1. Hříchy z KFC.
    Máslo. Už od dětství jsem ho ožírala z chleba (překvapivě, moje dítě to dělá taky.) Dneska mažu tlustě (taky hřích) a občas k tomu ještě jen tak ulíznu. Stejně tak jsem s to na posezení sníst skleničku burákového másla (nejlíp made in USA), pak je mi děsně zle.

  2. bramboráky namazaný pomazánkovým máslem, chleba se sádlem a cibulí a miluju octový brambůrky

  3. Všichni jste BORCI a máte můj obdiv!Díky vám jsem měla báječný večer a neuvěřitelně se pobavila!
    Rozhodně nemám nic tak úžasného čím bych přispěla.V dětství kneckebrot s tatarkou z vaničky a chleba s máslem, kremžskou hořčicí a cibulí.V poslední době svíčková s kolínkama – to je asi spíš děs pro gurmány.
    Zdravím a všichni své choutky přežijte!

  4. Za mlada(opravdu jako malé dítě) Toustový chleba s kečupem :)¨

    ↪ 152 Miabella: Octové brambůrky přece nejsou vůbec hřích! To je božská mana! :-)

  5. Mým hlavním a stálým jídelním hříchem je samotné přežírání… „Jez do polosyta, pij do polopita“ je největší sci-fi mého života… A tak právě teď, dorazivší z divadla, spráskla jsem zbytek sekané, bílou activii, banán a 4 malé plněné čokoládové trubičky… když se to takhle napíše, je to fakt peklo…

    jo a jinak nárazově ujíždím např. na piškotech namazaných máslem… ach jo, já jsem čuník..

  6. Vyznání „Váš názor“ je fakt na opováženou. Takže se prostě přidám:

    • z finančních důvodů jím na konci měsíce asi tak týden denně kuskus nebo rýži se zeleninou z mražáku a sweet chilli omáčkou.
    • smažený sýr jsem měla minulý pátek. Měla jsem na něj chuť asi měsíc, co jsem se jako největší buran v jedné lepší restauraci dokonce snažila přemlouvat obsluhu, ať mi ho udělají, i když ho nemají na lístku, avšak marně. :D
    • největší guilty pleasure tmavý chleba s arašídovým máslem a s nutellou nato.
    • vzpomínka z dětství: rozvařené levné špagety s masem z konzervy a samozřejmě s kečupem a s eidamem.
  7. V praci na nocni jsem si casto delal dva cm tlusty krajic chleba hutne namazany provensalskou nebo jinou pastikou z marketu nebo misku ryze udelanou v mikrovlnce smichanou s nakrajenym parkem a sladko-palivou thajskou omackou na kure. Oboje se pravidelne stavalo tercem pobavenych poznamek kolegu. Jednou za cas si dam housku s parkem, lec misto horcice pouziji korejskou palivou pastu gochujang (pouziva se pri priprave bibimbapu), kterou jsem schopny kyblovat i do uvarenych testovin (vypada to pak jako slichta pro medvedy :). Jinak sem tam fast food (nejvic asi ten cheesbuger), pro chut jedna mala vanicka nugety ci rychle vycucnuta Jesenka ci Piknik. A pri navsteve rodicu houska huste potrena tatarkou s aspikem s kousky ananasu nebo houska se silnou vrstvou cajovky. Kdyz zmineny aspik najdu u rodicu v lednici, neodolam snad nikdy. :)

  8. Ha! Piškoty s balsamicem! To je božííí :P

  9. Ozivuju tema :-)
    Mam rada okoralej sýr :-) v podstate jakykoliv (s parmazanem to nejde) – nechavam v lednici jaksi oschnout. Kdyz otevru baleni, vracim ho na misto pootevrene, aby tam sel schvalne vzduch, pokud je to platkovy syr, obcas ty platky jeste porovnam, aby schly rychleji – dobre to jde s madelandem, delaj slaby platky :-) A jde to i s tavenakem (ten mozna labuznici nejedi), proste necham poodkryty alobal. Obcas si k tomu necham schvalne okorat i chleba.
    Kdyz jsem byla mala, taky jsem jedla granko s maslem.
    Co se tyce syrove vinne klobasy, tu jsem taky parkrat oblizla a neprijde mi to nijak hnusny :-) A kdyz si pritel dava v Globusu sekanou v housce, tak sice kroutim hlavou, ale samozrejme si od nej parkrat ukousnu :-)
    Instatni hráškovou polivkou do hrnicku taky nepohrdnu, i cockova mi chutna, pripadne „bohata hribova se zeleninou“ – samozrejme na hriby je fakt strasne bohata…akorat si je nezalejvam jako vsichni 0,2 l, ale vzdycky 0,5l „hrnicek“ :-)

  10. Hehe výborné téma, já a manželka se hádáme o chrupavky všeho druhu. Resp. nehádáme, protože posledních 10 let nám je všechny zblajzne dcera......takže protože nestačily výborné křupky z veprových žebírek a z kuřat, objednal jsem u známé kuřecí stehenní kosti – ze zpracovatelské firmy mi toho zadarmo přivezli celou přepravku. Kosti šup lehce povařit a ožírat jen křupky..... (praktikuji několik let, dnes za přepravku – cca 15kg platím dvacku)…ale zase nemusím žrát kolagenové tablety za drahé prachy :-)))

    Ještě lepší chrupavka je ta trojúhelníková na hrudní kosti, ale ta se blbě shání ve velkém :-)

    Jo a prasečí uši…ale to jen když mám svátek, blbě se shání :-)))

    V.

  11. ↪ 160 vasekg: Podle se lidi deli na dve skupiny: jedni chrupavky nesnasi, a druzi je miluji. U nas je to nastesti tak, ze ja bych to neskousla a pritel je vyhledava :-)

  12. Chrupavky taky muzu. Kdyz je kure poradne upecene/uvarene tak je chroupu i s koncema kosti. A treba na ovarovem kolenu je podle me nejlepsi kuze. Ne ten tuk, ale ta pekne ‚zvykava‘ kuze :)

  13. My když grilujeme, tak většinou v pátek dáváme co nejvýše na grill flákotu bůčku…pak se ožereme, přejíme něčím jiným a bůček, pomalu a řádně dělaný jíme až v sobotu nebo v neděli…To mu pak říkáme Diamant, protože máme rádi uhlík :-))) To se to tučné krásně rozpeče a je to takové „crispy“ No a dokud na kůžičce nenaskakujou „puchejřky“, tak ji nejíme :-) bože…křupavá kůžička…a já jsem v práci a dostal jsem na ni chuť…ach jo.

  14. Krásné hříchy. Z dětství mi zůstala láska ke gothaji/šunkovém salámu v trojobalu. A také chleba s máslem a hořčicí, mňam! Smaženka je taky jasná. Ostatní hříchy – KFC pálivé. Ano. Zcela sprostý vlašský salát s gumovým rohlíkem. A hřích největší? Rozpečený toustový chléb s vrstvou bazalkového pesta (pesto jsem schopná užírat i jen tak lžičkou cestou kolem lednice)

  15. Šéf v práci miluje bramboráky sypané cukrem, ale to prý není hřích, ale krajové jídlo snad ze Šumavy.....no já bych to nedal

  16. ↪ 164 Ívy: Toustovej chleba s bazalkovym pestem mi vubec neprijde jako nejakej hrich, nahodou to zni dobre – mozna vyzkousim :-)
    Bramboraky s cukrem bych asi taky nedala.
    Jeste jsem si vzpomnela, ze jsme kdysi meli takovej dobrej kozi syr (mekky, tvarohovity), a ja ho chodila ujidat, vzdycky jsem si nabrala trochu na lzicku a truhou pulku lzicky zaplnila brusinkovou marmeladou, to bylo taky dobry :-)

  17. Mno, dřív jsem si dával klasické topinky na oleji, skoro až do černa opečené a hezky posypané kořením Aromat. Pak jsem se dozvěděl, že je to koncentrovaný glutamát a dost jsem to omezil. Ale chutnalo to skvěle :-).

  18. Já když mám doma krizi, to jest mám strašnou chuť na něco sladkého a fakt není nic, co by mě uspokojilo, tak to řeší vyšlehaný žloutek s cukrem, prasáčtější varianta je s grankem.....no naštěstí krize nejsou tak časté a spokojím se se suchým piškotem;-)

  19. můj nejhorší zlozvyk v jídle je vlastně prostý – aspoň jednou denně lžička majolky nebo tatarky jen tak na chuť. A kdyby to nebylo tak kalorické, tak jsem schopná spořádat i celou sklenici :-)

  20. Jak to tak čtu hodinu před půlnocí, mám na něco hroznou chuť a nic prasáckýho doma zrovna nemám. :-/
    Jinak se budu opakovat – ujíždím na KFC, ale chutná mi jen na místě, z těch papírových krabiček, jak si to dám doma na porcelánový talíř a jím příborem, ani to nedojím, už mi to nechutná.
    Čínský polívky od kolejních dob nejím, neb jsem se jich přejedla, zato špagety s levným párkem, kečupem a eidamem miluju. :-)
    A abych uvedla i něco nového, tak přihodím tchyni, která jí knedlíky s tatarkou a moje matka si pochutná při obírání kapří hlavy na uvařených očích. :-)

  21. La trucho zcela souhlasím :), také bych něco slupla, dnes jsem v M&S pořídila sobí nosy :D . . vtipný název pro giga lentilky v růžové cukrové polevě. Ale to není prasárna, my občas rádi smaženky s horčicí rajčátky a cibulí, já zbožňuju smažený sýr, hlavně hermoš s tatarkou, romadurky a cibuli a sním na posezení kelímek plnotučné hořičice . . Největší prasárnu co jsem zažila, tak kamarád z Polska si mazal bramborak boruvkovym džemem a sypal česnekem a skořicí a smažené sardinky obaloval v moučkovém cukru :D!

  22. ↪ 170 la trucha: Aneb podívejte, pane, rybička, jaký má smutný vočička :-) Teda já vařený kapří hlavy taky ráda, ale to oko, okno do duše, to fakt nedám :-)

    ↪ 161 L-u-c-a-a: Můžu potvrdit výše popsanou teorii o dělení lidí na chrupavkomily a ty druhé, a co víc, tato tendence je zjevně dědičná, soudíc podle našich dvou dětí, z nichž jedno je (nejen v tomto) celé po mně a druhé nesnášník po manželovi…

  23. ↪ 168 irresistible: vyšlehaný žloutek s cukrem

    nebo s medem jsme jako děti dostávaly od maminky po přestálých nemocích, coby vzpruhu k rekonvalescenci.

  24. Já jako sportovec jsem si konečně uvědomil, že strava dělá velkou část výkonu. Takže menza jen minimálně a to si ještě hodně vybírám. Smažák s hranolkama je u mě tabu, ale že byly doby, kdy jsem to jedl hodně (Ano, stydím se za sebe). V KFC atd jsem byl za poslední rok jednou a to v noci po požití červeného vína byla chuť na burger (už nikdy víc).Už i ten alkohol omezuju, bo zpomaluje regeneraci. Tak uvidíme.
    Navíc jsem nedávno viděl na jenpromuze.cz článek co všechno se cpe do různých jídel..blee. Takže lidičky nebuďte prasata a ne*erte všechno :D

  25. Instantní nudlová polévka Yum Yum s kachní příchutí (růžový sáček) – podezírám je, že v koření je přisypaná nějaká droga, která způsobuje závislost. Jiné instantní polévky nejím, protože mi nechutnají. Tahle je pro mne něčím výjimečná. Taky ujíždím na hořčici – klidně samotnou po lžičkách. Amora je nejlepší, u toho si i popláču :-)

  26. Tak u mě jednoznačně vedou špagety s opraženou na kousky nakrájenou a vyškvařenou uzenou slaninou (takový miniškvarečky), s kečupem a nastrouhaným eidamem…

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.