Grand Restaurant Festival RSS

Štítky: , ,

112 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Mam rezervaci v LDBB, na 22:00, tak nevim, jestli do te doby nepadnu hladem :-) A priznavam se, ze jsem z tak luxusniho podniku lehce v nervu (loni jsem si to kvuli obavam nechala ujit, letos jsem se odvazila)

  2. Tak – po tuhém boji je vybráno a zarezervováno:

    KAMPA PARK
    Protože tam Sirnik ještě nikdy nebyl – především z důvodu cenové hladiny podniku, která mi pořád připadá nějak nesmyslně nadsazená.

    SASAZU
    Protože tam stále nemohu dotáhnout paní Sirnikovou, která trpí utkvělou obavou z lokálu pro zlatou mládež spojeného s hlučným klubem.

    V ZÁTIŠÍ
    Protože jsem tam naposledy byl před mnoha lety, kdy ještě kuchyni vládla Stanislava Marková, což je s ohledem na řadu změn v poslední době velká ostuda.

    SUTERÉN
    Protože jsem tam měl před pár lety skvělé desetichodové degustační menu, což byla tehdy záležitost v Praze ojedinělá až nevídaná.

    PHENIX
    Protože je to relativně nový podnik a ze všech směrů vypadá natolik podezřele, že by se to mělo zavčasu vyzkoušet.

  3. Asi budu mit uplne blby dotaz.
    Jak je to s velikostmi porci? Pokud si objednam vsechna 3 jidla za 600 bude to pro jednoho nebo pro dva?
    Tedy jaky je rozdil mezi zakladni ochutnavkou a 3chodovou degustaci (krome piti samozrejme) :)
    dik

  4. 33: velikost porcí se vloni podle zpráv z různých podniků hodně lišila, ale vždycky to bylo primárně určeno pro jednoho člověka. V Alcronu, kde jsem byl, dávali v případě jediného objednaného jídla porci o něco větší.

  5. Tak první letošní zpráva – dnes v poledne oběd s kamarádkou v hotelu Kempinski. Na pohled je restaurace fajn, příjemně moderně (ale ne stroze) zařízená v tmavších tlumených barvách. Obsluhovalo několik mladých žen ve formálních černých a šedých kostýmech, což mi přišlo trochu nezvyklé, ale byly velmi milé a obsluha byla perfektní. Protože jsme ale zpočátku byly jediné návštěvnice, tak se holky asi nudily a musím říct, že asi proto to trošku přeháněly s dotazováním jak nám chutná, jestli ještě něco nepotřebujeme apod., což nás několikrát vyrušilo z hovoru (měly jsme si toho s kamarádkou hodně co povídat). Pokud jde o jídlo, začaly jsme rybou, byl to mořský vlk s cibulovou pěnou, chutnal mi dost a ještě lepší mi připadala příloha (cibulová pěna), k němu byly tři kroužky opečené (skoro dočerna) cibule, které bych si mohla klidně odpustit. Následovalo ragú z divočáka, což byly malé kousky trochu tužšího a suššího masa (ale ona asi ta kýta z divočáka prostě taková je a nic lepšího se z ní udělat nedá?) celkem fádní chuti, mnohem lepší byl přiložený hranatý „knedlík“, který mi spíš připomínal nádivku a chutnal opravdu dobře. Dle obsluhy mělo ragú být se šípkovou omáčkou, kterou jsem ale na talíři nenašla, místo toho to celé bylo ozdobené trochou jakési oranžové průhledné amarounovité hmoty, zřejmě to byla ve festivalovém rozpisu avizovaná šípková zavařenina, která podle mě kromě vizuálního efektu neměla na talíři žádný další význam. Povrch byl posypán nějakými křupavými krutonky, které bych si taky klidně odpustila (zpětně v programu vidím, že mělo zřejmě jít o „kroužky z červené cibule“). Překvapivě jako nejlepší chod mi vyšel dezert, což byly dvě palačinky, jedna ze světlého a jedna z tmavého těsta, s kuličkou dobré vanilkové zmrzliny a promazané pomerančovou omáčkou, která byla velmi dobrá, ta hořko-sladká chuť s palačinkami byla opravdu výborná. Pokud jde o víno, jsem schopná říct jen to, že jedno bylo bílé (cuvée kempinski), druhé červené (frankovka kempinski) a obě nám chutnaly a bylo ho dost :-) Celkově bych návštěvu hodnotila jako dobře utracené peníze v restauraci, kam bych asi za normálních okolností nešla (ani ne tak kvůli ceně, ale spíš proto, že je hotelová), byl to příjemný oběd, slušný standard, ale spíš s pocitem neurazí-nenadchne, předpokládám, že za měsíc už si nevybavím, co jsem tam jedla (no možná trochu tu pomerančovou omáčku), což mi přijde trochu pod moje očekávání.

  6. Zapomněla jsem dodat, že během dezertu přišel k našemu stolu mladý pohledný šéfkuchař zeptat se, jak jsme byly spokojené, což bylo velmi milé.

  7. V sobotu jsme byli v Radisson Blu hotel, La Rotonde. Minulý rok jsem byl v Alcronu, tak jsem mohl srovnávat „sousedy“. Jídlo: hovězí s křenovou omáčkou bylo skvělé, pstruh byl ucházející, trochu rušila tvrdá okurka v omáčce…Obsluha byla spíš komisní, bez velkého zájmu o nás, ale víno dolili bez požádání. Ve srovnání s návštěvou Alcronu, kde byla obsluha přátelská, všímavá, ochotná, tady jsme se necítili jako „vítaní“. Stejně tak to bylo minulý rok v Obecním domě, profesionální, ale bez zájmu o hosta, který jde jenom ochutnat…

  8. My máme rezervaci do Alcronu, ale přisel mi email že nás mohou obsloužit jen v La Rotonde. Jidlo ze budeme mit z alcronu ale podavane jinde.
    Trosku me to zarazilo protože jsme byl zvedaví na prostory Alcronu a chteli jsme si objednat i nejake to jidlo navic.
    Tak uvidim jestli to pujde jeste nejak domluvit

  9. Alcron je určitě příjemnější…menší. Je to komorní zážitek :-)

  10. 38: Tak to by se Sirnik na Vasem miste silne vzpouzel. Alcron je o nekolik pater nad La Rotonde – nejenom kuchyni, ale i obsluhou a predevsim prostredim – privetivy miniprostor Alcron oproti nadrazni hale La Rotonde primo v lobby hotelu.

  11. 40: nemají obě restaurace stejného šéfkuchaře p. Pauluse?

  12. 41: Ano, Roman Paulus je šéfkuchařem celého hotelu Radisson Blu Alcron, tedy obou restaurací Alcron i La Rotonde. Pravděpodobně i příprava jídel probíhá ve stejné kuchyni a se stejným týmem, rozdílem v kuchyni jsem měl na mysli spíš rozdílný obecný koncept – například sezónní degustační menu nebo zaměření na ryby a mořské plody v Alcronu oproti rodinným brunches a tanečním věčerům v La Rotonde. Rozdíl v obsluze mi osobně připadal značný, rozdíl v prostředí je nepřehlédnutelný.

  13. Souhlasím,v Alcronu jsem se cítil jako na příjemné návštěvě u známých…v La Rotonda jsem se byl „jen“ na večeři. Myslím, že je to hlavně v přístupu personálu k hostům.

  14. Sirnik74: Kuchyne a jidla zustavaji samozrejme stejna. Jde „jen“ o to prostredí.

  15. v případě alcronu vypadávají dva klíčové faktory ze tří, v rotondě máte jiné prostředí a jiný servis. když vám to neva, klidně si to v rámci GRF můžete zdlábnout v lobby – to je taky alcron. mně osobně to přijde jako ignorance ;)

  16. Vzhledem k tomu ze nemám žádnou osobní zkušenost ani z alcronem ani s rotonde tak jsem to moc neřešil. Ale jak tady tak ctu tak to asi bude dost velky rozdil.
    Má tento problém ještě někdo nebo jsem měl jen smůlu?

  17. 46: Při loňském GRF jsem byl v Alcron i La Rotonde a žádný takový problém nebyl.
    Alcron je miniprostor a pro GRF nabízí tuším jenom osm míst – pokud máte rezervaci do Alcronu, nepochybně se Vás snaží do La Rotonde vytlačit nějaký „štamgast“, což bych cítil minimálně jako ponižující.
    La Rotonde vůbec není špatný podnik, jenom úplně někde jinde než Alcron – a do La Rotonde se Vás podle mého Roman Paulus narozdíl od Alcron na spokojenost zeptat nepřijde.

  18. Osobně na pana Cuketku…čekal jsem trochu větší reakci na celý festival, že se podělíte, jako v minulých letech. Něco se stalo? Neúčastníte se?

  19. jark:

    letos se neúčastním :)

  20. 49: děkuji…ale zajímalo by mě to…aspoň naznačte, pokud můžete naznačovat :-))

  21. jark:

    v tom ale není žádná záhada, jako provozovateli Scuk.cz mi prostě nepřijde slušné šťourat se v projektech konkurence ;)

  22. Děkuji. Ale bez vás se tu žádná diskuse nerozpoutá :-)

  23. Přidáváme postřeh z Brna, kde jsme v úterý zašli do Koishi. Tuhle restauraci poměrně dobře znám, takže jsem věděl, že toto menu za ty peníze bude stát.
    Večeře začala amuse bouche – salát z japonské ředkve se sezamovými semínky, k tomu tři druhy bagetek. Lehké jídlo na rozjezd, takové neurazí, nenadchne.
    Jako první chod bylo sushi, zpracované sushimasterem Ebinou, 4 makki a 2 nigiri. Makki byly z okurky, papriky a lososa a avokáda a nigiri z tuňáka a božského opalovaného modrohlava. Sushi zde dělají tradičně na úrovni, podle očekávání bylo velmi dobré.
    Druhým chodem byla bouillabaisse na japonský způsob. Opravdu mistrovské dílo, hustý vývar s pražmou, mořským vlkem, lososem, svatojakubkou a krevetou. Byl dochucený trochou citrónu, což jídlu dodávalo na pikantnosti. Velmi povedené. Porce však enormní, stačila by na celý oběd.
    Jako třetí byl na programu losos amiyaki s rýží. Toto bylo dle mého nejslabší z celé trojice. Bylo to dáno také tím, že losos nepatří mezi moje nejoblíbenější ryby a tím, že jsem byl už poměrně najedený. Losos byl marinovaný v sojové omáčce se zázvorem a pak ugrilován. Marinování jsem bohužel necítil, ryba však byla dobře udělaná. K lososovi podávali klasickou sushi přílohu – tedy ředkev, kandovaný zázvor, wasabi a sojovku. K tomu navíc kotlík skvělé nishiki rýže. Porce opět velká.
    K jídlům se podávalo dobré rulandské bílé od Otčenáška. Restaurace byla v 19:00 úplně plná, ale obsluha vše zvládala. Výtku bychom měli k velikosti porcí, kdy jak polévky, tak lososa bylo opravdu hodně, což moc neodpovídalo degustačnímu menu. Ono dostat sushi a pak 2 řádná jídla opravdu nevybízí k pokračování dezertem a myslím si, že tady by mohli ubrat a bylo vidět, že dámy mají s porcemi velký problém, čemuž se nedá divit. Čekací pauzy mezi jídly by mohly být kratší. (Pokud se ovšem nejedná o záměr a nepřipravují tím žaludky hostů na další megachody.)
    My jsme se s Ollou ještě přemohli a dali si dezert – créme brulée a čokoládový fondant, oboje chutnalo klasicky a výtečně. Koishi můžeme bez obav doporučit všem, kteří mají rádi ryby a supr kuchyni s příjemným servisem.

    Tomík & Olla

  24. My jsme navštívili Alcron. Počátečním zklamáním bylo (předem ohlášené) odsunutí do salonku, kde personál stále zapomínal zavírat dveře. Zejména daněk s pěnou z červeného zelí byl opravdu vynikající. Vína také velmi dobrá. Dezerty nápadité a chuťově moc dobré. Treska dobrá, ale nic zvláštního hodného zapamatování. Velikost porcí je opravdu degustační, takže pokud si objednáte jeden chod, rozhodně se nenajíte. K personálu snad ještě jedna výtka a to dolévání bílého vína, které bylo navíc ve skleničce na červené víno. Celkově ale určitě spokojenost.

  25. Chtěla bych se podělit s čerstvým festivalovým zážitkem z Moravskoslezského kraje. Nejdřív tedy musím ocenit, že se letos festival rozšířil i do takových míst, jako je Ostrava. Sice nechápu, proč v nabídce nefigurují vynikající ostravské restaurace Na Hradbách a Stella Marina, ale budiž, musíme pracovat s tím, co je. A věřit, že příští rok dojde k rozšíření výběru. Z nabídky celkem tří podniků jsme si vybrali Bamboo v hotelu Park Inn. Interiér Bamboo jsme ohodnotili celkem pozitivně, možná by mohl být lépe, tj. více, oddělen prostor restaurace od hotelového lobby baru, působilo by to útulnějším dojmem. Obsluha v pořádku, tak akorát. Z festivalového menu jsme vlastně ochutnali všechno, ne tedy všichni všechno, já, jako nejedlík červeného masa a přímo odpůrce jater, jsem se musela spokojit s kachnou. Marinované foie gras v becherovce bylo vyhodnoceno jako dobré, byla to první zkušenost spolustolovníků s touto oblíbenou francouzskou pochoutkou, čili neměli s čím srovnávat. Ale porce byla možná až příliš velká, dva válečky foie gras, které představovaly jednu porci, by se klidně daly rozdělit na porce dvě. Následovala asijská kachna pečená se zeleným pepřem s tmavou omáčkou ze sójových bobů a rýží a hovězí filet mignon s marinovanou zeleninou a Manhattan pyré se jmelím. Jmelí na menu vyvolávalo předem lehčí obavy. Naštěstí se ukázalo, že ho nebudeme muset konzumovat, ale že se jedná o dekoraci doplněnou působivým efektem v podobě zřejmě tekutého dusíku (náš odhad). Ten po nalití do vázičky se jmelím vytvořil „mlhodým“, který se pěkně rozběhl po stole. Ale zpátky k jídlu: kachnička výborná se vším všudy, na sladký způsob, dobře udělaná, maso se jen rozpadalo, nějaká ta čínská zeleninka, jen jsem úplně nenašla ten pepř, ale ne že by mi nějak zvlášť chyběl. Hovězí filet mignon prý dobrý – doslova ohodnocen slovy „neurazí, ale nějak extra zvlášť nenadchne“. A protože ve festivalové nabídce nebyly dezerty, museli jsme jít za rámec poukázky. Zvolili jsme variaci čokoládových dezertů. A k dezertu nesmí chybět káva. Dezert na jedničku, jeden na půl stačil bohatě. Co nás ale trochu zarazilo, bylo kafe, respektive jeho cena v poměru k „výkonu“. Průměrné Espresso piccolo za 45 Kč budiž, ale požadované espresso lungo, které se na účtu cenou 65 Kč vydávalo za double, čemuž ale jeho chuť, respektive síla, neodpovídala, to už nám přišlo moc. Na náš ověřující dotaz nám bylo řečeno, že tak to prostě mají naprogramované na automatu a nemůžou to změnit. Nicméně celkově návštěvu hodnotíme dobrou známkou, byl to příjemný kulinářský zážitek, kterého rozhodně nelitujeme.

  26. monule: restaurace Na Hradbach ukoncila jiz pred nejakou dobou provoz a Stella Marina bohuzel neni vynikajici restauraci…
    jinak diky za postrehy z Bamboo

  27. paleji: Radši jsem to ověřila, ale Na Hradbách stále funguje, po nějakém krátkém přerušení provozu. Ale nemají teď otevřeno o víkendech. Ad Stella Marina – byla jsem tam jenom dvakrát a pokaždé jsem byla velice spokojena. Tak to možná bude potřeba znovu prověřit.

  28. monule: Mate pravdu, Na Hradbách má zase otevřeno, hned se tam vydam. Ad Stella Marina, po trech navstevach na podzim 2010 opravdu nemuzu doporucit.

  29. Taky řeším problém s přesunutím do La Rotonde, misto Alcronu. Jak jste to resili ostatni? Priznam se, ze jsem tam chtel jit jenom kvuli prostredi, ne kvuli samotnemu jidlu. Co mi poradite? Mam se spokojit s La Rotonde?:)

  30. diskuzed: Ja jsem si nakonec z tohoto důvodu rezervaci změnil. Se změnou rezervace nebyl žádbý problém

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.