Špagety - domácí výroba RSS

Štítky: , , , , ,

71 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. 35. asi mam ten samy, pekne se oddeluji, kdyz je spis tuzsi a skoro nedrzici formu(malem se drobilo)-bylo to asi 400g mouky tri vejce a lzice vody nebo tak neco… ale jak psal pan cuketka, kdyz jsem kus nechala zabaleny v omastene folii pres noc, pekne zmeklo. jinak k tomu odebirani, proste kdyz vkladam novy kus testa, odpadnou ty stare, davam mensi platky, nemusim mit dvoukilometrove tetstoviny.
    Pouzivam hrubou mouku a na skus jsou, to teda. Mnam. Jen bych klidne radsi dostala jiny strojek, tenhle mi taky nepripada idealni…:-)

  2. Jen tak na okraj: nedávno jsem viděl jednoho drsňáka na TV krájet těsto „shreder-em“, tj strojkem na rozřezání dokumentů na proužky (neznám český termín). Fungovalo mu to dobře, takové fettuccine, řekl bych.

  3. 62: Česky se tomu říká skartovačka a vzhledem k tomu, kolik na tom řezacím mechanismu bývá strojního oleje to musel být opravdu drsňák (-;

  4. koupil jsem si na ebay toto
    http://www.youtube.com/watch?…
    a nemuzu si to vynachvalit. Ma to kvanta ruznych nastavcu:
    http://shop.ebay.com/i.html?…

  5. jak tady nekdo zminil kuchare Giorgio Locatelli-ho. Nyni jsem si pustil video s nim a v jednom receptu rika, ze na testo pouzil pul kila mouky a 18 zloutku.
    http://www.youtube.com/watch?…

  6. 65: v dalsich receptech zminuje jine mnozstvi pouzitych surovin. Napr: 250g mouky OO, 1 vejce, 3 zloutky, sul, olej. Je to opravdu jen o experimentovani a o osobnich preferencich.

  7. Včera jsem poprvé zkoušela domací těstoviny, se strojkem od jžížka a musím říct, že nic lepšího jsem nejedla!
    Jednu polovinu jsme snědli hned a druhou jsem nechala usušit do zásoby:).
    Mouku jsem koupila v prodejně Wine Food Market, jednu Semola a druhou Farina od značky Poiatti, obě jsou to 1kg, cena vyšla tuším za 1ks na 45,–kč.
    Dala jsem od každé 250g, 4 vejce a trošku vody, aby se těsto lépe spojilo.
    Těsto se hned na poprvé podařilo udělat, hebké, pružné a vláčné. Nic se nelepilo, těstoviny jsem dělala silnější, tak se jen trochu déle vařily, ale výsledek byl skvělý.
    Doporučuji, všem majitelům strojků na těstoviny, aby určitě nezahálely a pustili se do nich, nebudete chtít jinak:).

  8. Dělám domácí špagety tímto způsobem a jsou vynikající: http://youtu.be/bk_dh4KPUos

  9. Objevila jsem prodejnu na Praze 4 – potraviny s rodokmenem rehberg – měli na výběr přes deset druhů čerstvých těstovin. To jsem na vlastní oči v žádném obchodě ještě neviděla. Vzala jsem na zkoušku špenátové špagety a byly vážně jak doma dělaný :-) Jinak souhlas, nedám na domácí těstoviny dopustit!

  10. Honzíku k tvemu videu. Ja sice chapu ze pointa mela byt „testoviny z prachu na taliri za tri minuty“, ale vysledek byl tak trochu Jirka Babica. Neverim nastrihanym videum na YTB, to testo musi byt poradne vypracovane. Pod 10 minut se to na valcovacim stroji asi neda zvladnout (ani s pouzitim food processoru). Co je dulezite rict je, ze ta valcovaci stolice udela testo za tebe. Ale ne tak, ze to tam jednou protahnes. Na nejsirsi rozchod, protahnout, pomoucnit, prelozit na pul/na tretiny a znova vyvalet, to vsechno minimalne 6× ! Tim opakovanym tlakem zacne lepek v te mouce reagovat s vodou ve vejcich a vytvori se krasne hladke, pruzne testo (nikoliv frote rucnik), ktere muzes dale tvarovat, ktere se nelepi, netrha, netrepi. Az zacnes vyvalovat, melo by testo projit strojem na kazde nastaveni 2×. Obzvlaste pokud delas z bezne mouky je to testo pruzne, a po prvnim pruchodu mezi valci se vrati (semolina tolik ne). Ale to je v poradku, jakmile si jednou sahnes na vypracovane testo, bude ti jasne co a jak.
    Skutecne odstrasujici je ale zpusob vareni tech chudinek testovin. Pokouset se uvarit spagety pro dva ve trech deci vody, je zlocin! Kdyz do sesti panaku vrouci vody hodis skoro pul kila studene mouky a vajec dostanes vyslednou teplotu 65C. Nez to vsechno znova zahrejes na 100C ziskas solidni skrobovy vyvar a blative cosi, ktere jsi pak slavostne ukazal na kameru. Dve porce by se mely varit minimalne ve dvou, trech litrech vody, ktere budou mit takovou termodynamickou setrvacnost, ze si nejakych nudli ani nevsimnou a za minutu je krasne uvari. Cizinci povazuji nas zvyk (schopnost) uvarit 200g makaronu v hrnku vody za narodni rys. Expati vazne rozebiraji co strasneho v nasi historii nas k tomu determinuje.

  11. Muzu se zeptat jak pak susite spagety nebo tagliatele? Kdyz je povesim tak se pri sundavani celkem lamou.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.