Nůž do kuchyně RSS

Štítky: , ,

156 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Tak jsme se nakonec díky slovenskému Tescu nečekaně stali majiteli 2 nožů Zwilling Motion, běží tam nějaká slevová akce za body a pani na pokladně nám bodů dala několikanásobně více, než jsme měli dostat, takže jsme to hned využili. Máme kuchařský 20 cm http://shop-de.zwilling.com/…otion/4.html a menší 10cm http://shop-de.zwilling.com/…otion/1.html S tou slevou nás to stálo asi 650 + 275Kč a nože jsou úžasné, nikdy jsem s ničím tak skvělým nepracovala. Vypadá to, že budeme mít dost bodů ještě na jeden, jenom nevím, který si ještě vybrat, neporadíte mi prosím? Nebo zda raději místo dalšího nože vzít třeba bambusovou desku… Katalog nožů je zde, mockrát děkuji: http://www.itesco.sk/zwilling/

  2. ↪ 151 kvaaaaak: Blahopřeju a závidim. Dva zwillingy za litr, to fakt ujde. Mě by 2 nože stačily, na 90% věcí používám jeden (20cm santoku klidně loupu česnekový stroužky). Já bych skoro doporučil ocílku. Prkno je fajn,ale existujou stejně dobrý a cenově přijatelnější alternativy.

  3. 2 Kvaaak: Mockrat dakujem za prispevok, ja tie body zbieram tiez, ale nebol som si isty kvalitou, aj ked Zwillig je dobra znacka. V predajni tie noze boli v obale. Sam mam vyhliadnute asi 4 a ocielku alebo dosku. Inac akcia bezi do zaciatku februara (2. mesiac), takze cas na zbieranie bodov este bude. A krajnom pripade sa vzdy daju nahrabat body na pracich praskoch a konzervach, ktore clovek bude tak ci tak raz potrebovat a zas sa tak skoro nepokazia.

  4. Ocílky se trochu bojím, já ani přítel jsem nože nikdy předtím nebrousili, nebude lepší dát je vždy jednou za čas nabrousit někde do nožířství profíkům? Jinak zvažuju ještě nůž na pečivo, občas když krájím třeba housky s kmínem nebo mákem, hrubou solí a podobně, tak mám pocit, že to tomu noži nedělá úplně dobře. Co myslíte? A zvažujeme taky ještě santoku, ale nevím, jestli by měl při velkém kuchařském noži ještě využití…

  5. ↪ 154 kvaaaaak: Osobně mi na bílé pečivo připadá nejlepší keramika, nelepí se a „netáhne těsto“.
    A santoku jsem odložil po prvním použití sekáčku…je to ale věc názoru a ručního pocitu.

  6. kvaaaaak: Noži určitě krájení housek neublíží. Ublíží mu myčka, krájení na skleněném prkýnku, vysoká teplota (např rozpálený olej).
    Velice ostrým nožem se pečivo krájí dobře, pokud je méně ostrý, je to horší, jak píše jark, táhne těsto.
    Naučit se pracovat s ocílkou je nutnost, pokud chcete mít skutečně ostré nože. Určitě dát nabrousit jednou za čas k nožíři (a tím myslím skutečně nožíře, ne stánek opravna deštníků brusírna nožů), ale na udržování ostří je ocílka nutnost. Nůž velice rychle ztratí tu jedovatou ostrost a pak sice nějaký čas je ostrý, ale už to není ono. Jen doporučuji trénovat na noži za 70Kč a pak teprve přejít na zwilligy. Přeci jen to chce vychytat úhel ostření a sílu přítlaku a to pár týdnů potrvá a z počátku budete nože spíš tupit.
    Co se týče santoku, tak pokud máte velký kuchařský nůž, je to dle mého názoru zbytečnost. Ale někomu může tvar santoku vyhovovat víc. Osobně si myslím, že kuchařský nůž evropského tvaru je univerzálnější a mně se s ním pracuje líp jak se santoku.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.