Zápisník

pana Cuketky

Cash Only Bar

Druhá spoko návštěva spojená s testem prototypu WTF vermutu od Žufánka, který si takto vzal po ginu a abstintech do hledáčku další ušlechtilý základ. Tohle, až se dostane naplno do ostré výroby (nejdřív cca za rok), bude naprostá pecka a určitě o WTF uslyšíme ještě mnohem více. Držím palce!

Samotné Cash Only moc fajn. Je to hlasité a neformální s docela nízkým věkovým průměrem (takže záleží spíš na vás jestli zapadnete).

Prodrali jsme se tu několika drinky a otestovali i jejich barový snack – hot dog s chipsy (95 Kč). Do podrobného rozboru se nepouštím, ale jen bych chtěl říct, že barové snacky jsou u nás zatím docela podceňovaná disciplína, tak mi to tohle pojetí v Cash Only udělalo radost.

Na obrázku vlevo negroni a vpravo i čisté WTF ve skleničce.

23. květen 2015 00:05:00 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Pečené papriky s oháňkou á la Casa Mono

Jen si to tu odložím na později, protože po dočtení recenze na Casa Mono jsem na ně dostal neuvěřitelnou chuť!

15. září 2015 21:09:20 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Perfektní průmyslové rajče, které nikdo nechce

Dlouhé čtení pro fanoušky rajčat. O odrůdě, která v sobě odolnost vhodnou pro supermarkety a chuť tradičních rajčat. Proč je nikdo nechce?

15. září 2015 20:09:28 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Kuře v remosce

Rýmičky i nachlazení se můžou jít zahrabat a všichni marodi vás budou blahořečit.

Moje nejoblíbenější a nejlenivější jídlo z remosky vůbec. Zvládnete ho vlastně i v situaci, kdy jste ten marod sám.

Na dno dávám plátky brambor, cibuli a trochu mrkve. Vše hodně osolit a udělat místo na kuře. To nechávám nesvázané (aby nebránilo zaklapnutí víka) a jen silně osolím uvnitř i venku.

Peču, dokud není hotovo. Sním a ze zbytků ještě udělám killer vývar. Comfort food!

Čtěte dál:
Recept na pečené kuře

15. září 2015 18:09:48 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Co se stopkami z cuket? Sníst!

Jak na to poradí šéfkuchařka Gabrielle Hamilton.

14. září 2015 19:09:22 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Noma skončí v roce 2016

Co bude dál? Podle Redzepiho prý ještě větší výzva – v roce 2017 by chtěl v nové lokalitě otevřít restauraci urprostřed městské farmy.

A krom toho upustil i náznak o otevření nového a méně formálního podniku v Kodani.

WOW. René umí navnadit! :)

14. září 2015 19:09:01 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku
Načíst další