Na sociálních sítích byl okolo jejich otvíračky pěkný šrumec, za mě ale po dnešní návštěvě docela dobrý!
Pastrami sendvič mají zatím ve dvou variantách se zelím a s orkukou. Oba mají 100 g masa a stojí 110 Kč. Sami si pečou chleba a snaží se i o vlastní doplňky (kysané zelí, okurky). Sendviče se teď prodávají z vitríny (takže jsou studené). Potvrdili mi ale na místě, že se už příští týden chystají pastrami servírovat za tepla.
Stran ochucení, nasolení a vyuzení nemám žádnou výhradu. Myslím si taky, že po počátečním ladění už docela dobře trefili poměr masa, ochucení a chleba. Chuťově to pěkně ladí a hořčice se zelím vyvažují kořeněné a vyuzené maso.
Šťavnatost se takhle zastudena posuzuje dost blbě a není to úplně ono, takže s tímhle si ještě počkám na teplou verzi (která určitě vylepší i vůni). Po pár dnech provozu to je ale opravdu slibný začátek.
Viděl jsem pár komentářů ke tloušťce, že by to měli krájet na víc tenké plátky. Podle mě to ale není potřeba a je to čistě jen věc stylu. Třeba u Katze tenké látky nedělají a jedou je docela nahrubo (což je při teplé variantě obzvlášť vhodné).
Mimo pastrami budou v La Bibiche dělat i další varianty. Dnes jsem tam viděl bůčkový a veganský. Příští týden prý přibude i krůtí.
La Bibiche je v pořadí třetí specializovaný podnik s pastrami. Porovnání mám zatím jen s pastrami z Kubáně a tady mě verze z La Bibiche bavila o trochu více (lepší poměr masa k pečivu a výraznější chuť). Do Bistro Delicatessen se teprve chystám (v Praze otevřeli jako druzí v pořadí), tak uvidíme (reakce na jejich pastrami ale jsou zatím jen negativní).
21. květen 2015 17:05:26
- Trvalý odkaz
- Sdílet na Facebooku
To jsem zvědavý, jestlipak se vám podaří sehnat hlavní surovinu na tenhle extrémní nose to tail recept. Třeba v Real Meat Society nebo v Naše Maso?
O pozadí celé srandy si přečtěte v tomhle článku o akci Trash or Treasure v Kodani. Téma plýtvání jídlem je teď (zcela zaslouženě) úplně všude.
O podobně zaměřené restauraci wastED, která vařila z odpadu jsem psal minule.
13. květen 2015 21:05:58 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku
Jaro na talíři. Snad v tom není anilin!
13. květen 2015 15:05:24
- Trvalý odkaz
- Sdílet na Facebooku
Good news everyone! Jak jsem tu minule brblal, že se mi nedaří koupit aromatický estragon. Tak prokletí je konečně zlomeno!
Dnes jsem na Jiřáku koupil úplně ukázkový a plně aromatický estragon (stánek Zelenina Kostkovi na konci, blíž ke kostelu). Není to prostě žádná věda a i v našich podmínkách to jde.
Doufám, že ty nearomatické estragony z trhů postupně vymizí a nahradí je jejich plnotučné verze. Pokud máte estragon rádi – všímejte si toho a dávejte zelinářům vědět, když na ten nevoňavý narazíte. Je úplně zbytečné za něj vyhazovat peníze.
Jinak sezónní hlídka – sazenice a bylinky všeho druhu, hrášek, rebarbora, špenát. Už se to začíná festovně rozjíždět.
13. květen 2015 13:05:14
- Trvalý odkaz
- Sdílet na Facebooku
Právě kvete a když ji necháte chvíli ve vodě, tak i naprosto omamně voní. U nás je její kulinární využití méně známé. Kami má ale v Celoroční kuchařce pár tipů na mařinkové želé i bowli.
Vůni mařinky totiž lze docela snadno zachytit do vodných roztoků s trochou alkoholu. A například takoví Francouzi se toho pak vůbec nebojí zneužít.
Nějaké tipy na fajn podkladové víno na maibowli? :)
Důležitá informace
Mařinka mimo jiné obsahuje i toxické kumariny (podobně jako třeba skořice), takže je potřeba to s ní v průběhu roku nepřehánět. Doporučená dávka pro extrakci ve víně je cca 3 g čerstvé mařinky na 1 l vína.
12. květen 2015 11:05:50
- Trvalý odkaz
- Sdílet na Facebooku
Poučný příběh jedné zkrachovalé restaurace. Velký tech investor vs. chef dříč. Rozdílné vize, spory v podnikání a nakonec i obří social media shitstorm.
Vůbec ale nečekejte černobílou zápletku. Spíš možnost nahlédnout do zákulisí byznysu, který není vůbec žádná legrace.
11. květen 2015 22:05:50 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku