlované fotostory s redaktorkami a jejich rodinnými příslušníky v hlavních rolích. Hlavně ta sladká děcka… (a to mám děti celkem ráda).

  3. Já jsem kupovával apetit, když se objevil, ale pak jsem přestal, bo tam dost receptů nefungovalo.

  4. Ano, mohu potvrdit, že mám podobné zkušenosti jako David. Papírovou podobu Apetitu tedy nekupuju, ale v jejich on-line verzi se občas objeví recepty, které opravdu nefungují, což může třeba úplného začátečníka od vaření odradit.

  5. To je ovšem problém. Zejména proto, že Apetit jsou vlastně jenom recepty. O tom, co se kde děje (ve světě gastronomie) se tam člověk nedoví.

    F.O.O.D. má poněkud vyšší ambice a širší záběr; některé články (zejména šéfredaktorky) jsou kvalitní, ale u jiných mi vadí absurdně vzletný, nadšeně obdivný styl mnoha článků a celková nevyrovnanost obsahu. Tváří se to trochu luxusněji, než kde to reálně je. Apetit by konkurenci potřeboval, ale Žena a kuchyně jí je jen částečně a Chef Gurmán (poněkud přihlouplý, rádoby světový název) jí taky není, je příliš amatérský v tom špatném slova smyslu. F.O.O.D. je nejblíž, ale pořád to není ono. Uvidíme, mediální trh se mění a třeba se to ještě vyvrbí.

  6. Na F.O.O.Du mi vadí ty křiklavý barvy fotek.

  7. Mme. Verdurin: nejmenovala jsem zrovna Apetit, je to všeobecný jev ;-)

  8. Chef Gurman se prejmenoval na Gourmet a musim rict, ze me tenhle mesic potesil darecek k casopisu…ty danajske dary v podobe masoxu a koreni na kureci kridla uz me stvaly…ale tentokrat byl jako darecek jeden vanilkovy lusk od vanilkovelusky.cz a vykrajovatko od tescomy :)

  9. Asi před měsícem vyšlo poprvé ELLE á table a ten je také dobrý /vyšší cenu kompenzuje rozhovor s panem Cuketkou…/

  10. 38. Aj, předplatitelé nedostali nic takového… Anebo jen Sirnik nedostal? Každopádně nepěkná věc.

  11. 40: U nás v Plzni jsem též viděla v prodeji pouze výtisky bez lusku. Asi bylo málo lusků a vykrajovátek:-)

  12. Jejda…tak nevim, jestli to lidi rozkradaji nebo jestli jsem zrovna mela stesti na jeden z mala casopisu s luskem…byl tam posledni. Kazdopdane to, ze predplatitele darek nedostali je opravdu nepekne :/

  13. 38 : Po přečtení Vašeho příspěvku jsem hned běžela do trafiky a byl tam také poslední výtisk s nápadně natrženým horním rohem ale kompletní!

  14. Nevíte náhodou někdo, co se děje s La cuccina italiana? Na stancích – alespoň v Plzni – je stále číslo, kde je uvedeno datum dalšího vydání 22.10.2010, ale dosud jim nepřišlo ?

  15. Nevíte jestli se dá BBC Good Food sehnat i v Čechách? Co jsem koukala třeba v Luxoru, tak jsem ho neviděla, stejně tak v Lucerně v jednom obchůdku.

  16. ↪ 45 velrybka: Listněte Apetitem, přebírají odtamtud hodně:) Jinak bbcgoodfood.com asi znáte… S papírovým bohužel neporadím.

  17. ↪ 45 velrybka: myslím, že jsem ho viděla na Národní v Máji (Tesco), v přízemí.

  18. Časopisy o jídle si prohlížím ráda, ale už dlouho žádný nekupuju, dělá mi problém učíst všechny blogy a weby o jídle, které mám nastrkané v GReaderu :) Když už si koupím něco tištěného, je to spíš kuchařka. Recepty si sázím do Evernote (rozdělené do složek „na vyzkoušení“, „vyzkoušené“ a „pokažené“), dá se synchronizovat odkudkoli, takže si do kuchyně k vaření beru mobil.
    Mám doma dvě svázaná vydání Apetitu, těmi si ráda listuju, a pak dovezený jeden výtisk GoodFood a těch reklam je tam úplně stejně jako v českých časopisech.

  19. ↪ 45 velrybka: pokud vám stačí elektronická verze, výtisk na cca 3 libry, jde to přes http://gb.zinio.com/

  20. yannka: jj, to jsem zjistila:)
    Maroni: díky za tip, juknu se tam…

  21. jsem si od tohoto roku předplatil La Cuccina Italiana a zatím dobrý, jen mi přišlo, že některé recepty jsou možná až zbytečně složité. Z těch ostatních mi taky sedí nejvíc asi Chef Gurmán.

  22. Já čtu a to nepravidelně jen ten časopis co bývá v Albertech :D

  23. Albert má neskutečný poměr cena/kvalita! Je zadarmo :-) Ale úroveň má velmi slušnou.

  24. Některé recepty jsou hodně povedené, pokud jeden odolá použití některých výrobků AQ;-) Osobně mě tam velmi baví „promo“ firem, které Albertu dodávají zboží. Např. onehdá dvoustránka firmy, která dělá saláty,čerstvé, chutné, rozhovor s majitelem, kvalita je pro nás vším a blablabla. To na mě bylo jak červený hadr na býka, když jsem si vzpomněla na pomazánku této firmy, kterou jsem dostala v porodnici 2 dny po porodu – pomazánka z taveného sýra – celou přední etiketu krabičky zabíralo složení výrobku, počet položek už si nepamatuju, ale hrubě přes 20 jistě. No 5 dní v porodnici se dá přežít i na rohlících s máslem, banánech a čokoládě:-D
    A onehdá zase reportáž z Madety o výrobě taveňáků (klesl jim odbyt asi nebo tak něco).
    Ale se zájmem si přečtu vše:-)
    Na podzim tam byl recept na výbornou dýňovou polévku, to zas jo. A jak říká mpik, dobrý poměr cena/kvalita:-)

  25. Šéfku alberťáckého magazínu dělá Dita Pecháčková. A ta začínala kde? V Apetitu. Do Alberta přenesla velmi slušnou úroveň (na to, že musí respektovat firemní zadání) a velmi pěkný design magazínu. Zřejmě spadám do cílové skupiny, ačkoliv v Albertu nakupuju minimálně a pouze sortiment mléko-rohlíky-jablka. Magazín si ale vezmu pokaždé.

  26. ↪ 54 irresistible: Onehdá jsem dostala strašnou chuť na tavený sýr (to spadá spíš pod to hříšné téma někde vedle, no) a když jsme si vzpomněla na tu reportáž, řekla jsem si, že zkusím Primátora. A eee, vůbec to není ono! nedá se to mazat, fakt je to tvrdý skoro jak sýr (sýr s lomem-složení sýry, voda, máslo, tvaroh, tavicí soli – nuda!;), asi to mám za to, že mám blbý nápady:)
    a po dlouhý době jsem si koupila Apetit (únor), byl tam speciál o pho od VietFoodFriends:) Jinak úplně pravidelně nedokážu kupovat žádný časopis.

  27. ↪ 56 farfalla: Já znám Primátor jen jako tvrdý sýr a ten mám hodně ráda.
    Mám předplacený Apetit a nepravidelně kupuju La Cuccina Italiana. Líbil by se mi nějaký cukrářský časopis.

  28. ↪ 56 farfalla: při exkurzi v Madetě někde v jižních Čechách nám říkali, že tavený Primátor se vyrábí za použití jiných tavicích solí, takže není mazací, jako jiné taveňáky

  29. Albert magazín je super, reklamy přeskakuju a nejradši mám těch 10× jinak recepty a poprvé s Ditou P. a ještě čtu Gurmeta. Ale ten Albert se mi někdy zdá dokonce i lepší.

  30. Škoda, že v tom Albertu nejsou reklamy „proti sobě“, že by se daly vytrhnout…

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.