Nejlepší italská zmrzlina nejlépe v Praze RSS

Štítky: , , ,

58 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. ↪ 30 mango: ad „chemické mec3“ — pokud vím, tak i Angelato používá místy tuto „chemii“, stejně tak je z této chemie vyráběna zmrzlina Cookies.

    ad 82 % — může to být šmé na zákazníky, ale vypovídá nešťastný marketing o kvalitě zmrzliny? To se podle mě spojovat nedá.

    Hezký den i vám.

  2. 31-o kvalitě čehokoli vypovídá vlastní zkušenost podpořená vědomostmi a zkušeností v té které oblasti…nešťastný marketing vypovídá pouze o nešťastném marketingu…otázkou je zda nešťastný či úmyslný…,

  3. ↪ 32 mango: Z vašeho příspěvku ale vypadá, že byste odsuzoval firmu na základě marketingu. Také jste ji odsoudil na základě surovin, které však používá (i vámi) vychvalovaná konkurence. Tak by to chtělo trochu konzistence.

    Já hodnotit nic nebudu, protože jsem afiliován s jednou ze stran. Jen bych byl rád, kdyby kritika byla konstruktivní. Pokud možno bez dalších vulgarismů.

  4. 30. ne, zmrzlinu nevyrábím. Možná, jsem to špatně napsal, za prvé zmrzku mluvme o ovocné můžete vyrábět z mraženého ovoc. pyre, nebo z vlastního ovoce(zamraženého), prášek atd, Vezmeme-li meloun cantaloupe pyre, nemusí bejt prostě ta chut výrazná, prsostě se tam dá pasty melone, nesmí se to přehánět pak tam je dojezd na jazyku, prostě i melouny maj svou sezonu a nejsou pořád tak sladký.
    Snad sem to trochu osvětlil
    Tomáš

  5. 34-děkuji,už se mi to došlo…:))

  6. Zesilovač chuti, proboha, co to má být? Co jiného je zesilovač chuti než pravá vanilka, pravé ovoce, cukr, vysokotučná smetana..Ano, to všechno „zesílí“ zmrzlinu, aby chutnala jak má :)
    Jinak zdravím do Tuchlovic – pro mě nejlepší tuzemská zmrzlina, u nás bez konkurence.

  7. ↪ 34 tomasgleich: A co takhle dělat zmrzlinu z cantaloupu, když má sezonu a je výrazně sladký a aromatický? To zní logičtěji, než přidávat pastu. Nebo se vybodnout na nevýrazné příchutě, většinový český zákazník cantaloupem stejně ohromen nebude a dá přednost triu vanilka – jahoda- čokoláda.
    Jinak omluva za předchozí příspěvek, nevšimla jsem si, že diskuse pokračuje na další stránce..

  8. 37 dvirka:Jestli je příchuť melounu nevýrazná?hm tak to je mi novinka, promiňte i češi už nějaký čas ví, že není na světě jen ,,ten vodní,,

  9. O nevýraznosti chuti melounu cantaloupe jste mluvil ve svém příspěvku vy…Jinak píšu o většinovém českém zákazníkovi, samozřejmě, že klidně můžete vyrábět zmrzlinu s příchutí třeba wasabi (k dostání třeba v Brně), když ji vyrábíte pro správné místo a zákazníky. Ostatně stále trvám na tom, že je lepší vyrábět z vyzrálého melounu, když je na trhu v nejvyšší kvalitě a vybodnout se na pastu. Ale já nejsem profi zmrzlinář, tohle je prostě moje obecné pravidlo, kterým se řídím doma v kychyni – ať už dělám zmrzlinu nebo teplý oběd.

  10. 39.
    Ano příchut wasabi si dá jen ,,???,, ale za prvé jen velmi malé procento si dělá zmrzlinu s ovoce jako takového. Ale na trhu je doost firem které umí z dobře zralého ovoce vyrobit kvalitní pyré-zamražené. Ale nikdo nemá takové kapacity a hlavně není taková produkce aby vykryla celý rok, proto i to pyré v nesezoně nemám tak výraznou chuť, proto je tomu potřeba pomoct a za druhé, nemůžete tam naprat jen to ovoce, je nutný dodržovat správný poměr, ale to už jsme opět jinde.
    U mě zatím vítězí poměr, kvalita cena

    http://www.gelati.cz

    tomáš

  11. Nemám nic proti pyré z ovoce a ani si nemyslím, že se ovocná vyrábí ze 100% ovoce, stejně jako si nemyslím, že skvělá smetanová vznikne tím, že tam naliju jen smetanu. Ano, poměry jsou důležité. Mě spíš pořád uniká, proč nabízet třeba melounovou celoročně – ale pokud jste obchodník (tipuji, že ano), tak na to asi máte svůj model a zkušenosti. Gelati vyzkouším – proč ne, já pátrám po dobré zmrzlině všude.

  12. Angel. a spol. jsou skvělé, ale dost sladké – na můj vkus. Zdravím pana IH z 2ad a díky nejen za super zázvorku, brusinku a pistácii, ale i za jednu z letošních 20000 kusů Porcelany! Jeli jsme sice jen (!) 70 km, ale zdárně jsme se projedli všemi 16-ti druhy ( + 4 na cestu a 14 s sebou) . Vydržela tak akorát pro degustaci, kdy si dáváme s dalšími čtyřmi závisláky ochutnávat " kořist" či pokus. Doporučuji návštěvu Mariánských lázní. Na Hlavní třídě naproti Poštovnímu dvoru je italská zmrzlinárna (Ital za pultem i ve výrobně) a mají úplně božskou skořici, jemnou smetanu a oříšek. Z ovocných vynikající mango a kiwi. Chápu, že Ital na place automaticky neznamená kvalitu (každý Čech také není Smetana), ale tady umí!
    Těším se, že při další návštěvě Tuchlovic budu mít štěstí i na slibovanoou pinii a opět příjemně poklábosíme. A snad do té doby bude víc zákazníků vědět, že pistácie je oříšek a to černé ve vanilkové zmrzlině není " bordel"!

  13. ↪ 30 mango: Vážený …

    Za prvé – aniž bych se chtěl dotknout Vašich znalostí ohledně zmrzliny, zajímalo by mě, jak jste přišel na to, že výrobky od firmy Mec3 jsou chemie? Tím pádem také říkáte, že ostatní nejrozšířenější dodavatelé těch nejkvalitnějších italských surovin na výrobu zmrzliny u nás, jako firmy PreGel a Fabri jsou také chemie a s tím rozhodně nesouhlasím. Toto jsou největší výrobci a prodejci surovin nejen u nás, ale hlavně v kolébce zmrzliny, v Itálii a myslíte si, že tam by dělali zmrzlinu špatně? To je jako by oni o nás říkali, že děláme špatně pivo. Věřte mi, zmrzlině rozumím opravdu dostatečně na to, abych si za tímto názorem stál tak pevně, že mi ho nemáte šanci nevyvrátit. A podotýkám, že můj názor je, narozdíl od Vašeho, objektivní.

    Číslo druhé – Znám všechny, VŠECHNY, výrobce zmrzliny v Praze a můžu k tomu napsat jediné – téměř každá „domácí“ zmrzlina je neporovnatelně lepší, než ty průmyslové sračky (pardon), co na nás koukají v supermarketech, nebo na slunečníkách a jiných reklamách před cukrárnama. Viz např Al.ida. Zároveň můžu napsat jeden fakt, který je opět nevyvratitelný – všechny, Vámi jmenované podniky s „nejlepší zmrzlinou v Praze“ používají ty Vámi jmenované „chemie“ a je jedno od které firmy. Jsem si téměř jistý, že každý z nich používá něco i od Mec3. Až na také jmenované Gelati, které si dováží hotovou zmrzlinu přímo z Itálie. Je ale otázka, jestli zmrzlinová vana za 3 Eura může být kvalitní. Tam si plánují začít vyrábět, už aby to bylo.

    Cream & Dream a Angelato – opravdu jedny z nejlepších zmrzlin v Praze už proto, že mají téměř na každý druh zmrzliny extra recept a tak to má být! Ovšem také na některé druhy používají „chemii“ … věřte mi :)

    A poslední – hodně mě také zajímala reklama, kde Fruitisimo píše, že její zmrzliny obsahují 82% ovoce. Mě ale když něco zajímá, tak se po tom pídím, než někoho napadám, tak jsem neváhal tam zajít a velice milá paní vedoucí s vzala papír, tužku a kalkulačku a přede mnou spočítala receptury daných zmrzlin a světe div se, opravdu to číslo sedí. V dnešní době se lživá reklama totiž nevyplácí …

    Mějte se zmrzlinově !

  14. Nevím, jak vyrábí zmrzlinu Gelati(nebo kdo jí a jak pro ně vyrábí), ale dobrá tedy není. Na ovocné příchutě jsem si netroufla již podle ostré barvy, zkoušela jsem vanilkové, karamelové a spol a již to nebudu opakovat. Všechny chutnaly hodně sladce a jaksi lepivě prázdně.
    Recept na každý druh zmrzliny považuji u dobrého zmrzlináře za samozřejmost. Jistě někde jde varýrovat třeba s podobným typem ovocné dřeně a v zásadě jsou si různé typy receptů na různé typy zmrzliny podobné, ale nevidím v tom nic zázračného, spíš normu, která ale u nás není tedy obvyklá.
    Jinak mi chybí definice chemie – ale to by tady muselo být vypsáno přesné složení těchto past nebo ovocných či jakých zvýrazňovačů. Já o nich nic nevím – zmrzlinu vyrábím doma pro sebe a přátele a bez tohoto se pohodlně obejdu, samozřejmě asi i proto, že nemám ambice vytvářet letní chutě v zimě.
    Když jsem navštívila zmrzlinárny v Paříži, řada z nich se chlubila přesným složením zmrzlin – to by jistě stálo za to i u zdejších výrobců jako je Angelato, Cream and Dream a spol. I když takových zákazníků, které to zajímá stejně jako mě, je asi málo. Jinak já jsem asi divná, protože ani C a D ani Angelato nepovažuju za výjimečný chuťový zážitek.

  15. Znáte zmrzlinu Venezia (výrobce z Hradce Králové)? Nepřibarvená, sladká tak akorát. Měla jsem ji v Café Lagarto v Mostě a kombinace skořice, pistácie, ostružina a červený pomeranč neměla chybu.

  16. Dvirka – Váš komentář považuju za velice rozumný. Jen doplním –

    Gelati zmrzlinu nevyrábí, kupuje ji hotovou z fabriky v Itálii, odkud jim jí i dovezou a pořád je to vyjde levněj, než aby si ji za pár korun vyrobili kvalitní tady. Takže asi nemusím rozvádět, jak moc „kvalitní“ jejich zmrzlina je. Paradoxem je, že i oni to vědí a chtěli by si vyrábět sami, ale dle posledních informací nepočítali s tím, jak ta naše přiblblá hygiena, která chce ukazovat evropě, jak se to má dělat, bude striktní v nesmyslných nařízeních, a tak se výroba odsouvá na neurčito.

    K extra receptu na každou zmrzlinu bych ještě poznamenal že – jednoduše se zmrzliny (nebo mražené krémy, jak chcete) dělí na smetanové a ovocné. Další možné je už podrobnější, typu sorbetu, dřeně apod. Ale většinou všichni výrobci mají jen dvě základní dělení. A tím pádem mají i jen dva recepty, do kterých dle druhu dávají vždy stejný objem buď pasty, ovoce, pyré, v lepším případě třeba čokolády, ořechů a jiných ochucovadel. Prostě neřeší, jestli má být zmrzlina jahodová, nebo banánová (a u toho je ještě otázka, jestli ta má být spíš ovocná, nebo smetanová) a do litru hotového základu přimíchají vždy např 100g té či oné pasty, nebo půl kila ovoce. To ovšem dělají totální amatéři, protože dosáhnout ideální konzistence a chování zmrzliny ve vitríně je složitá operace čítající několik výpočtů. Prostě alchymie. Je to v základě otázka výpočtu cukrů, tuků a sušiny v dané zmrzlině, samozřejmě podíl vody, případně mléka, nebo smetany. I kyselost je důležitá a v neposlední řadě barva … Nebudu psát ideální hodnoty všech jmenovaných „veličin“ pro dané druhy, sám jsem musel projít teď už možná desítky školení po celé Evropě, abych se o tom dozvěděl co možná nejvíc a mohl se nazývat zmrzlinářem, tak to nebudu nikomu ulehčovat. Tímhle dlouhým psaním jsem chtěl jen lehce vysvětlit, proč je dobré mít na každý druh upravený extra recept.

    Definice „chemie“ … Ano, mluvíte mi z duše … Téměř všichni výrobci přípravků na zmrzlinu se samozřejmě snaží vyrábět své suroviny tak, aby mohli s klidným srdcem deklarovat, že neobsahují, žádnou chemii, u nás se říká jednoduše žádná „éčka“. Ale ruku na srdce, kde dnes na éčka nenarazíte? A nejsou náhodou ony éčka taky přírodní? Již tady několikrát jmenované pasty na zmrzlinu jsou lidmi vnímány jako typický příklad chemie, protože přeci „jahodová pasta nejsou jahody“. Ano to je pravda. Nebudu nikomu složitě vysvětlovat, proč se postupem času a vcelku rychle mění vyráběné pasty tak, aby byly co nejvíc „přírodní“, protože název „chemie“ jim u lajků zůstane už asi napořád. Primárně totiž nejsou ony pasty vyráběné proto, aby se jen a pouze ony používaly k ochucení zmrzliny, ale mají jen pomáhat vytvářet výsledný efekt a chuť výrobku. Copak byste si kupovali jahodovou zmrzlinu, která by nebyla červená, ale narůžovělá, jak vypadají jahody, když je rozmačkáte? Banánovou zmrzlinu, která by byla dokonce nahnědlá, podle barvy rozmačkaných banánů, které po chvilce zhnědnou? Věřte mi, že ne … Nebo by si to kupovali jen naprostí profesionálové, kteří ví, že právě jen v tuhle chvíli by si kupovali pravou ovocnou zmrzlinu. A to sem netahám, jaká „chemie“ jsou základy a už vůbec se (možná zatím) nechci pouštět do debaty o vanilce, která je u nás taková, jako nikde jinde ve světe … :) a ještě poznámka – už vidím, jak někdo udělá třeba ořechovou zmrzlinu jen z ořechů, bez pasty … ano, jde to, ale já bych se s tím nedělal, to by pak kopeček po všech těch přípravách zmrzliny musel stát minimálně dvěstě …

    A poslední reakce – C&D a Angelato nejsou super kvalitní zmrzliny, ale v porovnání s tím, co můžete u nás koupit, jde asi o ty nejlepší. Ale pak bych určitě ještě musel jmenovat Fruitisimo.

    A opravdu poslední – dělejte dál zmrzku doma, už jen proto, že si jí člověk sám vyrobí, je to určitě ta nejlepší zmrzlina, jako můžete mít ! Vlastní zkušenost … :)

    p.s.: články po sobě nečtu, jsou moc dlouhé, tak se omlouvám za případné překlepy a chyby .. děkuji!

  17. A ještě mi teď večer došlo, že jsem nereagoval na moly adams, pardon :)

    Co se týče zmrzliny „Venezia“ tak se nejedná o zmrzlinu z Hradce, ale z Králova Dvora, kde ji vyrábí pan Volek se synem a ostatními fajn lidmi. Firma má hodně dlouholetou tradici a pan Volek je opravdu jedním z lidí, kteří o zmrzlině ví dost. Kvalitativně jeho zmrzlina určitě patří mezi nejlepší, co se dají sehnat a navíc, což je informace spíš pro případné obchodní partnery – dá se od něj pořídit za zajímavé ceny a jeho servis je opravdu ukázkový. Od kvality, přes nazdobení až po dovezení v mrazících autech až do cukrárny …

  18. Venezia neznám – ale příležitostně zkusím. Samozřejmě, že všechny Ečka nejsou škodlivá (třeba kyselina citronová, kurkumin apod.) a samozřejmě že není reálné, aby si každý zmrzlinář kupoval ty nejlepší pistácie, pak si je super jemně mlel na pastu a tu pak používal do zmrzliny. To by kladlo i nemístné nároky na provoz. Ale není pasta jako pasta..u ořechových to dá rozum, použití jahodové pasty ale neospravedlním (to je nejspíš jen cenové..)
    Co se týče barev – ano, jíme očima a vizuální vjem je důležitý. Nicméně nahnědlá barva banánové je mi milejší než zářivě žlutá, neb je zřejmé, že je z banánů. V tom jsem ale mezi spotřebiteli asi vyjímkou, protože se s takovou zmrzkou nesetkávají. Smetana pochopitelně barvu zmrzliny také rozředí a třeba moje domácí mátová je zelená jen slabě, protože mátu pouze luhuju v mléce a máta je pak poznat především v chuti. I ostře barevné zmrzliny mohou být přírodní, třeba malinová může být barvu dost divokou sama o sobě.
    Jinak že pasty lze používat jen minimálně a tam , kde je to nezbytné, se lze přesvědčit ve zmrzlinárně v Tuchlovicích. A spotřebitelé si na to zvykli. Dokonce i hygiena si zvykla, že se může vyrábět z vajec, smetany a čerstvého ovoce. Ale stojí to nemalé úsilí, to dnes chce málokdo podstupovat. Proto většina vyrábí, jak vyrábí, spotřebitelé jsou a to zvyklí a vlastně jim to nevadí. Akorát ten, kdo má rád skutečně dobrou zmrzlinu, buď zmrzlinuje doma, nebo si holt najde zmrzlináře, u kterého mu chutná a kterému věří.
    ad receptury – každý, kdo to myslí se zmrzlinou vážně, se musí do tohoto dobrodružtsví pustit a naučit se, jak se chovají cukry, tuky, jak funguje elementární chemie, když se všechny ingredience míchají a mrazí. Já naštěstí nemusím řešit body tání ovocných/smeta­nových na vitríně, ale učebnici chemických reakcích při výrobě zmrzliny už mám objednanou.

  19. Do nedávna jsem chodila na zmrzlinu do Fruitisima, ale teď už mám v Praze novou zmrzlinárnu. Je to v Hostivaři a jmenuje se to Gelatiamo. Prý to má nějaká firma, která zároveň vozí stroje na zmrzlinu. Z prodavačky jsem dostala,že si majitel počítá sám receptury a jezdí na školení do Itálie. Všechny ovocné mají fakt z ovoce a kromě pistácie a ořechu vše dělají z přírodních surovin. Jo – paradox je jen šmoula, kterého vyrábějí z nějaké pasty, ale mají to tam jen pro děti. Všem doporučuji ovocnou jahodu a mléčnou pistácii. Konečně jsem našla v Praze zmrzlinu stejnou jako v Itálii. A hlavně nedělají ty trapné kopečky ale pořádně špachtlou vám naberou plnou misku – no prostě Itálie. Takže můj názor je, že jsou o třídu kvalitnější než fruitissimo!!!

    Eliška

  20. Tak jak to sleduji, forum je už trochu zavadlé a zdá se mi, že se debatéři zbytečně zmítali v quasi odborných debatách. Za ten rok od posledního příspěvku se asi zas tak moc nezměnilo. Po Praze jsem ochutnal leccos
    a ani zvučné jméno není zárukou ničeho. Myslím si, že ať už se vyrábí
    ze surovin MEC či Fabri, jediné co rozhodne o kvalitě, je solidnost zmrzlináře.
    Jak jinak mi vysvětlíte, že navštívím deset zmrzlinářů,kteří mají např.vyvěšenou
    značku MEC a každý má úplně jinou zmrzlinu? Hlavní problém je asi v tom, jak moc je schopen složení směsi ošidit. Pravda ale je, že když jdu po Římě,
    tak taky ne všude je to špička. Mám jako srovnávací etalon čistou
    jogurtovou bez přísad a tam je je to obecně bída. Malý tip – šel jsem
    od strašnického Hájka k metru na Strašnickou a na křižovatce u Průběžné
    jsem narazil na krámek prakticky v zahradě a tam tedy jogurtovou mají
    naprosto bezkonkurenční. Porovnání vřele doporučuji.

  21. ↪ 50 pistacius: Máte naprostou pravdu. I z prémiových surovin různých značek a zvučných jmen se dá udělat paskvil. Záleží vždy na tom člověku, který to dělá, na stroji, na jakém to dělá a na tom, jak moc chce lidi šidit, nebo naopak jim dopřát …
    A k Vašemu malému tipu – onen stánek vlastní, stejně jako celou vilu „za ním“, jistá paní Petříková. Sama si tam i prodává a přímo v tom stánku, v jeho druhé části zmrzlinu už přes 10 let vyrábí. Ač je zmrzlina dobrá, je kompletně dělaná z (slovy některých lidí zde) z „chemie“. Mimochodem, naprosto stejné, z jaké to dělá také jmenovaný Hájek. Důkaz toho, co jsme oba psali výše … :)

  22. Bohužel jsem zatím v Praze nic nového neobjevil, jsem na zmrzlině v podstatě závislý – mé soukromé pořadí zůstává tedy stejné

    1. Pasáž paláce Metro – bohužel již pár let mimo provoz, doposud nepřekonaná chuť

    2. Dream&Cream

    3. Angelato

    4. Fruitisimo (ale tady je ta velikost kopečků opravdu k smíchu)

    + zmrzlina 2AD – ta je buhužel trochu z ruky, nicméně někdy mi to nedá a zajedu

  23. ↪ 52 dreaMaker: Zmrzlina 2ad je i v Praze, v pralinkárnách Leonidas a několika kavárnách, jen nevím, jak je o ni „postaráno“, vlastně jsem si ji tady nikdy nedala. http://www.zmrzlina-2ad.cz/…ete-take-v-/

  24. Já bych skoro řekl, že na Míráku… subjektivně mi přijde ještě lepší, než v Angelatu…

  25. To Paster – a kde na Míráku?

  26. Na Miraku bylo pravdepodobne mysleno Vanille, primo na zastavce tram.

    A co treba domaci zmrzliny, jak si je vyrabi treba Pradelna cafe nebo myslim ze i Muj Salek a dalsi kavarny? Nebo treba zmrzliny co delaji v St. Tropez cukrarne…? Jsou tady fajnsmekri, co je maji otestovany?

  27. ↪ 56 praguestateofmind: V Šálku mají 2AD ;) (se tu musím poprsit, že na tom mám osobní zásluhu:D)
    Jinak si na ni jezdíme ale i do Tuchlovic – lepší zmrzlinu jsem v Čechách fakt nejedla.

  28. V Prádelně si zmrzlinu vyrábějí fakt sami a je moc dobrá. St. Tropez má taky svého dodejce, ale neodtajnili koho. Vlastní zmrzlinu si prý dělá též Iveta Fabešová ve vlastní cukrárně na Paliárce (zkoušel někdo?)
    Tajný tip – zkuste zmrzku v restauraci Dish :)

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.