Nová kuchyň RSS

Štítky: Zatím bez štítků.

109 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. pampelisko, zkuste se zeptat na http://www.lamplota.cz, ten truhlar urcite poradi, i kdyz si u nej nic neudelate. a jinak souhlas s carlossem, je to už prostě atyp, to chce kuchyňské studio nebo truhláře…

  2. Asi uz mate vybrano,ale v Ikea se da dostat na 91cm(skrinka+no­zicky), plus deska-my jsme se tak dostali na 96cm a museli jsme nakonec davat nizsi nozicky kvuli oknu :-)Jen je u Ikey problem,ze v CR neprodavaji k vyssim nozickam takovy ten kryci sokl-maji ho ve standardu jen k tem nizsim plastovym..

  3. ↪ 86 pampeliska: Máme výšku 95 (malžel chtěl 105, ale to už bych prostě nedosáhla :) – je tedy od truhláře na míru, což nechcete. Ale byli jsme tehdá i v Koryně a tam nám nabídli pod standardní skříňky vysoký sokl, v němž mohly být i šuplíky. V celkovém součtu by to vyšlo také k těm 95, ale bylo by to mnohem dražší než truhlář.

  4. ↪ 92 panDon: A je ten sokl nutný? Nechali jsme si schválně vyrobit (u truhláře) kuchyň bez soklu, na nožičkách, a nemůžu si to vynachválit. Krásně se pod linkou uklízí, vjede tam i robotický vysavač a když něco vyteče, nemusím mít obavy, že mi to nateklo pod linku a bude se to tam kazit. V předchozí kuchyni jsme právě z důvodu zatečení museli ty sokly odstranit a nepřeju vám vidět ten humus, co tam byl :) A to bylo v bytě, který nebyl starý ani dva roky (tudíž ta kuchyň byl ještě novější). Navíc ta linka na nožičkách působí tak nějak vzdušněji, aspoň mám ten dojem.

  5. Souhlasím, že trouba ve správné výšce je super. Nyní ji máme a jsem moc spokojená, já nyní řeším spíš co do okna do kuchyně. Naopak co jsme dělat u kuchyně nemuseli je vestavěná mikrovlnka, téměř jí nepoužívám. Další důležitá věc je správné uspořádání kuchyňské desky – dřez sporák a pracovní část, nyní to máme tak jak to má být a je to super. Nějakou inspiraci jsem čerpala zde http://www.utulnydum.cz je tam i článek o plánování kuchyně.

  6. ↪ 94 Evas: A jak tam dáte bez soklu myčku? Já jsem chtěla taky linku na nožičkách, ale myčka se nedává do skříňky jako lednice, stojí na podlaze a jen má na dvířkách připevněnou krycí deskuk, takže sokl je na myčku nutný.

  7. ↪ 94 Evas: Sokl kryje spodky spotřebičů, které nemohou být na nožičkách – myčky, sporáku, popř. někdo mívá v kuchyni třeba i pračku.

    Edit: koukám, že Ala píše totéž:)

  8. ↪ 96 Ala: Jo, sokl na myčce máme, je stříbrný, stejně jako nožky. Myslím, že to nepůsobí rušivě, ale je fakt, že myčka je první ode zdi. Kdyby byla někde uprostřed, uznávám, že by asi vypadalo divně.

  9. ↪ 98 Evas: Samozřejmě záleží na uspořádání konkrétní kuchyně, ale ve většině případů myslím není moc praktické, aby myčka byla někde na kraji u zdi, většinou bývá někde uprostřed vedle dřezu a tak, aby k ní byl volný přístup ze všech stran, nebo aspoň je to tak nejpraktičtější, což právě vylučuje bezsoklovou kuchyni. Jinak bych jí taky chtěla, ale v tomto případě jsem dala přednost nejvhodnějšímu uspořádání kuchyně před estetikou a těmi dalšími výhodami bezsoklovosti.

  10. ↪ 99 Ala: Taky tak :)
    Ale my jsme si nechali dát sokl jen nacvakávací, jinak kuchyň stojí na nožičkách, a když se nám něco vylije, tak ho odcvaknem a utřeme to i za ním. A normálně tam snadno běžně uklízíme, jen esteticky máme spodek myčky krytý.
    V minulém bytě jsme měli kuchyň bez nožiček, stojící přímo na soklu, a to už bych nikdy nechtěla – když jsme byli vytopeni, tak nešlo sokl sundat a tím dřevotřískovým vnitřkem soklu voda vzlínala do linky a pak se nám na ní odpouchl laminátový povrch do výšky asi 20 cm.
    Teď máme navíc kuchyň z masivního dubu a to už bych úplně šílela, že mi ji voda zničí :) Takže rozhodně nožičky, ale „aby to bylo dobrý pro voko“, tak nacvaklý falešný sokl :)

  11. Mozna to ma nejakej duvod, ale proc by nemohla byt mycka a dalsi spotrebice na nozickach? Respektive na nejaky desce s nozickama, pod kterou bude prostor a kterou by truhlar imho mel byt schopen bez problemu vyrobit. Ze se nedaj pridelat nozicky primo na mycku chapu.

  12. ↪ 101 Kytka:

    1. je hodně těžká a ještě vibruje, což běžné kuchyňské nožičky nezvládají. Ale třeba by se daly vyrobit nějaké pořádné.

    Ještě větší problém je sprorák nebo pračka, tam je váha ještě výrazně vyšší, četla jsem, že se případná potřeba jejich zvýšení řeší svařovanou konstrukcí pod ně (ale zas se to zakrývá soklem).

    1. většina kuchyní ma vývody vody a odpadu ve standardní výšce a když se dá myčka jinak vysoko, tak se to musí předělat. Což je ale samozřejmě řešitelné celkem snadno, směrem nahoru to jde snáz, protože se spád odpadu dokonce zlepší a nasávání vody mají myčky aktivní, tkaže je fuk, jak vede hadice.

    3) myčka má standardní výšku, „soklík“ je její součástí, má v něm hadice a filtry. Tj, kdyby byla postavena na nožičky, tak se celá linka zvedne o výši nožiček. A ne každý chce 95 jako já :) (my máme tím pádem nad myčkou prostor na šuplík)

  13. ↪ 102 kami: jo, u pracky to chapu, ta opravdu vibruje hodne, mycka mi prijde, ze moc ne a sporak vubec. A vahy by imho dobre udelana deska s nozickama unesla v pohode (standardni forovy nozicky mozna ne, ale pri tom, kolik ty kuchyne stojej, by se myslim daly udelat poradny). A ono by myslim obecne bylo lepsi, kdyby ty linky vydrzely nejakou zatez. Vyska jasne, myslel jsem to kdyz uz nekdo chce to zvysit a rozhoduje se, jestli radsi plnym soklem nebno jen nozickama.

  14. Sporák ani pračku jsem neřešila, protože pračku mám v koupelně a ne v kuchyni, a na vaření vestavnou troubu a desku, takže s tím problém není. Ale ta myčka je jednak těžká jako prase, kdyby se ještě pod ní daly nožičky, tak by ta linka byla podle mě už moc vysoká (možná tak pro domácnost, kde se vyskytují jen dvoumetroví jedinci), a navíc by to asi předpokládalo linku vyrobenou na míru, protože na myčku žádné standardizované skříňky neexistují, protože se právě vůbec nepočítá s tím, že by v nějaké skříňce byla, jenom se na ní zepředu přidělává deska. Jediná rozumná možnost, která mě napadá, je umístit zvýšenou myčku (což samo o sobě může být fajn, že by se člověk do ní nemusel tolik ohýbat) do takového toho bloku vysokých skříní, ale to zas bude blbé z těch ergonomických důvodů, protože nejlepší místo pro myčku je podle mě hned vedle dřezu (pod kterým bývá koš na odpadky).
    Jinka pokud jde ještě o sokl, tak já mám linku z Ikey, a tam je právě ten sokl jen naklapávací na plastové nožičky, takže v případě potřeby jde oddělat a pod linkou vytřít apod., navíc se do něj dají přidat zásuvky a tím zvýšit úložný prostor (jednu tam mám v soklu pod troubou a dávám do ní plechy na pečení).

  15. Jo a když už jste u té kuchyně, nemůžu si odpustit tip na jídelní stůl, který jsem si do kuchyně pořídila já :-) musím říct, že je mooooooooooc krásný http://www.sobnabytek.cz/…oly-z-masivu

  16. ↪ 105 DanaK: Jak mě šálí zrak! Odkaz jsem četl jako „snob nábytek“ a po kliknutí jsem viděl Rozkrádací stůl. Sorry!
    Visit to opticians imminent!

  17. ↪ 106 Jednorožec: Snob :-), rozkládací je praktický :-)

  18. Co říkáte na dřevěné žaluzie do kuchyně? Pořád nevím co v kuchyni na okno :-), dřevěné by se mohly dobře udržovat, co myslíte? Máte je někdo doma?

  19. Tak tyhle dřevěné by se mi moc líbili http://www.rolrols.cz/zaluzie

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.