Další sezónní specialita z kategorie – já toho mám na zahradě tunu, dávám to prasatům a koupit si to může leda tak blbej Pražák.
Ale je to tak. Běžně se tyhle výhonky z česneku vylamují, aby se rostlina neoslabovala tvorbou květu. Celá část výhonku je ale perfektně jedlá.
Výhonky totiž nejsou vůbec vláknité, ale jen příjemně křehké. Mají sladkou a mírně česnekovou chuť. Nechce to nic víc než velmi krátkou tepelnou úpravu a můžete začít kouzlit.
Koupeno v sobotu v Holešovické tržnici (u pana pěstitele Pekaře, jen ale pozor v týdnu, na jeho místě je ve všední dny obyč přeprodej).
7. červen 2015 17:06:10
- Trvalý odkaz
- Sdílet na Facebooku
Částečně oxidovaný čaj a ještě k tomu z Japonska? Pravděpodobnost jeho výskytu na mé kávou okupované poličce je asi tak 1:1000000.
10. leden 2014 17:01:58 - Trvalý odkaz - Sdílet na FacebookuSpokojená návštěva.
9. leden 2014 22:01:46 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku