Prague Food Festival RSS

Štítky: ,

114 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. ↪ 90 yannka: Já si právě říkala, že tohle by mohlo být dobré. Do restaurací teď nechodím, právě proto, že v uzavřeném prosotru a klidu restaurace může být cizí dítě docela rušivé. Mimoto je to nepříjemné i jemu, být zavřený v nepohybujícím se kočáře.
    A právě tohle mi přišlo jako ideální příležitost – venku, kde nějaké dětské žvatlání neruší nikomu romantickou večeři, navíc v zahradě, v drndajícím kočáře příjemné i pro prťouse – většinu času mu stačí ke štěstí koukat nahoru, jak se nad ním pohybují větve stromů.
    A takovou palbu jsem fakt nečekala, naopak jsem to brala jako ohleduplnou možnost okočárované osoby ochutnat něco lepšího. Ještě si to rozmyslím.

    Slogan mi nějak unikl – až teď jsem ho šla hledat – no, to je poněkud úlet, ale z naší rodiny tedy papá pouze mrňous, zrovna teď můj zcela lokální salát ze zahrádky, takže se zdá, že je to přímo dětská akce :D

  2. Kami, já bych Vás před tou účastí taky spíš varovala, viz moje loňské příspěvky zde. Každopádně pokud se rozhodnete jít, doporučuju spíš hned v pátek (aspoň my jsme to tak dělali a vyhnuli se tím těm největším návalům). Ale údajně letos je dokonce systém, že si musíte předem koupit lístek i na určitý čas? Poslouchala jsem teď zrovna rozhovor s Maurerem na Radiožurnálu a taky mě teda k účasti nepřesvědčil. Horoval tam pro „lokální“ atd. a přitom jako zajímavost prezentuje sarančata, dotáhl nějakou královnu Velikonočních ostrovů i s družinou, kteří tam budou pro obveselení návštěvníků tančit, a prý jako reakci na loňské stížnosti že si nebylo kam sednout, budou „tři velkokapacitní stany“. Děkuju, nechám si zajít chuť, než abych se tam v tomhle vedru táhla s dítětem. Radši s ním skočím v neděli na Žofín na brunch, není to sice taková nóbl gastronomie, ale za třikrát nižší cenu se tam dobře najíme v „baby-friendly“ prostředí, venku a navíc mi tam dítě pohlídají a zabaví, až ho nebude bavit sedět s námi u stolu. Rozhodně mě nikdo nepřijde s přísným výrazem napomínat, že moje dítě vkročilo na trávník, nebo jsem šlápla na obrubník.

  3. kami: Myslím, že to stojí za návštěvu. Je fakt, že jsou místa, kde je namačkáno, ale jinak je tam dost místa, kam se můžete před davem uchýlit. A letos snad takové horko nebude :-) Fronty u stánků mi nepřipadají větší než třeba u Karlova mostu, jenže dřív se PFF fandilo i tady. Dnes je tu trendy PFF odsuzovat.
    Je to komerční akce se vším všudy, i s plánovaným ziskem. Ale primárně neslouží k tomu, aby se tam přišel člověk najíst, ale projít ochutnávky z různých restaurací. Vidět, co se kde vaří a zkouší…je to zajímavé pro oko i mlsný jazýček :-)
    Samozřejmě kdo nechce, nejde…

  4. Jinak je tam i dětský koutek s hlídáním…

  5. ↪ 92 Ala: Díky za informace – jo, letos jsou lístky na přesný čas. Pokud bych tam šla, tak uvažuju o pátku, taky jsem si říkala, že to bude nejvolnější. Ale fakt zatím váhám.

    ↪ 93 jark: Taky díky. Právě mě láká ochutnat jídla z restaurací, do kterých se v dohledné době reálně nedostanu. Nebo přinejmenším ne s manželem, což by mě mrzelo. Dětský koutek ani nepotřebujem, máme osmiměsíční mimino, které si zatím zcela vystačí s vozením v hlubokém kočáře. Právě si myslím, že napřesrok by to už nešlo, jak bude běhat, tak už takové věci pro něj nebudou nic příjemného. Teď je mu zatím dost jedno, kde se kočár houpe, stačí, když nestojí :)

    Jeslti je tu něco trendy nebo ne, to nevím, možná ano, možná ne. PFF mě láká proto, že jsem ho ještě neviděla a tak sama nemůžu posoudit.

  6. Tak to zkuste :-) bude víc názorů, jestli se to letos povede…

  7. ↪ 93 jark: Ono to nemusí být nutně „trendy“, taky je možnost, že ta akce má prostě klesající úroveň, konkrétně změnou místa to podle mě loni pan Maurer dost podělal. Samozřejmě si to své zákazníky najde, určitě se to bude líbit spoustě lidí, ale taky možná lidi, kterým se to líbilo dřív, už tam teď chodit nebudou. Já osobně jsem se po loňském ročníku rozhodla už tam nejít, a je jedno jestli s dítětem nebo bez, pro mě to není žádný rozdíl, loni to byl vopruz velikej a rozhodně ne kvůli přítomnosti dítěte (to spíš naopak).

  8. Kdybych PFF nenavštěvoval, tak bych možná mohl věřit na nízkou úroveň. Ne vždycky se stejné akce povede (za sebe můžu říct, že Jižní zahrady byly příjemnější, už kvůli menší ploše trávníků). Ale že by to bylo tak hrozné, to mi připadá nepřiměřeně odsuzující…Co se týká „kultury“, snad vždycky byl nějaký tanec.

  9. Tak jsem se nakonec odhodlala a dojela do Ticketpro :) Tak snad zítra nikdo nebude proklínat zelený kočár :)
    Jsem na to velice zvědava. Máte tam někdo namířeno? Vytipovali jste si předem něco, co považujete speciálně za hodno ochutnání?

  10. ↪ 99 kami: myslím, že děláte dobře, že jdete, nenechte si to zkazit. Tak třeba se tam zítra potkáme, ale já jdu už od 14 hodin. V každém případě budu koukat po zeleném kočáru. Tipy žádné nemám, vždycky si nejdřív projdu celý areál , vše okouknu a pak jdu tam, co mě zaujalo nejvíc.

  11. ↪ 100 Karlicka: Já taky ve 14 :) Tak to se možná opravdu uvidíme :)

  12. Tak jsem tam byla a moc se mi to líbilo :)
    Na nic z popisovaných problémů jsem tam nenarazila – pravda, byla jsem tam včas, takže nebylo ještě tolik lidí.
    Ale stolečků bylo dost, míst k sezení bylo dost, lidi posedávající na zídkách nikdo nikam nevyháněl, na kočár s miminem se nikdo zle nedíval (naopak, spíš na něj lidé dělali cukrbliky) … a ještě jsem ochutnala pár příjemných věcí.

    Organizačně-technická vada bylo WC mimo areál, takže nutnost u vchodu ukázat strážci brány, kdo jsem, jak vypadám a že hned půjdu zpět. Pak nepochopitelný zákaz konzumace čehokoli v kousku zahrady před Belvederem.

    Jinak tam žádné husté skrumáže a sekuriťáci vyhánějící lid nebyli.

  13. ↪ 90 yannka: Ano, papat lokálně mě taky dostalo, do chvíle něž jsem shlédla upoutávku! Tohle už nic nepřebije. Co to bože je?????
    http://www.youtube.com/watch?…

  14. Kami: to je dobře, že jste to nevzdala. Co se týká vyhánění z trávníku, tak došlo k pozitivní změně, loni to bylo horší. A památkově chráněné zídky byly tentokrát „zabaleny“ v sítích, takže s těmi taky už problém nebyl. a kamenná WC jsou u vchodu D (pro příště :-). Já jsem byl v sobotu v poledne, od 16 už to dost zhoustlo, ale dalo se to přežít. těším se na příště…
    Vanda: je to jídlo. Odkud si myslíte, že se bere maso..? Z mrazáku?

  15. my byli všechny 3 dny a moc jsme si to užili :-) organizačně o 100% lepší jak vloni. a mam asi tak +3 kg, snědli jsme snad všechno :-DD

  16. ↪ 104 jark: Aha, já myslela že je to šílený krab :-)))
    Jen mi připadá hodně hloupé zdrobňování, takže slovo papej je pro mě vrchol infatility a ta upoutávka se mi zdá prostě jen hloupá. No nic, nejsem z Prahy, tak to neocením.

  17. Díky za zprávy, třeba tomu dám příští rok zase šanci – byl jsem vloni a dva ročníky předtím a loňský poměr cena/výkon mi přišel tak nízký, že jsem se letos rozhodl nejít. A nakonec jsem stejně ani nebyl v tu dobu v Praze.

  18. Vanda: ach tak, nejste z Prahy…Já taky ne :-)

  19. Kytka: poměr cena – výkon se asi moc nezměnil…nebo spíš nepříznivě, akce je už hodně známá, ceny jdou nahoru. Výkon některých restaurací byl na hranici, podávat studené jehněčí je hřích! Přesto si myslím, že to stálo za návštěvu.

  20. ↪ 107 Kytka: Ahoj :)
    Nevím, jaký byl poměr cen dříve, páč jsem tam nebyla.
    Ale přišly mi jednotlivé porce povětšinou dosti drahé. Za těch 10 Grandů ve vstupence bych měla prd, ochutnání tří věcí jedině v podobě menu, jinak to ani tak nevyjde, žádný nápoj (a že prý se pití nesmí vnášet – byť tedy mě nikdo nekontroloval – kdyby jo, tak by našel plnou tašku různých lahviček s vodou – jsem si říkala, jestli mě případně přimějou, jako na letišti, upít si z kojenecké lahve, abych dokázala, že to není nitroglycerin;)).

    Byla jsem tam nakonec s máti, protože manžel by tak brzy nemohl, celkem za 30 Grandů daných dohromady jsme toho ochutnaly poměrně dost, protože jsme si porce půlily. Na množství toho bylo za 15 Grandů/osoba tak akorát, že jsme byly najedené a nepřejedené. Ale manžel by tam bídně trpěl hlady :D

    Ale měly jsme tak trochu i kliku, na nic přímo nepovedeného (typu studené maso, jak píše jark) jsme nenatrefily. Naopak jsme trefily několik věcí velmi povedených, zbytek slušný, nic vyloženě špatného ne.

    Jo, nejlepší poměr cena/výkon měla zmrzlina od Angelato : ) – tam jsem doutratila poslední lichý Grand za ohromnou porci parmazánovo-fíkové zmrzliny na cestu :D

    Ještě celkem závadné bylo, že ač je festival inzerován jako zcela nekuřácký, jsou tam i porůznu cedulky zákazu kouření, tak tam stejně dost lidí kouřilo. Což mě štvalo dosti – sekuriťáků i personálu v hávu festivalu se tam potloukalo mnoho, přecházeli ale kolem kuřáků raněni vždy několikametrovou slepotou a anosmií.

    A pak další věc, která mi přišla divná – jediná káva na festivalu byla De´Longhi. Nějak jsem podvědomě čekala, že uvidím třeba zajímavou kávu z nějaké tuzemské pražírny (dokonce jsem tajně doufala, že tam třeba ochutnám tu cascaru a zjistím, jestli je opravdu tak tabákovitá a nemám si ji objednávat:)).

    Třeba vína tam byla nějaká „lepší“ (tedy alespoň mi to tak zdálky přišlo, protože jsem neměla v úmyslu si žádné dát, tak jsem to vůbec nezkoumala, kdyžtak mě někdo opravte, pokud to byla také nějaká velkoznačka).
    Ale káva De´Longhi??

  21. Kami, pokud si to dobře pamatuju, tak s kafem to tam bylo vždycky takhle, zřejmě měli nějakou dohodu s Maurerem, že tam budou jediní, protože ještě blbější bylo, že to kafe dávali zadarmo, ale na oplátku musel člověk předtím vyslechnout jejich prezentaci na kávovary, což bylo dost protivný a zdržovalo to, ale byla to jediná šance jak se dostat ke kofeinu, protože zaplatit si to někde normálně bez otravování přednáškou o jejich skvělejch kafeautomatech nešlo.

  22. kami: myslím, že káva byla v trochu jiném režimu, stejně jako Interspar a další firmy, které tam měly reklamu. Ale je škoda, že tam nebyly i nějaké kávové bary v rámci přehlídky..chuť na kávu byla v jisté chvíli stresující :-)
    U Angelato jsme utratili také poslední grandy. Mimo parmazánové i balzamiko-hruškovice. Dobrota.
    Cascaru objednejte, koupil jsem ji v Karlíně a je to teď v létě hodně příjemné pití.

  23. Organizačně lepší než loni, více stolků, více místa, lidi seděli na trávě bez problémů, ani nedělali moc nepořádek po sobě, tak se to asi tolerovalo.
    Složení nabídky jídla mi přišlo horší než minulé ročníky. Ochutnali jsme hodně věcí, ale skoro nic, co bych si zapamatoval ještě dlouho potom. Tedy jídla některá vynikající, ale svým způsobem standardní, máloco vybočovalo z řady.

    Moc mi chutnala zmrzlina z bretaňského másla z Obecního domu.
    Bohužel jsme byli v pátek a řada mých oblíbených podniků tam byla až sobotu.

  24. Kava a napoje vubec tam bohuzel byly vzdycky „sponzorsky“ jeden z duvodu, proc mi to letos uz nestalo za ctvrte opakovani. Kohoutkovku na ne! (-;

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.