Druhá spoko návštěva spojená s testem prototypu WTF vermutu od Žufánka, který si takto vzal po ginu a abstintech do hledáčku další ušlechtilý základ. Tohle, až se dostane naplno do ostré výroby (nejdřív cca za rok), bude naprostá pecka a určitě o WTF uslyšíme ještě mnohem více. Držím palce!
Samotné Cash Only moc fajn. Je to hlasité a neformální s docela nízkým věkovým průměrem (takže záleží spíš na vás jestli zapadnete).
Prodrali jsme se tu několika drinky a otestovali i jejich barový snack – hot dog s chipsy (95 Kč). Do podrobného rozboru se nepouštím, ale jen bych chtěl říct, že barové snacky jsou u nás zatím docela podceňovaná disciplína, tak mi to tohle pojetí v Cash Only udělalo radost.
Na obrázku vlevo negroni a vpravo i čisté WTF ve skleničce.
23. květen 2015 00:05:00
- Trvalý odkaz
- Sdílet na Facebooku
To jsem zvědavý, jestlipak se vám podaří sehnat hlavní surovinu na tenhle extrémní nose to tail recept. Třeba v Real Meat Society nebo v Naše Maso?
O pozadí celé srandy si přečtěte v tomhle článku o akci Trash or Treasure v Kodani. Téma plýtvání jídlem je teď (zcela zaslouženě) úplně všude.
O podobně zaměřené restauraci wastED, která vařila z odpadu jsem psal minule.
13. květen 2015 21:05:58 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku
Jaro na talíři. Snad v tom není anilin!
13. květen 2015 15:05:24
- Trvalý odkaz
- Sdílet na Facebooku
Good news everyone! Jak jsem tu minule brblal, že se mi nedaří koupit aromatický estragon. Tak prokletí je konečně zlomeno!
Dnes jsem na Jiřáku koupil úplně ukázkový a plně aromatický estragon (stánek Zelenina Kostkovi na konci, blíž ke kostelu). Není to prostě žádná věda a i v našich podmínkách to jde.
Doufám, že ty nearomatické estragony z trhů postupně vymizí a nahradí je jejich plnotučné verze. Pokud máte estragon rádi – všímejte si toho a dávejte zelinářům vědět, když na ten nevoňavý narazíte. Je úplně zbytečné za něj vyhazovat peníze.
Jinak sezónní hlídka – sazenice a bylinky všeho druhu, hrášek, rebarbora, špenát. Už se to začíná festovně rozjíždět.
13. květen 2015 13:05:14
- Trvalý odkaz
- Sdílet na Facebooku
Právě kvete a když ji necháte chvíli ve vodě, tak i naprosto omamně voní. U nás je její kulinární využití méně známé. Kami má ale v Celoroční kuchařce pár tipů na mařinkové želé i bowli.
Vůni mařinky totiž lze docela snadno zachytit do vodných roztoků s trochou alkoholu. A například takoví Francouzi se toho pak vůbec nebojí zneužít.
Nějaké tipy na fajn podkladové víno na maibowli? :)
Důležitá informace
Mařinka mimo jiné obsahuje i toxické kumariny (podobně jako třeba skořice), takže je potřeba to s ní v průběhu roku nepřehánět. Doporučená dávka pro extrakci ve víně je cca 3 g čerstvé mařinky na 1 l vína.
12. květen 2015 11:05:50
- Trvalý odkaz
- Sdílet na Facebooku
Poučný příběh jedné zkrachovalé restaurace. Velký tech investor vs. chef dříč. Rozdílné vize, spory v podnikání a nakonec i obří social media shitstorm.
Vůbec ale nečekejte černobílou zápletku. Spíš možnost nahlédnout do zákulisí byznysu, který není vůbec žádná legrace.
11. květen 2015 22:05:50 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku