Voda z kouhoutku vs. 5 kč RSS

Štítky: ,

40 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. To Kytka: Vážím si Vaší podpory :)

    To Ala:
    Prosím přečtěte si znovu celou diskuzi a nepřekrucujte některé uvedené detaily :)
    Káva za 35,– v Ostravě opravdu moc není ! Pokud by to bylo levnější byla by to charita. Myslím, že diskuze s Vámi je zbytečná, budete si hájit svůj názor i nadále, já ten svůj a nikam se nedostaneme.
    Vaše představy jsou o kavárenství v Ostravě zcestné např. " když mi vodu přinesou zdarma", pokud Vám 1 dcl nestačí a poté Vám přinesou zdarma džbánek nacpaný citrónem…no nevím…dle mého názoru realita snad do 5 let. Ale ve Vašich názorech Vám fandím ale myslím, že kdybyste to řešila stylem tahle kavárna mi nevyhovuje, tak už tam nejdu, tak do pár týdnů budete jezdit na kávu do Brna protože Vám v Ostravě nevyhoví nikdo…

    Možná jsem se teď nechala trošku unést, ale zkuste si přečíst diskuzi znovu, třeba svůj názor přehodnotíte a oceníte alespoň tu snahu něco změnit k lepšímu

  2. Ala:

    fakt bych diskuzi tolik nehrotil. pokud vím, potatoe je baristka v jedné ostravské kavárně a ten příspěvek tady dala s motivací upřímného a nezávazného zájmu o průzkum trhu ;) určitě bych její iniciativu takhle nezadupával.

    obecně – buďmě rádi, že se tady na cuketce takhle potkávame.

    hosté i provozovatelé ;)

  3. Dobrý den všem. Nechci nic hrotit, jen vysvětluji. Možná můj psaný projev vyznívá nějak agresivně, tak za to se omlouvám, není to tak myšleno, jen se snažím psát přímo.
    Napsala jsem tady svůj názor na účtování 5,–Kč za vodu z vodovodu. Myslela jsem si, že zakladatelka diskuse chtěla v rámci upřímného a nezávazného zájmu o průzkum trhu všechny názory, a nikoli jen názory souhlasné s jejím. Vycházela jsem z jí samotnou podaných faktických informací, že prodává v Ostravě kávu, která včetně vody na vyžádání bude stát dvojnásobnou cenu než kvalitnější obdobný produkt v Itálii. Nechápu proč to tak je, vycházím z toho, že nájemné a náklady na pracovní sílu jsou v Ostravě nižší, ostatní náklady stejné, pokud ne, tak mne prosím opravte. V této situaci nabízet výsledný produkt za dvojnásobnou cenu a pak vyzývat případné kritiky tohoto postupu k zajištění klientely mi připadá dost nelogické. Podle mě je nedostatek klientely spíš důsledkem takového nastavení ceny, nikoli jeho příčinou.
    Jinak Potatoe, já opravdu když nejsem někde v restauraci spokojená, tak tam prostě příště nejdu. Ke svému životu restaurace nijak nutně nepotřebuji, a už vůbec ne ty, kde nejsem spokojená (to není nic proti Vám, Vaši kavárnu neznám, tak to nemohu posoudit), to si radši jídlo nebo kávu apod. ke své větší spokojenosti udělám doma. Myslím, že spíš provozovatelé restaurací potřebují zákazníky, aby k nim chodili (a nikoli naopak), a jsem přesvědčená, že toho mohou dosáhnout tím, že v první řadě budou přemýšlet o tom, jak vyjít svým zákazníkům vstříc a ne jak na nich vydělat (protože to druhé přijde automaticky s tím prvním, a ne naopak). Věřím, že Vy přemýšlíte o tom, jak svým zákazníkům vyjít vstříc, ale jen s Vámi nesouhlasím v tom, že nejlepší způsob je účtovat jim za vodu z vodovodu 5,–Kč. Ani nevím, jestli zrovna tato anketa má pro Vás nějakou vypovídací hodnotu, jestli ti kdo na Vaši otázku odpovídali, jsou třeba zrovna z Ostravy, takže by mohli být Vašimi potenciálními klienty apod.
    A jen pro odlehčení na závěr bych se Vás chtěla zeptat, jestli bude možné si ve Vaší kavárně objednat třeba jen ten džbánek s vodou a pak si dát ještě repete, nebo jestli jste světová skupina :)) Pokud to je normální placená položka ve Vašem nápojovém lístku, měla by být možnost si ji samostatně objednat. Naproti tomu pokud byste dávala vodu zdarma, můžete si sama stanovit podmínky, kdy ji zákazníkovi dáte a kdy ne (např. k určité objednávce apod.).

  4. Ala: Vy pořád nějak nechcete pochopit jádro pudla. Otázka zněla jestli balenou za 25,– z pěkně namnoženýma mikrobiologickýma látkama (viz dtest 10/2009) a s aurou ekologických aspektů, nebo kvaltitnější kohoutkovou za 5,–? Analogie s Itálií je zcestná, mám však pocit, že toto téma již zde bylo vyčerpáno.

  5. Ala: k těm nákladům: s těmi nižšími náklady na nájem a pracovní sílu imho nemáte pravdu – ony nejspíš budou nižší celkově, ale otázka je na jaký počet porcí se rozpočítávají. A pro cenotvorbu jsou vždycky důležitější náklady na jednotku. V té Itálii to podle toho, co jsem viděl chodí tak, že spousta hostů přijde, objedná si espresso, kopne ho do sebe u baru na stojáka a zase jde, takže nepotřebuje místo u stolku a nájem a mzdy personálu se rozpočítávají na daleko více porcí, stejně jako třeba amortizace kávovaru a mlýnku (statisícové položky). V ČR si většina lidí chce ke kávě sednout a vydrží nad ní povídat klidně dlouho, takže je pak logické, když ta káva stojí víc. A taky jsou u nás v kavárnách většinou levnější dortíky, tam se ten sklon u kávy vysedávat možná projevuje opačně. (-:
    A opakuji, nejedná se imho o skleničku ke kávě, ta je podle všeho v ceně, ale o větší množství, které by bylo alternativou k vodě balené a šlo by objednat samostatně. Pokud se pletu, prosím potatoe o opravu.

  6. Filip: ano, na takto sugestivně položenou otázku odpovím, že bych dala přednost „kvalitnější kohoutkové“ za 5,–

  7. Asi bych preferoval vodu z kohoutku, balenou obyčejnou vodu nějak nepodporuji, vždy mi připadalo přirozenější si natočit vodu z kohoutku než domu tahat těžké balení divné Clever vody z Billy.. V restauraci/ka­várně by bylo fajn to nabízet jako alternativu, pokud jim neteče z kohoutku rezavá voda.

    Kolik má stát neumím posoudit. O ceně se tuším tady psalo v jiném vláknu. Já bych měl rád vodu zadarmo, ale ne proto, že si myslím, že voda nic nestojí, ale protože je to malý náklad a příjemná pozornost podniku, stejně jako když dostanete na začátku pár oliv nebo nějakou malou ochutnávku.
    Připadá mi, že v kavárně, kde přijde klient, zaplatí 35 kč za kávu a cucá jí tam hodinu, je v pořádku, že je účtováno i za vodu navíc. V restauraci, kde nechá klient za večeři 2–3 tisice a láhev vína je za 500 a výše, tak mi pak nabídka 0,33l nějaké běžné minerálky za 50 korun netěší. Pak bych právě čekal, že k tomu vínu dostanu na stůl karafu s vodou (ani nemusí být citron) zdarma. Nebývá to tak. Kdo by neměl rád takové malé bonusy? Ale to jsem už mimo téma..

  8. 35: To Kytka – oprava není třeba, pochopil jste to dobře…

  9. 35: svatá pravda :o) navíc pokud si v Itálii zákazník sedne ke stolečku a nechá se obsloužit, tak ho káva stojí rázem i několik Euro

  10. přesně tak, srovnávat nesrovnatelné je naprosto k ničemu. Káva za 35Kč zcela jistě drahá není, ať už v Ostravě nebo v Praze, takže voda zdarma by už byl trochu samaritánský počin. V nápojáku to může být specifikované jako „voda ke kávě“, čímž by nemohlo dojít ke zneužívání

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.