Na sociálních sítích byl okolo jejich otvíračky pěkný šrumec, za mě ale po dnešní návštěvě docela dobrý!
Pastrami sendvič mají zatím ve dvou variantách se zelím a s orkukou. Oba mají 100 g masa a stojí 110 Kč. Sami si pečou chleba a snaží se i o vlastní doplňky (kysané zelí, okurky). Sendviče se teď prodávají z vitríny (takže jsou studené). Potvrdili mi ale na místě, že se už příští týden chystají pastrami servírovat za tepla.
Stran ochucení, nasolení a vyuzení nemám žádnou výhradu. Myslím si taky, že po počátečním ladění už docela dobře trefili poměr masa, ochucení a chleba. Chuťově to pěkně ladí a hořčice se zelím vyvažují kořeněné a vyuzené maso.
Šťavnatost se takhle zastudena posuzuje dost blbě a není to úplně ono, takže s tímhle si ještě počkám na teplou verzi (která určitě vylepší i vůni). Po pár dnech provozu to je ale opravdu slibný začátek.
Viděl jsem pár komentářů ke tloušťce, že by to měli krájet na víc tenké plátky. Podle mě to ale není potřeba a je to čistě jen věc stylu. Třeba u Katze tenké látky nedělají a jedou je docela nahrubo (což je při teplé variantě obzvlášť vhodné).
Mimo pastrami budou v La Bibiche dělat i další varianty. Dnes jsem tam viděl bůčkový a veganský. Příští týden prý přibude i krůtí.
La Bibiche je v pořadí třetí specializovaný podnik s pastrami. Porovnání mám zatím jen s pastrami z Kubáně a tady mě verze z La Bibiche bavila o trochu více (lepší poměr masa k pečivu a výraznější chuť). Do Bistro Delicatessen se teprve chystám (v Praze otevřeli jako druzí v pořadí), tak uvidíme (reakce na jejich pastrami ale jsou zatím jen negativní).
21. květen 2015 17:05:26
- Trvalý odkaz
- Sdílet na Facebooku
Nejlepší croissant ve městě? Dost možná. Snídaňové místo hned vedle Baestu.
7. květen 2015 10:05:39
- Trvalý odkaz
- Sdílet na Facebooku
To panorama si prostě musíte rozkliknout! Takhle vypadají velkorysé prostory věnované street foodu v Kodani. Obří hala a před ní spousta místa s lehátky a výhledem na moře. Velká inspirace!
6. květen 2015 22:05:32
- Trvalý odkaz
- Sdílet na Facebooku
Kozy, slepice, králíci. Vysoké záhony a malá zahrádkářská kolonie na úplně obyčejném plácku mezi činžáky.
6. květen 2015 22:05:32
- Trvalý odkaz
- Sdílet na Facebooku
Puglisiho pizzerie, domácí charcuterie a stročková pizza. Zvláštní mix severu a jihu, po kterém jsme odešli děsně zaplácnutí.
6. květen 2015 22:05:03
- Trvalý odkaz
- Sdílet na Facebooku
Zmrzka dělaná fresh s pomocí kapalného dusíku a Kitchenaidu. Spotřeba prý 1 l dusíku na 1 l zmrzliny.
6. květen 2015 16:05:25
- Trvalý odkaz
- Sdílet na Facebooku