Co si kupujete k jídlu v IKEE? RSS

Štítky: ,

57 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. 30: To asi ne, perlový cukr je jiný – veliké nepravidelné krystalky, něco jako je hrubá sůl na pečení, ale větší. Viz. např. zde: http://www.eurogrocer.com/…merchant.mvc?…

  2. Bajo, je to on, druhý odzdola. A ve slevě!

  3. 30, 32: Omlouvám se za můj nepřípadný komentář č. 31, v tom odkaze od Pivli jsem si všimla jen těch perliček nahoře, dál jsem to nezkoumala.
    P.S. Ale na druhé straně, 55 Kč za 1/4 kila, to je docela pálka, když kilo normálního cukru stojí kolem 15 Kč.

  4. 33. Nojo, ale zase – kolik ho potřebujete? A je fakt, že momentálně to je jediný obchod, kde se asi dá sehnat…

  5. Teda Pivli, to jste mě dostala! Já ho sháněla jak běsná, nikde jsem ho nevygooglila, nakonec mi ho přivezl kamarád ze Stockholmu. Je jen na posyp a vydrží tudíž dlouho. Trochu mě děsí slovo výprodej, aby to neznamenalo, že zas zmízí…Momentálně totiž zásobu přímo ze Švédska mám, ale ta jednou dojde..

  6. Pivli, do lutyšských vaflí klidně i půl kila na dávku, to už by se celkem prodražilo. Jestli chcete, večer Vám napíšu recept, jsou opravdu moc dobré.

  7. Tak my v Ikee nakupujeme taky různé marinované rybky (nejvíc nám chutnají ty v hořčičné marinádě – jiné už prakticky nebereme), taky brusinkový džem a ty velké knackebroty.

  8. Netrapte se, drazí přátelé, se skloňováním nesklonitelného, je to zkratka. IKEA bez IKEA s IKEA o IKEA.
    Jednou si tam zajdu taky koupit něco cizokrajného, ty marmelády jsou prý geniální.

  9. 36: A musí být na ně waflovač? Wafle z Liége miluju, mám je radší než ty bruselského typu. Ovšem jsou hodně sladké a určitě i hodně nedravé :)

  10. Dv, bohužel ano. A máte pravdu, jsou hrozně nezdravé (samé máslo a cukr) – ale dobré. Slibovala jsem napsat recept a zapomněla na to. Když tak až večer, krabici od cukru s receptem mám doma.

  11. Tak ten recept na lutyšské vafle (opisuju z krabice):
    Suroviny:
    750 g cukrářské mouky (já dala hladkou), 270 g vlažného mléka, 70 g čerstvých kvasnic, 3 vejce a 2 žloutky, špetka soli, 1/2 sáčku vanilkového cukru, 400 g změklého másla, 500 g perlového cukru (je potřeba ten belgický s většími kousky)
    Postup:
    Ze všech surovin s výjimkou másla a cukru vypracujte těsto a nechte je cca 30 minut kynout. Poté vmíchejte nejdříve změklé máslo a pak perlový cukr. Rozdělte na kousky cca 100 g těžké a nechte je kynout dalších 15 minut. Rozpalte vaflovač a pečte cca 3 minuty, vaflovač není třeba předem vymazávat.
    Je to naprostá kalorická bomba, i náš největší domácí žrout (syn) snědl dvě a měl dost.

  12. V restaruaci jsem si asi nejvic oblibil toho plnenyho lososa (ci co je to tedy za rybu :) a kulicky samozrejme take :) Mandlove dortiky a ten s marcipanem. Obchudek spise teprve objevuji. Vyborny angrestovy dzem, na tom ujizidm a zobu ho jako dezert :) Vyborne dzemy maji treba v Albio (vice ovoce mne cukru), ale angrestovy jsem tam neobjevil. Ze cideru nejradsi hruskovy nealko. Dobra bezinkova a brusinkova stava, ale bezinkovou ted nahradila vlastni vyroba :) Obcas nejake pernicky. Ty nakladane ryby musim vyzkouset, diky za tipy.

  13. Já kupuju vždycky kávu, nejlepší pro French press.

  14. Nakladane rybicky me az tak neoslovily, ale ted jsem zahledla marcipan, podobny (na omak:) bezne prodavanym marcipanum v cukraskych koutcich ruznych vetsich obchodu a cena asi 40 kc/100g.

  15. Divím se, že nikdo nekupuje křenovou remuládu, je nejlepší ze všech křenových majonéz, co znám.
    http://www.ikea.com/…ts/40028889/

  16. Hořčice, marinovaného lososa, perníčky. Před léty v září/říjnu mražené raky – moc mám chutnaly, ale už jsem je tam bohužel dlouho neviděla…

  17. ↪ 46 lielli: Já je tam viděla letos v létě, někdy kolem toho švédského račího svátku, ale protože jsme zrovna odjížděli pryč bez možnosti vaření a mražák byl taky plný, nekoupila jsem je. Cena byla hodně příznivá, ale už si bohužel nevzpomenu, kolik přesně to bylo.

  18. ↪ 47 aida: Několikrát jsem se ptala, ale prodavačky vůbec nevěděly, co chci a tak jsem myslela, že je už neprodávají. Příští rok to musím víc hlídat. Dík za informaci. :-)

  19. ty ráčci jsou silně sezonní záležitostí,

  20. ↪ 49 Moirain: Ja vim. Presto by meli prodavaci znat i sezonni sortiment. Ptala jsem se loni a predloni v srpnu a zari, letos jsem to vzdala, pristi rok se to snad povede. :-)

  21. já mám dojem, že je to spíš červen, kdy jsou k dostání a tak, prodavač, který třeba nastoupí v srpnu, to znát nemusí

  22. Račí slavnosti probíhají v severských zemích v srpnu (najděte si crayfish party na googlu). Zmiňuje je i Ikea na svém webu: http://www.ikea.com/…in/tradition.

  23. ↪ 52 Lucka_B: A já mám taky pěkný „úlovek“, při hledání přesného data Račího dne jsem narazila na článek o švédské kuchyni na mé oblíbené, strojově přeložené wiki Infostar: http://wikipedia.infostar.cz/…_sweden.html
    Každopádně s Vámi souhlasím, je to někdy v srpnu, podle všeho v druhé půlce, nejdříve 8.8. (konec sezónního zákazu chytání raků).

  24. Ha! Skleróza, možné je všechno. Tak se omlouvám.

  25. ↪ 44 farfalla: Ten marcipán dle mého moc dobrý není, je v něm moc cukru a málo mandlí a je i lehce štiplavý, zřejmě důsledkem přidání nějakého konzervantu (přiznám se, složení jsme si nepřečetla a obal neprozřetelně vyhodila). Moc dobrý ( a levný) marcipán mají v Lidlu ( 30,– Kč/100g) a v Normě (20,– Kč/100g), oba shodně německé, obsah madlí oba 57%.

  26. ↪ 55 tineli: Hm, škoda. Ale nevěděla jsem, že se dá koupit normální marcipán i tady, nakoupila jsem si v Německu v Rewe, taky 57% , protože tady cukrářské obchody moc neobrážím, a jinde nebývá (vyjma M&S a někdy Tesco- Oetker?). Díky za tip.

  27. ↪ 56 farfalla: Omlouvám se za překlepy a opravuji ceny: jsou v obou případech za 200g !

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.