Sexy večeře pro slečnu :) RSS

Štítky: ,

51 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Rozhodně nic nezkazíte, když přidáte hodně čokolády. :)
    Jinak doporučuji sehnat Kuchařku stařenky Oggové http://www.fantasyshop.cz/…i_detail.asp?…

    Vhodný je zvláště jahodový klátil … :p

  2. David:já bych volil spíše čokoládové překvapení se speciální tajnou omáčkou, to je takové decentnější, ale přitom velmi účinné (-:

  3. Vážení přátelé,aby to bylo zajímavější,dospěl jsem ke zjištění,že slečna rybky jí…takže kdo zažil milostné vytahování kostiček při prvním rande na emergency???:)

  4. V tom případě trochu drahé, ale naprosto žralózní řešení je tuňák. Steak z něj není vůbec těžké připravit (stačí sůl a vepř) a je to megalahoda! Jen je potřeba ho na té pánvi neumučit k smrti a nedělat to na plné.. vejce, aby nebyl úplně propečený a vysušený. Chce to růžovost a šťavnatost a pak už je úplně jedno s čím to člověk jí :)

  5. Tak udělejte nějakého jednoduchého lososa, čerstvého ho mají i Tescu. Osolit, opepřit a hodit na pánev s oliváčem, k tomu salát a dezert. Nebo nějaký předkrm s uzenou rybou, třeba také s lososem. Pokud nechcete lososa tak třeba pstruha, nejlépé filet.
    A pokud budete rybu péct na másle tak doporučují přidát pár lístků čerstvé šalvějě.

  6. Každopádně tataráček z lososa, případně pečený pstruh s troškou másla a kmínu. A slečna je snad natolik šikovná, že se kostičkou neudusí :-)

  7. 34: Vcelku velký souhlas, až na malý detail: tu pánev na tuňáka mám právě dost rozpálenou. Chci kůrčičku, ale vnitřek musí zůstat syrový.
    Dost záleží na čerstvosti a kvalitě ryby (není tuňák jako tuňák!), na tloušťce steaku, na zdroji tepla a jak je kdo zvyklý.
    Paní J by nejraději ještě našla uprostřed steaku tep, můj „tuna“ dostane tak 4 vteřiny navíc.

  8. Já bych doporučoval úhoře … :D

  9. Davide, vy dneska nějak divočíte;-)
    A k rybě: Tuňák by byl efektní, ale obávám se, že v Tescu žádného kvalitního neseženete. Lososa budou mít tutově. Moje oblíbená úprava je rychle grilovaný nebo osmažený filet z lososa, k tomu lehce dušený čerstvý špenát na smetaně, tagliatelle.

  10. 37. Já někdy seared tuna musím taky vyzkoušet, ale třeba moje přítulka ani jemně narůžovělé maso nepozře, neb k tomu má odpor (neví, oč přichází :-) a takových děvčat je víc.. Já co jsem zhlédnul F-word tak s začínám experimentovat též, pač mám od rodičů masomučivé dědictví.. ale snažím se ho zbavit :)
    Navíc si myslím, že na to by čuňák musel být opravdu čerstvý.
    experiarmus: nedošlo mi to Tesco, v tom případě bych šel do pstruha taktéž jako Pavli :)

  11. Přesně tak Vítku, já třeba miluju krvavé bifteky, tatarák a podobné věci, ze které se ostatním kamarádkám dělá přinejmenším mdlo.. V Tescu mají ryby ještě v kádi a pstruha vám na místě klepnou i vykuchají.

  12. Mno s úhořem a třeba kaprem na grilu mám výborné zkušenosti…já bych to viděl třeba na předkrm carpese,lososa s holandskou omáčkou a na závěr suflé.a musí to uspokojit :).Myslíte,že losos,le lepší na oliváči,nebo na másle.Nebo jaký způsob přípravy zvolit k lososovi?:)a přílohu?Bramo­bory,nebo kaší?

  13. Když ho budete podávat s holandskou omáčkou tak je asi vhodnější jej upéct na másle. Nebo ho také můžete pošírovat nebo uvařit v páře. Jako přílohu bych zvolila salát nebo dušený špenát nebo restované zelené fazolky nebo chřest (ten je ted' ale neseženete). Pokud chcete aby to bylo vydatnější tak široké nudle nebo malé „zamecké“ brambory, uvařila bych je vcelku v osolené vodě a na něj pak trochu másla a petrželky nebo kopru.

  14. No tak po dnesku co jsem videl v Tescu bych zrovna Tesco na Lososa nedoporucoval. Jedine vakuove baleneho na tacku kde bude jasne dane datum spotreby, ale volne krajeneho z pultu bych se bal. Hodlam se zitra do onoho Tesca vratit a udelat fotecky mobilem, protoze to co sem tam dnes videl to se hned tak nevidi. A myslim ze by to stalo za mensi zapisek na zdejsim blogu i s fotkama. A pokud jde o zivou rybu prodavanou v Tescu,tak ne v kazdem Tescu vam ji vykuchaji.Treba na Zlicinskem v Praze ryby nekuchaji. Nevim ted z jakeho mesta nas Casanova je, tak tezko poradit konkretni obchod. Ale urcite bych se tez priklanel k rybce.Je to fakt jednoduche a pritom plno filetovanych ryb je vykostenych :) Pokud jde o pripravu lososa tak idelani je maslo s kapkou olivace, samotne maslo ma tendenci pripalovat. A jako priloha urcite brambory.At uz varene nebo pecene ve slupce :)

  15. Vzhledem k tomu, že je konec listopadu a rajčata nic moc, nevolila bych jako předkrm caprese anebo max z cherry rajčátek. Mohl by být listový salát s kozím sýrem, hruškou a ovocným crema di balsamico.

    Na hlavní jídlo posílám recept (strašně jednoduchý, lehce inspirovaný Gordonem R., ale upravený pro účely zdravé výživy, což je můj obor – takže zasytí, ale nepřecpe ):

    Svatojakubky (nebo čerstvý rybí filet nebo telecí či vepřová panenka) s kořeněným kuskusem – 2 porce

    doba přípravy 1 hodina (čisté vaření 15 minut)

    300 g svatojakubek

    100 g kuskusu (+ 200 ml vody)

    150 g kostiček z oloupaného jablka (nejlépe zeleného Granny Smith) – lehce pokapejte citronovou šťávou

    1 lžíce sultánek – zalijte horkou vodou a nechte změknout

    sůl

    2 lžičky olivového oleje (12 g)

    ½ kávové lžičky kari pasty

    Kuskus zalijte 200 ml zalijte vodou , promíchejte a nechte 30 – 45 minut přiklopené

    Občas v průběhu doby promíchejte. Poté přimíchejte kostičky z jablek a sultánky.

    Před přípravou ryby:

    Na pánev s nepřilnavým povrchem (a možností přikrýt pokličkou) dejte 1 lžičku oleje, zahřejte a přidejte půl kávové lžičky červené kari pasty (je to velmi málo, aby výrazná ostrost nepřebila ostatní chutě). Rovnoměrně rozmíchejte kari pastu a přisypte kuskusovou směs . Prohřejte, přiklopte pánev a dejte stranou.

    Svatojakubky nebo nebo jiné rybí filety či maso lehce posolte, pokapejte limetovou nebo citronovou šťávou, posypejte kořením garam masala (nebo kari masala, event jen kari). Koření dávejte spíše méně.

    Na druhé pánvi zahřejte 1 lžičku oleje a opečte narychlo mušle nebo ryby z obou stran (svatojakubky přepulte vodorovně na dvě části, pak stačí opékat 1 minutu po každé straně).

    Podávejte na nahřátých talířích.

    Talíře ozdobte pár listy rukoly.

    Jako dezert bych volila třeba banán (dobře vyzrálý) politý nebo spíše jemně pocákaný kvalitní hořkou rozehřátou čokoládou a na to trochu doma ušlehané šlehačky. Myslím, že na tom se fakt nedá nic zkazit.

  16. Ten banán vidím až příliš sugestivní.

  17. 46:
    Hehe, taky mi to došlo, hned jak jsem to odpinkla. Tak pak snad jedině nakrájet a úhledně naskládat do pohárku.

  18. tak slečně losos chutnal,ikdyž jsem holandskou totálně zmrvil :)…ale jí chutnalo..carpese výtečné…a desert jsem nakonec ukradl bráchovi,protože měl narozeniny.teď už jen tullamore a jdeme na …bowling..určitě ale piště přátelé dál… :) :)

  19. Lesha: Já potom, co jsem viděl, tak chlazené ryby v žádném Tescu určitě ne, ale ani v Hypernově nebo Kauflandu. Rybu buď z dobrého specializovaného obchodu, nebo z Makra nebo kdyžtak kvalitní mraženou (i ta mi přijde lepší, než to co člověk vidí na ledu v našich super-hypermarketech).

  20. 45,46: tak banán snad naopak nepříliš zralý, aby nebyl…ehm…měkký:P.

    2 autor: A byl nějaký follow-up?:-O

  21. No a jak to tedy nakonec dopadlo, se slečnou? Jestli se mohu zeptat…Děkuji!!

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.