Na sociálních sítích byl okolo jejich otvíračky pěkný šrumec, za mě ale po dnešní návštěvě docela dobrý!
Pastrami sendvič mají zatím ve dvou variantách se zelím a s orkukou. Oba mají 100 g masa a stojí 110 Kč. Sami si pečou chleba a snaží se i o vlastní doplňky (kysané zelí, okurky). Sendviče se teď prodávají z vitríny (takže jsou studené). Potvrdili mi ale na místě, že se už příští týden chystají pastrami servírovat za tepla.
Stran ochucení, nasolení a vyuzení nemám žádnou výhradu. Myslím si taky, že po počátečním ladění už docela dobře trefili poměr masa, ochucení a chleba. Chuťově to pěkně ladí a hořčice se zelím vyvažují kořeněné a vyuzené maso.
Šťavnatost se takhle zastudena posuzuje dost blbě a není to úplně ono, takže s tímhle si ještě počkám na teplou verzi (která určitě vylepší i vůni). Po pár dnech provozu to je ale opravdu slibný začátek.
Viděl jsem pár komentářů ke tloušťce, že by to měli krájet na víc tenké plátky. Podle mě to ale není potřeba a je to čistě jen věc stylu. Třeba u Katze tenké látky nedělají a jedou je docela nahrubo (což je při teplé variantě obzvlášť vhodné).
Mimo pastrami budou v La Bibiche dělat i další varianty. Dnes jsem tam viděl bůčkový a veganský. Příští týden prý přibude i krůtí.
La Bibiche je v pořadí třetí specializovaný podnik s pastrami. Porovnání mám zatím jen s pastrami z Kubáně a tady mě verze z La Bibiche bavila o trochu více (lepší poměr masa k pečivu a výraznější chuť). Do Bistro Delicatessen se teprve chystám (v Praze otevřeli jako druzí v pořadí), tak uvidíme (reakce na jejich pastrami ale jsou zatím jen negativní).
21. květen 2015 17:05:26
- Trvalý odkaz
- Sdílet na Facebooku
Být váma, určitě se v nedělu vykulám. Jam!
16. červenec 2015 20:07:16 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku
Jestli vás problematika GMO potravin zajímá a chcete se o sporech okolo dozvědět něco víc, tak tohle je jeden z nejlepších článků za hodně dlouhou dobu.
A nebojte, krom erudovaného a excelentně vyzdrojovaného textu je to i dost čtivé. Rozborka podivných praktik odpůrců GMO totiž dost často připomíná napínavou detektivku.
Určitě si to uložte na víkend do tabletu. Každá kapitola stojí za to. Příběh havajské papáji, Bt plodiny, rýže s beta–karotenem i reálné dopady užívání GM plodin.
Není to přitom černobílé a myslím, že nikdo nemůže autora podezřívat z toho, že bych chtěl přihrávat zainteresovaným korporacím. Je to prostě jen solidní rešeršní práce a kritická analýza všech dostupných důkazů.
A nutno dodat, že když se takové analýze podrobí argumenty hnutí proti GMO, tak z toho nevycházejí vůbec dobře. Kromě strachu a iracionálního tmářství tam nic moc jiného nezůstane.
Trochu depka, ale dobrý. Mrkněte na to a udělejte si obrázek sami.
16. červenec 2015 12:07:59 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku
Severská kuchyně mě hodně baví, takže jsem děsně zvědavý. Otevírali teprve dnes, brzy zjistím detaily.
Na náměstí Míru otevřel nový skandinávský podnik Reinsdyr: https://t.co/FeuTVBBBhR Jsmě na Sever hodně zvědaví! :) pic.twitter.com/XbnGOJxhkE
— Scuk.cz (@scukcz) 15. Červenec 2015
15. červenec 2015 20:07:24
- Trvalý odkaz
- Sdílet na Facebooku
Byl jsem tu dnes jen pár dní po otevření a mám pocit, že jsem tu ten úplně nejposlednější ze svého okolí. Je až neuvěřitelné jaký je v Praze okolo nových podniků hukot!
V Banh–mi–ba se zatím rozkoukávají, ale stačila jen půlhodina od otvíračky a už měli skoro narváno.
Vsadili na skvělou lokalitu úplně v centru, jen pár metrů od Lokálu, Sisters nebo Naše maso. A pojistili to i interiérem, který vyniká hlavně tím, že se nepodobá ostatním vietnamským bistrům. Tipuju, že se jim obojí bohatě vyplatí a bude jim to frčet.
Banh mi jsem si dal s grilovaným vepřovým a docela sem koukal jaký je to macek. Bageta je měkčí, takže si nepodřete patro. Nahoře spousta pickles a koriandru, okurka, dole grilované vepřové (kdybych ho dostal naslepo, gril bych nepoznal).
Dokupy to docela šlo, fajn ochucené. Mám ale raději bagety o fous menší a s větším poměrem náplně k pečivu (nebýt té hordy pickles, působilo by to suše).
Příště určitě zkusím něco dalšího. A doufám že brzy, protože ta lokalita je fakt na ráně.
15. červenec 2015 19:07:13
- Trvalý odkaz
- Sdílet na Facebooku
Jay Rayner chytře a vtipně trolluje!
15. červenec 2015 19:07:02 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku