Nová kuchyň RSS

Štítky: Zatím bez štítků.

109 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. 2 rejow:
    pokud se podíváte na stránky Blumu, tak zjistíte, že produkt Tandembox v základní verzi se již nějakou dobu nevyrábí, Blum už cca 2 roky dělá inovovanou variantu Tandembox plus Blumotion. Když kouknu na mojí skříň od Ikea koupenou loni v létě, tak tam žádné označení Blum není, takže asi změnili dodavatele (naprosto běžná věc u Ikea i několikrát do roka u jedné položky) – tipla bych to na zakoupení skladu od Blumu (větší zbytkové množství staršího typu kování). Pokud by bylo kování Blum v plnohodnotné verzi a neustále v nabídce, tak nevěřím tomu, že by to Ikea neinzerovala jako velkou přednost u kuchyní – přece jenom je Blum značka.
    Jinak bohužel nejen u nábytku platí, že pokud něco vypadá stejně a na první pohled se to i chová stejně, tak že je to stejné – bohužel.
    A tímto končím ze své strany diskuzi o Ikea – toto fórum je přece jen určené k něčemu jinému než k dohadování se o jistý švédský obchodní dům (na to si bohatě vystačí jiné servery).

  2. Jste tu vsichni fandove indukce pri nemoznosti volby pro plyn..?
    Jsem zvykla si treba nahrat plotynky a vedle dat kynout testo…apod situace kdy ne blby kdyz je kuchyne chytrejsi nez vy..:) nejake zkusenosti s temi zvuky u nerovneho nadobi nebo vyssich teplot..?

  3. Nemohu soudit, plyn mám doma i na chalupě (PB), ale asi bych taky hlasovala pro indukci (trochu jsem se tím zabývala i profesionálně). Z vlastní zkušenosti – starší rodiče si pořizovali novou kuchyň – indukci jsem doporučila jednoznačně, hlavně z bezpečnostních důvodů. Mají ji půl roku a pochvalují si.

  4. Dobre tema… taky ted budeme zarizovat celou kuchyn. Rozmyslim jak teda s tema troubama. Mam si poridit:

    • mikrovlnku + horkovzdusnou troubu
    • horkovzdusnou troubu + parni troubu (rozehrejeme mi parni trouba rano rohlik tak rychle jako mikrovlnka?)
    • mikrovlnku + parni troubu?

    Jsem ztracena. Parni trouba me laka z duvodu kvalitni pripravy jidla parou, to musi byt super na zeleninu apod. Ale asi bych sla do kombinace, aby se tam dalo delat vsechno. Na co pak ale normalni troubu? Mikrovlnu pouzivame opravdu pouze na ranni rozmrazovani rohliku, tak od ty bych nejradsi taky upustila, zbytecny kram…
    Ma jeste nekdo nejak vic zkusenosti, doporuceni?

  5. 32. tessa
    Tak já právě fanda nejsem.
    Před rokem jsme si pořizovali novou kuchyň a volili i typ varné desky (plyn tu bohužel není). A po delším rozhodování jsme indukci jednoznačně zavrhli, máme klasickou sklokeramiku, dvě plotýnky mají i přídatný rychlopříhřev, takže se zahřejí rychleji než u klasické sklokeramiky, byť samozřejmě rychlost plynu ani indukce to není.
    Důvody, které nás vedly k zavržení indukce:

    1. vyzkoušela jsem si vaření na indukci a zjistila, že mému vařicímu stylu to nevyhovuje – velmi často vařím zvolna – vývar, omáčky, dušené maso … nechávám spíš pomalu táhnout dlouhou dobu při nižší teplotě. To na indukci nejde – nemá (z technické podstaty) žádnou regulaci výkonu. Rádobystupně odpovídají pouze tomu, že se magnetron zapíná v kratších či delších intervalech. Takže na nižší stupeň to akorát zakypí nikoli po např. sekundě, ale po třech sekundách. Mezitím stojí hrnec na studené plotýnce (samozřejmě plotýnka se po delší době vaření od dna hrnce poněkud ohřeje, takže úplně studená není)
    2. Vařím téměř výhradně v simaxovém nádobí. Jednak se mi líbí, jak můžu na jídlo koukat :) Ale hlavně preferuju skleněné nádobí z důvodů zdravotních – sklo je opravdu maximálně inertní materiál (z těch, co se dají použít na vaření, pochopitelně). Oproti nerezoceli, z níž se (byť v malých množstvích) příslušná příměs (chrom, molybden, nikl) uvolňuje, hlavně při vaření kyselých potravin (které rozpustí oxidovou vrstvičku na povrchu). Oproti teflonu, který je inertní pouze do teplot kolem 250 st., pak už se z něj uvolňují silně toxické látky. Oproti hliníku, který po zbavení povrchové oxidové vrstvičky třeba mechanicky zamícháním mírně přechází do jídla a je zvažovaný třeba v souvislosti s Alzheimerovou chorobou.
    3. nelíbí se mi samotný princip indukce. Je to vpodstatě mikrovlnka bez dvířek, že. Sice vlnová délka mikrovln je poněkud jiná než v mikrovlnné troubě či v radarech, ale… fakt zrovna tahle vlnová délka spolehlivě nedělá poškození oka jako ty radarové? Já nevím, nečetla jsem, že by měla, ale taky jsem nečetla, že by stoprocentně neměla.

    Cena indukce se nám sice nelíbila, ale rozhodně to nebyl pro nás zásadní důvod si ji nepořídit. Cena naší sklokeramické desky byla ostatně nakonec vyšší než cena levných indukcí.

  6. 35. Kami, a už vám někdy explodovala skleněná mísa na rozpálené sklokeramické plotýnce?:-) Vaše důvody chápu, ale bohužel to sklo je pouze pro hodně pečlivé (nebo prostě šikovnější než já:-), já už jsem podobné exploze zažila dvě a sklo už používám pouze do trouby. Jinak souhlasím s tím, že sklokeramika je bezvadná pro pomalé vaření, bohužel je skoro nepoužitelná, pokud potřebujete něco rychle osmažit.

  7. 36. exploze se nebojím – simax je kvalita :) Případný vadný kus by praskl hned zpočátku – táta (je částečně pracovně navázán na Simax ;) ) mi doporučoval nový kus vždycky vystavit prudké teplotní změně, aby to v případě kazu (bublina) ruplo radši hned. Co nerupne hned, už kazové určitě není. Nikdy mi nic neprasklo.
    Vaříme v něm leta, od mého dětství, na plynu, elektrice, sklokeramice, v troubě, v mikrovlnce… poslední dobou v tom třeba škvaříme sádlo v mikrovlnce. A jediná ztráta, kterou si vybavuju, je poklička rozbitá pádem na podlahu.
    Ale je fakt, že se s tím musí trošku opatrně.

    Na prudké smažení pochopitelně používám kovovou pánev :)

  8. Přidám se také s dotazem. Jakou fritézu byste doporučili? Trh je tak rozmanitý, že raději se zeptám na ozkoušenou kvalitu, než to všechno probírat. Díky

  9. Pro mě je v kuchyni zásadně nejdůležitější velké okno, protože tam trávím hodně času :-)). Dále pracovní deska otočená směrem do místnosti, abych ten všechen čas nebyla otočená zády. Z el. přístrojů vlastním a nedám dopustit na Kitcheaid :-)), ponorný mixér, mlýnek na obilí . Jinak nic.
    zdroj- jediný trouba, sušárna, sušák a držák utěrek vše v jednom :-)) sporák na tuhá paliva nordica rosa, vřele doporučuji.
    Pro mě nezbytné náčiní- dobrý nůž, švédská nerezová metlička a těžké nerezové hrnce, jinak co časem přišlo.
    Z praktického rozložení je pro mě zásadní něco neustále po ruce, v čem jsou vařečky a nože- tedy na lince, závěsná mříž nad linkou- tuším, že prodávají v ikea, já mám kari síť :-) na zavěšení všech potřebných věcí, ideální rozměr 50 cm na 1,2 metru, prostor na lince na oleje a octy a prostor na hodně koření po ruce na zdi, přesahující prostor na přišroubování ručního mlýnku na mák a vločkovače a také velký kvalitní nerezový dvoudřez.

  10. add plyn-indukce.. vyrůstal jsem v domě kde se vařilo jen na plynu.. přítelkyně taky..
    teď máme plyn (nasttěhovali jsme se do hotového) ale půjde to vyměnit za indukci..

    není nic horšího než čistit plynový sporák… nebo něco děláme blbě (občas to prostě prská, i když nevaříme na vodě(ale sádlo, dobré máslo atd..)
    a digestoř to taky nepobere..

    takže z hlediska čistění, plyn nikdy – nechápu jak to všichni dělaj že to maj čistý (kromě toho to sundat, půl hodiny se s tím sr…t a pak to zase vracet)

  11. Já moc nechápu ani ten argument „profesionálové vaří na plynu, tak je plyn nejlepší“. Vyrůstala jsem na plynu, ale ve svojí domácnosti mám v pořadí už druhou elektrickou sklokeramiku a naprosto mi vyhovuje. Přemýšlela jsem i o indukci, kterou všichni vychvalují, ale nakonec jsem z těch argumentů zjistila, že jediná její výhoda je, že super rychle ohřeje vodu na špagety. Tak když chvátám, tak si tu vodu na špagety ohřeju v rychlovarné konvici, a mám to pak taky super rychle. Ale na dlouhé pomalé dušení a vaření mi sklokeramika připadá naprosto ideální, stupeň si můžu nastavit na 1–9, takže tu regulaci můžu dělat dost plynule, na spoustu věcí by mi i plyn stažený na malý plamen připadal moc silný. Navíc všichni kdo mají doma plyn potvrzují zanesení kuchyňského nábytku (nejen sporáku) lepkavou mastnou špinavou vrstvou, což tedy u elektriky nemám.

  12. ↪ 41 Ala: u plynu je výhoda, že kromě tepelného náběhu není třeba řešit prohnutí dna nebo malý průměr nádobí. Samozřejmě vařením více trpí povrch desky, nádobí, a konec konců celé kuchyně, která je časem potažená téměř nevyčistitelným šlemem.

  13. ↪ 41 Ala: Já přešel ze sklokeramiky na plyn a jsem s tím spokojenej – u sklokeramiky jsem měl problém hlavně s její setrvačností, u plynu se změna nastavení projeví okamžitě, u sklokeramiky se muselo čekat (vzhledem k tomu, že při nastavení na nižší stupeň jela spirála naplno, jen se spínala v delších intervalech, bylo to asi lepší, než sklokeramika zcela bez setrvačnosti, ale i tak. Na plynu si tohle můžu v podstatě vybírat podle toho, co použiju za nádobí – když tu setrvačnost chci, stačí sáhnout po litině.

  14. a jak teda ten plyn čistíte? fakt sundáte dráty, z každýho hořáku 2–3 kusy, vše omýt, vyleštit a zpět?

  15. Mám relativně novej sporák, takže nosné mřížky jsou jen dva kusy, které sundám a umeju ve dřezu, to samý krytky hořáků – 4 malé a jednoduše sundavatelné kousky. No a zbytek je nerezová plocha, kterou umeju houbičkou a tekutým čistidlem. To je část, kterou dělám nerad, ale v porovnání s čištěním připečenýho sajrajtu ze sklokeramiky je to ještě v pohodě. Horší je čištění elektrický trouby…

  16. ↪ 44 petr71: A co něco takového: http://www.datart.cz/…-424-NB.html
    Vaříte na plynu, čistíte skleněnou desku.

  17. díky za tip, chtělo by to vidět v reálu, ale na můj vkus stále moc problémů (okolo knoflíků místo senzorických snímačů, okolo plyno-děr -ale tam by se to dostat nemělo…

    zkusím najít někoho kdo to má-vidět v reálu

    kytka: jakej problém? nastříká, počkám, setřu.. žádný místa kde se něco usazuje.. a to sem čistil hodně velký sajrajty ale furt to šlo z desky násobně lépe než z plynových sporáků

  18. ↪ 47 petr71: Každé velké elekro, jako třeba to v odkazu i každý výrobce domácích spotřebičů typu sporák atd. včetně Mory je běžně má. Záleží na tom co máte blízko. Sama vařím na indukci, plyn tiše závidím, ale je pravda, že čištění jde samo.

  19. Andy_wise: jaké prohnutí dna máte na mysli? Jestli nejde zrovna o wok, tak já žádné nádobí s prohnutým dnem nemám, takže takový problém neřeším, Stejně tak „malý průměr nádobí“ – dám to vždycky na tu plotýnku, která velikostí odpovídá, navíc jednu plotýnku mám se 3 různými velikostmi, takže tam to můžu přizpůsobit od nejmenšího kastrůlku až po velkou pánev, a další plotýnku mám se dvěma možnostmi – buď na velký kulatý hrnec, nebo na super velký ovál, kam se mi krásně vejde velký oválný pětilitrový keramický hrnec – moc si nedokážu představit, kam bych ho dávala na plyn a jak bych dosáhla stejného výsledku, jako když pod celou jeho plochou na mojí sklokeramice topím třeba na „dvojku“. Občas se vyskytne situace, kdy mám něco menšího než nejmenší průměr plotýnky, ale to je vždycky jen použití na pár minut (moka konvička, rozpouštění másla do těsta apod.), takže to nijak neřeším, nepovažuju to za žádný problém.
    Aby bylo jasné, já nemám nic proti plynu, ať každý vaří na tom, co mu vyhovuje nejlíp, jen uvádím důvody, pro které jsem si pro sebe vyhodnotila jako nejlepší sklokeramiku (samozřejmě pořádnou, rychlou, s variabilní velikostí plotýnek spod.).
    Jinak si tady taky lidi třeba chválili parní troubu, kterou já naopak považuju za naprosto zbytečně utracené peníze a krám zabírající místo v kuchyni, přestože ráda vařím v páře ryby, zeleninu, knedlíky, ale jsem přesvědčená, že na to parní troubu nepotřebuju a budu spokojeně žít bez ní. Stejně tak jsem se vždycky obešla bez mikrovlnky, ale spousta lidí si bez ní ani neumí život představit a nechápou, jak někdo bez toho může existovat.
    Nebo trouba ve výšce očí? Podle mě jen do opravdu velké kuchyně, protože si tím zrušíte 60 cm pracovní plochy. Já mám radši troubu s teleskopickým výsuvem, ke které se jednou během pečení ohnu, pekáš si vyšoupnu, zkontroluju, podliju, nepřipadá mi to tak namáhavé, abych kvůli tomu měla troubu ve výšce (stejně radši koukám do pekáče shora :-).
    Takže si hlavně myslím, že nějaké obecně platné návody na to, co si má člověk dát do kuchyně, ani neexistujou, protože jako i u ostatního vybavení bytu záleží na tom, jak ten člověk (rodina) žije a jak a co vaří/jí.
    A ke kuchyním Ikea můžu říct jen to, že jednu mám už několik let, všechny výsuvy a kování jsou Blum (pochybuji, že by si Blum dal svoje logo na šunt, a i kdyby to byl starší typ, tak to snad tolik nevadí, nebo snad dříve prodával Blum šunty a teď jen top kvalitu?), všechno funguje perfektně, šuplíky plně naložené těžkým nádobím, naprosto žádný problém, navíc cena třetinová oproti předraženým kuchyňským studiím, takže za mě můžu jedině doporučit, akorát spotřebiče jsem kupovala jidne, ale tehdy to pro Ikeu dělal Whirpool a porovnání cena/výkon byly dost tragický, poslední dobou už se to zlepšilo, protože jsou to spotřebiče Electrolux a je to něco jiného než ty původní.

  20. ↪ 47 petr71: U naší sklokeramiky když něco cáklo nebo vyteklo na rozpálenou plotýnku, tak se to připeklo a dostat to dolů problém byl. Jediné, co mi přijde na plynu na čištění horší, než na sklokeramice, není sporák jako takovej, ale vnější strana hrnců, nicméně to mi za tu rychlou reakci plynu na regulaci stojí. Ostatně jako možná řada dalších jsem si vybírat nemohl, celoelektrický sporák by sem dát nešel kvůli starým rozvodům v baráku (jen 230 V a relativně slabé jističe)

  21. ↪ 50 Kytka: Kytko spíte někdy? Máte pravdu v tom, že skoro každý jsme něčím limitovaný. Závidím vám plyn, protože ho v bytě nemám. Zvolila jsem to co je funkčně nejbíže a to indukci. Čistí se velmi snadno, ale to může být tím, že samotná plotýnka nehřeje, takže se tam nic nepřipéká,se sklokeramikou srovnávat nemohu. Dříve jsem měla elektrický s litinovými plotýnkami a bylo to čiré zoufalství. Jak na čištění tak na vaření. Na druhou stranu člověk dlouho zvyklý na elektriku, ať už litina nebo sklokeramika, může být stejně zoufalý z plynu nebo idukce. Může být těžké si zvyknout na to, jak ryhle reaguje. Tam může být i problém v pochopení preferencí profesionálů viz. Ala. Oni vědí proč mu dávají přednost: rychlost, kontola, plynulost. U věcí které se dělají pomalu a dlouho dávají přednost troubě, konvektomatu, i na plotně bývá litinový tál, kde čím dál jste od hořáku tím je žár mírnější. Asi je to otázka osobních zvyků a preferencí. Pokud chcete zkoušet i jiné kuchyně než českou je rychlá reakce nutností.
    „Za plyn bych dala ruku do ohně“, ale díky bohu i za indukci. Byla spousta věcí, které jsem si musela do doby než jsem si ji pořídila, odpustit.

  22. Sklokeramiku jsem mela v predchozim pronajmu a musim rict, ze jsem z ni byla docela zoufala. Nevim, jak jsou na tom drazsi modely, protoze tohle byl uplny zaklad…a regulace teploty plotynky fungovala tim zpusobem, ze se plotynka zapinala a vypinala v ruznych intervalech…a i u nejvyssi teploty…takze kdyz jsem se snazila neco zprudka osmazit, tak to chvili smazilo, pak se na chvili vypla plotynka a ja jsem slysela jak smazeni trosku ustalo..pak se zase za chvili zapnula a neustale to takhle blikalo…

    A tech chnapek co jsem pripekla, protoze jsem s nima zavadila o plotynku, ktera byla jeste nekolik minut po vareni horka… Taky nebyla sranda v malinkate kuchyni hledat misto kam odlozit hrnec, protoze sporak byl plny a ja jsem ho potrebovala sundat z tepelneho zdroje…plyn proste vypnu a je klid. :) Cisteni sklokeramicke desky slo pravda lepe nez ted u plynu… az teda na cisteni plotynky od pripecene chnapky…to moc dobre neslo :)

  23. ↪ 51 andy.l: Někdy ano, třeba ze včerejška na dnešek docela dlouho, ale na dvě etapy, mezi kterými jsem si šel sednout k počítači, protože zádové svalstvo si po prvních pěti hodinách spánku vynutilo aspoň na hodinku změnu polohy…

    Jinak elektriku s litinovými plotýnkami jsme měli nějakou dobu také a je fakt, že proti ní byla sklokeramika opravdu velký krok kupředu, ale když jsem pak přešel na plyn, vaří se mi ještě o chlup lépe.

    ↪ 52 Yenneffer: ano, ta možnost nechat hrnec na místě a jenom vypnout hořák je v malé kuchyni taky super.

  24. Musím jen napsat, že Vámi zde popisované problémy se sklokeramikou vůbec nepozoruju, můžu zprudka smažit i pomalu dusit. Ještě nikdy se mi nestalo, pokud mám rozpálenou pánev, že by chvíli smažilo a chvíli ne, podle těch Vašich popisů si připadám jako kdybych používala něco úplně jiného než ostatní. Konvektomat tedy doma nemám, takže ho nemůžu použít, jako to dělají profesionálové. Místo na odložení horkého hrnce mám vedle varné desky, ale uznávám, že v malé kuchyni je to problém, ostatně v ní je nedostatek místa i na všechno ostatní. Čistit se musí všechno, v naprosté většině případů mi na čištění sklokeramiky stačí houbička na nádobí a jar, případné nalepeniny vezmu tou hrubší stranou, škrabku používám naprosto výjimečně. Navíc docela často používám i nastavení času, takže nemusím hlídat konec vaření, aby se mi něco nepřipálilo, nevím jestli podobná funkce existuje i u plynu, není sice nějak nezbytně nutná, ale pro mě konkrétně hodně užitečná.

  25. ↪ 54 Ala: Možná to bude tím, že my měli obyčejnou základní sklokeramiku (značka myslím AEG, ale určitě jeden z jejich základních modelů) a vy podle popisu budete mít asi nějakou vychytanější – ta naše nic takového jako plotýnky s volbou průměru nebo rozšíření na ovál neměla (respektive nemá, sporák stále slouží u rodičů a jsou s ním spokojení), časovač funguje jen na troubu, na plotýnky ne.

  26. Kytko, možná to tím bude. Taky se mi zdá, že kdo nemá zkušenosti s dobrou výkonnou sklokeramikou, tak si myslí, že je to něco jako elektrické klasika – litina. To je samozřejmě blbost a absolutně se to nedá srovnávat. Litinová elektrika je naprostá hrůza. A kdybych měla plyn a byla nucena často používat ten litinový tál, tak si myslím, že tím dosáhnu jen toho, že si z plynu udělám obdobu elektrické litinové plotýnky, což za moc velký pokrok nepovažuju. Vycházím přitom z vlastních zkušeností, vím jak funguje plyn (vyrostla jsem na něm a předpokládám, že se do dnešních dnů nijak zásadně nezměnil) i jak blbě funguje klasická elektrická litinová plotna. Já už z mnou popsaných důvodů (a podobně i jako třeba kami) dávám přednost pořádné výkonné sklokeramice s možností regulace na širší škále a naprosto se mi osvědčila na všechno co potřebuji vařit. Neznám indukci, ale přečetla jsem si hodně vyjádření lidí, kteří si jí koupili a hodně vychvalovali a uváděli i důvody, proč si jí chválí (v naprosté většině případů šlo o rychlost), a nakonec jsem se při zařizování nové kuchyně opět rozhodla pro sklokeramiku.

  27. ↪ 56 Ala: Měla jsem plyn, pak sklokeramiku, teď indukci. Plyn mě nejvíc deprimoval nutností a otravností čištění hořáků těch zpropadených mříží, na kterých hrnce stojí. Sklokeramika se mi zdála dobrá, měla jsem zřejmě taky nějaký lepší model, vařilo se mi dobře, ale indukce je pro mě lepší. Vzhledem k mé lehké posedlosti po pořádku je super, že je pořád jako nová, tím, že se nerozžhaví, nic se na ní nepřipálí a i když jsem se o sklokeramiku starala pečlivě, takhle čistá a naleštěná se zkrátka udržet nedá. Funkce booster (názvy jsou různé, prostě ten nejvyšší výkon) je neskutečně rychlá, takže jak píšete, že místo toho použijete rychlovarnou konev a máte to taky super rychle, je srandovní, protože dobrá indukce je daleko rychlejší než rychlovarka. Od té doby, co mám indukci, jsem konvici nepoužila. Výhodu plynu v malé kuchyni, tedy možnost nechat stát hrnec na vypnutém sporáku a nemuset řešit odkládací místo, je tu také, protože indukce zůstane jen teplá, rozhodně ne více, než je rozpálený kov nad plynovým hořákem. Navíc nehrozí žádné vzplanutí zapomenuté utěrky dotýkající se plotny. Jako jedinou nevýhodu vidím menší variabilitu velikostí plotýnek než mají klasické sklokeramiky. Tam je těch velikostí na výběr víc. Já si ji prostě nemůžu vynachválit :) Je pravda, že když jsme si ji pořídili, musela jsem se znovu učit vařit, funguje to prostě jinak…

  28. Jsem odchovanej na plynu, ale v mém novém bytě nebyl. Tak jsme zvolili indukci (Siemens). Už bych neměnil. Je to rychlé, pohodlné i bezpečné. A také se na desce nic nanapaluje. Jen bylo třeba vyměnit většinu hrnců a pánví. Myslím, že nádobí pro indukci je o dost kvalitnější…

  29. Já jsem taky odchovaná plynem a nemůžu si stěžovat, pokud se sporák umyje hned po vaření, než špína stačí zaschnout, je to ok (a to jsem 2 plynové sporáky drhla opravdu z odporné staré zažrané špíny, takže vím, o čem mluvím). Pro mě je nejlepší ta regulace teploty – když začne červenat cibulka, ztiším plamen a vím, že v pohodě dojde – u babičky na sklokeramice jsem ji docela drsně spálila. Ale asi je to fakt o zvyku. Přítel má teď v nové kuchyni taky sklokeramiku od Mory (nemají v paneláku plyn), tak su zvědavá, kolik toho připálím, než se ji naučím používat:-))

  30. ↪ 57 Evas:
    „Jako jedinou nevýhodu vidím menší variabilitu velikostí plotýnek než mají klasické sklokeramiky. “

    Právě naopak indukční plotýnky jsou co se týče velikosti mnohem variabilnější než sklokeramika.Zjed­nodušeně: na indukční plotýnku můžete bez energetických ztrát dát hrnec menší nebo větší než je velikost plotýnky.Nemusíte se bát dát malý hrnek na velkou plotýnku,energii z plotýnky absorbuje jen ten hrnek,kolem žádná energie neuniká,tak jak u sklokeramiky.Když je hrnec menší než plocha plotýnky,tak se příkon rovněž zmenší.
    Taky není třeba striktně řešit rovnost dna.Magnetickým vlnám je jedno jestli je dno hrnce rovné nebo křivé.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.