Londýn - tipy RSS

Štítky: ,

77 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. omlouvám se všem za off-topic v tomto foru, ale potřebuji rychlou radu a vidím, že Pivli byla nedávno online. Pivli, nevíš, kde bych narychlo v Praze sehnala to koření sumac, co bylo včera v tom palestinském pokrmu? Předpokládám, že ve Farahu v Myslíkově, ale abych se tam nehnala zbytečně, kdyby ho měli třeba v Makru, Tescu, M&S. Netušíš?

  2. 61: Ve Farahu jsem ho naposled viděla, jinde nevím.

  3. Nordy: dík, už jedu odtamtud s čtvrtkilovou pikslou ;-) menší neměli :-(

  4. do palestinského pokrmu bych dal spíš střelný prach – aby to mělo sílu

  5. Vidím, žes uspěla, byla jsem mimo PC.
    Ve Farahu mívali sumah (škumpu) i na váhu. Jinak prodejna čajů, koření a kávy v Haškově ulici to taky jistí. Sumah je skvělé koření, salát fatuš se bez něj neobejde. Mňam!
    Dá se sice nahradit citronem či limetkou, ale není to ono.
    Používá se nejen v palestinské kuchyni, ale v jídlech celé oblasti Středomoří a jihozápadní Asie.

  6. Pivli: jojo, dík. Asi bych ho bez problémů koupila i po cestě v tom Londýně (tím obratně vracím diskuzi do původních kolejí ;-)), ale chtěla jsem mít jistotu.

  7. ↪ 52 Jednorozec:
    Tym mojim komentom o zlom jedle som myslela prave to, ze bohuzial casto ani varenim from scratch clovek vela neporiesi, pretoze problem je uz v kvalite zakladnych surovin, a to v celom britskom potravinarskom priemysle… Tak to dopadne, ked je krajina prilis retail driven a nadstandardne silne retazce dotlacia vyrobcov k stale absurdnejsim praktikam, ktore chvalabohu zatial nikde inde v Europe nemaju obdobu.

    A aby to tak nevyzeralo, sem-tam potom trochu sebapopularizu­jucich akcii (mame jutove tasky, odstranili sme trans-fats z nasich vyrobkov, mame vlastnu organics range, you name it)… Ako ked McDonalds vedie healthy food kampane, akurat to posobi vierohodnejsie…

  8. cappuccino, co píšete je sice pravda, ale není to celá pravda.
    Existují alternativní zdroje. Malé farmy používající tradiční metody, malí pekaři, uzenáři a sýraři hrdí na svou práci, atp.

    Nechci zde znovu uvádět příklady z našeho vlastního života, ale opravdu to jde vyhnout se větší mírou nakupování potravin v supermarketech. Kdo hledá, ten najde!

  9. martino, já jsem v londýně měla vždycky ráda tyhle restaurace http://www.jdwetherspoon.co.uk/ . jsou to takove puby, nicmene s vybornym britskym jidlem. treba na typical english breakfast je to super. koukam, ze na netu nepisou ceny,ale je to celkem levny, za 7 liber se tam snad taky neco vybere. jinak bych taky nedoporucovala jist nejaky sendvice, to je preci uplna skoda zrovna v londyne, kde je nabidka jidel tak siroka…
    co se tyce fish and chips, tak si pamatuju, ze primo pred tower jsou stanky nabizejici takove take away. vsichni to tam mohutne pozivaji :) stoji to tak pet liber a vypadalo to moc prima.
    no hlavne, at vam tam chutna a koukat do leva :)

  10. petrunka: díky za tipy. No a pivo si musím taky dát :)

  11. Martine to už asi nepomôže, ale všetkým, čo v najbližšom čase pôjdu do Londýna: vyššie spomínaný JD Wetherspoon odvčera zaviedol ponuku jedál za 2.99 libier. Časovo neobmedzená ponuka, rozumej dokým trvá tvrdá kríza…

    The five meals available at £2.99 are; cottage pie, chips and peas (made with British beef), ham, eggs and chips (Wiltshire ham, served with two fried free-range eggs), sausages, baked beans and chips (award-winning Lincolnshire sausages), spicy tomato pasta and jacket potato and tuna mayonnaise with a salad.

  12. 71. To je ale fakt super cena. Navíc je to taková ta poctivá chutná strava, pro ty, kteří chtějí ochutnat něco typicky anglického – jak dělané. Pro posh, co si lejou na tláču aceto balsamico to nebude, Ale já bych si to dala všechno a 2×! ;-)))

  13. Zaslechl jsem, že Wetherspooni začnou/začali čepovat pivo za 99 pencí za pintu.
    Při slabosti libry nám sem brzy začnou lítat party českých a slovenských kluků, aby se tu lacino rozšoupli a namázli…

  14. 1R: A až ten anglický lágr za 99p ochutnají tak zase bleskem pomažou pryč ;).

  15. Pokud jdete vyloženě po ceně, tak ne úplně špatné asijské (spíš thajské než čínské) all you can eat buffety jsou v ulici Greek st. v Soho, našel jsem taky jeden italský (provozovaný asiaty :) all you can eat, taky v Soho, je to myslím v jedné z kolmých ulic ke Greek st. Cena je obvykle kolem 5–6 GBP, záleží na denní době. Super levné jídlo mají před 18. hodinou ve stáncích v Camdenu (konec otevírací doby), obvykle je to za pouhou 1 GBP. Ja jasné, že cena odpovída kvalitě.

    Při poslední návštěvě v Londýně jsem byl v docela solidním brazilském all you can eat podniku Feijao de Luis(http://www.cucabrazuca.com/…zil-by-kilo/), cena 6,5 GBP, samozřejmě to ani zdaleka nedosahovalo kvalit třeba pražského Ambiente Brasilero, ale na latinskoamerický oběd fajné.

    Na hledání občerstvoven v Londýně je ideální local search engine http://www.qype.co.uk/, je to i s uživatelskými recenzemi a hodnocením.

    V létě není od věci koupit si v Tescu nebo v Sainsbury's ba­getu, něco na ní, olivy, víno a udělat si piknik v jednom z londýnských parků.

  16. Nějaké tipy k Londýnu (a i jídle tam) jsou také na: http://www.anglie.cz/…tika/londyn/

  17. Možná už jdu s tipem pozdě, doporučuju Yates, jedna pobočka je přímo na Leicester square vedle Odeonu (teda jestli se to kino tak jmenuje:D už se nepamatuju), je tam levně a docela slušné jídlo – Fish and Chips, Pečená brambora…atd…taková klasika a je to v centru.

    Mimoto jejich pečené brambory miluju…

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.