Kam za jídlem na Praze 13 RSS

Štítky: Zatím bez štítků.

140 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Cafe NORMAL: díky za info, poslední dobou jsem tam vůbec nechodil, ač to tam mám „na pivo“ nejblíž. Vadí mi zakouřené prostředí, pivo taky nebylo moc dobré.
    Kdyby to fungovalo jako nekuřácký podnik, ideálně kavárna, nebo jako nějaký moderní fast food (pizza, gril, …), ale v okolí je těžká konkurence. Kastrol, Gao Den, Pivovar Lužiny, Jeremi – vše nekuřácké.
    No, uvidíme co tam bude, nebo nebude…

  2. A máme tady další „otvíračku“. Chorvatská rybí restaurace DECO nahrazuje na Hůrce podnik Meduse. K Chorvatsku mám díky rodinným vazbám mimořádně kladný vztah a je pár jídel, na která nedám dopustit. Třeba pořádná pljeskavica. A hle, je na menu! :-) Popravdě, celé menu je lákavé. Už se těším, až vyzkouším. Aj ještě link…
    http://www.decorestaurace.cz/deco/

  3. Jo, to vypadá dobře, akorát většina jídel trochu nad mé finanční možnosti :-(
    Ještě by to chtělo doladit to menu, většinu věcí upřesnit, způsob úpravy, ochucení, omáčky apod.: humrový koktejl bez uvedení gramáže za 640,–Kč (co to obnáší? složení? kolik toho je?) x humr na grilu 210,–Kč/100g (jak bývá velký, event. jaké nabízejí velikosti? s jakými omáčkami apod.?). Třeba u těch čerstvých ryb dovezených přímo z Chorvatska není uvedený ani způsob úpravy… A při té ceně bych tedy určitě chtěla vědět předem, co dostanu…

    Rodičům humra občas kupuji a většinou tam bývá popsáno, co přesně dostanou, např. tady: https://www.slevomat.cz/…otem-pro-dva
    nebo http://www.slevopark.cz/…ena-basta/27

    a třeba v Zdenek´s Oyster Bar ho podávají ve studené úpravě.

    Ale pljeskavicu bych si taky dala, mám ráda chobotnici a toužím ochutnat ropušnici, ceny mají uváděné za 100g a netuším, jak velká by ta ropušnice byla… Nebo jestli prostě udělají i nějaký 100g filet. Celkem natažená mi bohužel přijdou vína, třeba Pelješac se dá koupit něco málo přes 100,–Kč, cena v restauraci 660,–Kč mi připadá velmi nereálná, rozlévaná vína jsem nenašla.

    Tak dejte vědět, jak se vám líbilo… Dceři je líto, že už není Meduse, byly jsme tam 2× když si byla zažádat o občanku a pak při vyzvedávání, a vařili tam výborně, i českou klasiku, kterou má ráda. Plody moře nejí a manžel taky ne a tak se obávám, že do DECO rodinu asi nedostanu…

    Jinak Normal Café stále funguje, nevím co se změnilo, nebyla jsem tam poslední dobou. To jen pro info, i když tam nechodíte :-)

  4. Já to mám jednoduché. Kvůli alergii nemůžu žádné korýše, takže žádní humři, žádné krevety. Víno za 660 Kč bych si asi taky nedal. Já mám stejně radši pivo, nebo třeba domácí limonády.

  5. A přidám ještě jednu otvíračku „jadranského“ typu. Ristorante Dai Marinai. Na webu uvádějí „Dne 1.12.2016 jsme připluli a zakotvili na Lužinách a naši námořníci chtějí vnést trocha moře a středomořskou atmosféru do této části Prahy.“ S tím datem si dovolím polemizovat, čas myslím ještě ovládat neumějí. Restaurace otevřela nedaleko metra Lužiny v prostorách, kde fungovala nechvalně známá pizzeria Cappuccini. Na menu stejně jako u Deco pljeskavia, čevapčiči, pečené papriky, ale i ryby či grilovaná chobotnice. Cenově oproti Deco výrazně níže, zajímavé bude asi srovnání jídel.
    http://www.daimarinai.cz/

  6. S Dai Marinai jste mne předběhl :-) Dcera tam byla s přítelem na Valentýna a přišla nadšená – jednak prý z výborné pizzy a také z obsluhujících námořníků. Líbilo se jí stylové zařízení i stylové oblečení obsluhujících. Tak už vím, kam půjdu ochutnat chobotnici (upřímně řečeno letošní Řecko bylo, co se chobotnice týká, jen velké zklamání – suché tuhé maso, někdy i připálené, jíst se to nedalo).

  7. Opravuji – poznámka o chobotnici se týkala loňského Řecka. Je vidět, že nejenom Dai Marinai mají problém s časem :-)

  8. Deco na Hůrce – no nevím, 200 g chobotnice (to jsou tak 2 chapadýlka) za 430 Kč, to tam dlouho nevydrží. Šli jsme okolo, když tam lepili jídelníček, mluvili rusky, takže s tou originální chorvatskou kuchyní bych si moc jistá nebyla…
    Na Kanárech jsem dostávala za 8 euro dvakrát větší porci. Jasně, že tu nejsme u moře, ale chobotnice v Makru tolik nestojí a pochybuju, že jí mají odjinud.

    Byli jsme se podívat v poledne do restaurace Guo u metra Nové Butovice, je tam narváno kravaťákama, samozřejmě, když je tam sněz co můžeš za 135 Kč.
    Čisté prostředí, jídlo průměrné. Na oběd v práci OK.

  9. Dai Marinai: testováno soborním obědem. Prostředí je hezké, líbila se i námořnická trika personálu. Obří zrcadlo je asi jediným pojítkem všech restaurací, které se zde vystřídaly. K menu mám základní výhradu, chybělo mi jakékoliv dětské jídlo. Když jsme chtěli dvě pljeskavice a zda by šla udělat malá (dětská) pizza, nebylo to možné. A z velké sní šestileté děcko 1–2 kousky. Takže nakonec byla objednána jedna pljeskavica a jedna velká pizza (což manželku nepotěšilo). Velkou pizzu nemají v nabídce šunkovou, bylo nutné objednat margaritu se šunkou navíc. Přitom šunková pizza je asi nejvíc dětská pizza. Sama pizza nebyla špatná, ale do dokonalosti jí ještě dost chybí. Pljeskavica plněná sýrem byla dobrá, ale jako oběd by mi rozhodně nestačila. Přílohou jsou dobré pečené brambory, ale defacto jde o jednu bramboru rozkájenou na kolečka – plátky. Vynikající byl ale ajvar (součást přílohy). Výsledně návštěvu hodnotím 3,5 hvezdičky z pěti.

  10. Další „letošní“ otvíračka je na Stodůlkách a hlavně pro ty, kdo chtějí jíst zdravě. Společnost Puzzle salads otevřela svou třetí pobočku v těsné blízkosti ZENu a Kolkovny. Na menu jsou saláty, saláty a zase saláty. Já jsem sice masovej, ale Niçoise moc rád zajdu ochutnat.
    http://www.puzzlesalads.cz/

  11. Dnes se mi povedlo otestovat GUO na Nových Butovicích. Vyzkoušel jsem klasiku. Thajskou polévku Tom Kha Kai, thajskou nudlovou klasiku Phad Thai a kuřecí kary. Polévce chyběla lehce nakyslá a pikantní chuť. Jako by byla bez chilli, galangánu a citronové trávy. Stejně tak Phad Thai chutnal jinak než by měl a třeba chuť limetky by mu určitě prospěla a nejen to. Nebylo to špatné jídlo, ale Phad Thai to prostě nebyl. Kari pak bylo průměrné. Kvalit ZENu (vedle Kolkovny) GUO nedosahuje, ale na druhou stranu je rozhodně lepší, než běžná čínská bistra. Sushi jsem nechutnal.

  12. Dle FCB stránek Kastrolu: 17.9.2016 Ohrada Food Festival.

  13. Poslední den akce na Slevomatu – restaurace Deco na Hůrce: https://www.slevomat.cz/…lodu-pro-dva
    Tahle provozovna má navíc velice dobrá hodnocení na rozdíl od Modřan.

  14. Nedaleko polikliniky Lípa vyrostlo v poslední době několik velkých budov, jejichž součástí jsou i komerční prostory. Logicky se zde dostalo i na gastronomii.

    Přímo proti vstupu do zmiňované polikliniky je to Sushi bar Joshi http://www.joshi.cz/uvod/

    Nedaleko vstupu do metra pak Gourmet House https://www.facebook.com/…20077760234/
    Tady budu citovat z recenzí na FB:„Jedna velka komedie.Normalni bufet.“

    Asi mě neláká ani jedno.

    Konečně jsem na Hůrce otestoval Deco2. Vynikající pljeskavica, ještě lepší pečené brambory k ní. Špagety s rajčatovou omáčkou pro dítě nebyly na menu, ale nebyl problém (nema problema). Výborné jídlo, ale vyšší ceny. Přesto se moc rád vrátím. I kvůli milované Opatiji na obraze.

    Přidám i pár postřehů k již zavedeným podnikům.
    Pivovar Lužiny se výrazně zhoršil. Jídlo je zde již hodně odprůměrné. Snad jen to pivo a domácí brambůrky, ale to je zoufale málo…
    Kastrol drží zavedenou kvalitu, moc fajn je letní zahrádka. Jen by to chtělo osvěžit jídelní lístek.
    Stodůlecká Kolkovna má jednoznačně nejlepší křidýlka v okolí a kvalita je bez výkyvů.
    Gao Den je další místo, které na Praze 13 nikdy nezklame.

  15. My dnes máme v restauraci Deco ty grilované mořské plody, jak jsem dávala odkaz výše, tak napíšu svoji zkušenost. S novými restauracemi u polikliniky zkušenost nemám, ani s pivovarem na Lužinách (mají dobré pivo, to znám z Ohrada festu a pivních slavností). Kolkovna – výborná i líčka a panenka pečená v bílém chlebu, na druhou stranu hamburger jsem už leckde jedla lepší (v podstatě uvedené ingredience byly naskládané na talíři vedle housky se zeleninou, burgerem a sýrem – vedle byla karamelizovaná cibule, vedle byly papričky jalapeňos, tuším i slanina). Houska měkčí s tendencí se rozmáčet a rozpadnout. Gao Den pořád super – líbilo se mi, že promptně zareagovali na poptávku a dali do týdenního menu polévku, kterou vařili v pořadu s Kamu a kterou si lidé vyžádali. Kastrol – jídlo, pivo, víno, obsluha – vše dobré. Psala jsem jim mail s níže uvedeným textem, poté jsem jim tento příspěvek dávala i na FCB, ale nikdo mi nikdy neodpověděl, tak jsem z toho trochu v rozpacích :-)

    Dobrý den, mám takový návrh na rozšíření jídelního lístku na letní sezónu, když se u Vás na zahrádce zastaví mnozí hosté při odpolední procházce či během cyklistického výletu. Dcera se takto u Vás zastavila někdy odpoledne ve čtyři, že si dají na zahrádce pivko a měli chuť na nějaké „zobání“ k pivu. Ve stálém ani denním jídelním lístku bohužel nic takového nemáte, ani domácí brambůrky ani opražené arašídy nebo něco podobného, tak požádali o porci hranolků a bylo jim řečeno, že to není možné… Lidé by u Vás jistě rádi utratili něco peněz, ale když přijdou během odpolední procházky, tak na hlavní jídlo ještě třeba není chuť. Předkrmy ze stálého jídelního lístku k tomuto nejsou vhodné, možná paštika, ale dršťkové ragú ani pěna z uzeného pstruha nikoliv… To samé zmrzlina – nemohla by být během letního období v nabídce nějaká zmrzlina? Vloni mi na můj dotaz pan majitel nabídl výborný maracujový sorbet, ale také nebyl normálně v nabídce… Neberte to jako stížnost, spíš jako návrh na doplnění sortimentu.

  16. Deco 2 na Hůrce: výborný, výborný, výborný. Měli jsme voucher ze Slevomatu https://www.slevomat.cz/…lodu-pro-dva
    Restaurace je na místě bývalé restaurace Meduse, kousek od východu metra Hůrka. Kolem oběda byla restaurace téměř prázdná, bohužel. V prac. dnech tu přitom vaří za cenu kolem 150,–Kč obědové menu, které zahrnuje polévku + na výběr je ze dvou chodů, obvykle jeden rybí (jídlo s rybou, chobotnicí či kalamáry) a jeden nerybí. Byly jsme usazeny k prostřenému stolu, kromě nás tu byly obsazené jen 2 stoly a pár lidí bylo venku na zahrádce. Interiér je pěkný, skládá se ze dvou místností, jedné vévodí akvárium s kormidlem a námořnickou čepicí. Výzdoba restaurace i prostírání na stolech je elegantní. Obsluhuje zde chorvatský personál s určitou znalostí češtiny, domluva je bez problémů, líbí se mi, že člověk ví, že je v chorvatské restauraci. Hraje zde nevtíravá chorvatská hudba. Jídlo bylo opravdu výborné, dobře ochucené, měkké. Krevety neloupané + chobotnice + kalamáry na grilu, pod nimi salátek z rukoly (také ochucený), zvlášť grilovaná zelenina (cuketa, lilek, paprika, žampiony, rajčata, kukuřice) a mangold blitva s brambory, také velmi dobře udělaná. V nabídce byla řada kvalitních rozlévaných vín za ceny 40,– až 60,–Kč/dl, daly jsme si pinot grigio a víno bylo vážně skvělé. Ocenila jsem karafu kohoutkové vody s citronem za 25,–Kč. Zmrzlina byla nešizená, jahodová s kousky jahod a čokoládová s kousky čokolády. Restauraci bych přála více hostů, aby se etablovala a za pár měsíců neskončila, protože čerstvé ryby a mořské plody nejsou prostě nejlevnější. Určitě jsem tu nebyla naposledy.

    Jinak Normal Café už ukončila provoz, budeme čekat, co vznikne na jejím místě. Údajně byl prostor k prodeji. Pan Žežulka by měl v Jinonicích otevřít malý provoz (jen pár stolků) zaměřený na rozvoz jídla (pizza, křidélka apod.), zatím se mi jej nepovedlo vygooglovat…

  17. Dnes jsem vyzkoušel polední menu v Deco2. Čevabčiči s domácími pečenými bramborami a ajvarem. K tomu mi donesli i hovězí vývar – já si ani nevšiml, že polévka je součástí menu a ceny. Prima bonus :-) Ale z předchozí recenze tady jsem si pamatoval na karafu s vodou. Polévka byla sice průměrná, ale hlavní jídlo vynikající. Prostě jsem si pochutnal a cena opravdu příznivá.
    Deco2 vřele doporučuji.

  18. Mně se ta obědová menu také líbila, a kdo má rád mořské plody, tak ta polední jídla mi přijdou za dobrou cenu.

    Přiznám se, už máme koupený další voucher:
    https://www.slevomat.cz/…rvatsky-dort

    Tentokrát je toho víc, tak to asi zkusíme ve čtyřech, protože minule jsme měly s mámou ve dvou celkem dost, a to bylo mořských plodů 0,5kg, teď je tam dokonce 1kg! Tak případně sledovat Slevomat…

  19. Mě by se to menu líbilo bez krevet. Na ty mám bohužel alergii :-( Ale já si tam zas skočím na pljeskavicu…

  20. Tak bývalé „Cafe Normal“ se pomalu budí k životu. Dnes se objevil vývěsní štít a venkovní vitrínka na menu. Bohužel obě nesou logo Budvar. A ten já vážně nemusím… Jinak jediná jistota je ta, že to bude podnik nekuřácký :-)

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.