Zmrzlina z obchodu RSS

Štítky: ,

47 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Já jezdím pro zmrzlinu do Tuchlovic. Na místě sním, co se do mě vejde,a do mističky si nechám nandat druhy, které mi nejvíc chutnali. Pan zmrzlinář je svérázný, ale zmrzlinu dělá s láskou :-)

  2. …druhy, které mi chutnalY. Jsem prasisko :-)

  3. „Ruská“ zmrzlina (byť je vyrobená v Polsku) , jak vaničková, tak formát „sibirka“ v oplatce. Chutná skoro stejně, jako před lety, a není postavená na rostlinném tuku.

  4. ↪ 25 Madla81: Ano, Madlo, jsem na tom stejně. A na takový nostalgiky právě oni se svým šlehaným řepkovým olejem líčí, neb se ví, že Míša BÝVAL dobrý nanuk…

  5. Tak další léto za náma a musím říct, že jsem nabídkou zmrzlin těžce zklamaná. Kromě Haagen Dasz se snad nic slušnýho koupit nedá – naštěstí mají ve zvyku ji občas zlevňovat na stovku a to už se dá. Jako pochoutka, ne sežrat to najednou, samozřejmě.
    Ale jinak?

    Kopečková zmrzlina – vodnatá, bez chuti (zkoušela jsem vanilkovou)

    Globus – tu předchozí zrušili a zavedli dva druhy, jedno je šmejd, ta „lepší“ se dá, ale stejně je oproti té první várce nějaká šizená.

    Albert Excellent – v kelímku jako Dasz, hutná, vcelku poctivá, ale třeba čokoládová je nějak málo rozšlehaná, často je v ní „písek“

    Albert Quality ve větším kelímku – složení se tváří vznešeně, žádnej olej, ale uvnitř hnus, měla jsem jahodovou a ta doslova smrděla nějakou divnou chemií, musela jsem ji vyhodit, nikdo to nechtěl

    Carte d'Or – no comment, našlehanej olej s obrovskou reklamou

    Vienetta a další nanukáče – to už ani nekupuju, všechno na jedno brdo

    Je mi z toho hnoje v obchodech zle. Regály narvaný k prasknutí a nic v nich, a stejně to všichni kupujou a vesele si mlaskaj. Už mě to nebaví :(

  6. Já musím říct že jsem na kupovaný zmrzliny rezignovala už dávno, naštěstí před pár týdny jsem si konečně pořídila robota i se zmrzlinovacím nástavcem, takže tím mám vystaráno. Zatím jsem zkoušela vanilkovou, jahodovou, meruňkovou a banánovou (ta má díky banánu vždycky nejlepší konzistenci), taky čokoládovou, ale musím říct že ta nebyla úplně ono, nevím čím to, složení šlehačka, plnotučné mléko, čokoláda 70%, trochu cukru, ale ve výsledku byl cítit na jazyku jakoby jemňoučký prášek, bylo to trošku divné, tak jsem přemýšlela, že bych tam příště radši zkusila vymačkat jedno pikao (aspoň by to taky bylo trošku retro – vzpomínka na dětství).

  7. Naprosto geniální zmrzlinu a sorbet jsem koupila v marks and spencer, sorbet limetkový, tak jak má být a zmrzlina mint chocolate a to je naprostá slast, nepřeslazená, s výraznou chutí máty a poctivou čokoládou, v úterý na ni měli 20 % slevu a jedině moje vrozená sladkonežravost mi brání nesežrat celou pikslu na posezení
    „Mint Chocolate
    Part of Marks and Spencer's nos­talgic, recessionfriendly nod to its 125-year history, the chain's range of traditional ice creams are an unpretentious delight. Made with fresh Cornish milk and clotted cream, this minty ice cream includes flakes of dark chocolate.“
    http://www.independent.co.uk/…_203610a.jpg
    V deníku The Independent byla vybrána jako jedna z deseti nejlepších. (samozřejmě to nic neznamená :))

  8. 36-pokud to není tajné,jakou čokoládu jste použila?cukru nedávejte trochu ,ale raději více, jinak to budete mít tvrdé jako kámen,pokud to nesníte okamžitě..:))
    hezký den

  9. ↪ 38 mango: Tajné to není ale nevím jestli si to určitě pamatuju, myslím že to buď byla Lindt, nebo čokoláda kterou prodává Lidl. Cukru dávám jen trochu, protože nemám ráda přeslazené věci a je pravda že ten zbytek co jsem dala do mrazáku byl fakt jako šutr, ale to mě zas až tolik nevadí, nechám to trochu povolit a sjedem to i tak. Ostatně jako dítě jsem stejně měla nejradši nechat si nanukáč v misce roztát, dnes bych řekla že jsem si z něj dělala „mléčný shake“ :-)))

  10. 39-zkuste přidat i jiné sladidlo než jen sacharozu,čokoládu čím kvalitnější tím lepší tzn ani Lidl ani Lindt,zkuste třeba valrhonu a dejte jí tam dost,to se pak dostanete do trochu jiné dimenze…:)))
    dnes už bych si nedovolil jakýkoliv „vyrobený“ produkt z dnešního nanukáče pojmenovat jinak než vulgárně a že jsem jich jako dítě snědl,ale polárkový dort byl polárkový dort na ten nanukáč neměl…:)))

  11. ↪ 36 Ala: Kakao bylo předem rozpuštěné? Jinak nešetřit čokoládou co nejkvalitnější a ani cukrem.. Já dělám takto: připravím si první bázi – rozehřeju 250 ml šlehačky s kvalitním holandským kakaem, dokud se nerozpustí, citlivě vmíchávat. Odtáhnout z ohně, nalámat čokoládu a nechat rozpustit. Vmíchat dalších 250 ml šlehačky. Vedle si připravím žloutkovou bázi – tj na mírném plameni si udělám cosi jako žloutkový krém. Rozehřeju 250 plnotučného mléka s 150 gr cukru a se špetkou soli. Rozmíchám 5 žloutků, opatrně za míchání do nich vliju mléko. Vrátím do hrnce, míchám a zahřívám tak dlouho, dokud směs nezkrémovatí – bacha na teplotu, aby to nebyla míchaná vejce. Přes sítko-cedník opatrně vliji do směsi s čokoládou a kakaem (aby se zachytily i ty nejmenší kousky žloutků, co se mohou srážet na dně). Nechám důkladně vychladit, mrazím. Bez žloutků podle mě není domácí zmrzlina nikdy úplně hladká -vlastně proto nerada dělám doma sorbety, páč mašinka to dokonale neutáhne a já mám ráda konzistenci co nejkrémovitější. Je to trochu pracnější, ale jakmile si člověk zvykne. pasterizuje si žloutky už rutinně..

  12. ↪ 41 Dvirka: Žádné kakao jsem tam nepřidávala, dělala jsem to podle nějakého návodu ke zmrzlinovači, který jsem si trochu přizpůsobila, ale v podstatě jsem zahřívala smetanu s plnotučným mlékem, v tom jsem rozpustila čokoládu a cukr (cukru jsem dala celkem málo, jak jsem psala, nechtěla jsem mít tu zmrzlinu moc sladkou). Možná to ještě zkusím s nějakou lepší čokoládou, já jsem tam prostě dala co jsem zrovna našla doma, byl to druhý pokus po pořízení zmzlinovače, zatím zkouším všechno možné, abych zjistila co jde udělat. Na druhou stranu zas takoví zmrzlinožrouti nejsme, abych to nějak složitě řešila, jde mi spíš o to že moje dítě má rádo zmrzlinu a chci mu radši dávat doma udělanou než kupovaný chemičárny, zatím se mi nejvíc osvědčily kombinace ovoce-jogurt-mlíko-trošku cukru, je to nejjednodušší, hodím to všechno do mixéru a pak přehodím do zmrzlinovače, nemám ani moc času něco půl hodiny pomalu zahřívat, cedit, a pak dlouho chladit atd., takže to jsem zatím zkoušela jen jednou u vanilkové a jednou u té čokoládové.

  13. Tak zkuste třeba toto, i když kvůli množství alkoholu je to spíš pro dospělé: http://www.davidlebovitz.com/…easiest-cho/
    I já jsem si kdysi začínala se zmrzlinou podle návodu u zmrzlinovače, ale výsledky mě nepřesvědčily..Ano, výše popsaný postup je trochu náročnější na čas i suroviny, ale když to má člověk jednou už v paži, jde to rychle. Já mám doma dvouletou dceru, taky zmrzlinu miluje..pokud chce mít člověk skutečně prvotřídní zmrzlinu, námaha se podle mě vyplatí. Na druhou stranu zmrazit se skutečně dá cokoli, záleží, co od toho očekáváte.

  14. Už jsem sice gurmet i ve zmrzlinové oblasti, ale nostalgie není sprosté slovo…
    Jestli vzpomínáte na pravou Ruskou, odepište blemcy z regálu a vyzkoušejte tohle:
    Vyšlehejte tři smetany (31–40%), přidejte jedno kondenzované mléko a trochu vanilky. Toť vše.
    Dobře promíchejte, nalijte do formy a dejte do mrazáku. Nemusíte ani prošlehávat. Je úžasně krémová, můžete ji naplnit i mezi čisté oplatky a efekt je dokonalý.

  15. ↪ 44 moly adams: Jsem si jistá, že máte na mysli slazené kondezované mléko, že? Láká mně vyzkoušet variantu se zkaramelizovným mlékém… ;-)

  16. Ano, slazené mléko. Včera jsem vyráběla novou várku a zkusila jsem čtyři smetany a jedno mléko, řekla bych, že ta kombinace je jemnější a pochopitelně méně sladká, což mi vyhovuje. Se zkaramelizovaným jsem to také zkoušela, je to skvělé (v kombinaci s rozmačkanými banány se skořicí a kardamomem navrchu), ale přesto vítězí čistá klasika. Dá se skvěle kombinovat s ovocnými přelivy (výborná je domácí lesní směs) nebo se strouhanou Amedei čokoládou a drcenými pistáciemi, či javorovým sirupem a praženými, sekanými pekanovými ořechy. Zkoušela jsem přímo do základu dát i sušené BIO višně, minutu povařené v kirschi – to zbožňuje můj muž, co budu vyprávět, no lahůdka. Kamarádka ji u nás má zase ráda čistou v ledové kávě, ale to už je zase jiná písnička…:)

  17. ↪ 44 moly adams: proč, PROČ jste sem přišla tak pozdě? Mně se sbíhají sliny, ale na krku priessnitzův obklad a jediné sladké bylinkový čaj s medem… Ale prý mají být ještě teplé dny, takže si myslím, že zmrzlina může ještě přijít na chuť… Ten recept je tak geniálně primitivní! Díky!

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.